Αποτυχία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    7

    Αποτυχία

    Νιώθω χάλια. Πήγαινα δοκιμαστικά για κάποιες βδομάδες σε μία δουλειά και σήμερα μου είπαν ότι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε την συνεργασία για κάποιους λόγους. Έχω μείνει αφραγκη στην Αθήνα (είμαι φοιτήτρια), η μητέρα μου μου λέει να πάω Θεσσαλονίκη, στο πατρικό μου, όσο προλαβαίνω, το αγόρι μου είναι Αθήνα και βλεπομαστε λίγο και από μακριά επειδή ήρθα σε επαφή με κρούσμα και φοβόμαστε επειδή αυτός μένει με την γιαγιά του. Το διάστημα που δούλευα, μέχρι σήμερα δηλαδή, είχα επικεντρωθεί τόσο στη δουλειά που τώρα νιώθω ένα κενό. Δεν έχω να κάνω τίποτα. Επίσης, νιώθω πολύ άσχημα και το αγόρι μου αντί να με βοηθήσει λίγο ψυχολογικά μου έλεγε ότι ήταν ασήμαντη δουλειά και άχρηστη και ότι δεν ασχολούμαι με κάτι σοβαρό (ασχολούμαι με την τέχνη). Και μετά σκέφτομαι: πώς μπορώ να είμαι με ένα άτομο που υποτιμά τις επιλογές μου, δεν με βοηθάει καθόλου και δεν μπορεί καν να μου φερθεί σωστά; Γενικά, η φάση είναι χάλια, νιώθω απαίσια και δεν έχω κανέναν. Λόγω της επαφής με το κρούσμα δεν μένουμε μαζί τώρα με το αγόρι μου, οπότε νιώθω πολύ μόνη. Από την άλλη, αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα, πάντα την ίδια συμπεριφορά έχει. Κι εγώ είμαι ηλίθια που την ανέχομαι. Λογικά, ο μόνος τρόπος να καταλάβει είναι το να με χάσει. Αλλά είναι δύσκολο ρε γαμωτο, και παράλληλα χάνω και τον αυτοσεβασμό μου που ανέχομαι την άσχημη συμπεριφορά του.
    Το συμπέρασμα είναι ότι νιώθω αποτυχημένη που δεν πήγε καλά η δουλειά και μιας που είναι ανώνυμα εδώ ήθελα να το μοιραστώ. Γράψτε και κάνα σχόλιο αν θέλετε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Chloe_ View Post
    Νιώθω χάλια. Πήγαινα δοκιμαστικά για κάποιες βδομάδες σε μία δουλειά και σήμερα μου είπαν ότι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε την συνεργασία για κάποιους λόγους. Έχω μείνει αφραγκη στην Αθήνα (είμαι φοιτήτρια), η μητέρα μου μου λέει να πάω Θεσσαλονίκη, στο πατρικό μου, όσο προλαβαίνω, το αγόρι μου είναι Αθήνα και βλεπομαστε λίγο και από μακριά επειδή ήρθα σε επαφή με κρούσμα και φοβόμαστε επειδή αυτός μένει με την γιαγιά του. Το διάστημα που δούλευα, μέχρι σήμερα δηλαδή, είχα επικεντρωθεί τόσο στη δουλειά που τώρα νιώθω ένα κενό. Δεν έχω να κάνω τίποτα. Επίσης, νιώθω πολύ άσχημα και το αγόρι μου αντί να με βοηθήσει λίγο ψυχολογικά μου έλεγε ότι ήταν ασήμαντη δουλειά και άχρηστη και ότι δεν ασχολούμαι με κάτι σοβαρό (ασχολούμαι με την τέχνη). Και μετά σκέφτομαι: πώς μπορώ να είμαι με ένα άτομο που υποτιμά τις επιλογές μου, δεν με βοηθάει καθόλου και δεν μπορεί καν να μου φερθεί σωστά; Γενικά, η φάση είναι χάλια, νιώθω απαίσια και δεν έχω κανέναν. Λόγω της επαφής με το κρούσμα δεν μένουμε μαζί τώρα με το αγόρι μου, οπότε νιώθω πολύ μόνη. Από την άλλη, αυτός δεν καταλαβαίνει τίποτα, πάντα την ίδια συμπεριφορά έχει. Κι εγώ είμαι ηλίθια που την ανέχομαι. Λογικά, ο μόνος τρόπος να καταλάβει είναι το να με χάσει. Αλλά είναι δύσκολο ρε γαμωτο, και παράλληλα χάνω και τον αυτοσεβασμό μου που ανέχομαι την άσχημη συμπεριφορά του.
    Το συμπέρασμα είναι ότι νιώθω αποτυχημένη που δεν πήγε καλά η δουλειά και μιας που είναι ανώνυμα εδώ ήθελα να το μοιραστώ. Γράψτε και κάνα σχόλιο αν θέλετε.
    καλημερα.
    ηλιθια δεν εισαι, αλλα δεν εχεις λογο να μενεις με εναν ανθρωπο που σε απορριπτει τοσο βαθια, λεγοντας σου οτι οι σπουδες σου, τα ενδιαφεροντα σου, ειναι βλακειες...
    το θεμα δεν ειναι να σε εκτιμησει οταν σε χασει. μπορει και να μην σε εκτιμησει, γιατι δεν φαινεται να σε εκτιμαει γενικα.. το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει να κανεις παρεα με ανθρωπους που σε απορριπτουν..
    βρες αλλον.
    μονο στο θεμα του ιου εχει απολυτο δικιο.
    αν εχεις ξεμεινει απο δουλεια και χρηματα, αν μεν μπορουν να σου στειλουν οι γονεις σου, ας σου στειλουν. αν δεν μπορουν, κανε την καραντινα σου για να βεβαιωθεις οτι δεν εχεις τον ιο, και γυρνα στην μαμα σου μεχρι να βρεις δουλεια. πως θα ζησεις εκει, χωρις λεφτα και δουλεια;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    επισης, μιας και ασχολεισαι με την τεχνη, μπορεις να βγαλεις λεφτα απο αυτο, πουλωντας μεσω ιντερνετ. το εχεις σκεφτει;

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    Μπραβο σου εχεις δυναμη , αυτος φανηκε λιγος διπλα σου και ανωριμος. Πολλοι κανουν σχεσεις για να μην ειναι μονοι οχι οτι θα ασχοληθουν με τον αλλο στα σοβαρα.Ανασκουμπωσου και αποφασισε τι ειναι καλυτερο να κάνεις απο δω και περα....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Την εχει μικρη φυγε γρηγορα μακρια του
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    πσιττ elis πουλας πνευμα ?δεν υπαρχει διαχειριση να τον μαζεψει ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γτ την εχει μεγαλη ψεμματα λεω ολοι μικρη την εχουμε αν θεσ να μαθεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Χωρίζεις με το αγόρι σου και επιστρέφεις στη μάνα σου αφού είσαι αφραγκη. Ποιο το νόημα να είσαι με κάποιον που δεν σε γεμίζει με συναισθηματική ασφάλεια έστω και από μακριά? Όσο για τη δουλειά, όπου ακούς ότι σε παίρνουν δοκιμαστικά, φεύγεις τρέχοντας χωρίς να κοιτάξεις πίσω. Είναι δεδομένο ότι σε χρησιμοποιούν, εκμεταλλεύονται το φιλότιμο σου και μετά σε διώχνουν. Δεν απέτυχες. Περνάς απλά μια δυσκολη φάση,θα περάσει. Έχω τα διπλάσια χρόνια σου, χτυπάω συνεχώς τα μούτρα μου αλλά ποτέ δεν το βάζω κάτω.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Απο αυτα που γραφεις ψηφιζω θεσσαλονικη.εισαι μ εναν ανθρωπο που σε αποριπτει.γιατι;προφανως δεν εκτιμας τον εαυτο σου.αρχισε να φροντιζεις εσενα κ φυγε κι απο αυτον κι απ την αθηνα

Similar Threads

  1. Αποτυχία
    By Lenale in forum Παχυσαρκία
    Replies: 10
    Last Post: 10-05-2021, 12:54
  2. αποτυχια και με ζολοφτ??
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 08-09-2019, 09:57
  3. πως να αντιμετωπίζω την αποτυχια ???
    By Deleted-member-250416b in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 03-12-2015, 00:41
  4. Πίεση - Αποτυχία
    By Nirvana22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-03-2013, 13:37
  5. Ladose και αποτυχια
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-07-2012, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •