Μόνη εδώ και 5 χρόνια (ερωτικά-φιλιες) κορονοιος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Μόνη εδώ και 5 χρόνια (ερωτικά-φιλιες) κορονοιος

    Καλησπέρα καταρχάς η ψυχολογία μου γενικα δεν είναι και πολύ κλα τώρα με όλα αυτά π γίνονται όπως όλοι μας δηλαδή έχω πληγωθει πολύ φέτος τέτοια πικρία ούτε ν κλάψω δεν μπορώ... Περα από αυτά σήμερα έκλεισα 5 χρόνια χωρίς να έχω έρθει με κανέναν σε ερωτική επαφή ειμ 24 και στα 19 ήταν η τελευταία φορά π φίλησα αγόρι δεν ξέρω τ έχει γίνει κ πως έγινε αυτό κλα φέτος λογικό γτ δν έχω βγει τόσο κ αυτό με μάσκα ήταν αλλά ναι οι ερωτικές μ σχέσεις ειν 0 και κοντεύω κ τα 6 χρόνια όπως τ βλέπω ξέρω υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα τώρα θ μ πείτε αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει ν μείνουμε κ τελείως μόνοι γτ φέτος έζησα απόλυτη μοναξιά δεν έχω ούτε μια φίλη Αθήνα ούτε ένα καφέ δεν ήπια έξω η ποτό έχω(είχα) φίλες π όλες απομονώθηκανε περνάνε διαφορά και έχω μείνει κ χωρίς φιλίες κ χωρίς κάποιο αγόρι περνάω τα καλύτερα χρόνια της ζωής μ έτσι με αυτό τον τρόπο εγώ και άλλοι τόσοι ξαναλέω γτ σίγουρα δεν ειμ κ η μόνη.. Μακάρι ν γύρναγαν τ χρόνια πίσω γτ βλέπω μια τεράστια θολούρα τώρα ούτε όνειρα δεν κάνω θυμάμαι ένα όνειρο κιόλας π είχα δει πέρσι γτ γενικά ότι βλέπω βγαίνει και όλα αυτά π γίνονται τώρα τ είχα δει σε όνειρο είχα δει τότε επίσης ότι έκανα ποδήλατο σε ένα δρόμο και ξαφνικά βγαίνει ένας τεράστιος τοίχος μπροστά μ κ φρεναρω που αυτό σημαίνει ότι θα παλέψω και δυσκολίες που πρέπει ν έχω μεγάλο κουράγιο... Η μόνη μ ελπίδα ειν το σε 6 μήνες από τώρα μπορεί ν είμαστε κ καλύτερα για να παλέψουμε πάλι από την αρχή. Μακάρι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    καλημερα.
    εχεις καποια δραστηριοτητα; δουλευεις; σπουδαζεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    όχι άνεργη είμαι εδώ και 1 +χρόνο εστίαση δουλεύω κανονικά.. Διαβάζω αυτή την περίοδο ξένες γλώσσες είμαστε σε λοκνταουν πάλι δεν έχω κ πολλές επιλογές γ αυτό γράφω το σε 6 μήνες από τώρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα καταρχάς η ψυχολογία μου γενικα δεν είναι και πολύ κλα τώρα με όλα αυτά π γίνονται όπως όλοι μας δηλαδή έχω πληγωθει πολύ φέτος τέτοια πικρία ούτε ν κλάψω δεν μπορώ... Περα από αυτά σήμερα έκλεισα 5 χρόνια χωρίς να έχω έρθει με κανέναν σε ερωτική επαφή ειμ 24 και στα 19 ήταν η τελευταία φορά π φίλησα αγόρι δεν ξέρω τ έχει γίνει κ πως έγινε αυτό κλα φέτος λογικό γτ δν έχω βγει τόσο κ αυτό με μάσκα ήταν αλλά ναι οι ερωτικές μ σχέσεις ειν 0 και κοντεύω κ τα 6 χρόνια όπως τ βλέπω ξέρω υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα τώρα θ μ πείτε αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει ν μείνουμε κ τελείως μόνοι γτ φέτος έζησα απόλυτη μοναξιά δεν έχω ούτε μια φίλη Αθήνα ούτε ένα καφέ δεν ήπια έξω η ποτό έχω(είχα) φίλες π όλες απομονώθηκανε περνάνε διαφορά και έχω μείνει κ χωρίς φιλίες κ χωρίς κάποιο αγόρι περνάω τα καλύτερα χρόνια της ζωής μ έτσι με αυτό τον τρόπο εγώ και άλλοι τόσοι ξαναλέω γτ σίγουρα δεν ειμ κ η μόνη.. Μακάρι ν γύρναγαν τ χρόνια πίσω γτ βλέπω μια τεράστια θολούρα τώρα ούτε όνειρα δεν κάνω θυμάμαι ένα όνειρο κιόλας π είχα δει πέρσι γτ γενικά ότι βλέπω βγαίνει και όλα αυτά π γίνονται τώρα τ είχα δει σε όνειρο είχα δει τότε επίσης ότι έκανα ποδήλατο σε ένα δρόμο και ξαφνικά βγαίνει ένας τεράστιος τοίχος μπροστά μ κ φρεναρω που αυτό σημαίνει ότι θα παλέψω και δυσκολίες που πρέπει ν έχω μεγάλο κουράγιο... Η μόνη μ ελπίδα ειν το σε 6 μήνες από τώρα μπορεί ν είμαστε κ καλύτερα για να παλέψουμε πάλι από την αρχή. Μακάρι...
    Μόνος εδώ και 34 χρόνια, δεν έχω ανταλλάξει ποτέ φίλη με κοπέλα, δεν έχω κάνει ποτέ σχέση και γι'αυτό φταίω εγώ που δεν είμαι κοινωνικός, δεν προσέχω τον εαυτό μου σε στυλ ντυσίματος, χτενίσματος και πιστεύω οτι δεν είμαι όμορφος εξωτερικά τουλάχιστον!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Τυχεροσ εισαι δε βλεπεισ τι προβληματα φερνει το σεξ κι η αγαπη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    48
    Από πού είσαι?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    48
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα καταρχάς η ψυχολογία μου γενικα δεν είναι και πολύ κλα τώρα με όλα αυτά π γίνονται όπως όλοι μας δηλαδή έχω πληγωθει πολύ φέτος τέτοια πικρία ούτε ν κλάψω δεν μπορώ... Περα από αυτά σήμερα έκλεισα 5 χρόνια χωρίς να έχω έρθει με κανέναν σε ερωτική επαφή ειμ 24 και στα 19 ήταν η τελευταία φορά π φίλησα αγόρι δεν ξέρω τ έχει γίνει κ πως έγινε αυτό κλα φέτος λογικό γτ δν έχω βγει τόσο κ αυτό με μάσκα ήταν αλλά ναι οι ερωτικές μ σχέσεις ειν 0 και κοντεύω κ τα 6 χρόνια όπως τ βλέπω ξέρω υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα τώρα θ μ πείτε αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει ν μείνουμε κ τελείως μόνοι γτ φέτος έζησα απόλυτη μοναξιά δεν έχω ούτε μια φίλη Αθήνα ούτε ένα καφέ δεν ήπια έξω η ποτό έχω(είχα) φίλες π όλες απομονώθηκανε περνάνε διαφορά και έχω μείνει κ χωρίς φιλίες κ χωρίς κάποιο αγόρι περνάω τα καλύτερα χρόνια της ζωής μ έτσι με αυτό τον τρόπο εγώ και άλλοι τόσοι ξαναλέω γτ σίγουρα δεν ειμ κ η μόνη.. Μακάρι ν γύρναγαν τ χρόνια πίσω γτ βλέπω μια τεράστια θολούρα τώρα ούτε όνειρα δεν κάνω θυμάμαι ένα όνειρο κιόλας π είχα δει πέρσι γτ γενικά ότι βλέπω βγαίνει και όλα αυτά π γίνονται τώρα τ είχα δει σε όνειρο είχα δει τότε επίσης ότι έκανα ποδήλατο σε ένα δρόμο και ξαφνικά βγαίνει ένας τεράστιος τοίχος μπροστά μ κ φρεναρω που αυτό σημαίνει ότι θα παλέψω και δυσκολίες που πρέπει ν έχω μεγάλο κουράγιο... Η μόνη μ ελπίδα ειν το σε 6 μήνες από τώρα μπορεί ν είμαστε κ καλύτερα για να παλέψουμε πάλι από την αρχή. Μακάρι...
    Από πού είσαι???

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    συγνωμη, αναφερθεις στο λοκνταουν, τι θες να πεις? αφου δεν εχουμε ακομα? η καμω καποιο λαθος.?
    Σχετικα με την κοινωνικη σου κατασταση θα σου ελεγα να προσπαθησεις να ψαξεις τις γεννεσηργες αιτειες της και μετα να ασχοληθεις με το προβλημα καθε αυτου.Θελω να πω δλδ οτι ο λογος που δεν εχεις φιλους δεν εχει να κανει μοναχα με το περιβαλον, με τον κοροναιο δλδ και ττην οικονομικη κριση, εχει να κανει και με τις δικες σου αποφασεις, με την προσωπικη σου σταση ζωης.Ισως εχεις χτισει γυρο σου ενα αορατο τοιχος οπου δεν αφηνεις ανθρωπους να σε πλησιασουν αλλα λογο του οτι ο "χτυστης" αυτου του τοιχου ειναι το υποσυνειδητο σου δεν μπορεις να το αντιληφθεις νοηρα! Το τοιχος αυτο δεν αφηνει τα αγορια να σε φλερταρουν για παραδηγμα , διοτις οταν καποιος παει να σου κανει ενα κομπλιμαν ισως εσυ ανταπαντας αρνητικα! Με τις φιλιες σου ενδεχετε να υπαρχει κατις παρομοιο, μπορει να σε περνει τηλεφωνο καποια κοπεμα κι εσυ να αργεις να απαντησεις, η μπορει ο τροπος οπου μιλας επιρεασμενος απο τν αρνιτικη ψυχικη σου διαθεση να γινεται αντιλιπτει απο την εκαστος κοπελα ως του οτι δεν εχεις ορεξη.
    Τα παραπανω οπου γραφω δεν ειναι δεδομενα, ειναι μια περιπτωση και μια φαση οπου συμβαινει πολλες φορες σε ολους μας χωρις να μας γινεται αντιληπτει .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Είσαι 24 χρονών και εύχεσαι να γυρναγανε τα χρόνια πίσω....Τα καλύτερα χρόνια είναι μπροστά σου.Οι σαραντάρες ίσον με δύο εικοσαρες. Μόλις τελειώσει αυτό το κακό με τους περιορισμούς, όλα θα διορθωθούν. Θα έχουμε περισσότερη διάθεση για γνωριμίες. Από άνοιξη αυτά βέβαια. Τώρα υπομονή....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν συμβαίνει αυτό και φλερταρω μια χαρα και φιλίες εχω απο σεζόν αλλά δεν ειν εδώ κανένα τοίχο δεν έχω χτίσει ίσα ίσα όλη η ζωή Μ στην φόρα είναι μιλώντας για τα σοσιαλ μίντια γτ ασχολούμαι πολύ μιλάω Με πολλούς το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω κάτι εδώ μπροστά Μ εδώ Αθήνα.μινι λοκνταουν τέλος πάντων εδώ Αθήνα π είμαι εγώ δεν έχω τπτ η κάποιον αν πάω Μύκονο όμως η Ντουμπάι π σε αυτα τα 2 εχω θα είναι αλλιώς απλά τώρα εδώ π είμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι όσο για τα αγόρια σε προηγούμενες σεζόν υπήρξε φλερτ αλλά δεν είχε προχωρήσει ίσως έπρεπε ν το προσπαθήσω Κ εγώ γτ κολλησα στα παραπάνω κιλά και κλείδωσα εκεί γτ σε ηλικία 14-19 υπήρξε μεγάλη δραστηριότητα τό λέω κ χωρίς ντροπή αλλά μετέπειτα μάλλον σέ μενα πέφτει το φταίξιμο πως έγινε δηλαδή αυτό αφού στα 19 υπήρξαν πολλά και μετά τίποτα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Nikolas73 όντως απόλυτο δίκιο μετά θα παω λος Άντζελες π λέει ο λόγος να ξεσαλωσω.. όχι εντάξει έτσι και αλλιώς έχω κανονίσει πάλι σεζόν Μύκονο θα πάρω τα πάνω μ μόνο υπομονή τώρα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    .Οι σαραντάρες ίσον με δύο εικοσαρες. .
    λιγο ελεος....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ισως να παιζει ρολο και τα στανταρ που εχουν βαλει στην κοινωνια μας οι διαριθμιστες του λαιφσταιλ.Χωρις να το λεω για να σε προσβαλω ,απεναντιας ειναι κατις που αφορα πολυ κοσμο, εχουν συμβει πολλα και περιεργα πραματα, το να περναει καποιος ομορφα και να ειναι χαρουμενος δεν εχει να κανει με συγκεκριμενους τροπους διασκεδασεις μειτε με τοπους διασκεδασεις.Για παραδηγμα αναφερεσαι στην Μυκονο, ενα κατα τα αλλα ομορφο νησακι αλλα οπου τα τελευταια 15 περιπου χρονια εχει γινει μερος οπου δεν μπορουν ολοι να διασκεδαζουν στο επαρκον, δεν μπορουν ολοι να απολαυσουν τις ομορφιες του νησιου. Εχω το θαρρος να αναφερθω στο συγκεκριμενω νησι διοτις εχω ζησει τις αλλαγες του, αφου ειναι απο εκει οι κουμπαροι των γονιων μου και σχεδον καθε καλοκαιρι σαν εκλειναν τα σχολεια πηγαιναμε εκει για 3-4 εβδομαδες οικογενειακος, κλασικες ελληνικες οικογενειες! την δεκαετι του ογδωντα λοιπον η Μυκονος δεν ειχε καμια σχεση με τα τελευταια χρονια, το σπιτι οπου μεναμε ηταν κοντα στο χαρντροκ (εστιατορειο ) ηταν πολ κοντα στο παλαιο λιμανι, ο κοσμος ηταν φιλικος ,αν και μικρος ,ειχα βρει μια πλατεια κοντα σε ενα σχολειο οπου υπηρχε μια μπασκετα κι ολη μερα ειμουν εκει! αφου τα ξαδερφια μου ηταν πιο μεγαλα!Πλεον την ξυλοσανε !!!Επισης την δεκαετια του 90 οπου εβγαινα κι εγω με τα ξαδερφια μου, μπορουσαμε να παμε σε ολα σχεδον τα κλαμπ! και σε ολες σχεδον τις παραλιες, διοτι οι τιμες δεν ηταν οπως σημερα οπου εμεσα προσπαθουν να κανουν την διασκεδαση χωρισμενη ταξικα! με αποτελλεσμα να ειναι αλλου οι πλουσιοι αλλου οι υπολιποι! τωτε δεν υπηρχαν αυτα! θυμαμαι οτι περπαταγες στα καλντεριμια κι στα κλαμπακια κι στο διπλα τραπεζι σου μπορει να ηταν ο Ασλανης, ο Αρμανι ,πλεον δεν υαρουν αυτα. Το ιδιο και στα ενικιαζομενα δωματια.Οπως και στις παραλιες οπου εχουν γεμισει ξαπλοστρες κι εχει χαθει αυτο το ομορφο απλετο σμμοδες παραλιακο θεαμα. Μια απο τις τελευταιες μου αναμνησεις ηταν σε ενα γκειτ παρειντ στα σοκακια οπου ντυμενοι σαν ινδιανοι περναγαν κι μας φωναζαν απο τα σπιτια στα σοκακια, κι θυμαμαι οπου η γιαγια των κουμπαρων μας τους αοιξε πορτα ,του εδωσε γλυκα κι ποτα! και γενικα ηταν ενα κλιμα απολυτα ασφαλες! απολυτα ελευθερο χωρις κομπλεξ και πανω απο ολα χωρις ταξικες διαφορες!
    Ολα αυτα αλλαξαν ομως απο τωτες που ηρθε κι στην χωρα μας η τρελα του ριαλ εστειτ και οπου ξαφνου αποφασησαν η Μυκονος να γινει μερος για πλουσιους, απο τωτες, απο τις αρχες δλδ του 2000 χαλασε το νησι και θυμαμαι να υπαρχουν παρεες κι δυστυχισμενες κοπελιτσες που αναζητουσαν γνωριμιες με πλουσιοπεδα αλλα κι το αντιθετο, γενικα νομιζω οτι απο τωτες που μεταφερθει το λιμανι και απο τωτες που εδωσαν τις αδειες για να φτιαχτουν μεγαλα σπιτια στην ανατωλικη πλευρα του νησιου σε συνδιασμο με το νρο οδηκο δυκτιο που καμια σχεση δεν ειχε με το παραδοσιακο που θα επρεπε να κρατησουν νομιζω οτι απο εκεινη την στιγμη χαλασε το νησι, και προσωπικα το ενιωσα στο πετσι μου πηγαινωντας μια τελευταια φορα πριν 14-15 χρονια αν θυμουμε καλα, οπου οι διαφορες ηταν τεραστιες, οπου το λαιφ σταιλ ηταν κυριαρχο, οπου η ματιες αναμεσα στον κοσμο ειχαν αλλαξει , αυτο δλδ το κλιμα της μια μεγαλης παρεας οπου ενιωθες την δεκαετια του 80 και του 90 σαν περπαταγες στα καλτεριμια δε υπηρχε πλεον!
    Νομιζω οτι η Μυκονος ειναι ενα μικρο παραδηγμα του τι συμβαινει στην ελλαδα, και δυστυχως οταν η διασκεδαση και η χαρα που προκυπτει ως επι των πληστων απο υλικα αγαθα ειναι κυριαρχει οταν συμβει το κακο, οταν υπαρξει δλδ οικονομικη κριση και ολα αυτα περιοριστουν τωτες η πικρα και η στεναχωρια ειναι πολυ μεγαλη σε αντιθεση με την χαρα και την διασκεδαση που προκυπτει απο αυλα ,απο τις ανθρωπινες σχεσεις! την χαρα που βγαινει απο μια αφθορμιτη μαζοξη νεαρων σε μια παραλια!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τυχεροσ εισαι δε βλεπεισ τι προβληματα φερνει το σεξ κι η αγαπη
    Αν δεν βρω κοπέλα δεν θα βιώσω τα προβλήματα που έχει η αγάπη! Και που στην τελική μπορεί για άλλους να μην είναι προβλήματα!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Nikolas73 όντως απόλυτο δίκιο μετά θα παω λος Άντζελες π λέει ο λόγος να ξεσαλωσω.. όχι εντάξει έτσι και αλλιώς έχω κανονίσει πάλι σεζόν Μύκονο θα πάρω τα πάνω μ μόνο υπομονή τώρα
    Για σένα το Λος Άντζελες και η Μύκονος έχουν αξία για να πεις ότι έκανες κάτι στα νιάτα σου? Δεν σου αρκούν τα Λαδάδικα στη Θεσσαλονίκη ή και η γειτονιά σου? Ξεκινάμε με μικρές προσδοκίες, τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κορονοιος
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2020, 09:05
  2. Κορονοιος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-04-2020, 13:53
  3. Ερωτικά βοηθήματα στο πατρικό μου.
    By toureter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 17-02-2019, 18:05
  4. αδιεξοδο στα ερωτικα
    By Marilia_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 26-07-2014, 07:48
  5. Ερωτικά όνειρα με συγγενείς
    By equinox in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-2008, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •