Ξημπνημα καιπονος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Ξημπνημα καιπονος!

    Εδω και ενα μηνα,καθε πρωι που ξυπναω νιωθω το πανω μερος του σωματος μου να ποναει.με ποναει πολυ η πλατη μ ο σβερκος μου οι ωμοι μου καιτα χερια μου.Δλδ νιωθω λες και στον υπνο μ ολο το βραδι παλευα.συνβενει κ σε καποιον αλλον αυτο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Μπορεί και να πάλευες Μαρία...που ξέρεις;

    Ο ύπνος είναι η ώρα που το υποσυνείδητο και το ασυνείδητο ξυπνούν για να παλέψουν με το συνειδητό μας. Η πάλη αυτή είναι πιο έντονη ειδικά όταν έρχονται σε σύγκρουση μαζί του...

    Δωσε χώρο στο υποσυνείδητό σου να εκφραστεί μέσα στον ύπνο σου...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Μήπως να αλλάξεις στρώμα;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ε ολα τα στρωματα εχουν προβλημα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Μαρία,
    εσύ αυτόν τον καιρό πως είσαι?
    Γιατί λες να εμφανίστηκε αυτό το΄ψυχοσωματικό σύμπτωμα?

    Υποψιάζεσαι κάποια κατάσταση? Κάτι που νιώθεις?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    τι να πω απο τοτε π χωρισα με τον Δημητρη το εχω .Αλλα δνε με πειραξε ρε γμτ ο χωρισμος αυτος,ειδη το ξεπερασα,Μπορει να ειναι π καθομαι κ αρκετη ωρα στον υπολογηστη μπροστα τι να πω.Παντως απο τοτε π χωρισα με αυτον ,ειμαι πιο καλα απο ποτε.Αφου οσο ειμασταν μαζι σκευτομουν να πω σοτν γιατρο να αυξησω τη δοση αλλα δεν χριαστικε.Περναω τελια!!Δεν μπορω να καταλαβω π μπορει να οφειλεται το πιασιμο αυτο,,

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Αν κάνεις ψυχοθεραπεία, συζήτησέ το μαζί με τον ειδικό.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δεν κανω την σταματησα,δεν νομιζω να υπαρχει λογος αφου τα προβληματα μου τα ξερει ολος ο κοσμος.ανοιχτο βιβλιο ειμαι χεχε.δεν νομιζω και να υπαρχει κατι στο υποσεινηδιτο μ οτι νιωθω το κανω κ το λεω.το μονο π μουλυπει παρα πολυ ειναι το σεξ και οπως ξανα ειπα,ονειρευομαι συνχα οτι κανω σεξ........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by panikoula
    δεν κανω την σταματησα,δεν νομιζω να υπαρχει λογος αφου τα προβληματα μου τα ξερει ολος ο κοσμος.ανοιχτο βιβλιο ειμαι χεχε.δεν νομιζω και να υπαρχει κατι στο υποσεινηδιτο μ οτι νιωθω το κανω κ το λεω.το μονο π μουλυπει παρα πολυ ειναι το σεξ και οπως ξανα ειπα,ονειρευομαι συνχα οτι κανω σεξ........
    Μαρία,
    το θέμα δεν είναι αν κρατάς μέσα σου τα προβλήματά σου.
    Το θέμα είναι οτι μπορεί κάποιες συγκρούσεις που γίνονται μέσα σου να είναι η αιτία για τα προβλήματά σου.
    Γι αυτό το λέμε υποσεινήδητο. Γιατί δεν το συνειδητοποιούμε...

    Σίγουρα θα είναι ένα απο τα όμορφα καρακτηριστικά σου και να είσαι έτσι αυθεντική.
    Αληθινή.
    Κάνεις αυτό που νιώθεις, χωρίς να σκεφτείς, να ζυγίσεις κτλ. Δεν κολλάς πουθενά.
    ΟΜΩΣ και πάλι, αυτο΄δεν σημαίνει οτι τα βλέπεις όλα για τον εαυτό σου ή τα ξέρεις όλα ΜΑρία...

    Εξωτερικεύεις, βέβαια, μέχρι εκεί που μπορείς να δεις.
    Κι όσο για το σεξ.... μήπως υπάρχουν κι άλλα πράγματα που σε γεμίζουν, όταν δεν μπορείς να το έχεις?
    Οι άλλες σου ανάγκες ποιές είναι?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    panikoyla πιστεύω ότι προσπαθείς να εκτονωθείς και απο άλλα που σε απασχολούν με το να σκέφτεσαι μόνο το σεξ.Εργάζεσαι;αν είναι να υποφέρεις πέστο σε ένα ειδικό.Σαν γυναίκα ναυτικού εγώ σε καταλαβαίνω αλλά νομίζω σου έχει γίνει εμμονή.Ισως φταίει ο χωρισμός και χρειάζεσαι επιβεβαίωση ισως πρέπει να πείς λίγο παραπάνω αντικαταθληπτικό να περιοριστούν οι ορμές σου γιατί υποφέρεις.Σου επαναλαμβάνω πως σε καταλαβαίνω όταν στην ηλικία σου έλειπε ο άνδρας μου πάνω απο ένα χρόνο.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    weird εχω διαβασει φροιντ ,και ξερω πολυ καλα για το υποσεινηδητο.Δεν εχω κατι κριμενο στο πισω μερος του εγκεφαλου μου οπου υπαρχει το υποσεινηδητο και ακομα κιαν υπαρχει αφηνω οπως λεει ο φροιντ την πορτσ μισανοιχτη.αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κατι κριμμενο.......

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    βρε γιωατα απο μιρκη εχω προβλημα με το σεξ.το μονο π με γεμιζει οταν δεν εχω σεξ ειναι το φαι ,και ετσι το ριχνωω στο φαι οταν δεν το εχω.μπορει να χριαζομαι καποιον να με αγαπαει κ να με φροντιζει συν σεξ και να σκευτομαι ετσι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by panikoula
    weird εχω διαβασει φροιντ ,και ξερω πολυ καλα για το υποσεινηδητο.Δεν εχω κατι κριμενο στο πισω μερος του εγκεφαλου μου οπου υπαρχει το υποσεινηδητο και ακομα κιαν υπαρχει αφηνω οπως λεει ο φροιντ την πορτσ μισανοιχτη.αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κατι κριμμενο.......
    Το οτι διάβασες Φρουντ, δεν μου λέει κάτι.
    Μακάρι να ήταν τόσο απλό καλή μου.
    Μακάρι όλοι, να διαβα΄ζαμε Φρουντ και να ανοίγαμε την πύλη του ασυνείδητου.

    Γίνε λίγο πιο σίγουρη, ίσως αυτή η ακαμψία σου, αυτή είανι που σου κρύβει πράγματα.

    Ουσιαστικά υποστηρίζεις οτι εχεις κατακτήσει την αυτογνωσία, δεν μένει τίποτα που να μην ξέρεις για τις ανάγκες και τον εαυτό σου,
    αλλά κάτι τέτοιο, εμένα προσωπικά μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αυτό πιστεύω χρειάζεσαι κάποιον να σε αγαπάει και να σε φροντίζει όπως λες και ισως αυτό χρειαζόσουν απο μικρή.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    παντα απο μικρηη ειχα αγαπη και φροντιδα απο τους δικους μου,δεν μ ελειψε η αγαπη κ ειχα πολυ καλα παιδικα χρονια.απο ερωτικη αποψη νιωθω ελειψη αγαπης κλπ,ετσι πυστευω αλλα να παθενω ψυξη η να μην μπορω να γυρισω απο την δεξια μερια το κεφαλι μου γιαυτο τον λογο παει πολι αχαχχα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •