Διαχείριση Θυμού, την βοήθεια σας παρακαλώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7

    Διαχείριση Θυμού, την βοήθεια σας παρακαλώ

    Καλησπέρα
    Και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και 1 χρόνο έχω μεγάλο θέμα με την διαχείρηση του θυμού μου. Είμαι 45 χρόνων και βασικά είμουν πάντα οξύθυμος χαρακτήρας δεν ήθελα ποτέ μύγα στο σπαθί μου.
    Τώρα τελευταία όμως ειδικά από πέρυσι το χειμώνα και μετά τους ελέγχους των παιδιών που δεν τα πήγαν καλά σαν να ένιωσα μια πίεση και ότι δεν κάνουμε σωστά την δουλειά μας σαν γονείς. Η Σύζηγος δεν μπορεί να βοηθήσει στο θέμα του σχολείου καθώς είναι από άλλη χώρα και έτσι νιώθω μια μεγάλη πίεση που την βγάζω όπου βρω. Στα παιδιά στους συνεργάτες και ιδιαίτερα στην Σύζηγος με καυγάδες σπασίματα φωνές πράγματα να λες και μετά τα μετανιώνεις. Πάντα θα μετανιώσω μετά την φασαρία και θα ζητήσω συγνώμη. Αλλά φέτος ήρθα στα πρόθυρα του διαζυγίου το οποίο το ζήτησα εγώ. Κάνω άσχημες σκέψεις πολύ βρώμικες κάποιες φορές νιώθω και σαν να θέλω να αυτοκτονήσω. Είχα χάσει τον ύπνο μου ξυπνούσα στις 03:00 το πρωί και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Η σύζηγοσ Δεν με πολύ καταλαβαίνει .... Είχα πάρει κάποιο βιβλίο για την διαχείριση του θυμού και μου είπε ότι δεν θα βοηθήσει το βιβλίο σε τίποτα απλά πρέπει να ανοίξω τα μάτια μου και να μην κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου. Με πλήγωσε γιατί εγώ θέλω να αλλάξω αλλά το το χάνω όταν νευριάζω Νιώθω σαν να θέλω να κάνω ένα μεγάλο undo στην ζωή μου κάποιες φορές. Έχω πάει σε νευρολόγο μου έχει δώσει tepram μετά είχα θέμα σεξουαλικού δεν μπορούσα να τελειώσω έτσι μου το άλλαξε με το Serotyp 50mg. Δεν ξέρω αν βοήθησε το χάπι αλλά είμουν πιστεύω κάποια πιο χαλαρός. Το έπαιρνα για 3 μήνες Το έκοψα τον τελευταίο μήνα αυθαίρετα. Τώρα ξανά νιώθω ότι είμαι πάλι σαν το σπίρτο έτοιμο να ανάψει. Δεν ξέρω τι να κάνω....
    Να ξαναξεκινήσω το χάπι;. Μήπως να πάω σε ψυχίατρο καλύτερα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Καλησπέρα
    Και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και 1 χρόνο έχω μεγάλο θέμα με την διαχείρηση του θυμού μου. Είμαι 45 χρόνων και βασικά είμουν πάντα οξύθυμος χαρακτήρας δεν ήθελα ποτέ μύγα στο σπαθί μου.
    Τώρα τελευταία όμως ειδικά από πέρυσι το χειμώνα και μετά τους ελέγχους των παιδιών που δεν τα πήγαν καλά σαν να ένιωσα μια πίεση και ότι δεν κάνουμε σωστά την δουλειά μας σαν γονείς. Η Σύζηγος δεν μπορεί να βοηθήσει στο θέμα του σχολείου καθώς είναι από άλλη χώρα και έτσι νιώθω μια μεγάλη πίεση που την βγάζω όπου βρω. Στα παιδιά στους συνεργάτες και ιδιαίτερα στην Σύζηγος με καυγάδες σπασίματα φωνές πράγματα να λες και μετά τα μετανιώνεις. Πάντα θα μετανιώσω μετά την φασαρία και θα ζητήσω συγνώμη. Αλλά φέτος ήρθα στα πρόθυρα του διαζυγίου το οποίο το ζήτησα εγώ. Κάνω άσχημες σκέψεις πολύ βρώμικες κάποιες φορές νιώθω και σαν να θέλω να αυτοκτονήσω. Είχα χάσει τον ύπνο μου ξυπνούσα στις 03:00 το πρωί και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Η σύζηγοσ Δεν με πολύ καταλαβαίνει .... Είχα πάρει κάποιο βιβλίο για την διαχείριση του θυμού και μου είπε ότι δεν θα βοηθήσει το βιβλίο σε τίποτα απλά πρέπει να ανοίξω τα μάτια μου και να μην κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου. Με πλήγωσε γιατί εγώ θέλω να αλλάξω αλλά το το χάνω όταν νευριάζω Νιώθω σαν να θέλω να κάνω ένα μεγάλο undo στην ζωή μου κάποιες φορές. Έχω πάει σε νευρολόγο μου έχει δώσει tepram μετά είχα θέμα σεξουαλικού δεν μπορούσα να τελειώσω έτσι μου το άλλαξε με το Serotyp 50mg. Δεν ξέρω αν βοήθησε το χάπι αλλά είμουν πιστεύω κάποια πιο χαλαρός. Το έπαιρνα για 3 μήνες Το έκοψα τον τελευταίο μήνα αυθαίρετα. Τώρα ξανά νιώθω ότι είμαι πάλι σαν το σπίρτο έτοιμο να ανάψει. Δεν ξέρω τι να κάνω....
    Να ξαναξεκινήσω το χάπι;. Μήπως να πάω σε ψυχίατρο καλύτερα
    Καλησπέρα
    Μήπως να έκανες και έναν έλεγχο στις ορμόνες σου, πριν πας σε ψυχίατρο?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλησπέρα
    Μήπως να έκανες και έναν έλεγχο στις ορμόνες σου, πριν πας σε ψυχίατρο?
    Καλημέρα
    ευχαριστώ για την απάντηση, η νευρολόγο μου είχε κάνει εξετάσεις για τις ορμόνες από αυτό που γνωρίζω είμαι ΟΚ.

    Απλά δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου κάποιες φορές ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Καλημέρα
    ευχαριστώ για την απάντηση, η νευρολόγο μου είχε κάνει εξετάσεις για τις ορμόνες από αυτό που γνωρίζω είμαι ΟΚ.

    Απλά δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου κάποιες φορές ..
    Καλημέρα
    Το έχω περάσει και εγώ αυτό. Πρέπει να ψάξεις την αιτία όμως. Μπορεί να έχεις πολλά μαζεμένα μέσα σου και "άλυτα" και σου βγάζουν θυμό. Καμιά φορά αργούμε να καταλάβουμε ότι όσο και να έχουμε κουραστεί, με τις φωνές δεν λύνεται τίποτα.
    Κάποτε ο ψυχολόγος μου μου είχε πει "όταν ο άνθρωπος που στέκεται απέναντί σου δεν έχει ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ τι σου προκαλεί, όσο και να φωνάζεις, δεν αλλάζει κάτι οπότε μη φωνάζεις"..
    Οπότε πρέπει να ψάξεις τι ακριβώς σε νευριάζει. Η σχέση με την γυναίκα σου? Η σχέση με τα παιδιά σου? Οι διαφορετικοί τρόποι με τους οποίους βλέπετε κάποια πράγματα? Η σχέση που έχεις με τον εαυτό σου?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Καλησπέρα
    Και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και 1 χρόνο έχω μεγάλο θέμα με την διαχείρηση του θυμού μου. Είμαι 45 χρόνων και βασικά είμουν πάντα οξύθυμος χαρακτήρας δεν ήθελα ποτέ μύγα στο σπαθί μου.
    Τώρα τελευταία όμως ειδικά από πέρυσι το χειμώνα και μετά τους ελέγχους των παιδιών που δεν τα πήγαν καλά σαν να ένιωσα μια πίεση και ότι δεν κάνουμε σωστά την δουλειά μας σαν γονείς. Η Σύζηγος δεν μπορεί να βοηθήσει στο θέμα του σχολείου καθώς είναι από άλλη χώρα και έτσι νιώθω μια μεγάλη πίεση που την βγάζω όπου βρω. Στα παιδιά στους συνεργάτες και ιδιαίτερα στην Σύζηγος με καυγάδες σπασίματα φωνές πράγματα να λες και μετά τα μετανιώνεις. Πάντα θα μετανιώσω μετά την φασαρία και θα ζητήσω συγνώμη. Αλλά φέτος ήρθα στα πρόθυρα του διαζυγίου το οποίο το ζήτησα εγώ. Κάνω άσχημες σκέψεις πολύ βρώμικες κάποιες φορές νιώθω και σαν να θέλω να αυτοκτονήσω. Είχα χάσει τον ύπνο μου ξυπνούσα στις 03:00 το πρωί και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ. Η σύζηγοσ Δεν με πολύ καταλαβαίνει .... Είχα πάρει κάποιο βιβλίο για την διαχείριση του θυμού και μου είπε ότι δεν θα βοηθήσει το βιβλίο σε τίποτα απλά πρέπει να ανοίξω τα μάτια μου και να μην κοιτάζω μόνο τον εαυτό μου. Με πλήγωσε γιατί εγώ θέλω να αλλάξω αλλά το το χάνω όταν νευριάζω Νιώθω σαν να θέλω να κάνω ένα μεγάλο undo στην ζωή μου κάποιες φορές. Έχω πάει σε νευρολόγο μου έχει δώσει tepram μετά είχα θέμα σεξουαλικού δεν μπορούσα να τελειώσω έτσι μου το άλλαξε με το Serotyp 50mg. Δεν ξέρω αν βοήθησε το χάπι αλλά είμουν πιστεύω κάποια πιο χαλαρός. Το έπαιρνα για 3 μήνες Το έκοψα τον τελευταίο μήνα αυθαίρετα. Τώρα ξανά νιώθω ότι είμαι πάλι σαν το σπίρτο έτοιμο να ανάψει. Δεν ξέρω τι να κάνω....
    Να ξαναξεκινήσω το χάπι;. Μήπως να πάω σε ψυχίατρο καλύτερα
    Τα νευρα σχετίζονται άμεσα με την ψυχική μας κατασταση..

    Δεν μπορεις να διαχειριστής σωστα οτι συμβαίνει γύρω σου και ολο αυτό σου προκαλεί απίστευτη πιεση και φυσικό ειναι να ξεσπάς ..

    Βρες την πηγή ολο αυτού και σιγα σιγα προσπάθησε να το διαχειριστής ...
    Μην αφήσεις τον θυμο να χαλάσει την οποιαδηποτε σχέση σου ,ειδικά με τα παιδιά που εκεί και τελειως καλά να εισαι κάποιες φόρες σε βγάζουν εκτος και θέλουν προσεκτική αντιμετώπιση..
    Οι ελενχοι ,τα μαθηματα ειναι πραγματα που θα τα εχεις συνεχεια..Δεν αξιζει να χαλας την σχεση σου ομως μαζι τους ..Θα καταλαβουν πολυ περισσοτερα αν καθησεις ηρεμα και τους εξηγησεις τι πρεπει να γινει σε αυτο το κομματι.Οι φωνες και ο θυμος φερνει αντιθετα αποτελεσματα ειδικα οταν τα παιδια ειναι στην εφηβεια ....
    Οσο για την σύζυγο σίγουρα δεν θα σε καταλαβει αφου οποίος δεν το περνάει δύσκολα να σε νοιωθει. Αν καθησετε ομως ήρεμα και συζητήσετε και τις εξηγήσεις οτι περνας την φάση σου και την χρειάζεσαι διπλα σου δεν νομιζω να μην το κανει ...
    Και το κυριότερο μην λετε βαριές κουβέντες μεταξύ σας ...οσες φόρες και να ζητήσεις συγνώμη αυτα μένουν και κάθε φορα γίνονται χειρότερα ώσπου στο τέλος και να θες δεν μαζεύονται....

    Ψαξε και βρες ενα ψυχοθεραπευτη που να ειδικευεται σε ολο αυτο και αν ο γιατρος σου προτεινει να ξεκινήσεις αγωγη μην διαστάσεις.Μπορει να εχεις παρενέργειες αλλα μαζι θα βρείτε κατι που να σου λύσει και αυτές .
    Αγωγη και παράλληλα ψυχοθεραπεια σε κανουν άλλον ανθρωπο .

    Μην το αφήσεις ολο αυτό να σου χαλάσει την οικογένεια ,πάλεψε το οσο μπορείς και ζήτα κατανόηση και συμπαράσταση με ήρεμο τρόπο απο την γυναικά σου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Σασ ευχαριστώ
    σίγουρα θέλω να το συζητήσω με κάποιον ειδικό αλλά νομίζω ότι ο νευρολόγος δεν μου κάνει στην παρούσα φάση.

    Ξέρει κάποιος από Ηράκλειο Κρήτης κάποιον ψυχοθεραπευτή που να ειδικεύεται σε θέματα όπως το δικό μου; Δυστυχώς δεν γνωρίζω κανένα

    Ευχαριστώ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τα νευρα σχετίζονται άμεσα με την ψυχική μας κατασταση..

    Δεν μπορεις να διαχειριστής σωστα οτι συμβαίνει γύρω σου και ολο αυτό σου προκαλεί απίστευτη πιεση και φυσικό ειναι να ξεσπάς ..

    Βρες την πηγή ολο αυτού και σιγα σιγα προσπάθησε να το διαχειριστής ...
    Μην αφήσεις τον θυμο να χαλάσει την οποιαδηποτε σχέση σου ,ειδικά με τα παιδιά που εκεί και τελειως καλά να εισαι κάποιες φόρες σε βγάζουν εκτος και θέλουν προσεκτική αντιμετώπιση..
    Οι ελενχοι ,τα μαθηματα ειναι πραγματα που θα τα εχεις συνεχεια..Δεν αξιζει να χαλας την σχεση σου ομως μαζι τους ..Θα καταλαβουν πολυ περισσοτερα αν καθησεις ηρεμα και τους εξηγησεις τι πρεπει να γινει σε αυτο το κομματι.Οι φωνες και ο θυμος φερνει αντιθετα αποτελεσματα ειδικα οταν τα παιδια ειναι στην εφηβεια ....
    Οσο για την σύζυγο σίγουρα δεν θα σε καταλαβει αφου οποίος δεν το περνάει δύσκολα να σε νοιωθει. Αν καθησετε ομως ήρεμα και συζητήσετε και τις εξηγήσεις οτι περνας την φάση σου και την χρειάζεσαι διπλα σου δεν νομιζω να μην το κανει ...
    Και το κυριότερο μην λετε βαριές κουβέντες μεταξύ σας ...οσες φόρες και να ζητήσεις συγνώμη αυτα μένουν και κάθε φορα γίνονται χειρότερα ώσπου στο τέλος και να θες δεν μαζεύονται....

    Ψαξε και βρες ενα ψυχοθεραπευτη που να ειδικευεται σε ολο αυτο και αν ο γιατρος σου προτεινει να ξεκινήσεις αγωγη μην διαστάσεις.Μπορει να εχεις παρενέργειες αλλα μαζι θα βρείτε κατι που να σου λύσει και αυτές .
    Αγωγη και παράλληλα ψυχοθεραπεια σε κανουν άλλον ανθρωπο .

    Μην το αφήσεις ολο αυτό να σου χαλάσει την οικογένεια ,πάλεψε το οσο μπορείς και ζήτα κατανόηση και συμπαράσταση με ήρεμο τρόπο απο την γυναικά σου!
    Σε ευχαριστώ Μαριλού
    πόσο δίκιο έχεις και πόσο πολύ θα ήθελα να μπορώ να συγκρατώ τον θυμό μου όταν πρέπει ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Σε ευχαριστώ Μαριλού
    πόσο δίκιο έχεις και πόσο πολύ θα ήθελα να μπορώ να συγκρατώ τον θυμό μου όταν πρέπει ...
    Θέλει πολύ δουλειά και υπομονή ...ειδικά στο θέμα των παιδιών ..

    Βρήκες κάποιον ειδικό ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θέλει πολύ δουλειά και υπομονή ...ειδικά στο θέμα των παιδιών ..

    Βρήκες κάποιον ειδικό ?
    Όχι δεν βρήκα, προσπαθώ να βρω από το Ινετρνετ πρώτα κάποιους. Αυτούς που βρίσκω είναι ψυχολόγοι και ψυχίατροι όχι όμως Ψυχοθεραπευτές. Είναι το ίδιο με τον ψυχολόγο ο ψυχοθεραπευτής?

    Μακάρι να γνώριζε κάποιος από Ηράκλειο, είναι και κάτι το οποίο δεν είμαι και τόσο ανοικτός ώστε να το συζητήσω με γνωστούς μου. Ελπίζω να καταλαβαίνεται

    Ευχαριστώ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Όχι δεν βρήκα, προσπαθώ να βρω από το Ινετρνετ πρώτα κάποιους. Αυτούς που βρίσκω είναι ψυχολόγοι και ψυχίατροι όχι όμως Ψυχοθεραπευτές. Είναι το ίδιο με τον ψυχολόγο ο ψυχοθεραπευτής?

    Μακάρι να γνώριζε κάποιος από Ηράκλειο, είναι και κάτι το οποίο δεν είμαι και τόσο ανοικτός ώστε να το συζητήσω με γνωστούς μου. Ελπίζω να καταλαβαίνεται

    Ευχαριστώ
    Καλημέρα !

    Να μην ντρέπεσαι να ζητάς βοήθεια όταν πραγματικά την χρειάζεσαι .
    Αυτό σε κάνει ανώτερο άνθρωπο να το ξέρεις .
    Λιγοι είναι αυτοί που καταλαβαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά με τον ίδιο τους τον ευατο και θέλουν να το διορθώσουν ..
    Συνήθως έχουν μάθει να ρίχνουν ευθύνες αλλού και να νομίζουν ότι όλοι οι άλλοι έχουν θέμα .

    Να ξέρεις ότι όταν αρχίσεις και το συζητάς θα ανακαλύψεις ότι δεν είσαι μόνος σου.
    Πολλοί άνθρωποι προσπαθούν να λύσουν ότι τους απασχολεί απλά δεν έχουν και αυτοί το θάρρος να το μοιραστούν .
    Μην κρατάς τίποτα μέσα σου και μοιράσου τους προβληματισμούς σου με ανθρώπους που τους θεωρείς κοντά σου.
    Θα δεις όταν αρχίσεις να ανοίγεσαι ,όλο αυτό θα σου ειναι πιο εύκολα να το αντιμετωπίσεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vlass View Post
    Όχι δεν βρήκα, προσπαθώ να βρω από το Ινετρνετ πρώτα κάποιους. Αυτούς που βρίσκω είναι ψυχολόγοι και ψυχίατροι όχι όμως Ψυχοθεραπευτές. Είναι το ίδιο με τον ψυχολόγο ο ψυχοθεραπευτής?

    Μακάρι να γνώριζε κάποιος από Ηράκλειο, είναι και κάτι το οποίο δεν είμαι και τόσο ανοικτός ώστε να το συζητήσω με γνωστούς μου. Ελπίζω να καταλαβαίνεται

    Ευχαριστώ
    οχι, δεν ειναι το ιδιο. υπαρχουν και ψυχολογοι και ψυχιατροι που ειναι ΚΑΙ ψυχοθεραπευτες, αλλα υπαρχουν κι αλλοι που δεν ειναι. πρεπει να το ψαξεις. αυτοι που ειναι ψυχοθεραπευτες, γραφουν αναλυτικα τι σπουδες ψυχοθεραπειας εχουν κανει (διοτι μερικοι βαζουν μονοι τους τιλους θεραπευτικων κατευθυνσεων που ταχα ακολουθουν, χωρις να εχουν τις αναλογες σπουδες).
    ειδικα ψυχολογοι , υπαρχουν παρα πολλοι που χρησιμοποιουν τον τιτλο λογω των βασικων σπουδων που εκαναν και δουλεουν καπως συμβουλευτικα και οπως νομιζουν, ενω δεν εχουν εκπαιδευτει για ψυχοθεραπεια..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν ειναι το ιδιο. υπαρχουν και ψυχολογοι και ψυχιατροι που ειναι ΚΑΙ ψυχοθεραπευτες, αλλα υπαρχουν κι αλλοι που δεν ειναι. πρεπει να το ψαξεις. αυτοι που ειναι ψυχοθεραπευτες, γραφουν αναλυτικα τι σπουδες ψυχοθεραπειας εχουν κανει (διοτι μερικοι βαζουν μονοι τους τιλους θεραπευτικων κατευθυνσεων που ταχα ακολουθουν, χωρις να εχουν τις αναλογες σπουδες).
    ειδικα ψυχολογοι , υπαρχουν παρα πολλοι που χρησιμοποιουν τον τιτλο λογω των βασικων σπουδων που εκαναν και δουλεουν καπως συμβουλευτικα και οπως νομιζουν, ενω δεν εχουν εκπαιδευτει για ψυχοθεραπεια..
    Δεν ξέρω αλλά νιώθω ήδη καλύτερα που έχω μοιραστεί μαζί σας έστα και λίγο τα "κατορθώματα" μου,
    Το λέω απλά γιατί έτσι νιώθω

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    7
    Μάλλον δεν μπορώ να βάλω δημόιο link από ψυχολόγο.
    Μπορώ να στείλω ίσως σε κα΄ποιον private message από μια ψυχολόγο που έχω βρει να δει το βιογραφικό?

    Ευχαριστώ

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    15
    Ψαξε στο doctor anytime. Σε ορισμένους λέει ειδικότητα και έχει βιογραφικό αν πατήσεις να δεις περισσότερα. Προτείνω ένα βιβλίο που ειναι αριστούργημα το 7 habits of highly effective people. Είναι πραγματικά δυνατό βιβλίο και όσο ψάχνω τόσο περισσότερο καταλαβαίνω ότι αυτά που λέει είναι πολύ χρήσιμα και αφορούν σχεδόν τα πάντα στην ζωή. Έχει και κάποια παραδείγματα με τα παιδιά του συγγραφέα και πως να τα χειρίζεσαι κτλ. Σαν άλλον άνθρωπο δηλαδή και όχι σαν δικό σου αντικείμενο. Οπως λεει και ο ίδιος αυτό το βιβλίο δεν ειναι για να το διαβάσεις μια φορά και να το αφήσεις. Είναι εγχειρίδιο που χρειάζεται να ανατρέχεις συνέχεια. Μπορείς να το βρεις και ονλινε.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    30
    Μπορεις να απευθυνθεις σε καποιον ψυχιατρο κ να σου προτινει κ ο ιδιος ψυχοθεραπεια, ή καποιον ειδικο που εμπιστευεται. Δεν κοβουμε ποτε μονοι μας την αγωγη.. Ακομα κ αν νιωθουμε καλα, θελει σταδιακα κ με επιβλεψη γιατρου για να αποφευχθουν παρενεργειες οπως πισογυρισματα ή πιο εντονο το προβλημα που ξεκινησαμε να λυνουμε

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Διαχείριση θυμού
    By Ανωνυμηξανθια in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 11
    Last Post: 01-10-2018, 14:06
  2. Θέλω μια οριστική απάντηση σας παρακαλώ πολύ! ΠΡΟΣ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ!
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 19
    Last Post: 02-03-2018, 16:38
  3. διαχείριση θυμού
    By giang in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 90
    Last Post: 04-04-2016, 21:29
  4. διαχειριση θυμου...
    By constantinos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2012, 22:45
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •