Αν βιώνει κανεις τέτοιες ιδεοληψίες μου ας μου πει.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    7
    Καλησπέρα σε ολο το forum ,
    Είναι η πρώτη μου δημοσίευση εδώ , δεν γνωρίζω πως θα μπορούσα να στείλω inbox σε κάποιον ή πως να δεχτώ μυνήματα.
    Θα μπορουσε κάποιος σχετικός με το θεμα να μου συστήσει κάποιον γιατρό στην Αθήνα που να ειδικεύεται σε ιδψ (ιδεοληψίες επί το πλείστον) , κατάθλιψη και να γνωρίζει καλά από φαρμακολογία του σήμερα?
    Συγγνώμη και ευχαριστώ !

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by RomeosX View Post
    Αχ τι μου θύμησες. Καλησπέρα καταρχήν.. Ναι κορίτσι.. το έχω πάθει πολλές φορές στο παρελθόν.. είναι καθαρά ιδεοληψίες που δεν έχουν καμμία σχέση με την πραγματικότητα. Οπότε έπασχα από αγχώδη διαταραχή ήταν οι μόνες ιδεοληψίες που είχα. Αν έχω κάνει κακό σε κάποιον και δεν το θυμάμαι. Τρελό άγχος και φόβο. Όμως μόλις άρχιζα την θεραπεία μου για το άγχος όλα περνούσαν. Και μόλις γίνομουν καλά γελουσα με αυτές τις σκέψεις γιατί ήξερα ότι δεν είχα κάνει τίποτε από ότι φοβόμουν. Ιδιαίτερα αυτο που θυμάμαι όταν βίωνα αγχώδη διαταραχή ότι πραγματικότητα με φαντασία είχαν μπερδευτεί και για το παρελθόν δεν ήμουν σίγουρος και αυτό ήταν που μου έσπαγε τα νεύρα και δεν μπορούσα να είμαι σίγουρος. Μόλις όμως περνούσε το άγχος όλα έστρωναν και οι απαντήσεις έρχονταν από μόνες τους. Με λίγα λόγια.. δεν έχεις κάνει κανένα κακό σε κανέναν.. ηρέμησε.. αν είχες κάνει θα το ήξερες από τότε.. η ίδια η συνείδηση σου δεν θα σε άφηνε να ξεχάσεις. Ούτως η άλλος ocd παθαίνουν οι ευαίσθητοι άνθρωποι.. και σαν ευαίσθητος άνθρωπος δεν θα σε άφηνε η συνείδηση σου να ξεχάσεις.. μην μασάς .. χαλάρωσε και απόλαυσε την ζωή σου. Όχι άγχος..
    Καλησπέρα σε ολο το forum ,
    Είναι η πρώτη μου δημοσίευση εδώ , δεν γνωρίζω πως θα μπορούσα να στείλω inbox σε κάποιον ή πως να δεχτώ μυνήματα.
    Θα μπορουσε κάποιος σχετικός με το θεμα να μου συστήσει κάποιον γιατρό στην Αθήνα που να ειδικεύεται σε ιδψ (ιδεοληψίες επί το πλείστον) , κατάθλιψη και να γνωρίζει καλά από φαρμακολογία του σήμερα?
    Συγγνώμη και ευχαριστώ !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    πρεπει πρωτα να γραψεις 50 ποστ και μετα θα εισαι εις θεση να στειλεις η να λαβεις πμ.......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ιδεοληψιες..
    By Χριστίνα900 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-10-2020, 12:57
  2. Πώς βιώνει κανείς το πένθος;
    By elisabet in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 16
    Last Post: 27-07-2019, 17:19
  3. Βιωνει κανεις!!
    By andreas86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-09-2017, 14:25
  4. υπερβολικα πολλες ιδεοληψιες μαζι μεσα στη μερα.....το εχει ζησει κανεις?
    By marouliw in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 11-09-2015, 22:34
  5. Πώς βιώνει κάποιος τη διπολική διαταραχή;
    By oti in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-04-2015, 21:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •