Μόνη εδώ και 5 χρόνια (ερωτικά-φιλιες) κορονοιος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    29 χρονια μονος χωρις σχεση/σεξ/φιλι και αναρωτιεμαι γιατι ζω....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    θεωρώ πώς τα κορίτσια μπορούν να βρούνε πολυυυ εύκολα αγόρι μια προσπάθεια θέλει. Έγω πχ δεν κάνω προσπάθεια γιατί δεν βλέπω καμία να ενδιαφέρεται για εμένα

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Λογικο ειναι στα 14-19 να υπηρχε κινητικοτητα με τους περισσοτερους συμβαινει αυτο.εισαι καθε μερα σχολειο με φιλους πολλα αγορια πολλα κοριτσια ολοι μαζι οι ορμονες στο κοκκινο τ αγορια θελουν τοσο πολυ που δεν το ψυριζουν κιολας το θεμα.ολες καλες τουλαχιστον μεχρι ν αποκτησουν εμπειρια.μετα ο καθενας τραβαει τον δρομο του αν εχει τα απαραιτητα εφοδια χτιζει ενα περιβαλλον απο φιλους συνεργατες κι εμμεσα χωρις ιδιαιτερη προσπαθια εμφανιζονται κ υποψηφιοι ερωτικοι συντροφοι καποιος απο αυτος θα σ αρεσει.Δεν εισαι απο αθηνα;γιατι δεν εχεις γνωστους εδω;οι γνωστοι καμια φορα γινονται φιλοι οχι βεβαια με μαγικο τροπο ολα θελουν την δουλεια τους κ τον χρονο τους.παντως το ξερεις δεν ειναι καλο να απομονωνεσαι.χριαζεσαι εστω μια φιλη να πατε για εναν καφε.η επιθυμια σου για σχεση φανταζομαι οτι θα ειναι πιο εντονη λογω της ελλειψης της φιλιας.κι οταν εχεις εντονη αυτη την αναγκη συνηθως κανεις λαθος επιλογες.τωρα ειναι δυσολη η περιοδος αλλα μπορεις να συμμετασχεις μεσω ιντερνετ σε καποια γκρουπακια που κανουν ψυχολογοι.φτιαχνουν μικρες ομαδες με πληρωμη βεβαια κ κανουν διαδικτιακες συναντησεις.πιστευω θα σε βοηθουσε κατι τετοιο να συναντιεστε με βιντεοκληση μια φορα την εβδομαδα κ να μιλατε.συνηθως αυτα τα γκρουπακια εχουν να κανουν με αυτοβελτιωση σχεσεις αυτοεκτιμηση κ αλλα τετοια.

  4. #19
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μόνος εδώ και 34 χρόνια, δεν έχω ανταλλάξει ποτέ φίλη με κοπέλα, δεν έχω κάνει ποτέ σχέση και γι'αυτό φταίω εγώ που δεν είμαι κοινωνικός, δεν προσέχω τον εαυτό μου σε στυλ ντυσίματος, χτενίσματος και πιστεύω οτι δεν είμαι όμορφος εξωτερικά τουλάχιστον!!!
    αυτο το βιωνα εγω μεχρι τα 27 μου.ουτε σχεση ουτε φιλι γιατι και εγω νομιζα οτι ειμαι ασχημη.εχασα τα καλυτερα μου χρονια.και τι καταλαβα?τιποτα.
    τωρα πλεον εχω κανει καποιες γνωριμιες και σχεση και ειμαι καλυτερα.αποδεχτηκα τον εαυτο μου,δηλαδη ακομη το δουλευω αλλα τουλαχιστον δεν μενω απρακτη.
    ειμαστε οπως ειμαστε,σε αλλους θα αρεσουμε σε αλλους οχι.η εμφανιση μας δεν αλλαζει.εκεινο που μπορουμε να αλλαξουμε ομως ειναι η ζωη μας.κανε και εσυ αυτην την προσπαθεια.σου αξιζει!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    αυτο το βιωνα εγω μεχρι τα 27 μου.ουτε σχεση ουτε φιλι γιατι και εγω νομιζα οτι ειμαι ασχημη.εχασα τα καλυτερα μου χρονια.και τι καταλαβα?τιποτα.
    τωρα πλεον εχω κανει καποιες γνωριμιες και σχεση και ειμαι καλυτερα.αποδεχτηκα τον εαυτο μου,δηλαδη ακομη το δουλευω αλλα τουλαχιστον δεν μενω απρακτη.
    ειμαστε οπως ειμαστε,σε αλλους θα αρεσουμε σε αλλους οχι.η εμφανιση μας δεν αλλαζει.εκεινο που μπορουμε να αλλαξουμε ομως ειναι η ζωη μας.κανε και εσυ αυτην την προσπαθεια.σου αξιζει!!!
    Να σε ρωτήσω πως προέκυψαν αυτές οι σχέσεις;; Εννοώ μέσω διαδικτύου, μέσω φίλων, σε φλέρταραν;;

  6. #21
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Να σε ρωτήσω πως προέκυψαν αυτές οι σχέσεις;; Εννοώ μέσω διαδικτύου, μέσω φίλων, σε φλέρταραν;;
    η μια μου σχεση προεκυψε απο την δουλεια.πελατης και γνωστος μου.
    η δευτερη εντελως τυχαια στο δρομο.
    αλλα εχει τυχει να γνωρισω και απο το διαδικτυο ατομα απλα εγω φοβαμαι αυτες τις γνωριμιες και δεν τολμησα ποτε να βρεθω με κανεναν.εχω γνωστους ομως που εχουν παντρευτει μεσω fb.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Κορονοιος
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2020, 10:05
  2. Κορονοιος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-04-2020, 14:53
  3. Ερωτικά βοηθήματα στο πατρικό μου.
    By toureter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 17-02-2019, 19:05
  4. αδιεξοδο στα ερωτικα
    By Marilia_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 26-07-2014, 08:48
  5. Ερωτικά όνειρα με συγγενείς
    By equinox in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-2008, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •