Η συνέχεια της ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΜΑΣ αντιπαράθεσης. - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 112 of 112
  1. #106
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    γιωτα ο ακατανομαστος δεν χριαζεται καμια βοηθεια.δεν εχει κανενα ψυχ προβλημα ,και δεν εχει δουλεια να γραφει εδω.φιλακια

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Ωχ....

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    να σου πω ρε συ Μαρία....σε τρώει και σενα ο αποτέτοιος σου για καυγά ε?
    τι να πω....ειλικρινά έχω στερέψει απο χιούμορ και μαλλιά....

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Σίγουρα θα υπάρχουν άτομα σε κάθε φορουμ ειδικά σε αυτό που κάνουν την πλάκα τους ή η κατάστασή τους χρήζει μεγαλύτερης ιατρικής βοήθειας.Η καλύτερη λύση να μην απαντάμε.

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ok η αληθεια ειναι οτι με ψυλοτρωει ο πωπως μου αλλα δεν θα ασχοληθω αλλο.καλυτερα να ασχοληθω με τον παπου μου λολ

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ναι,
    πιστευω ότι κάνεις λάθος.

    Όχι, δεν βλέπω αυτό το διάλογο ιδιοκτησία μου, ούτε και απαιτώ να μην παρεμβαίνει κανείς στην συζήτηση που γίνεται ανάμεσα σε εμένα και το εκάστοτε μέλος. Εξάλλου παρέμβαση απο παρέμβαση εχει διαφορά, ανάλογα με το πως παρεμβαίνει κανείς και το τι λεει. Το ιδανικό για μένα όσον αφορά την ροή του διαλόγου πάντως, είναι η σύνθεση κι όχι η αντιπαράθεση σε σχέση με την κάθε απάντηση που δίνεται.


    Μάλλον εσύ το βλέπεις έτσι, αφού ο στόχος σου ήταν να παρουσιάσεις την θέση σου τροποποιώντας τον δικό μου τρόπο σκέψης, όπως τον διατύπωσα.
    Ναι, στο παρόν θρεντ έγινε μπάχαλο. Ενώ αν έγραφα ακριβώς τα ίδια πράγματα στο μέσο του άλλου θέματος, δεν θα ακολουθούσαν τέτοιες αντιδράσεις. Είναι λογικό, όταν οι αντιπαραθέσεις φυτρώνουν στα μέσα άλλου θέματος, καταφέρνουν βέβαια να διασπάσουν τη συνοχή ή να ενοχλήσουν κάποιο μέλος από το να πει αυτά που θέλει απερίσπαστο, αλλά δεν τραβάν το βλέμμα πάνω τους.

    Κρίνο, ας το δούμε λίγο σοβαρά. Ο καθένας, παρουσιάζει τα πράγματα από τη δική του διάσταση. Λες ότι ήθελες να δείξεις μια άλλη διάσταση στο μέλος. Αν πρόκειται να ασχολείσαι και να κριτικάρεις άλλες διαστάσεις για να υποδείξεις τη δική σου, από το να την παραθέτεις αυτούσια, για μένα η ζημιά που προκαλείται είναι μεγαλύτερη από το όφελος. Σου το ξαναείπα. Είναι κρίμα κατά την άποψή μου να παρατηρείται το φαινόμενο αυτό. Του να γίνεται ένα γιουσουρουμ. Να πετάγεται ο καθένας και να λέει ότι θέλει κι όπου θέλει. Φυσικά και είμαστε ελεύθεροι να κάνουμε ότι θέλουμε εδώ μέσα κι αυτό για μένα, δείχνει το ποιόν του καθενός.


    Γιατί να μην με βολεύει να πάρει το μέλος το μήνυμα που του στέλνεις? Τι έχω να χωρίσω μαζί σου??? Ισα ισα, θεωρω τις παρεμβάσεις σου, πολλές φορές ωφέλιμες. Δεν θέλω να σε φιμώσω. Δεν μπορώ όμως να αντιπαρατίθεμαι μαζί σου, όταν πας να παρουσιάσεις τις απόψεις σου, κριτικάροντας τις δικές μου ( που σου είπα, στη συγκεκριμένη περίπτωση, δεν επρόκειτο καθαρά για την άποψή μου, είπα με πολύ συγκεκριμένο στόχο αυτά που είπα).

    Τις ευθύνες που αναγνωρίζω στον εαυτό μου σχετικά με το παρόν θρεντ, τις ανέφερα πιο πάνω. Όσο περνά ο καιρός βρήκα πολύ σωστή την κίνησή μου και μάλιστα παρακολουθώ με ενδιαφέρον το «μπάχαλο» που δημιουργήθηκε, καθώς μου δίνει πληροφορίες για το πώς αντιδρά ο καθένας στα πλαίσια μιας αντιπαράθεσης, αλλά και γιατί ξεκαθαρίζω τη μελλοντική στάση μου απέναντί σου.

    Ενεταξέ με σε όποια κατηγορία θέλεις βρε Κρίνο, τι να σου πω τώρα.
    Αφού το ξέρεις, ότι δεν με νοιάζει.

    Εντάξει, το ότι νευρίασα, δεν σημαίνει ότι έχασα και την ηρεμία μου, υπερβολικό το βρίσκω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ουάου, το e-psychology έγινε trash-tv! Περφεκτ...

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •