καλησπερα και απο εμενα.
Πρωτα απο ολα εχω να σε συγχαρω για την μεταμελεια σου σε καθε φαση σου, αυτο δειχνει και την ποιοτητα σου ως ανθρωπος.
Αποψη μου ειναι οτι το μεγα λαθος σου ειναι οτι εκοψες τα φαρμακα μονος σου χωρις να το πεις στον γιατρο σου, διοτις δικαιωμα σου να τα κοψεις αλλα πρεπει να του το πεις, για πολλους λογους, ασημαντους αλλα και μερικους υπερβολικα σημαντικους πρεπει να γνωριζει.
Σχετικα με τα οσα περνας στην οικογενεια σου φιλε μου θα σου ελεγα να σταματησεις το "αυτομαστιγομα"δεν εισαι ο χειροτερος ανθρωπος του κοσμου, ουτε καποιος αποτυχημενος πατερας-συχηγος για να του φερεσαι ετσι! απεναντιας απο τα πολυ λιγα που γραφεις εχω συμπερανει το αντιθετο. Εχεις σκεφτει οτι μεσα απο το υπερβολικο ξεσπασμα σου και απο τον θυμο σου να χανεις μερικες φορες το δικιο οπου μπορει να εχεις απεναντι στην οικογενεια σου? Οταν για παραδηγμα τα παιδια δεν πανε καθολου καλα στο σχολειο ενω απο πλευρας σου εχεις κρατησει και τις οποιες υποσχεσεις ειχες δωσει ,αλλα τους εχεις παρεσχει και τις οποιες βοηθεις χρειαζοντε? οταν λοιπον δεν πανε καλα δεν φταις εσυ φιλε ου! αλλα αν ξεσπας ασχημα το χανεις το δικιο σου δυστυχως!! Το ιδιο και με την γυναικα σου! το οτι ειναι αλλοδαπη δεν της αφερει καθε ευθυνη ως γυναικα! ως μητερα! απεναντιας θα επρεπε τοσα χρονια να ειχε μαθει την ελληνικηγλωσσα μονο και μονο για χαρη των τεκνων σας, για να μπορει να τα βοηθαει στο σχολειο! αρα με ποιο θαρρος μπορει να σε κατηγορει? Αυτο ομως το κερδιζει λογο του θυμου σου και του ασχημου ξεσπασματος σου! οπου βρησκουν "πατημα" κι ξερουν οτι μετα θα νιωσεις τυψεις αρα δεν θα υπαρξει καποια ευθυνη πανω της αλλα πανω σου.
Τα οσα λεω, δεν τα λεω με κακια προς την οικογενεια σου φιλε μου, απεναντιας , ως πατερας και αρχηγος της οικογενειας σου πρεπει να εισαι κατα ττην γνωμη μου παντα η φωνη της ηθικης μεσα στο σπιτι αλλα και η φωνη του κανονα! Δεν επιτρεπετε λοιπον να "κατηγορεις" τον εαυτο σου!! δεν πρεπει να δειχνεις αδυναμος!! δεν πρεπει να φανεις οτι οταν κανουν λαθος τους την χαριζεις!!Η γνωμη μου ειναι οτι ολα αυτα συμβαινουν λογο του ασχημου ξεσπασματος σου, εαν καταφερεις και το ελενξεις , θα τα κερδισεις ολα αυτα! διοτις δεν πρεπει να σταματησεις να νομιζεις οτι εχεις δικιο! εινα ασχετο αυτο με τον τροπο που ξεσπας!
Τελος η διαχηρηση του θυμου εχει πολλους τροπους, εκτος φυσικα απο τα φαρμακα οπου για μενα θα πρεπει να τα παρεις.Υπαρχουν τροποι οπως η πρακτικη της φαντασιας!! δλδ με το που νευριαζεις , να πηγαινει καπου λιγο πιο απομερα, και να φανταζεσαι αμεσως τα επομενα δευτερολεπτα!, αλλος τροπος ειναι να εχεις ενα μερος ενα χωρο οπου να ξεσπας, μπορεις να εχεις εκει μεσα παλλια πραγματα ,επιπλα κ.α. και να τα βαρας ,να τα κλοτσας! ξερω ακουγετε παραξενο αλλα υπαρχει αυτη η πρακτικη. Υπαρχουν πολλες αλλες , η πιο υγειες παντα ειναι να μην μενει μεσα σου η οργη διοτις υπαρχει φοβος για εγκεφαλικο , αφου η ενταση πρεπει καπου να βγει!