Διπολική διαταραχή στην γυναίκα μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Babis1980 View Post
    Μια ερώτηση να σου κάνω επάνω στο κομμάτι το συναισθηματικό... Θυμάσαι τον εαυτό σου σχέση που να ήσουν μια κρύο μια ζέστη, μια την ήθελες μια όχι μέχρι να σταθεροποιηθεί με την αγωγή;; Γιατί σε εμάς κάτι τέτοιο συμβαίνει...
    Σε πάρα πολλούς αυτό συμβαίνει. Τα φάρμακα δεν κάνουν θαύματα σου έγραψα και πιο πριν μπορεί να παίρνει κάποιος φάρμακα να είναι καλά αλλά να μην έχει διάθεση για σεξ. Είναι λογικό αυτό να συμβαίνει. Παρε τα φάμακα της γυναίκας σου και διάβασε τις εσώκλειστες οδηγίες σχεδόν όλα θα αναφέρονται σε έλλειψη ενδιαφέροντος για σεξ. Και να πεις στη γυναίκα σου αν και δεν ξέρω τι φάρμακα παίρνει, αλλά σχεδόν όλα το κάνουν, να προσέχει παρα πολύ τη διατροφή της γιατί θα παχύνει σε χρόνο dt και μετά θα πηγαίνει και σε καρδιολόγο ή παθολόγο για στατίνες επειδή η χοληστερίνη και η LDL θα πιάσουν ταβάνι και μετά αν την ενδιαφέρει η εμφάνιση της θα έχει να αντιμετωπίσει και αυτό.....

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε πάρα πολλούς αυτό συμβαίνει. Τα φάρμακα δεν κάνουν θαύματα σου έγραψα και πιο πριν μπορεί να παίρνει κάποιος φάρμακα να είναι καλά αλλά να μην έχει διάθεση για σεξ. Είναι λογικό αυτό να συμβαίνει. Παρε τα φάμακα της γυναίκας σου και διάβασε τις εσώκλειστες οδηγίες σχεδόν όλα θα αναφέρονται σε έλλειψη ενδιαφέροντος για σεξ. Και να πεις στη γυναίκα σου αν και δεν ξέρω τι φάρμακα παίρνει, αλλά σχεδόν όλα το κάνουν, να προσέχει παρα πολύ τη διατροφή της γιατί θα παχύνει σε χρόνο dt και μετά θα πηγαίνει και σε καρδιολόγο ή παθολόγο για στατίνες επειδή η χοληστερίνη και η LDL θα πιάσουν ταβάνι και μετά αν την ενδιαφέρει η εμφάνιση της θα έχει να αντιμετωπίσει και αυτό.....
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Επειδή το ξέρει αυτό η γυναίκα μου με τα φάρμακα ότι παχαινουν προσέχει πολύ. Και είναι μια χαρά αδύνατη.. όσο για τα χάπια το ξέρω ότι καταστρέφουν την λίμπιντο... Απλά ήθελα όπως είπα σε παραπάνω post να μου πουν κάποιοι που το έχουν περάσει πως είναι για να μπω σε αυτό το συναίσθημα και να καταλάβω κάπως.. και επίσης σε πόσο καιρό περίπου επανέρχεται αυτό.. και αν επανέρχεται βέβαια..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τι φάρμακα παιρνει;

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι φάρμακα παιρνει;


    Παίρνει το seroquel που είναι ο σταθεροποιητής και το dezepil Αντιψυχωτικά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μια χαρά θα κάνεις λίγο υπομονή και θα της έρθει... Οσο χρειαστεί, κάποια στιγμή θα της έρθει δεν υπάρχει στανταρ χρονικό πλαίσιο είναι θέμα ανθρώπου καθαρά.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Μια χαρά θα κάνεις λίγο υπομονή και θα της έρθει... Οσο χρειαστεί, κάποια στιγμή θα της έρθει δεν υπάρχει στανταρ χρονικό πλαίσιο είναι θέμα ανθρώπου καθαρά.
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εύχομαι να παν όλα καλά.. Ξέρεις περιμένω την στιγμή που θα την νοιώσω πραγματικά δίπλα μου.. Δεν μπορεί να φανταστείς πόσο την περιμένω την στιγμή αυτή..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Babis1980 View Post
    Καλησπέρα φίλε. Δεν έχουμε παιδιά είχαμε προσπαθήσει λόγο προβλήματος της συζύγου με εξωσωματικές αλλά δεν καταφέραμε να κάνουμε. Όπως λέω και στο αρχικό post ότι είμαστε μαζί 20 χρόνια από το σχολείο. Τωρα είμαι 40 και αυτή 38. Το πρόβλημα με το σεξ έγινε από την στιγμή που ξεκίνησε την θεραπεία με τα χάπια.. πριν δεν έιχαμε κάποιο πρόβλημα.. εχει κάνει και κάποια μανιακά επεισόδια αυτό το διάστημα και μάλλον θέλει χρόνο να σταθεροποιειθει με τα χάπια. Απλά όπως λέω και παραπάνω θέλω κάποιος με παρόμοια εμπειρία να μου πει την δική του... Εγώ σε ότι λέω μάλλον υποθέσεις κάνω. Και η ψυχοθεπευτρια που την παρακολουθεί μου λέει αυτό ακριβώς. Ότι θέλει χρόνο να σταθεροποιειθει. Και ότι ολα αυτά είναι λόγο της παθησης η οποία αφαιθηκε και δεν βρέθηκε νωρίτερα...και θέλει υπομονη να επανέλθει. Απλά ήθελα τις γνώμες από ίδια εμπειρία.
    Για μενα σκέψου αν την αγαπάς και αν αξίζει όλο αυτό. Είσαι σίγουρος ότι θέλετε ο ένας τον άλλον ή κάποιος από τους 2 βολεύεται; Τα ψυχικά προβλήματα είναι γολγοθάς, δεν ξεπερνιούνται απλά έχουν υφέσεις αλλά θα είναι πάντα στη γωνία. Και σαν άντρας σε καταλαβαίνω τελειώς στο κομμάτι σεξ. Γιατί όπως σε αυτήν πάσχει ο εγκέφαλος και δημιουργεί την πάθηση την οποία εσύ σέβεσαι έτσι και το δικό σου σώμα ζητάει σεξ και μην κάνοντας δεν το σέβεσαι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Διπολική διαταραχή στην γυναίκα μου
    By Babis1980 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-11-2020, 10:30
  2. Replies: 30
    Last Post: 23-01-2020, 23:28
  3. Ψυχίατρος στην Πάτρα για διπολικη διαταραχη
    By skyfall2 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 22-06-2019, 12:40
  4. Replies: 2
    Last Post: 21-09-2013, 23:06
  5. Κατάθλιψη & διπολική διαταραχή! Συνάντηση στην Αθήνα;;;
    By pelariry in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 27-04-2011, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •