φαρμακευτικη αγωγη και αποτελεσματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    to ladose ρε παιδια πιο ειναι?εγω περνω flouxetine και λενε ειναι το ιδιο φαρμακο.αλλαξανε την ονομασια?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το ladose είναι το πιο γνωστό αντικαταθληπτικό και μάλιστα δίνεται για να υποστηρίζει δίαιτες.Επίσης γράφει οτι χάνεις κάποια κιλά αλλά εγώ που το πίνω πήρα 8-9.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εγω εχασα μερικα κιλα αλλα τα ξαναπερνω νομιζω.Παντως οταν ειπα οτι θελω καποιο φαρμακο να μην παρω κιλα μ δωσατε φλουοξετιν

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Τώρα τι να σου κάνει το αντικαταθλιπτικό όπως και να λέγεται όταν τρώω 2 σοκολάτες την ημέρα.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Ελα βρε Γιωτα μου,απο Δευτερα ξεκιναμε διαιτα ...λολολολολολ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    ελα winston man ναι αντικαταθλιπτικο ειναι.ειναι παλιο φαρμακο.εχει τις λιγοτερες παρενεργειες.εχω δοκιμασει διαφορα το efexor ειδικα μου εφερε ζαλαδα,ανησυχια,ξηροστομια και το αποκορυφωμα ηταν η φωτοευαισθησια!κυκλοφορου� �α μεσα στο σπιτι με γυαλια ηλιου!παντως με το dumyrox ολα πανε καλα.ομως δεν ειναι μονο τα χαπια,δεν θα παιρνουμε μια ζωη χαπια.πρεπει να βοηθησουμε και εμεις τον ευατο μας!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    με ποια δύναμη;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    πρεπει να βρουμε ενα κινητρο,να σκεφτομαστε θετικα,να σκεφτουμε πως ειμαστε υγιεις!υπαρχουν ανθρωποι που πεθαινουν,αυτοι δηλαδη τι πρεπει να κανουν?πρεπει να αλλαξουμε τον τροπο σκεψης μας.δεν ζουμε για να βασανιζομαστε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    εγω παιδια παιρνω το λαντοζ κ εχω δει βελτιωσει.με βοηθαει αρκετα..
    αλλα ως ποτε θα το παιρνω??
    θελω να ζω χωρις φαρμακα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    θα το παιρνεις για οσο νιωθεις εσυ οτι πρεπει να το παιρνεις,για οσο νιωθεις οτι το εχεις αναγκη.ποσο καιρο το παιρνεις?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Ενταξει ρε παιδια μη σας απασχολει το ποσο θα τα παιρνετε. Η μανα μου παιρνει 25 χρονια φαρμακα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    αυτο ειναι αναλογα με το πως νιωθεις.αν νιωθεις οτι δεν εχεις αλλο αναγκη το φαρμακο τοτε το κοβεις.βεβεαια ειναι και η \'\'ψυχολογικη\'\' εξαρτηση...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εγω πήγα την μάνα μου στον γιατρό μετα τον θάνατο του πατέρα μου δεν ήταν καλά και τον έβλεπε κάθε βράδυ στον υπνο της.Της έδωσε μισο αγχωλιτικό κάθε βράδυ και ξέρετε τι την απασχολούσε;Ρώτησε τον γιατρό αν θα μπορέσει να τα σταματήσει εύκολα αυτό την απασχολούσε 80 χρονων γυναίκα.Της λέω το παιδί σου πίνει ένα σωρό χάπια τι φοβάσαι μην πάθεις εξ\'αρτηση;Καλά να είναι η γυναίκα είναι όλο ζωντάνια να πάει στην λαϊκή να κάνει τις δουλειές της δεν της ξεφεύγει τίποτε.Και εγώ είμαι χάλια τι να πείς.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    εγω βλεπω κατι ηλικιωμενους 80 χρονων και ειναι μες στην καλα χαρα!εχω μια γειτονισσα,82 χρονων παρακαλω με κρεπαρισμενο ξανθο σαντρε μαλλι(παρολο που δεν της εχει μεινει τριχα στο κεφαλι ξενει οτι περισεψε!) και εντονο φουξια κραγιον παρολο που τα χειλη ειναι τοσο λεπτα που ισα που διακρινονται!σαν καρτουν ειναι!κ ομως αυτη ειναι μια χαρα!κ εμεις εδω ασχολουμαστε με τα αγχη μας!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Originally posted by Noelia
    θα το παιρνεις για οσο νιωθεις εσυ οτι πρεπει να το παιρνεις,για οσο νιωθεις οτι το εχεις αναγκη.ποσο καιρο το παιρνεις?
    τα επαιρνα 2 χρονια τα σταματησα γαι ενα χρονο αλλα μετα ηρθε κ η υποτροπη
    εχω 5μηνες που τα ξαναρχησα κ προς το παρον ολα καλα..
    ο γιατρος μου ειπε οτι θα τα σταματησω..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •