αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    4

    αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....

    Γεια σας ειμαι ενας παλιος αθλητης λιγο υπερβαρος τωρα που αποφασισα να αλλαξω τον εαυτο μου κανοντας γυμναστικη και διατροφη ποτε ομως διαιτα...μετα απο μια βδομαδα γυμναστηριο την μερα που εκανα διαλειμα και εχοντας ρουφηξει πολυ ηλιο λογω ηλιοφανειας και εκδρομης ζαλιστηκα λιγο και εκατσα στη σκια ,μου πηραν την πιεση ειχε πεσει λιγο εφαγα ακτι πατατακια και συνηλθα.εκανα εξετασεις εδειξαν μια μυικη καταπονηση η οποια σε επαναληπτικες μετα απο επισκεψη σε γιατρο και ξεκουραση επανηλθαν και ολα καλα.Εγω ομως δεν ενιωθα καλα ειχα ανχος οτι κατι θα παθω ενιωθα πως ζαλιζομουνα ξανακανα εξετασεις θυροειη απανωτα καρδιαογραφηματα τριπλεξ καρδιας..ολα τελεια ειμαι λιγο καλυτερα αλλα ακομα εχω αισθημα παλμων στεναχωρια...δεν νιωθω καλα δεν ξερω τι να κανω..ειδα ενα ψυχολογο φιλο μου και μου ειπε οτι ειναι ψυχολογικο....οι ζαλαδες εχουν φυγει αλλα βαρεθηκα να μην κοιμαμαι καλα και γενικα να μην νιωθω καλα....φοβαμαι να παω γυμναστηριο και γενικα να κανω πολλα πραγαματα...μπορειτε να με βοηθησετε να μου προτεινετε κατι??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Κώστα,

    καλως ήρθες

    οταν λες πώς δεν αισθανεσαι καλα εννοεις οτι νιωθεις αγχος? οταν λες πώς δεν κοιμασαι καλα?ξυπνας απο φοβο ή καποιο δυσάρεστο συναισθημα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    νομιζω οτι ειναι κρησεις πανικου.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    4
    βασικα ξυπναω απο ανυσηχια οχι γιατι νιωθω καποιο πονο η καποια σουβλια...σημερα ολη μερα εχω αισθημα παλμων παλι.πριν που ημουν με φιλους καπως χαλαρωσα επισης το νιωθω και στο λαιμο καποιες φορες το βραδυ που παω να ξαπλωσω πρεπει να νυσταξω παρα πολυ για να κοιμηθω και συνηθως οταν ειμαι μονος το ιωθω πιο πολυ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Αν έχεις κάνει όλες τις παθολογικές εξετάσεις, μην δίνεις περισσότερη σημασία σ\' αυτά τα συμπτώματα απ\' όση τους πρέπει. Καλά θα κάνεις να τα ξεχάσεις, κατά την άποψη μου είναι σημάδια πως το άγχος σου ή οι όποιες φοβίες σου σχετικά με την υγεία σου αρχίζουν και \"σωματοποιούνται\".

    Όσο γρηγορότερα τ\' αφήσεις όλα πίσω σου, τόσο το καλίτερο για σένα. Φυσικά όχι μόνο να ξαναπάς γυμναστήριο, αλλά να συνεχίσεις και την ζωή σου κανονικά όπως πριν...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και εγώ πιστεύω πως είναι αγχος και να συνεχίσεις το γυμναστήριο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Κωστα,

    περα απο τις εξετασεις που εχεις κανει κ δειχνουν φυσιολογικα τα αποτελεσματα σκοπευεις να κανεις κατι άλλο? Εχεις μιλησει σε καποιον ανθρωπο της εμπιστοσυνης σου για ολα αυτα? Εχεις παρει καποια γνωμη απο ανθρωπους δικους σου?

    Τελος, στην καθημερινοτητα σου νιωθεις δυσκολια?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    4
    ναι ενιωθα καποια πιεση αλλα οχι τρομακτικα πραγματα εχω ενα κολλητο ψυχολογο και θα ερθει μες τη βδομαδα τον εριμενω πως και πως.σε φιλους μιλαω αλλα βασικα τους συμβουλευω εγω για να μην παθουν τα ιδια......ανακουφιζομαι και γω λεγωντας τους τη κατασταση μου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Κώστα ο ψυχολόγος για να ειναι αντικειμενικός να γίνει σωστή δουλειά δεν πρέπει να είναι φίλος σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •