help plzz
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: help plzz

  1. #1

    help plzz

    γεια σασ ειμαι καινουριος στο Φορουμ αλλα απο το 2003 παιρνω αντικαταθλιπτικα και ιρεμιστικα.Εχω παρει για 9 μινες SEROXAT +XANAX και μετα to 2004 κατατυχη ενασ γιατροσ που πιγα μου εδωσε entact 10mg +rivotril 1mg που αυτα με ειχαν σαν φυσιολογικο αν8ρωπο εκανα τα παντα μια φυσιολογικη ζωη το κακο ηταν η βλακεια μου οτι σταματησα να παρακολουθουμε γιατι δεν ηθελα αλλα πειραματα .Αυτα τα φαρμακα τα επερνα μεχρι φετοσ που μου ηρθε να τα σταματισω μονοσ μου πρωτα το ιρεμιστικο κε μετα το αλλο το μονο που καταφερα ηταν να κατσω χωρισ ηρεμιστικο για 1 μινα και να ειμε χαλια ολη μερα με ζαλαδα κουρασμενοσ και με πονοκεφαλο τελικα πηγα σε ενα γιατρο και μου εδςσε effexor 225mg+10mg entact και δεν ιδα καπια βελτιωση βασικα ετσι αυτοσ θεωρισε να μου δωσει και ενα αντιψυχωτικο το abilify se 1,5 mg δεν μου ειπε οτι εινε αντιψυχωσικο ο φαρμακοποιοσ μου το ειπε και το εβαλα στα ποδια πηγα σε αλλο γιατρο και εχω 1 μηνα ποy παιρνω xeristar 60mg αλλα δεν ειμαι καλλα εχω σωματικα συμπτωματα αυτο ηταν και το προβλημα μου απο την αρχη σωματοτρεπτικη διαταραχη καπωσ ετσι το λενε. Υπαρχει ιαση στισ ψυχικεσ ασ8ενιες?? θα γινω ποτε καλλα?? εχει περασει κανεισ κατι παρομοιο??Παιδια ευχαριστο και ευχομαι καλο κουραγιο σε οσουσ το χρειαζονται και περαστικαααααααααααααα να ειναι ολα αυτα που περναμε !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Λυπάμαι, αλλά δεν θα μπω στη διαδικασία να διαβάσω το κείμενο σου σε greeklish...
    Αν δεν σου κάνει κόπο, γράφε στα ελληνικά σε παρακαλώ..
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    απαλεφτε (μ αρεσε το νικ σου),

    καλως ηρθες

    αν δεν σε πειραζει ή αν δεν σε ενοχλει θα θελα να μου πεις καποια πραγματακια, γιατι διαβαζοντας τα οσα γραφεις μπερδευτηκα.

    Γραφεις πώς δεν αισθανεσαι καποια στεναχωρια, οτι θεωρεις πώς τα σωματικα σου συμπτωματα δεν συνδεονται με ψυχικα νοσηματα. Απο την αλλη ομως γραφεις πώς δεν την παλευεις. Κ τελος ρωτας αν υπάρχει θεραπεια σε νοσηματα της ψυχης....

    Τελικα, εσυ ο ιδιος τί πιστεύεις? Πώς εχεις καποια ψυχικη νοσο ή οχι?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #4
    standar πασω απο κατι ψυχικο αλλα δεν μου φτεει κανεισ πωσ να στο πω δεν εγινε κατι που να μου το προκαλεσει ολα γυρο μου ειναι μια χαρα εγω ποναω η εχω αυτα τα ενοχληματα που μπορει να εινε οτι νανε σε φαση πονου κουρασης και με αποτρεπουν απο πολα πραγματα τωρα οπως η δουλεια μου ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    apalefte, ολοι καπως διαφορετικα αντιλαμβανομαστε καθημερινα πραγματα κ καταστασεις....
    το να πονας ή να εχεις ενοχλησεις σωματικες ή εστω να εχεις συναισθημα βαρεμαρας ή κενου εχει καποια βαση...δεν ερχονται ολα απο το πουθενα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Originally posted by Sofia
    apalefte, ολοι καπως διαφορετικα αντιλαμβανομαστε καθημερινα πραγματα κ καταστασεις....
    το να πονας ή να εχεις ενοχλησεις σωματικες ή εστω να εχεις συναισθημα βαρεμαρας ή κενου εχει καποια βαση...δεν ερχονται ολα απο το πουθενα.
    οκ εκανα παντα εντονη ζωη ξενιχτια ασοτιες κτλ, καλα δεν μιδενιζω την επιστιμη σιγουρα οι γιατροι και αυτοι που ασχολουντε μπορουν να κρινουν καλιτερα απο μενα αλα παντα με μπερδεβουν

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •