Πως θα αντιδρούσατε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185

    Πως θα αντιδρούσατε?

    Ποια αντίδραση θα είχατε αν ανακαλυπτατε πως η σχέση σας που μένετε μαζί κοιμάστε μαζί, σας έκρυβε το γεγονός πως στα κρυφά φέρνει τον φίλο του με την γκόμενά του για να κάνουν ότι κάνουν(ενώ ο φίλος έχει Ίδη σχέση)
    Δηλαδή στο σπιτι σας φέρνει τον φίλο του και μια άλλη και στο κρεβάτι όπου κοιμάστε πριν λίγο είχαν κάνει σεξ κάποιοι άλλοι.
    Θα το δεχόσασταν? Θα νευριάζετε?

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Γεια σου,με συνοπτικες διαδικασιες θα διακοψεις αυτη την σχεση ειναι μονοδρομος.

  3. #3
    και 3 μαζι?Η απλα καινει διευκοληνση στο φιλο που δεν εχει δικο του μερος?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    και 3 μαζι?Η απλα καινει διευκοληνση στο φιλο που δεν εχει δικο του μερος?
    Διευκόλυνση κάνει αυτός είναι απών
    Ο φίλος απατάει έχει Ίδη σχέση

  5. #5
    Meditation
    Guest
    Το σπίτι είναι και δικό σου;; ή μόνο του- της συντρόφου σου;
    Γιατί εάν είναι και δικό σου αλλάζει το θέμα. Σίγουρα θα ήθελα να ξέρω εάν στο σπίτι μου μπαίνουν ατομα χωρίς την έγκριση μου και εν αγνοία μου.

    Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό να σου ζητήσει ένας φίλος ή μια φίλη να του παραχωρήσεις το σπίτι για να κάνει ότι κάνει.

    Το θέμα είναι πως το βλέπει ο καθένας και ποια είναι η αποψη του. Εάν εσένα σε ενοχλεί συζήτησε το με το άλλο πρόσωπο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ποια αντίδραση θα είχατε αν ανακαλυπτατε πως η σχέση σας που μένετε μαζί κοιμάστε μαζί, σας έκρυβε το γεγονός πως στα κρυφά φέρνει τον φίλο του με την γκόμενά του για να κάνουν ότι κάνουν(ενώ ο φίλος έχει Ίδη σχέση)
    Δηλαδή στο σπιτι σας φέρνει τον φίλο του και μια άλλη και στο κρεβάτι όπου κοιμάστε πριν λίγο είχαν κάνει σεξ κάποιοι άλλοι.
    Θα το δεχόσασταν? Θα νευριάζετε?
    Μόνο θα νευριαζα ?

    Από πού να το πιάσω και που να το αφήσω..

    Από το γεγονός ότι όταν λείπω εγώ μπαίνει κάποιος άλλος στο σπίτι μου χωρίς να το ξέρω και χρησημοποιει το κρεβάτι μου με την γκόμενα του?

    Αυτό δηλαδή που θα γυρίσω εγώ μετά και θα ξαπλώσω στα ίδια σεντόνια ?
    Γιατί προφανώς ίδια θα είναι για να μην το καταλάβω ...

    Ή το γεγονός ότι κάνει πλάτες ο φίλος σου στον φίλο του για να τον καλύψει ....
    Γιατί αν κατάλαβα ο φίλος του έχει ήδη μόνιμη σχέση και αυτή που φέρνει σπίτι σας είναι γκόμενα ...

    Τέτοιες χαρές και καλύψεις μόνο με παρόμοια ανταλλάγματα γίνονται ...

    Φαντάζομαι εφόσον είναι φίλος σας θα ξέρεις και την μόνιμη σχέση του ...

    Τι ωραία πράγματα είναι αυτά ρε συ ...πραγματικά αναρωτιέσαι αν πρέπει να νευριασεις ή όχι?

    Εγώ αναρωτιέμαι πώς δεν του έχεις μιλήσει ήδη...

    Πόσο τραγικά όλα αυτά πραγματικά ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Διευκόλυνση κάνει αυτός είναι απών
    Ο φίλος απατάει έχει Ίδη σχέση
    και τι ειναι; η μαμα του; για να του πει αν θα απατησει την φιλη του η οχι;
    το θεμα για μενα ειναι τινος ειναι το σπιτι κι αν πραγματικα συζειτε ή σε φιλοξενει καποιες μερες να μενετε μαζι.
    αν ειναι δικο του, μενει μονος του κι απλα σε φιλοξενει οποτε κανονιζετε να μεινετε μαζι, δικαιωμα του να φιλοξενει φιλους του οταν λειπεις.
    το οτι ο φιλος που φιλοξενει, απατα, δεν ειναι δικο του θεμα, ΕΚΤΟΣ αν ειναι φιλος και της κοπελας, οποτε θα επρεπε να κρατησει αποσταση απο την ολη δραστηριοτητα και οχι να του κανει πλατες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και τι ειναι; η μαμα του; για να του πει αν θα απατησει την φιλη του η οχι;
    το θεμα για μενα ειναι τινος ειναι το σπιτι κι αν πραγματικα συζειτε ή σε φιλοξενει καποιες μερες να μενετε μαζι.
    αν ειναι δικο του, μενει μονος του κι απλα σε φιλοξενει οποτε κανονιζετε να μεινετε μαζι, δικαιωμα του να φιλοξενει φιλους του οταν λειπεις.
    το οτι ο φιλος που φιλοξενει, απατα, δεν ειναι δικο του θεμα, ΕΚΤΟΣ αν ειναι φιλος και της κοπελας, οποτε θα επρεπε να κρατησει αποσταση απο την ολη δραστηριοτητα και οχι να του κανει πλατες.

    Το θεμα δεν είναι τι κάνει ο άλλος στην ζωή του αν απατάει η όχι δικαίωμα του ας κάνει ότι θέλει.
    Το θέμα είναι ότι αναγκάστηκε ο άλλος να κρύψει από την σχέση του ότι έβαλε κάποια άλλη στο σπίτι του, και για να λέμε έχουν σχέση δεν σημαίνει πως την φιλοξενεί σημαίνει ότι έχουν σχέση σαν αυτή που κάνεις δεν κρύβει κάτι από τον άλλον και πάει λέγοντας σαν να λέμε 'αληθινή' σχέση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Το θεμα δεν είναι τι κάνει ο άλλος στην ζωή του αν απατάει η όχι δικαίωμα του ας κάνει ότι θέλει.
    Το θέμα είναι ότι αναγκάστηκε ο άλλος να κρύψει από την σχέση του ότι έβαλε κάποια άλλη στο σπίτι του, και για να λέμε έχουν σχέση δεν σημαίνει πως την φιλοξενεί σημαίνει ότι έχουν σχέση σαν αυτή που κάνεις δεν κρύβει κάτι από τον άλλον και πάει λέγοντας σαν να λέμε 'αληθινή' σχέση.
    κατσε γιατι μας μπερδεψες τωρα.
    δεν προκειται για σενα, αλλα για καποια φιλη σου;
    μα δεν εβαλε "καποια αλλη σπιτι του", παραχωρησε το σπιτι του στον φιλο του, ο οποιος φιλος εφερε "την αλλη"...
    οκ, εχουν σχεση, αλλα η απατη του φιλου ΤΟΥ, δεν αφορα την δικη τους σχεση, αλλα τον φιλο του.
    ναι, μπορει να συζηταμε και τα προσωπικα των φιλων μας σε μια στενη σχεση/γαμο (κατα κορον), αλλα δεν ειναι και προαπαιτουμενο οτι θα της εχει πει ολα τα προσωπικα ολων των φιλων του, ειδικα δε αν τους εκθετουν..
    και ξαναρωτω. το σπιτι ειναι δικο του, η το νοικιαζουν μαζι; μενουν παντα μαζι, ή εχει και δικο της σπιτι η κοπελα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κατσε γιατι μας μπερδεψες τωρα.
    δεν προκειται για σενα, αλλα για καποια φιλη σου;
    μα δεν εβαλε "καποια αλλη σπιτι του", παραχωρησε το σπιτι του στον φιλο του, ο οποιος φιλος εφερε "την αλλη"...
    οκ, εχουν σχεση, αλλα η απατη του φιλου ΤΟΥ, δεν αφορα την δικη τους σχεση, αλλα τον φιλο του.
    ναι, μπορει να συζηταμε και τα προσωπικα των φιλων μας σε μια στενη σχεση/γαμο (κατα κορον), αλλα δεν ειναι και προαπαιτουμενο οτι θα της εχει πει ολα τα προσωπικα ολων των φιλων του, ειδικα δε αν τους εκθετουν..
    και ξαναρωτω. το σπιτι ειναι δικο του, η το νοικιαζουν μαζι; μενουν παντα μαζι, ή εχει και δικο της σπιτι η κοπελα;
    Μαζί μένουν...
    Αλλά είναι εύκολο να πεις την λέξη 'παραχώρησε'
    Δηλαδή αν έχεις 20 φίλους κ από τους 10 κάποιοι δεν έχουν σπίτι ή αμάξι η ότι διποτε από άλλο, τι θα κάνεις το σπίτι σου? Κ πόσο μάλλον να το κρύβεις κ από την σχέση σου ενώ την αφορά? Δεν είναι το θέμα να πει τα προσωπικά του φίλου του το θέμα είναι ότι κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα μοιραστείς με τους φίλους σου σπίτι αμάξι πχ κ πόσο μάλλον όταν έχεις σχέση κ τα μοιράζεστε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Μαζί μένουν...
    Αλλά είναι εύκολο να πεις την λέξη 'παραχώρησε'
    Δηλαδή αν έχεις 20 φίλους κ από τους 10 κάποιοι δεν έχουν σπίτι ή αμάξι η ότι διποτε από άλλο, τι θα κάνεις το σπίτι σου? Κ πόσο μάλλον να το κρύβεις κ από την σχέση σου ενώ την αφορά? Δεν είναι το θέμα να πει τα προσωπικά του φίλου του το θέμα είναι ότι κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα μοιραστείς με τους φίλους σου σπίτι αμάξι πχ κ πόσο μάλλον όταν έχεις σχέση κ τα μοιράζεστε.
    σαφως την αφορα εφοσον μενουν μονιμα μαζι και δενε χει αλλο σπιτι η κοπελα.
    αλλα με το ΑΝ δεν γινεται δουλεια...
    παραχωρει το σπιτι σε οποιον δενε χει γκαρσονιερα, σε 10 ατομα δηλαδη; ή το εδωσε μονο σε αυτον τον τυπο;;;
    ειναι πολυ διαφορετικο το να το παραχωρησε σε εναν καλο του φιλο για να μεινει καποιες ωρες με μια γνωριμια, απο το να το δινει γενικως και αοριστως σε οποιον φιλο δενε χει σπιτι και αυτοκινητο.
    τι απ τα δυο συμβαινει;;; τοε δωσε σε εναν; η το δινει οπου ναναι;;;
    δεν "μοιραζεσαι" το σπιτι σου αν φιλοξενεησεις εναν φιλο. το κανει συνεχεια; του εχει δωσει κλειδια ας πουμε;; αυτο ειναι μοιρασμα. οχι το να τον φιλοξενησεις καποιες φορες.
    και ναι, θεωρω κι εγω οτι θα πρεπε να το συζητησει με την σχεση του ΑΝ οντως συζουν, πληρωνουν εξοδα μαζι και δεν την φιλοξενει κι εκεινην. εισαι σιγουρος οτι δεν την φιλοξενει;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σαφως την αφορα εφοσον μενουν μονιμα μαζι και δενε χει αλλο σπιτι η κοπελα.
    αλλα με το ΑΝ δεν γινεται δουλεια...
    παραχωρει το σπιτι σε οποιον δενε χει γκαρσονιερα, σε 10 ατομα δηλαδη; ή το εδωσε μονο σε αυτον τον τυπο;;;
    ειναι πολυ διαφορετικο το να το παραχωρησε σε εναν καλο του φιλο για να μεινει καποιες ωρες με μια γνωριμια, απο το να το δινει γενικως και αοριστως σε οποιον φιλο δενε χει σπιτι και αυτοκινητο.
    τι απ τα δυο συμβαινει;;; τοε δωσε σε εναν; η το δινει οπου ναναι;;;
    δεν "μοιραζεσαι" το σπιτι σου αν φιλοξενεησεις εναν φιλο. το κανει συνεχεια; του εχει δωσει κλειδια ας πουμε;; αυτο ειναι μοιρασμα. οχι το να τον φιλοξενησεις καποιες φορες.
    και ναι, θεωρω κι εγω οτι θα πρεπε να το συζητησει με την σχεση του ΑΝ οντως συζουν, πληρωνουν εξοδα μαζι και δεν την φιλοξενει κι εκεινην. εισαι σιγουρος οτι δεν την φιλοξενει;;
    Ξερω πως ζούνε μαζί αυτός για ένα διάστημα δεν είχε δουλειά οπότε πλήρωνε η κοπέλα τα έξοδα του σπιτιού.. Τώρα δεν ξέρω αν τα μοιράζονται.
    Όπως και δεν ξέρω κατά πόσο φίλοι είναι με τον άλλον, κ δεν ξέρω αν το έχει κάνει πολλές φορές με άλλους φίλους του.

    Εγώ βλέπω ακούω διαβάζω τους ανθρώπους και και μοιράζω εμπειρίες δικές μου και άλλων για να καταλάβω τι φταίει για όλα αυτά τα λάθη μέσα στις σχέσεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Φταιει ο αλγοριθμοσ που παραγει ανθρωπουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Φταινε οι αντρεσ τελικα που δε βαδιζουν με τισ δυναμεισ τουσ αλλα καποιοσ τουσ λεει τι να κανουν οπωσ κ οι γυναικεσ εχουν τεχνολογια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ρε παιδια μην τρελαθουμε κιολας!! ΗΜΑΡΤΟΝ! αλλα συγνωμη, επειδη εχω κανει και εγω το ιδιο και απο τις δυο πλευρες θα τρελαθω! που το κακο δλδ το να αφησω ενα φιλικο μου ζευγαρι να μεινουν σπιτι μου για λιγο, για 2-3 μερες εαν εγω δεν ειμαι εκει! που το κακο??
    Αντιστοιχως κι εγω εχω παει και εχω μεινει με την προιν κοπελα μου σε σπιτια η σε εξοχικα,ακομα και στο χωριο ενος φιλου μου.Τι κα κο εγινε???? δλδ δεν θα αλαξουμε σεντονι?? Στα ξενοδοχεια πως παει δλδ εκατομυρια κοσμος καθε μερα????

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •