Απαγορευμένος ερωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Απαγορευμένος ερωτας

    Καλησπερα σε ολους.
    Πριν από 1 μήνα ξεκίνησα δουλεια και εκεί γνωρισα έναν πολύ μικρότερο μου άνδρα. Εγώ είμαι 32 και αυτός 20 υπάρχει ένα πολύ μεγάλο ηλικιακό χάσμα. Από την πρώτη στιγμη που γνωριστήκαμε εγώ τον συμπάθησα και τον θεώρησα ένα από τα καλύτερα άτομα στον εργασιακό μου χώρο.

    Μου τράβηξε όμως την προσοχή γιατί έδειχνε πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου. Μάλιστα έλεγε ότι τις μερες που εχω ρεπο κάθεται μόνος με τον εαυτό του και με σκέφτεται. Για να μην τα πολυλογώ μου έδειχνε έντονο ενδιαφέρον και ένα βράδυ φιληθηκαμε από την ώρα εκείνη όμως άρχισα να προβληματίζομαι έντονα λόγω της διαφοράς ηλικίας και του γεγονότος ότι δουλεύουμε μαζί. Μου είπε ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου και τον διαβεβαίωνα ότι κι εγώ ένιωθα το ίδιο.

    Άρχισα ξαφνικά να ντρέπομαι να τον αντικρύσω ομως και να τον αποφευγω αλλά δεν ξέρω γιατι δεν ήθελα να μας καταλαβουν και να χάσω τη δουλειά μου και του το ειπα. Μετά από αυτό μου είπε ότι τον αποφευγω και δεν θέλω ποια ούτε να τον κοιτάζω.

    Ξερω ότι χώρισε πρόσφατα από μακροχρόνια σχέση και μάλιστα στη δουλεια τον είδα να κλαίει κρυφά. Τον πλησίασα αλλά με απέφυγε.

    Από εκείνη τη μερα είναι πολύ ψυχρός μαζί μου και μου απαντάει τυπικά όταν του απευθύνω τον λογο όμως εγώ νιώθω να καίγομαι μέσα μου.

    Το πιο δύσκολο είναι ότι για τον επόμενο μήνα σιγουρα θα δουλεύουμε μαζί και με δυσκολεύει αυτό γιατί δεν ξέρω πώς να του φέρομαι.

    Εφόσον έχει ξενερώσει μαζί μου μπορώ να κάνω κάτι να τον επαναφέρω ή είναι αδίκως κοπος; Πώς να αντιμετωπίσω την αδιαφορια του στη δουλεια χωρίς να ταραζομαι ψυχικα;

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Αυτα που σου ειπε ηταν λογια για να ξεχαστει απο τον προσφατο χωρισμο του. Παιχτουρα ο μικρος!
    Οκ φιληθηκατε αλλα κανατε παρεα εκτος δουλειας? βγηκατε μαζι ραντεβου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Αυτος 20 και μόλις βγήκε από μακροχρόνια σχέση ,δηλαδή την μοναδική του απ ότι καταλαβαινω λόγο ηλικίας ...

    Και εσύ 32 ...σε μια τελείως διαφορετική φάση με τελείως διαφορετικα ζητούμενα ...

    Τι κοινό μπορεί να έχετε ?Οκ μπορώ να σε καταλάβω ότι γοητευτικες από κάτι τέτοιο αλλά δες το λιγάκι πιο λογικά..

    Αν ψάχνεις μια περιπέτεια και θες μόνο να περνάς καλά ,οκ προσπάθησε το και όπου βγει ...

    Αλλά αν τα ζητουμενα σου είναι αλλά μην μπλέκεις σε τέτοιες καταστασεις ..
    Αυτός είναι παιδί ,εσύ τι θα κάνεις σε μια τέτοια σχέση ..
    Στην καλύτερη θα τον βοηθήσεις να ξεπεράσει την πρώην ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Καλησπερα σε ολους.
    Πριν από 1 μήνα ξεκίνησα δουλεια και εκεί γνωρισα έναν πολύ μικρότερο μου άνδρα. Εγώ είμαι 32 και αυτός 20 υπάρχει ένα πολύ μεγάλο ηλικιακό χάσμα. Από την πρώτη στιγμη που γνωριστήκαμε εγώ τον συμπάθησα και τον θεώρησα ένα από τα καλύτερα άτομα στον εργασιακό μου χώρο.

    Μου τράβηξε όμως την προσοχή γιατί έδειχνε πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου. Μάλιστα έλεγε ότι τις μερες που εχω ρεπο κάθεται μόνος με τον εαυτό του και με σκέφτεται. Για να μην τα πολυλογώ μου έδειχνε έντονο ενδιαφέρον και ένα βράδυ φιληθηκαμε από την ώρα εκείνη όμως άρχισα να προβληματίζομαι έντονα λόγω της διαφοράς ηλικίας και του γεγονότος ότι δουλεύουμε μαζί. Μου είπε ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου και τον διαβεβαίωνα ότι κι εγώ ένιωθα το ίδιο.

    Άρχισα ξαφνικά να ντρέπομαι να τον αντικρύσω ομως και να τον αποφευγω αλλά δεν ξέρω γιατι δεν ήθελα να μας καταλαβουν και να χάσω τη δουλειά μου και του το ειπα. Μετά από αυτό μου είπε ότι τον αποφευγω και δεν θέλω ποια ούτε να τον κοιτάζω.

    Ξερω ότι χώρισε πρόσφατα από μακροχρόνια σχέση και μάλιστα στη δουλεια τον είδα να κλαίει κρυφά. Τον πλησίασα αλλά με απέφυγε.

    Από εκείνη τη μερα είναι πολύ ψυχρός μαζί μου και μου απαντάει τυπικά όταν του απευθύνω τον λογο όμως εγώ νιώθω να καίγομαι μέσα μου.

    Το πιο δύσκολο είναι ότι για τον επόμενο μήνα σιγουρα θα δουλεύουμε μαζί και με δυσκολεύει αυτό γιατί δεν ξέρω πώς να του φέρομαι.

    Εφόσον έχει ξενερώσει μαζί μου μπορώ να κάνω κάτι να τον επαναφέρω ή είναι αδίκως κοπος; Πώς να αντιμετωπίσω την αδιαφορια του στη δουλεια χωρίς να ταραζομαι ψυχικα;
    Εκ πείρας,γιατί ήμουν σε σχέση και πλέον είμαι παντρεμένη με έναν άνδρα 13 χρόνια μεγαλύτερο μου,να σου πω από τώρα πως δεν θα πετύχει.Δυστυχώς εγώ άργησα να το καταλάβω και πλέον με αυτόν τον άνθρωπο έχω πικογενεια όταν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά δεν θα πετύχει και ειδικά όταν πρόκειται για ένα 20χρονο παιδί είναι πολύ διαφορετικές οι ανάγκες σας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    νομιζω ο νεαρος δεν ξερει τι θελει.
    ακομα πιστευω οτι σου ειπε ψεμματα για τον ερωτα του προς εσενα.
    σε καθε περιπτωση εσυ εκανες αυτο που επρεπε, του εξεφρασες τα αισθηματα σου για αυτον εκανες την προσπαθεια σου.
    αν ο αλλος δεν θελει δεν μπορεις να κανεις κατι περισσοτερο ουτε να προσπαθησεις να τον πεισεις οχι μονο αυτον αλλα ουτε και κανεναν αλλον, γιατι μονο ζημια θα κανεις στον εαυτο σου και θα κουραστεις αδικως.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Εκ πείρας,γιατί ήμουν σε σχέση και πλέον είμαι παντρεμένη με έναν άνδρα 13 χρόνια μεγαλύτερο μου,να σου πω από τώρα πως δεν θα πετύχει.Δυστυχώς εγώ άργησα να το καταλάβω και πλέον με αυτόν τον άνθρωπο έχω πικογενεια όταν υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά δεν θα πετύχει και ειδικά όταν πρόκειται για ένα 20χρονο παιδί είναι πολύ διαφορετικές οι ανάγκες σας
    13 χρόνια διαφορά δεν είναι και πολλά για να μη πετύχει ένας γάμος η μια σχεση.μάλλον είναι αλλά τα προβλήματα και όχι η διαφορα ηλικιας.έχω και εγώ μια σχέση με κάποιον 10 χρονια μεγαλύτερο αλλα πιστεψε με το μόνο πρόβλημα που δεν έχουμε είναι η διαφορά ηλικιας,γιατι όλα τα άλλα τα έχουμε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν ξενερωσε τοσο γρηγορα, ασχολουνταν μαζι σου γιατι ειχε προβλημα στην σχεση του και μολις τον χωρισε, ξενερωσε εντελως.
    δεν εχει νοημα να προσπαθησεις για κατι. ξερει οτι τον θελεις, ξερει που εισαι. τι να κανεις δλδ; να τον παρακαλεσεις;;;
    η διαφορα σας δεν ειναι το προβλημα. αν εκεινος ηταν 30 κι εσυ 40, θα ηταν τελειως διαφορετικα, ενω θα ειχατε την ιδια διαφορα.
    το προβλημα ειναι οτι εκεινος ειναι παιδι κι εσυ ωριμη γυναικα.
    αν κατι καλο μπορουσε να βγει απο αυτο, θα επρεπε τουλαχιστον να θελει κι αυτος. κι αυτος, ειναι ηδη φευγατος..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Αυτα που σου ειπε ηταν λογια για να ξεχαστει απο τον προσφατο χωρισμο του. Παιχτουρα ο μικρος!
    Οκ φιληθηκατε αλλα κανατε παρεα εκτος δουλειας? βγηκατε μαζι ραντεβου?
    Όχι λόγω περιοριστικών μέτρων δεν βγήκαμε. Μόνο μέσω μηνυμάτων μιλούσαμε. Manipulator κανονικός!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Eφοσον εσυ κόμπλαρες και τον απέφευγες, εκεινος μπορεί να κατάλαβε οτι δεν ενδιαφέρεσαι, οτι τον κοροιδεύεις και γι' αυτο απομακρύνθηκε.

Similar Threads

  1. Έρωτας
    By iraklis_s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-2017, 06:20
  2. Απαγορευμένος έρωτας (άλλος ένας...)
    By savant in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-2017, 01:47
  3. Απαγορευμένος έρωτας με ιερέα...
    By Griego in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 119
    Last Post: 18-11-2014, 16:52
  4. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 13:52
  5. Έρωτας;
    By adam321 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2013, 09:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •