Παρακαλατε να παθετε κι εσεις καρκινο και να πεθανετε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    davidh
    Guest

    Παρακαλατε να παθετε κι εσεις καρκινο και να πεθανετε?

    Παρακαλατε να παθετε κι εσεις καρκινο και να πεθανετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν εχει παθει καρκινο καποιος δικος σου για να δεις την φρικη αυτης της ασθενειας , επαθε ο κολλητος μου .... και δεν μιλαω για τον πιθανως επικειμενο θανατο .....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν εχει παθει καρκινο καποιος δικος σου για να δεις την φρικη αυτης της ασθενειας , επαθε ο κολλητος μου .... και δεν μιλαω για τον πιθανως επικειμενο θανατο .....
    Συμφωνώ. Είναι αλλιώς να βλέπεις το καρκίνο από κοντά. Είναι πολύ πιο δύσκολος από έναν απλό θάνατο. Εύχομαι να μην το δει ποτέ κανείς.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    @davidh ψυχραιμία πάνω από όλα! Όπως σου είχα πει σε ένα άλλο post στο παρελθόν, εμείς που έχουμε τις ψυχικές ασθένειες θα είμαστε πλούσιοι στην άλλη ζωή. Οι ιστορίες των Αγίων Μαρτύρων αποτελούν τύπο και υπογραμμό για εμάς που έχουμε χρόνιες ανίατες ασθένειες. Τον πόνο και την ασθένεια πρέπει να τα επινοούμε όπως έκαναν οι μάρτυρες. Μας δόθηκαν ως δείγμα εξιλέωσης έτσι ώστε μην χρωστούμε τίποτα στην άλλη ζωή αλλά να έχουμε και μισθό για την υπομονή που κάνουμε.

    Αλλά επειδή τα λέω εγώ που δεν είμαι κάποιος ειδικός, παραθέτω ένα πρόσφατο βίντεο από τον Γέροντα Νϊκων της Νέας Σκήτης Αγίου Όρους. https://www.youtube.com/watch?v=GbX_2xqKE0c και του Ιερομονάχου Νικόδημου https://www.youtube.com/watch?v=-aqjmAPgVE8 (ξεκινάει στο 23:00 και τελειώνει στο 29:00).

    Όσον αφορά τις παρενέργειες που είπες σε άλλο post, και εγώ έχω πρόβλημα με την σκέψη. Έχω αρκετές παρενέργειες από την φαρμακευτική αγωγή που παίρνω, μία από τις οποίες είναι η διαταραχή συγκέντρωσης. Δεν μπορώ να διαβάζω όπως πριν και όταν παρακολουθώ επιστημονικές διαλέξεις στο διαδίκτυο δυσκολεύομαι αρκετά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Συμφωνώ. Είναι αλλιώς να βλέπεις το καρκίνο από κοντά. Είναι πολύ πιο δύσκολος από έναν απλό θάνατο. Εύχομαι να μην το δει ποτέ κανείς.
    Αληθεια λες , εβλεπα τον φιλο μου απο κοντα , παραμορφωμενο, ( μαλλον απο τις χημειοθεραπειες ) , με πατεριτσες .......΄χιλιες φορες ενας θανατος απο ανακοπη ......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Jonathan View Post
    @davidh ψυχραιμία πάνω από όλα!
    Όσον αφορά τις παρενέργειες που είπες σε άλλο post, και εγώ έχω πρόβλημα με την σκέψη. Έχω αρκετές παρενέργειες από την φαρμακευτική αγωγή που παίρνω, μία από τις οποίες είναι η διαταραχή συγκέντρωσης. Δεν μπορώ να διαβάζω όπως πριν και όταν παρακολουθώ επιστημονικές διαλέξεις στο διαδίκτυο δυσκολεύομαι αρκετά.
    Εχω κι εγω προβλημα συγκεντρωσης , απο το 2008 , λογω κτθλψης ομως ....... η ψυχραιμια ειναι μεγαλη υποθεση ....

  7. #7
    davidh
    Guest
    Ευχαριστω παιδια. Εχετε δικιο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αληθεια λες , εβλεπα τον φιλο μου απο κοντα , παραμορφωμενο, ( μαλλον απο τις χημειοθεραπειες ) , με πατεριτσες .......΄χιλιες φορες ενας θανατος απο ανακοπη ......
    Εχεις δίκιο. Αλλά προσωπικά πιστεύω πως ο άνθρωπος οφείλει να προσπαθεί και να παλεύει για την ζωή του μέχρι το τέλος.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #9
    davidh
    Guest
    Απλα ωρες ωρες ειναι αυτο που σκεφτομε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Απλα ωρες ωρες ειναι αυτο που σκεφτομε
    Δεν έχεις σκεφτεί να το λύσεις κάπως αυτό? Να το συζητάς? (Συγνώμη αν το έχεις συζητήσει εδώ, δεν έχω παρακολουθησει όλα τα θέματα)
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Εχεις δίκιο. Αλλά προσωπικά πιστεύω πως ο άνθρωπος οφείλει να προσπαθεί και να παλεύει για την ζωή του μέχρι το τέλος.
    Νομιζω οτι το ενστικτο αυτοσυντηρησης ειναι ισχυροτατο, μεγαλυτερο απ οσο νομιζουμε ......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Δεν έχεις σκεφτεί να το λύσεις κάπως αυτό? Να το συζητάς? )
    Οσο πιο πολυ το συζητας , τοσο καλυτερα ............ φοβαμαι αυτους που δεν το συζητανε ......

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    υπομονη... αυτο μαθαινω... ειναι αρετη...
    γενικα συζηταω το προβλημα μου δεν εχω θεμα.... αλλα δεν θελω να πριζω τους αλλους...
    για αυτο καλιεργω την υπομονη....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    υπομονη... αυτο μαθαινω... ειναι αρετη...
    γενικα συζηταω το προβλημα μου δεν εχω θεμα.... αλλα δεν θελω να πριζω τους αλλους...
    για αυτο καλιεργω την υπομονη....
    Η υπομονη ειναι μεγαλη αρετη , και δεν μπορεις να κουραζεις τον οποιονδηποτε με τα προβληματα σου, ο καθενας εχει τα δικα του , αυτο μεχει διδαξει η ζωη , ακομα κι ο πιο κοντινος φιλος εχει τα ορια του ......

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    πηγα σου λεω σε εναν φιλο και του ελεγα τα δικα μου...
    ειχαμε μια συζητηση με επικεντρο εμενα χωρις υποθετω να τον κουραζω...
    και ελεγα διαφορες ιστοριες απο την ζωη μου... και γελαγαμε!
    ελπιζω να μην ειναι κουραστικο αυτο!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πως εισασταν πριν παθετε ψυχωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 53
    Last Post: 05-12-2014, 14:21
  2. κοροιδευατε τα τζιτζικια καλα να παθετε
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-10-2010, 13:18
  3. Εχω καρκινο?
    By auroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 22-09-2010, 17:41
  4. φοβία για τον καρκίνο...
    By nama in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 118
    Last Post: 31-10-2008, 18:27
  5. Μην παρακαλατε τις γκομενες!
    By picker in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 294
    Last Post: 17-05-2008, 00:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •