ΠΩΣ ΞΕΚΟΛΛΑΣ ΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    ΠΩΣ ΞΕΚΟΛΛΑΣ ΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ?

    Ειμαστε στον ιδιο χωρο εργασιας εδω κ 7 μηνες, βλεπομαστε καθε μερα... Την γουσταρα κ της το πα εξ αρχης. Αλλα μου ζητησε χρονο καθως δε μπορουσε να κανει κατι χωρις να ερωτευτει... Της εδωσα χορο κ χρονο, χωρις να πιεσω... Τον τελευταιο μηνα ομως καναμε φοβερη παρεα εντος κ εκτος δουλειας, βγαλαμε τα σωψυχα μας, περασαμε καλα, διασκεδασαμε, στηριξαμε ο ενας τον αλλον σε δυσκολες καταστασεις. Κ οταν ειπα οτι πλεον θα με δεχτει κ ξανακανω κινηση μου ριχνει την γνωστη ''φιλικη'' χυλοπιτα. Νευριασα,στενοχωρηθηκα κ της ειπα οτι θελω να διακοψουμε καθε επικοινωνια!
    Εμ πως ομως να προχωρησω οταν εχω φαει κολλημα μαζι της? Ειναι πανεμορφη κοπελα κ πολυ καλη! Την περιτρυγυριζουν πολλοι μνηστηρες... Πως ξεκολλας οταν αναγκαζεσαι να την βλεπεις καθε μερα? Κ τι σταση να κρατισω? Να το παιξω χαλαρος? Αφου δεν ειμαι... Ζηλευω, θυμωνω, την θελω! Αν ηξερα οτι δε θα την ξαναβλεπα θα μου ταν φυσικα πιο ευκολο να την βγαλω απ το μυαλο μου κ να προχωρησω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by peter View Post
    βγαλαμε τα σωψυχα μας, περασαμε καλα, διασκεδασαμε, στηριξαμε ο ενας τον αλλον σε δυσκολες καταστασεις. Κ οταν ειπα οτι πλεον θα με δεχτει κ ξανακανω κινηση μου ριχνει την γνωστη ''φιλικη'' χυλοπιτα. .
    ε, καλα να παθεις!
    το ηθελες να γινεις φιλος της και εγινες!
    νομιζω η μονη λυση που εχεις ετσι οπως τα εκανες ειναι να της μιλας λιγοτερο και να σε δει με αλλη γυναικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    en chute libre
    Posts
    114
    Μη κόλλας σε ανεκπλήρωτους έρωτες. Καλό θα ήταν να δεις ποιά πραγματικά είναι και ποιες ήταν οι κινήσεις της μέχρι τώρα. Ίσως λέω ίσως την έχεις εξιδανικεύσει. Θα σε βοηθήσεις να δεις τα πράγματα στη κανονική τους διάσταση. Επιπλέον, προσπάθησε να σκεφτείς τον εαυτό σου στο μέλλον και πως θα ήθελες να εξελιχθεί η ζωή σου. Μένοντας κολλημένος σε κάποια που δεν ανταποκρίνεται ίσως χάνεις άλλα. Τώρα από στρατηγικές και τακτικές δεν έχω να προτείνω κάτι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Καλά κάνουν πολλές εταιρείες και απαγορεύουν τις σχέσεις μεταξύ συναδέλφων. Για να αποφεύγονται τέτοιες καταστάσεις. Δεν σε θέλει, στο είπε, και δεν σου ανήκει. Φρόντισε μη χάσεις και τη δουλειά σου και το εισόδημα σου για αυτό το λόγο. Εσύ αποφασίζεις

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Οσο πιο γρηγορα το παρεις αποφαση οτι δεν σε θελει τοσο το καλυτερο.αν ζηλευεις προβλημμα σου.δεν θα πρεπε.τα κανες μανταρα κ μυξοκλαις.ε παρατα κ την δουλεια να ολοκληρωθει.συνηθως ξεχνας τον αλλον μετα απο δυμηνο που εχεις ομως αποκλεισει οποιαδηποτε επαφη μαζι του.ειτε οπτικη ειτε νοητικη ειτε μεσω σοσιαλ facebook κλπ ειτε με συζητηση κ αναφορα σε αυτην σε φιλους η γνωστους.ειτε με μυνηματα η τηλεφωνα.δηλαδη για να την βγαλεις απ την σκεψη σου τωρα πρεπει ενα με δυο μηνες καμια απολυτως επαφη κι αν το μυαλο παει να ξεφυγει κ να την σκεφτει αμεσως βρισκεις κατι να σε αποσπασει πχ πας για τρεξιμο.σε ενα με δυο μηνες θα σαι καινουργιος θα χει επουλωθει η πληγη

  6. #6
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειμαστε στον ιδιο χωρο εργασιας εδω κ 7 μηνες, βλεπομαστε καθε μερα... Την γουσταρα κ της το πα εξ αρχης. Αλλα μου ζητησε χρονο καθως δε μπορουσε να κανει κατι χωρις να ερωτευτει... Της εδωσα χορο κ χρονο, χωρις να πιεσω... Τον τελευταιο μηνα ομως καναμε φοβερη παρεα εντος κ εκτος δουλειας, βγαλαμε τα σωψυχα μας, περασαμε καλα, διασκεδασαμε, στηριξαμε ο ενας τον αλλον σε δυσκολες καταστασεις. Κ οταν ειπα οτι πλεον θα με δεχτει κ ξανακανω κινηση μου ριχνει την γνωστη ''φιλικη'' χυλοπιτα. Νευριασα,στενοχωρηθηκα κ της ειπα οτι θελω να διακοψουμε καθε επικοινωνια!
    Εμ πως ομως να προχωρησω οταν εχω φαει κολλημα μαζι της? Ειναι πανεμορφη κοπελα κ πολυ καλη! Την περιτρυγυριζουν πολλοι μνηστηρες... Πως ξεκολλας οταν αναγκαζεσαι να την βλεπεις καθε μερα? Κ τι σταση να κρατισω? Να το παιξω χαλαρος? Αφου δεν ειμαι... Ζηλευω, θυμωνω, την θελω! Αν ηξερα οτι δε θα την ξαναβλεπα θα μου ταν φυσικα πιο ευκολο να την βγαλω απ το μυαλο μου κ να προχωρησω...
    καταλαβαινω πως νοιωθεις.δυσκολο να την βλεπεις καθε μερα και ποσο μαλλον να την βλεπεις να περιτριγυριζεται απο αλλους αντρες.αλλα εφοσον σου ειπε οτι σε βλεπει σαν φιλο τι μπορεις να κανεις?
    για μενα προσπαθησε να πας παρακατω.βρες μια αλλη.υπαρχουν τοσεεεεες ομορφες γυναικες εκει εξω σιγουρα θα βρεις καποια που θα σε θελει οσο θα την θες και εσυ.με ημιμετρα μη συμβιβαστεις ποτε.

  7. #7
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Οσο πιο γρηγορα το παρεις αποφαση οτι δεν σε θελει τοσο το καλυτερο.αν ζηλευεις προβλημμα σου.δεν θα πρεπε.τα κανες μανταρα κ μυξοκλαις.ε παρατα κ την δουλεια να ολοκληρωθει.συνηθως ξεχνας τον αλλον μετα απο δυμηνο που εχεις ομως αποκλεισει οποιαδηποτε επαφη μαζι του.ειτε οπτικη ειτε νοητικη ειτε μεσω σοσιαλ facebook κλπ ειτε με συζητηση κ αναφορα σε αυτην σε φιλους η γνωστους.ειτε με μυνηματα η τηλεφωνα.δηλαδη για να την βγαλεις απ την σκεψη σου τωρα πρεπει ενα με δυο μηνες καμια απολυτως επαφη κι αν το μυαλο παει να ξεφυγει κ να την σκεφτει αμεσως βρισκεις κατι να σε αποσπασει πχ πας για τρεξιμο.σε ενα με δυο μηνες θα σαι καινουργιος θα χει επουλωθει η πληγη

    Μα το θεμα ειναι οτι αναγκαστικα λογω δουλειας την βλεπω καθε μερα. Αλλιως ευκολα κ σε λιγοτερο απο 2μηνο θα την ειχα βγαλει απ το μυαλο μου. Τωρα ειναι αλλες οι συνθηκες κ προφανως δε θελω να παραιτηθω η να χασω τη δουλεια μου

  8. #8
    Elenia781
    Guest
    Για να ειναι περιτριγυρισμενη απο πολλους σημαινει οτι ειναι φιλοδοξη,η ψυχη της αυτο επιθυμει και θελει να ανεβει στον επαγγελματικο χωρο ,να αποκτησει εμπειριες,φιλιες και να αυτοεπιβεβαιωνεται και στο τελος να διαλεξει τον καλυτερο. Εσεις οι αντρες κρινεται το καλη με ολους ,ειναι καλη και για μενα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Για να ειναι περιτριγυρισμενη απο πολλους σημαινει οτι ειναι φιλοδοξη,η ψυχη της αυτο επιθυμει και θελει να ανεβει στον επαγγελματικο χωρο ,να αποκτησει εμπειριες,φιλιες και να αυτοεπιβεβαιωνεται και στο τελος να διαλεξει τον καλυτερο. Εσεις οι αντρες κρινεται το καλη με ολους ,ειναι καλη και για μενα?
    εσεις το κανετε αυτο, οχι εμεις.
    εσεις οταν δειτε καποιον με κοινωνικο στατους ανεβαζεται οιστρογονα. εμεις βολευομαστε και με την χωριατοπουλα.
    για αυτο βλεπεις τον τραμπ να εχει μια ασημη για γυναικα του αρκει βεβαια να ειναι ομορφη

  10. #10
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εσεις το κανετε αυτο, οχι εμεις.
    εσεις οταν δειτε καποιον με κοινωνικο στατους ανεβαζεται οιστρογονα. εμεις βολευομαστε και με την χωριατοπουλα.
    για αυτο βλεπεις τον τραμπ να εχει μια ασημη για γυναικα του αρκει βεβαια να ειναι ομορφη
    ξεχασες τον Μανωλακη Μακρον που διαλεξε μεγαλυτερη και αυτος ηταν ασημος μαθητης λυκειου. Κοινως αν ειναι να συμβει...συμβαινει

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Μα το θεμα ειναι οτι αναγκαστικα λογω δουλειας την βλεπω καθε μερα. Αλλιως ευκολα κ σε λιγοτερο απο 2μηνο θα την ειχα βγαλει απ το μυαλο μου. Τωρα ειναι αλλες οι συνθηκες κ προφανως δε θελω να παραιτηθω η να χασω τη δουλεια μου
    Ίσως πρέπει να κάτσεις να σκεφτείς για ποιο λόγο την γούσταρες. Να το απομυθοποιησεις να δεις πραγματικά τι άνθρωπος είναι κ όχι όπως φαντάζεσαι εσύ ότι είναι. Μην είσαι τόσο επιφανειακός.... Λες είναι ωραία την θέλουν πόλοι άντρες αυτά δεν είναι κρητηρια για να γουστάρεις μια γυναίκα η ισσως είναι κριτήρια κάποιου ανώριμο ανθρώπου να επιλέγει σύντροφο με βάση αυτά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειμαστε στον ιδιο χωρο εργασιας εδω κ 7 μηνες, βλεπομαστε καθε μερα... Την γουσταρα κ της το πα εξ αρχης. Αλλα μου ζητησε χρονο καθως δε μπορουσε να κανει κατι χωρις να ερωτευτει... Της εδωσα χορο κ χρονο, χωρις να πιεσω... Τον τελευταιο μηνα ομως καναμε φοβερη παρεα εντος κ εκτος δουλειας, βγαλαμε τα σωψυχα μας, περασαμε καλα, διασκεδασαμε, στηριξαμε ο ενας τον αλλον σε δυσκολες καταστασεις. Κ οταν ειπα οτι πλεον θα με δεχτει κ ξανακανω κινηση μου ριχνει την γνωστη ''φιλικη'' χυλοπιτα. Νευριασα,στενοχωρηθηκα κ της ειπα οτι θελω να διακοψουμε καθε επικοινωνια!
    Εμ πως ομως να προχωρησω οταν εχω φαει κολλημα μαζι της? Ειναι πανεμορφη κοπελα κ πολυ καλη! Την περιτρυγυριζουν πολλοι μνηστηρες... Πως ξεκολλας οταν αναγκαζεσαι να την βλεπεις καθε μερα? Κ τι σταση να κρατισω? Να το παιξω χαλαρος? Αφου δεν ειμαι... Ζηλευω, θυμωνω, την θελω! Αν ηξερα οτι δε θα την ξαναβλεπα θα μου ταν φυσικα πιο ευκολο να την βγαλω απ το μυαλο μου κ να προχωρησω...
    Οσο ξέρει ότι την γουσταρης άλλο τόσο χυλοπίτα θα ρίχνει..παιξτο αδιάφορος...μιλά με άλλα κορίτσια στη δουλειά να σε δει ότι δεν έχεις φάει κόλλημα..
    Δείξτης και εσύ ότι παίζεις μπάλα και σε άλλα γήπεδα.
    Αν βγει κάτι έτσι θα βγει...αν δεν βγει κάτι έτσι άστο μετά είναι χαμένο παιχνίδι..
    Τώρα πως μπορείς να ξεκολλήσεις στον ίδιο χώρο εργασίας..καλό ερώτημα...
    Κοίτα..είχα παρόμοιο θέμα στο παρελθόν και ξεκολησα όταν είδα ότι τελικά δεν εκτίμησε αυτά που αισθανομουνα και γενικότερα όταν είδα ότι δεν άξιζε.
    Νομίζω ότι σε αυτές της περίπτωσης μόνο έτσι ξεκολας όταν πεις σ'ον εαυτό σου ότι δεν άξιζε..δεν ήταν για εσένα...
    Όσο για το όμορφη υπάρχουν. Χιλιάδες όμορφα κορίτσια
    Η πιο όμορφη απτην άλλη..στην εποχή μας τα περισσότερα κορίτσια είναι όμορφα..σίγουρα θα βρεις ένα όμορφο κορίτσι να σου κάνει και να της κάνεις το κλικ..και τοτες το πράγμα θα βγει από μόνο του χωρίς πολλές προσπάθειες και απτής δύο πλευρές.
    Για τη ηλικίες μιλάμε..εννοώ πόσο χρονών είσαι και πόσο είναι το κορίτσι??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ακολουθησε την καθημερινότητα σου και άσε τον χρόνο να κάνει την δουλειά του

    Είσαι ακόμη σε έντονη φάση γι αυτό νομίζεις ότι δεν θα την ξεπεράσεις και δεν αντεχεις να την βλεπεις ...
    Οταν κατι άλλο σου τραβήξει την προσοχή θα δεις οτι ολο αυτό θα σου φαίνεται μακρινό και καλύτερα διαχειρίσιμο!

    Μην μπεις όμως στο τρυπακι να το παίζεις αδιάφορος ή να κανεις κινήσεις που να την κάνουν να ζηλευει...αυτα ειναι λιγάκι ξεπερασμενα και συνήθως δεν σε βοηθούν να πας παρακάτω.
    Οσο πιο γρήγορα δέχεσαι μια κατάσταση τόσο πιο εύκολα πας παρακάτω..

    Κρατάς μόνο τα όμορφα και πας παρακάτω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Για τη ηλικίες μιλάμε..εννοώ πόσο χρονών είσαι και πόσο είναι το κορίτσι??[/QUOTE]

    Ειμαστε συνομηλικοι στα 30...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Για τη ηλικίες μιλάμε..εννοώ πόσο χρονών είσαι και πόσο είναι το κορίτσι??
    Ειμαστε συνομηλικοι στα 30...[/QUOTE]

    Προσωπική μου γνώμη παιξτο αδιάφορος..και άμα τύχει να τεριαζεις με άλλη όχι πεις..δεν βλέπω φως στο τούνελ με τη συγκεκριμένη...λίγο δύσκολο..
    Προσπάθησε να ξεκολησεις και τελείωσε..
    Ο έρωτας με έρωτα με περνάει..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-01-2019, 08:22
  2. Κάθε μέρα..
    By katerinakilg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 23-05-2016, 13:20
  3. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 21:41
  4. Κάθε μέρα η ίδια μέρα
    By gianniss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 25-01-2011, 19:27
  5. Κάθε μέρα νέα αρχη...κάθε μέρα τζίφος!μήπως τελικά για κάποιους δεν υπάρχει ελπίδα?
    By MeroPony in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 24-08-2010, 15:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •