Μετά από τρεις μήνες!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Μετά από τρεις μήνες!!

    Επέστρεψα στο Forum ύστερα από τρεις μήνες!! Τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει για εμένα, μάλλον χειροτέρεψαν! Έβαλα από παλιά κάπου 15 κιλά, τρώω ότι διποτε υπάρχει ανθυγιεινές, τα βράδια ιδικά του δίνω και καταλαβαίνει, από σοκολάτες, μέχρι γαριδάκια, μπουγάτσα κ.α καταστροφικά για την υγεία. Δεν ξέρω μπορεί να έχω βουλιμία, μπορεί και όχι. Το σίγουρο είναι ότι έιναι σαν μια διέξοδο, στην θλίψη, όταν με πιάνει στεναχώρια θέλω να τρώω και μεταξύ μας δεν με νοιάζει τίποτα όταν δεν είμαι καλά και είναι πολλές φορές που δεν είμαι καλά!! Από αρνητικές σκέψεις, μέχρι και σκέψεις αυτοκτονίας περνάνε από το μυαλό μου! Δεν είναι λίγες η φορές που έχω πει μακάρι να μην ξυπνήσω το πρωί και αδιάφορο γενικά για την ζωή μου!! Φάρμακα παίρνω το ένα με βοηθάει πολύ τα άλλα δεν καταλαβαίνω εάν με βοηθάνε πια. Λεφτά δεν έχω πια για ψυχίατρο, έχω αλλάξει πήγα μια φορά με είδε και αυτό ήταν, δεν έχω αλλά χρήματα ούτε για ψυχίατρο ούτε και για την ψυχολόγο και έχω τόσο ανάγκη να μιλήσω στην ψυχολόγο!! Δεν ξέρω πια έχω σηκώσει τα χέρια, δεν ξέρω εάν πρέπει να σταματήσω το ένα φάρμακο η να ξεκινήσω άλλο, δεν έχω καμία καθοδήγηση από ψυχίατρο!! Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό και είμαι μόνο 34 εάν ζήσω με την ανθρώπινη λογική έως τα 80 τι θα κάνω τόσα χρόνια πια θα είναι η ζωή μου θα ζω η απλός θα υπάρχω!!

  2. #2
    hlias1988
    Guest
    εγω να σου πω τι μαλακια εχω κανει?!
    το εχω πει σε ολους οτι παιρνω ψυχοφαρμακα στην κοινωνια φιλους κτλ... εσυ θα το ελεγες?
    εγω το εκανα για να αποποιηθω την ευθυνη για το οτι δεν δουλευω... αλλιως θα με μπριζοναν ολη την ωρα πηγαινε για δουλεια... ενω εχω κανει προσπαθειες αποτυχαν ολες....
    ο κοσμος μου εχει γυρισει την πλατη....... το μονο που εχω τον ευατο μου ειναι να το λεω δεν πειραζει.......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω να σου πω τι μαλακια εχω κανει?!
    το εχω πει σε ολους οτι παιρνω ψυχοφαρμακα στην κοινωνια φιλους κτλ... εσυ θα το ελεγες?
    εγω το εκανα για να αποποιηθω την ευθυνη για το οτι δεν δουλευω... αλλιως θα με μπριζοναν ολη την ωρα πηγαινε για δουλεια... ενω εχω κανει προσπαθειες αποτυχαν ολες....
    ο κοσμος μου εχει γυρισει την πλατη....... το μονο που εχω τον ευατο μου ειναι να το λεω δεν πειραζει.......
    Θα είχες και εμένα παρέα αλλά αποκλείεται να μένεις εδώ που μένω εγώ πάνω στα σύνορα! Εμείς δεν διαφέρουμε από τους άλλους απλός έχουμε κάποια προβλήματα που χρήζουν αντιμετώπιση μέσω φαρμάκων!! Άλλωστε πολλοί άνθρωποι χρειάζονται ψυχοφαρμακα αλλά δεν τολμούν καν να το παραδεχτούν λένε εγώ σε ψυχίατρο, εγώ φάρμακα η μεγαλύτερη βλακεία, μυαλά του 50 που μόλις άκουγαν για ψυχολόγο, όχι για ψυχίατρο σε έλεγαν τρελό!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    14
    Θα μπορούσες να απευθυνθείς στο Ψ-Δίκτυο.

    Είναι μια ομάδα ψυχολόγων που κάνει κοινωνικό έργο. Οι αμοιβές τους είναι της τάξης των 10-30€ ή και καθόλου, ανάλογα με την κατάσταση του ανθρώπου.

    Κι εμένα μου το πρότειναν αλλά ακόμα ψάχνω το θάρρος να ξεκινήσω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    εγω να σου πω τι μαλακια εχω κανει?!
    το εχω πει σε ολους οτι παιρνω ψυχοφαρμακα στην κοινωνια φιλους κτλ... εσυ θα το ελεγες?
    εγω το εκανα για να αποποιηθω την ευθυνη για το οτι δεν δουλευω... αλλιως θα με μπριζοναν ολη την ωρα πηγαινε για δουλεια... ενω εχω κανει προσπαθειες αποτυχαν ολες....
    ο κοσμος μου εχει γυρισει την πλατη....... το μονο που εχω τον ευατο μου ειναι να το λεω δεν πειραζει.......
    Αυτή που σου γύρισαν την πλάτη απλός δεν ξέρουν τι τους γίνεται! Άλλωστε μπορεί και η ίδιοι να χρειάζονται βοήθεια και να μην θέλουν να το παραδεχτούν!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by mirotas View Post
    Θα μπορούσες να απευθυνθείς στο Ψ-Δίκτυο.

    Είναι μια ομάδα ψυχολόγων που κάνει κοινωνικό έργο. Οι αμοιβές τους είναι της τάξης των 10-30€ ή και καθόλου, ανάλογα με την κατάσταση του ανθρώπου.

    Κι εμένα μου το πρότειναν αλλά ακόμα ψάχνω το θάρρος να ξεκινήσω.
    Έκλεισα ραντεβού στο ΙΚΑ της περιοχής μου μάλλον θα μου τα γράψουν!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    14
    Το είπα σαν λύση για την ψυχοθεραπεία περισσότερο. Τα φάρμακα στα γράφει το ΙΚΑ, κάποιος νευρολόγος ή ψυχίατρος.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by mirotas View Post
    Το είπα σαν λύση για την ψυχοθεραπεία περισσότερο. Τα φάρμακα στα γράφει το ΙΚΑ, κάποιος νευρολόγος ή ψυχίατρος.
    Δεν έχω λεφτά για ψυχοθεραπεία, γι'αυτό έχω παραιτηθεί από όλα και αυτά που έχω τα ξοδεύω σε γαριδάκια, σοκολάτες έτσι για να παχύνω μου βγαίνει αντίδραση, έβαλα 15 κιλά και ελπίζω σε περισσότερα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν έχω λεφτά για ψυχοθεραπεία, γι'αυτό έχω παραιτηθεί από όλα και αυτά που έχω τα ξοδεύω σε γαριδάκια, σοκολάτες έτσι για να παχύνω μου βγαίνει αντίδραση, έβαλα 15 κιλά και ελπίζω σε περισσότερα!!
    Όχι ρε φίλε, πολλοί έχουμε δύσκολες ζωές αλλά δεν τα παρατάμε! Μην το κάνεις αυτό

Similar Threads

  1. 7 μήνες μετά
    By TheNewOne in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 29-11-2016, 22:21
  2. Μετά απο μήνες...
    By opposite in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 04-08-2015, 15:51
  3. Παλι εδω μετα απο μηνες...
    By penelope1985 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 161
    Last Post: 17-09-2012, 18:01
  4. 8 μήνες μετά...
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-2011, 10:46
  5. sleeve- 6 μηνες μετα η ζωη ειναι ωραια
    By basia in forum Παχυσαρκία
    Replies: 233
    Last Post: 17-03-2010, 17:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •