Διπολική διαταραχή στην γυναίκα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13

    Διπολική διαταραχή στην γυναίκα μου

    Καλησπέρα σας. Νέος εδώ μέσα και μπήκα να ψαχτώ για την διπολική. Έχει η γυναίκα μου όπου της έχει γίνει διάγνωση εδώ και ένα χρόνο. Το πρόβλημα μας είναι ότι δεν θέλει να έχει καμία σεξουαλική επαφή μαζί μου. Ενώ είναι συναισθηματική δείχνει ότι ενδιαφέρεται για εμένα και ολα τα συναφή όταν πρόκειται για σεξ ούτε να το αναφέρω.. Και η ψυψοθεραπευτρια της γυναίκας μου που μιλάω μου λεει να μην το αναφέρω καν... Και είμαι σε απόγνωση. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες σε αυτό το κομμάτι με συντρόφο σας; Να ενημερώσω ότι παίρνει φαρμακευτική αγωγή εδώ και 9 μήνες περίπου. Έχει αποδεχθεί την πάθηση της. Παίρνει κανονικά την αγωγή της χωρίς να αρνείται η διάθεση της ειναι μια χαρά άλλα δύο μεταξύ μας το σεξουαλικό δεν θέλει... Όταν πάω να την φιλήσω ερωτικά τραβιέται και μου λέει δεν θέλω.... Είμαι σε απόγνωση.. Όλοι καταλαβαίνουμε ότι όταν σε ένα ζευγάρι δεν υπάρχει σεξουαλική επαφή και ερωτική σχέση κάποια στιγμή φτάνεις να αισθάνεσαι σαν αδέρφος με τον άλλο.
    Αυτά. Ελπίζω να μη σας κούρασα.. Θα ήθελα να βρω κάποιον που να είχε τέτοια εμπειρία με τον ή την σύντροφό του..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Εδώ όμως φίλε μου γράφουμε για την οριακή και όχι για τη διπολική. Οι οριακοί είναι φουλ στις σεξουαλικές δραστηριότητες...
    Αρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει το πρόβλημα που λες με τους δικούς μας (τα ανάποδα περνάμε, γιατί πάνε και με άλλους - ες).

    Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω, αν και μάλλον πρέπει να το γράψεις σε άλλη ενότητα για να σου απαντήσει ο κόσμος.

    Από αυτά που γράφεις, μου φαίνεται ότι τα χάπια που παίρνει της έχουν ρίξει τη λίμπιντο και γι' αυτό δεν θέλει. Εκτός αν δεν θέλει άλλο εσένα ερωτικά, αλλά αυτό που να το ξέρουμε εμείς οι απέξω; Το ερώτημα είναι εάν μπορείς να αντέξεις εσύ αυτή την κατάσταση και για πόσο χρονικό διάστημα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Εδώ όμως φίλε μου γράφουμε για την οριακή και όχι για τη διπολική. Οι οριακοί είναι φουλ στις σεξουαλικές δραστηριότητες...
    Αρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει το πρόβλημα που λες με τους δικούς μας (τα ανάποδα περνάμε, γιατί πάνε και με άλλους - ες).

    Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω, αν και μάλλον πρέπει να το γράψεις σε άλλη ενότητα για να σου απαντήσει ο κόσμος.

    Από αυτά που γράφεις, μου φαίνεται ότι τα χάπια που παίρνει της έχουν ρίξει τη λίμπιντο και γι' αυτό δεν θέλει. Εκτός αν δεν θέλει άλλο εσένα ερωτικά, αλλά αυτό που να το ξέρουμε εμείς οι απέξω; Το ερώτημα είναι εάν μπορείς να αντέξεις εσύ αυτή την κατάσταση και για πόσο χρονικό διάστημα.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω γράψει σε άλλο post που είναι για διπολική διαταραχή δεν είδα ότι γράφω σε αυτό. Πάντως ευχαριστώ για την απάντηση.

  4. #4
    xaka10
    Guest
    και οι διπολικοι εχουν μεγαλες ερωτικες ορμες ειδικα οταν βρισκονται στη φαση μανιας υπομανιας.εγω εχω σχιζοφρενεια και οταν αρχισα την αγωγη με αντιψυχωτικα ειχα 4 χρονια να κανω σεξ τωρα που τα χω συνηθισει εχω πολλες ορμες.θα φταινε τα φαρμακα προκαλουν πτωση της λιμπιντο με το καιρο συνηθιζεται και ανεβαινουν οι ορμες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά όπως ανέφερα και παραπάνω έχω κάνει το post στη σωστή ενότητα για την διπολική.

Similar Threads

  1. Ψυχίατρος στην Πάτρα για διπολικη διαταραχη
    By skyfall2 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 22-06-2019, 12:40
  2. Replies: 2
    Last Post: 21-09-2013, 23:06
  3. KATΑΘΛΙΨΗ-ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    By Gypsy Cello in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 05-11-2011, 17:47
  4. Κατάθλιψη & διπολική διαταραχή! Συνάντηση στην Αθήνα;;;
    By pelariry in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 27-04-2011, 22:49
  5. Replies: 22
    Last Post: 31-01-2009, 00:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •