Εξωσυζυγική σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλησπέρα
    Άσχετα με το τι θα κάνεις με τον άλλον, πρώτα πρέπει να λύσεις τα θέματα που αφορούν το γάμο σου. Και απ ότι φαίνεται αυτά τα θέματα θα υπήρχαν και χωρίς να υπάρχει ο άλλος. Αφού και οι δυο συμφωνείτε ότι αν δεν υπήρχε το παιδί θα χωριζατε τότε είναι καιρός να το συζητήσετε και να δείτε τι θέλετε.
    Μετά ο άλλος είναι άλλο θέμα.
    Εννοείς να μιλήσω με τον άντρα μου πρωτα και μετά να δω οτιδήποτε άλλο;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Kallisti27 View Post
    Εννοείς να μιλήσω με τον άντρα μου πρωτα και μετά να δω οτιδήποτε άλλο;
    Δεν το θεωρείς ποιο έντιμο?
    Δεν θα είναι πιο καλά να μιλήσετε πρώτα με τον άντρα σου και αν δεν τα βρείτε να προχωρήσεις με τον άλλον?

    Αν προχωρήσεις ενώ είσαι ακόμα μέσα σε ένα γάμο θα είναι πολύ πιο δύσκολα μετά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Kallisti27 View Post
    Εννοείς να μιλήσω με τον άντρα μου πρωτα και μετά να δω οτιδήποτε άλλο;
    Ναι. Γιατί αν προχωρήσεις πριν ξεκαθαρίσεις με τον άντρα σου, όλα μα ΌΛΑ μέσα στο γάμο σου θα σου φανούν χειρότερα απ ότι σου φαίνονται τώρα. Και να φτιάχνεται αυτός ο γαμος, δεν θα μπορείς να τον φτιάξεις πια γιατί θα είσαι "αλλού"..
    Και εννοείται είναι πιο έντιμο προς τον άντρα σου αλλά και προς τον εαυτό σου.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Το πρόβλημα σου είναι ότι δεν έχεις αρχές κ δε σέβεσαι αξίες. Αν είχες δε θα είχες μπει καν σε αυτό το τρυπακι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Να μην κάνεις τη συνάντηση θα φας τα μούτρα σου σε θέλει καθαρά για σεξακι την πρώτη φορά αν θυμάσαι την έκανε με ελαφρά θα το ξανακάνει και πάλι δεν τον εμποδίζει κάτι άσε που θα είσαι πάντα δεύτερη σε σχέση με την οικογένειά του ενώ εσύ τον έχεις βάλει από τώρα στο βάθρο απομακρυνσου θα πάθεις μεγάλη ζημιά

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    ------------double post----------

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Αυτό το χιλιοειπωμένο επιχείρημα "θα χώριζα ΑΝ δεν υπήρχε το παιδί" πραγματικά με ξεπερνάει. Δηλαδή, για να μην γίνει, και καλά, ένα παιδί δυστυχισμένο, πρέπει να υποχρεωθούν σε συμβίωση δυο άνθρωποι που διαφορετικά θα χώριζαν! Λες και το παιδί μεγαλώνοντας δεν θα καταλάβει τίποτα από τις εντάσεις, τους καυγάδες ή (στην καλύτερη περίπτωση) την αποξένωση και την παγερή αδιαφορία που θα νιώθει ο ένας γονιός για τον άλλο. Η κοινωνία μας αποδέχεται όλο και περισσότερο τις μονογονεϊκές οικογένειες. Το τραύμα που θα αποκτήσει το παιδί από την όποια κοροϊδία των συμμαθητών του επειδή δεν έχει μπαμπά δε συγκρίνεται με το τραύμα που θα του προκληθεί όταν αντιμετωπίζει καθημερινά δύο γονείς που σιχαίνονται ο ένας τον άλλο.

    Καλλίστη, κοίτα να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση με τον άντρα σου, κι αφού τον χωρίσεις και αναλάβεις τις ευθύνες του παιδιού, μπορείς να ξαναφτιάξεις τη ζωή σου με κάποιον ελεύθερο. Όταν δεν σου κάνει κάποιος, τον χωρίζεις και φεύγεις. Διαφορετικά θα ζείς μια ζωή πατώντας σε δυό βάρκες. Ξέρεις πόσο δύσκολο και ψυχοφθόρο είναι αυτό;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Αυτό το χιλιοειπωμένο επιχείρημα "θα χώριζα ΑΝ δεν υπήρχε το παιδί" πραγματικά με ξεπερνάει. Δηλαδή, για να μην γίνει, και καλά, ένα παιδί δυστυχισμένο, πρέπει να υποχρεωθούν σε συμβίωση δυο άνθρωποι που διαφορετικά θα χώριζαν! Λες και το παιδί μεγαλώνοντας δεν θα καταλάβει τίποτα από τις εντάσεις, τους καυγάδες ή (στην καλύτερη περίπτωση) την αποξένωση και την παγερή αδιαφορία που θα νιώθει ο ένας γονιός για τον άλλο. Η κοινωνία μας αποδέχεται όλο και περισσότερο τις μονογονεϊκές οικογένειες. Το τραύμα που θα αποκτήσει το παιδί από την όποια κοροϊδία των συμμαθητών του επειδή δεν έχει μπαμπά δε συγκρίνεται με το τραύμα που θα του προκληθεί όταν αντιμετωπίζει καθημερινά δύο γονείς που σιχαίνονται ο ένας τον άλλο.

    Καλλίστη, κοίτα να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση με τον άντρα σου, κι αφού τον χωρίσεις και αναλάβεις τις ευθύνες του παιδιού, μπορείς να ξαναφτιάξεις τη ζωή σου με κάποιον ελεύθερο. Όταν δεν σου κάνει κάποιος, τον χωρίζεις και φεύγεις. Διαφορετικά θα ζείς μια ζωή πατώντας σε δυό βάρκες. Ξέρεις πόσο δύσκολο και ψυχοφθόρο είναι αυτό;
    Συμφωνώ στο να μην μείνει σε έναν γαμο μόνο για το παιδί.Είναι σίγουρα χειρότερο για το μωρό γιατί και εγώ ζω μια παρόμοια κατάσταση όχι τρίτο πρόσωπο αλλά έχουμε προβλήματα.Τα μωρά καταλαβαίνουν τα πάντα να είσαι σίγουρη!Παρολο αυτά εγώ δεν θα ηθελα να φουσκώσω τα μυαλά σου.Αν αποφασίσεις να χωρίσεις πολύ καλά θα κανείς αλλά θα μείνει σίγουρα πολύ καιρό μόνη σου με το μωρό.Δεν είναι τόσο εύκολο για μια γυναίκα με ένα μωρό να ξανακάνει σοβαρή σχέση.

  9. #24
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    Αφου δεν ξερετε τι θελετε στην ζωη σας, γιατι παντρεύεστε και κανετε και παιδια κιολας? Δηλαδη σσν νεα μητερα αντι να κοιτας την οικογενεια σου και να ξαναερθετε κοντα με τον αντρα σου, που λες οτι ειναι και καλο παιδι κιολας, αρα δεν σου εχει φερθει σκαρτα, εσυ κοιτας να παιξεις μπαλα με τον φιλο του μπαμπα σου? Δεν θελω να σε κρινω, και συγγνωμη για το υφος, αλλα αυτα βλεπω και απογοητευομαι.

  10. #25
    Elenia781
    Guest
    Ολο αυτο μου θυμιζει αφου εδεσα τον γαιδαρο μου κανω αυτο που ηθελα παντα! Να ,κοιταχτε με ειμαι με βερα και παιδι!

  11. #26
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Αφου δεν ξερετε τι θελετε στην ζωη σας, γιατι παντρεύεστε και κανετε και παιδια κιολας? Δηλαδη σσν νεα μητερα αντι να κοιτας την οικογενεια σου και να ξαναερθετε κοντα με τον αντρα σου, που λες οτι ειναι και καλο παιδι κιολας, αρα δεν σου εχει φερθει σκαρτα, εσυ κοιτας να παιξεις μπαλα με τον φιλο του μπαμπα σου? Δεν θελω να σε κρινω, και συγγνωμη για το υφος, αλλα αυτα βλεπω και απογοητευομαι.
    Συμφωνώ κα εγώ μαζί σου, δυστυχώς όμως έτσι έχουν γίνει οι σχέσεις.

  12. #27
    Quote Originally Posted by Kallisti27 View Post
    Καλημέρα σε όλους!Το πρόβλημα μου έχει ως εξής: Παντρεύτηκα με τον άνθρωπο που είμαι μαζί εδώ και έξι χρόνια.Παντρευτηκαμε με πολιτικό γάμο πέρυσι τον Ιανουάριο μετά από μια εγκυμοσύνη που δεν επιδιώκαμε και παρόλο που δεν είχαμε ελεύθερες σχέσεις πάντα προσεχαμε.Τον Μάιο του 2019 εγώ γνώρισα έναν φίλο του πατέρα μου με τον οποίο υπάρχει μια διαφορά 15 ετων.Κατάλαβα από την αρχή ότι και από την δική του μεριά υπήρχε ερωτικό ενδιαφέρον και έτσι αποφάσισα ενώ ήμουν σε σχέση να τον πλησιάσω και αυτός έχει οικογένεια.Μιλουσαμε από τότε στο τηλέφωνο και κανονίζαμε τις ημέρες που ήμουν στην δουλειά του μπαμπά μου να περνάει από εκεί για να βλεπομαστε να πίνουμε έναν καφέ μαζί χωρίς να δίνουμε στόχο μιας και η πολη μας είναι μικρή.Μεσα σε αυτό το διάστημα των έξι μηνών δεν βρεθήκαμε καθόλου μόνοι ως που μου ανακοινώνει πως όχι μόνο δεν θα βρεθούμε αλλά και πως δεν θέλει να μιλάμε γιατί φοβάται μην μαθευτει.Με αυτόν τον άνθρωπο μου βγήκαν περίεργα συναισθήματα που δεν είχα ξανανιώσει παρά το γεγονός ότι δεν έγινε ποτέ τίποτα.Επισης τον ίδιο μήνα εγώ έμαθα για την εγκυμοσύνη και έτσι πράγματι δεν τον ξαναενοχλησα αλλά τον σκεφτόμουν σε όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης και με τον άντρα μου δεν είχα καμία επαφη.Απο εκεί και πέρα αυτός δεν ξαναπέρασε από την δουλειά του μπαμπά μου και δεν είχε και πολλά πολλά οπότε δεν έμαθε για την εγκυμοσύνη.Τον 5ο μήνα της εγκυμοσύνης με συνάντησε και με χαιρέτησε με πείραζε αλλά δεν έμαθε ούτε και κατάλαβε κάτι γιατί δεν φαινόταν.Εδώ και ενα μήνα με παίρνει στο τηλέφωνο και μου λέει πως θέλει να βρεθούμε και ότι ήταν λάθος που μου είπε ότι δεν θέλει να βρεθούμε.Ο άνθρωπος αυτός έχει την οικογένεια του όπως και εγώ την δική μου πλέον,όμως το μυαλό μου δεν έχει φύγει από αυτόν από τη στιγμή που τον γνώρισα χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως δεν αγαπώ το παιδί μου.Ο άνδρας μου είναι πολύ καλό παιδί και με αγαπάει όμως από τη στιγμή που ήρθε το παιδί η σχέση μας περνάει μια κρίση και υπάρχουν διάφορες σε πολύ βασικά ζητήματα.Να βρεθώ με τον άνθρωπο αυτό που μου έχει μείνει απωθημένο ή να μην συναντηθώ γιατί αν βρεθούμε ερωτικά ίσως κολλήσω;Και δεν θα ήθελα να χαλάσει την οικογένεια του δεν είχα ποτέ αυτό στο μυαλό μου.Και επίσης αν βρεθούμε να του πω για το παιδί και πως παντρεύτηκα; Γιατί δεν το γνωρίζει.

    Καλησπέρα και από μένα.
    Σα νέα γυναίκα και δίχως ακόμα να έχω όσα εχεις εσυ, ένα παιδάκι και έναν αντρα έχω να σου πω τα εξής.. Κοίτα στα μάτια το μωράκι σου,ξέχνα ό,τι νιώθεις ότι σε απομακρύνει από τον άντρα σου ,που όπως καταλαβαίνω δεν είναι τόσο σημαντικό ώστε να σε κάνει να τα διαλύσεις ολα για το τίποτα..
    ΄Δώσε την ευκαιρία στην οικογένεια που έφτιαξες να πάρει το δρόμο της.. Ο φίλος του πατέρα σου απλά βαρέθηκε και είπε "ας παίξω λίγο με το κοριτσάκι που μου δίνει σημασία γιατί η γυναίκα μου βαριέται λίγο τωρα.".
    Ξέρεις πόσες θα θέλαμε αυτό που έχεις εσύ τώρα και που δεν θα χαλούσαμε για κανέναν λόγο?
    Σκέψου τους 2 ανθρώπους που λες ότι είναι η οικογένειά σου πλέον, κάτσε να κάνεις διάλογο με τον άντρα σου να του πεις τι σε χαλάσει και ότι πρέπει να προσπαθήσετε και οι δυο για την συνέχεια σας..

    Μη χαλάσεις όσα έχτισες..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Εαν δεν σπασεις αυγα δεν κανεις ομελετα. Δεν θες να χαλασει ο γαμος σου, δεν θες να χαλασει ο γαμος του, δεν θες να χαλασουν οι σχεσεις του φιλου του πατερα σου με τον φίλο του. Θες να κανεις σεξ με τον ανθρωπο αυτο ενω εχεις ενα συντροφο και ενα παιδι.

    Δεν θα μιλησω καν για αξιες, γαμους, παιδια , τι θα πει ο κοσμος τι θα πει ο γειτονια. Θα σου αναφερω το εξης. Οταν οι πραξεις μας επιρρεαζουν αλλους ανθρωπους σταματανε να ειναι ΜΟΝΟ δικη μας υποθεση. Εαν υποθεσουμε πως κανεις το αποθημενο σου κανεις μια εβδομαδα σεξ με τον κυριο σας περναει και γυρνατε πισω στις οικογενεια σας ουτε γατα ουτε ζημια χωρις να μαθει κανεις τιποτα. Μπορεις να ζεις με αυτο το ψεμα στην πλατη σου; Το παιδι σου στη φαση που ειναι ουτε ξερει ουτε τον ενδιαφερει με ποιον κανεις σεξ εσυ, ειναι βρεφος , οποτε μην το ανακατευεις, ουτε να το θυσιασεις στο βωμο της καυλαντα σου με τον κυριο.

    Ο συντροφος σου ομως καταλαβαινει, μπορει καλλιστα να σου παρει το παιδι, εαν το μαθει. Είσαι ετοιμη για αυτο; Η νιωθεις την ασφαλεια οτι επειδη εισαι η μανα του δεν θα το χασεις;

    Το ζητημα είναι οχι εαν αντεχεις να ζεις με αυτο το απωθημενο, αλλα εαν αντεχεις να ζεις πληγωνοτας τοσους ανθρωπους. Τον συντροφο σου, την συντροφο του.

    Μην γαμωπαντρευεστε εαν είστε πολυγαμικοι τυποι. Μην κανετε παιδια με ανθρωπους που δεν γουσταρετε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. 18 χρόνια παντρεμένη,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
    By Levanderstar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 74
    Last Post: 29-01-2020, 10:40
  2. 18 χρόνια παντρεμένη ,36 ετών κ εξωσυζυγική σχ.
    By Levanderstar in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2020, 19:49
  3. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  4. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  5. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •