Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει. - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 166
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε κοριτσι μου πολυ καλά κανεις και αναλυεις ολα αυτα εδω στο θεμα σου για να μπορεσουμε επιτελους να καταλαβουμε και κατι παραπανω..

    Αν ειχες διαφορετικο τροπο σκεψεις και σταματουσες αυτη την καραμελα για το τι κανουν οι αλλοι και τι λενε οι αλλοι θα ενεργουσες τελειως διαφορετικα...

    Κανενας δεν σε κατηγορει για τον τυπο αντρα που θες ...καθενα μας ξερει πολυ καλα τι θελει για τον ευατο του και αυτο θα προσπαθησει να βρει ..
    Δεν εχει το δικαιωμα να σε κρινει κανενας για αυτο...
    Αυτο που σου λεμε ειναι οτι ειναι λαθος αυτο που πας να κανεις και εγω σου λεω ειναι παραβιαση αυτο που θες να κανεις στο σωμα σου...


    Ο τυπος φαινεται ευγενικος ...μπορει να παιζει καποιο παιχνιδάκι και αυτός ...δεν θα σε ενδιαφέρει ομως ...
    Αστον να σου πει κα το πικαντικο και να προχωρησει αλλα οσο ΘΕΣ οσο αντεχεις ..
    Δεν σου βαζει καποιος χρονικο περιθωριο για το ποτε πρπεει να ολοκληρωσεις ....
    Φτιαξε παραμυθακι στο μυαλο σου κοριτσι μου ...με αυτα τα στοιχεια εστω αφου ετσι θες να πορευετεις καν τω ομορφα και χωρις βιασύνη
    Δεν με νοιαζει αν παιζει καποιο παιχνιδι προκειμενου να πηδηξει. Αφου, παει με τα νερα μου και συμφωνα με αυτο που θελω, εμενα μου αρκει.
    Δεν τον θελω πραγματικα για να με απασχολει αν ενδιαφερεται οντως για την προσωπικοτητα μου
    Ισα ισα, το να αποδειχθει μαλακας θα με κανει να τον ξεφορτωθω πιο ευκολα

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Του εκανα προκαταρκτικα, ενω δεν ηθελα , για να αποκτησω λιγη παραπανω εμπειρια σε αυτα.
    Ηθελε να με ικανοποιησει και αυτος, αλλα εγω οχι. Περιμενα πως και πως να τελειωσει και μετα ντυθηκα, για να μην δοθει συνεχεια.
    Το καταλαβαίνω ότι θες να αποκτήσεις εμπειρίες επειδή πιστεύεις ότι αυτό είναι το θέμα σου. Αλλά με ανθρώπους που σου αρέσουν γιατί η αρνητική εμπειρία δεν βοηθάει, σε κάνει χειρότερα.. Έχεις αηδιάσει με τον εαυτό σου, έχεις δημιουργήσει μια λανθασμένη εικόνα για τους άντρες πως θα μπορέσεις μετά να είσαι ήρεμη σε μια σχεση? Είχες την επιλογή να αρνηθείς και δεν το έκανες.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν με νοιαζει αν παιζει καποιο παιχνιδι προκειμενου να πηδηξει. Αφου, παει με τα νερα μου και συμφωνα με αυτο που θελω, εμενα μου αρκει.
    Δεν τον θελω πραγματικα για να με απασχολει αν ενδιαφερεται οντως για την προσωπικοτητα μου
    Ισα ισα, το να αποδειχθει μαλακας θα με κανει να τον ξεφορτωθω πιο ευκολα
    Ωραια ειπαμε αστα αυτα οκ?
    Παμε παρακατω μην τα αναλυεις αλλο ...κρατα τα θετικα και προχωρα ...
    το τι θελεις και το τι σε ενοχλει το ξερεις πλεον...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Marilou, γίνεσαι υπερπροστατευτική πολλές φορές και καλά κάνεις σε άτομα που το αξίζουν, αλλά εδώ πρόκειται για μια γυναίκα που αν βγάλεις απ’έξω τα χιλιοειπωμένα «εγώ γιατί να μην έχω τον άντρα που θέλω, τι μου λείπει;», μας λέει ξεκάθαρα ότι την ενοχλεί που είναι φτωχός, θέλει να τον χρησιμοποιήσει και να τον παρατήσει χωρίς εκείνος να της έχει κάνει κάτι κακό, για κάποιον άλλον έγραφε ότι έχει μικρό πουλί, για τις φίλες της ότι είναι χοντρές και άσχημες, τα γράφει αυτά ένας άνθρωπος με καλό χαρακτήρα; Οι κακοί δεν είναι σαν τους κακούς των παραμυθιών, δεν είναι οι εξόφθαλμα κακοί λύκοι, στην πραγματική ζωή ο κακός θα σε κάνει να τον λυπηθείς και θα πρέπει να μάθεις να διαβάζεις ανάμεσα στις γραμμές για να τον ξεχωρίσεις. Και μόνο το γεγονός που μιλάει τόσο απαξιωτικά για τους ανθρώπους και θέλει ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ να πληγώσει κάποιον που δεν της φταίει σε τίποτα θα έπρεπε να σου ανάψει τα λαμπάκια και να μην της φέρεσαι τόσο «μαμαδίστικα» όσο συνηθίζεις, ούτε να τσακώνεσαι με τους υπόλοιπους που πλέον το έριξαν στην πλάκα. Πείσε την να μην το πληγώσει το παιδί αν μπορείς, να τον αφήσει ευγενικά αν δεν τον θέλει, αλλά μην την νταντεύεις. Μας κοροϊδεύει.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Marilou, γίνεσαι υπερπροστατευτική πολλές φορές και καλά κάνεις σε άτομα που το αξίζουν, αλλά εδώ πρόκειται για μια γυναίκα που αν βγάλεις απ’έξω τα χιλιοειπωμένα «εγώ γιατί να μην έχω τον άντρα που θέλω, τι μου λείπει;», μας λέει ξεκάθαρα ότι την ενοχλεί που είναι φτωχός, θέλει να τον χρησιμοποιήσει και να τον παρατήσει χωρίς εκείνος να της έχει κάνει κάτι κακό, για κάποιον άλλον έγραφε ότι έχει μικρό πουλί, για τις φίλες της ότι είναι χοντρές και άσχημες, τα γράφει αυτά ένας άνθρωπος με καλό χαρακτήρα; Οι κακοί δεν είναι σαν τους κακούς των παραμυθιών, δεν είναι οι εξόφθαλμα κακοί λύκοι, στην πραγματική ζωή ο κακός θα σε κάνει να τον λυπηθείς και θα πρέπει να μάθεις να διαβάζεις ανάμεσα στις γραμμές για να τον ξεχωρίσεις. Και μόνο το γεγονός που μιλάει τόσο απαξιωτικά για τους ανθρώπους και θέλει ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ να πληγώσει κάποιον που δεν της φταίει σε τίποτα θα έπρεπε να σου ανάψει τα λαμπάκια και να μην της φέρεσαι τόσο «μαμαδίστικα» όσο συνηθίζεις, ούτε να τσακώνεσαι με τους υπόλοιπους που πλέον το έριξαν στην πλάκα. Πείσε την να μην το πληγώσει το παιδί αν μπορείς, να τον αφήσει ευγενικά αν δεν τον θέλει, αλλά μην την νταντεύεις. Μας κοροϊδεύει.
    Δεν έχω καμία αντίρρηση σε ότι λες και μάλιστα συμφωνώ στο υπερποστατευτικη που λες και σε κάποια άλλα ...και κυρίως για τον τρόπο που τα λες !

    Όταν όμως εσύ βλέπεις έναν άνθρωπο που μετά από τόσους μήνες μετά από όσα τις έχουμε πει εκείνη συνεχίζει και αναζητά το ίδιο πράγμα τι κανεις?

    Αν δεις δεν την έχω νταντεψει καθόλου ειδικά στα αρχικά της ποστ...αν δεν βαριέσαι ανέτρεξε και θα δεις με τι τρόπο τις έχω μιλήσει..
    Εκεί δεν το λες και νταντεμα ....

    Βλέπεις όμως ότι σε έναν άνθρωπο αυτό δεν βγάζει κάπου.
    Θέλει να τα βγάλει από μέσα της και να τα μοιραστεί με κάποιους ...έτυχε με εμάς εδώ ...
    Τι να κάνουμε να συνεχίσουμε να την στήνουμε στον τοίχο?
    Είναι σωστό για την ψυχολογία της?
    Είτε έχει δίκιο είτε άδικο σε ότι λέει ...

    Δεν κοιτάς από εκεί και πέρα αν θες να βοηθήσεις έναν άνθρωπο να το κάνεις με άλλο τρόπο?

    Αυτό κάνω τίποτε παραπάνω...θέλω να κάνει αυτό που της έχει καρφωθεί στο μυαλό αφού κανένας μας δεν κατάφερε να της το βγάλει με όσο το δυνατόν λιγότερες συνέπειες για εκείνη...

    Να τα βγάλει από μέσα της ...οπότε τις δίνουμε την ευκαιρία ...
    Αν αυτή τρέφει μίσος για τον οποιοδήποτε να την κρίνουν αυτοί που την κάνουν παρέα ...
    Αυτό ας το αναλογιστεί η ίδια κάποια στιγμή εμένα δεν με νοιάζει αυτό δεν έχω προσωπικές σχέσεις μαζί της ...

    Τώρα για τον καυγά έχω τον λογο πίστεψέ με ....
    Και χαβαλε κάνουμε και πλάκα κάνουμε αλλά δεν μπαίνεις από το πουθενά σε μια συζήτηση που προσπαθούμε να κάνουμε κάτι και γίνεται αυτό που έγινε από το συγκεκριμένο άτομο που το παρελθόν του δεν του επιτρέπει πλέον ούτε λόγο να εκφέρει για τέτοια ζητήματα ούτε τίποτα ...
    Δεν θα πω τίποτε παραπάνω για το συγκεκριμένο γεγονός απλά πλέον θέλω επιτέλους να καταλάβουν κάποιοι πως κουμάντο στον ευατο μου πλέον κάνω εγώ και κανένας άλλος ....
    Υποδείξεις στα κοριτσάκια που τους ακολουθούμε πιστά ..
    Το θέμα έληξε ..

    Λόγο πλέον έχουμε όλοι εδώ μέσα αρκεί να σεβόμαστε τον θεματοθετη και τον καθεναν που συμμετέχει σε μια συζήτηση ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 17-11-2020 at 14:49.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 17-11-2020 at 14:49.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 17-11-2020 at 13:03.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 16-11-2020 at 13:54.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #145
    Meditation
    Guest
    Μαριλου,
    καταλαβαίνω το λόγο να θες να αποτρέψεις τη λεμον από το να πάει να κάνει σεξ με κάποιον που φαινομενικά απεχθάνεται. Όμως θα σου πω καλύτερα να χαλαρώσεις.

    Η λεμον δεν έχει σκοπό να κάνει σεξ με κανέναν που δεν της αρέσει. Αυτά τα λέει για να κάνει εντύπωση και για να φαντασιώνεται ότι έχει κάποιου είδους "εξουσίας" πάνω στα λιγουρια που της τη πέφτουν, μετα πάλι τα ίδια θα λέει.

    Εαν θες να βοηθήσεις τη λεμον πραγματικά (και οποίος άλλος δλδ θέλει να βοηθήσει) το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να πάψει να απαντάει στα μηνύματα της, μπας και το πάρει απόφαση και μιλήσει σε κάποιον ειδικό.

    Κανένας μας δεν μπορεί να τη βοηθήσει πραγματικά. Τόσα της έχουμε πει αλλα το μυαλό δεν παίρνει αλλιώς στροφές.

    Εαν σταματούσαμε να ασχολούμαστε μαζί της ίσως να πήγαινε να μιλήσει εκεί που πρέπει.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μαριλου,
    καταλαβαίνω το λόγο να θες να αποτρέψεις τη λεμον από το να πάει να κάνει σεξ με κάποιον που φαινομενικά απεχθάνεται. Όμως θα σου πω καλύτερα να χαλαρώσεις.

    Η λεμον δεν έχει σκοπό να κάνει σεξ με κανέναν που δεν της αρέσει. Αυτά τα λέει για να κάνει εντύπωση και για να φαντασιώνεται ότι έχει κάποιου είδους "εξουσίας" πάνω στα λιγουρια που της τη πέφτουν, μετα πάλι τα ίδια θα λέει.

    Εαν θες να βοηθήσεις τη λεμον πραγματικά (και οποίος άλλος δλδ θέλει να βοηθήσει) το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να πάψει να απαντάει στα μηνύματα της, μπας και το πάρει απόφαση και μιλήσει σε κάποιον ειδικό.

    Κανένας μας δεν μπορεί να τη βοηθήσει πραγματικά. Τόσα της έχουμε πει αλλα το μυαλό δεν παίρνει αλλιώς στροφές.

    Εαν σταματούσαμε να ασχολούμαστε μαζί της ίσως να πήγαινε να μιλήσει εκεί που πρέπει.
    Ίσως όμως με τα σχόλια μας πάρει έστω και ένα μήνυμα και το επεξεργαστεί και γίνει καλύτερη.. Απλά κάποια από αυτά που λέει προκαλούν.. Και το κακό είναι ότι δεν το καταλαβαίνει.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μαριλου,
    καταλαβαίνω το λόγο να θες να αποτρέψεις τη λεμον από το να πάει να κάνει σεξ με κάποιον που φαινομενικά απεχθάνεται. Όμως θα σου πω καλύτερα να χαλαρώσεις.

    Η λεμον δεν έχει σκοπό να κάνει σεξ με κανέναν που δεν της αρέσει. Αυτά τα λέει για να κάνει εντύπωση και για να φαντασιώνεται ότι έχει κάποιου είδους "εξουσίας" πάνω στα λιγουρια που της τη πέφτουν, μετα πάλι τα ίδια θα λέει.

    Εαν θες να βοηθήσεις τη λεμον πραγματικά (και οποίος άλλος δλδ θέλει να βοηθήσει) το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να πάψει να απαντάει στα μηνύματα της, μπας και το πάρει απόφαση και μιλήσει σε κάποιον ειδικό.

    Κανένας μας δεν μπορεί να τη βοηθήσει πραγματικά. Τόσα της έχουμε πει αλλα το μυαλό δεν παίρνει αλλιώς στροφές.

    Εαν σταματούσαμε να ασχολούμαστε μαζί της ίσως να πήγαινε να μιλήσει εκεί που πρέπει.

    Χαλαρη είμαι Meditation και δεν καταλαβαίνω πραγματικά τον λόγο που δεν πρέπει να μιλάω με την Lemon...
    Αν εσείς θεωρείται λάθος όλο αυτό μην της μιλάς....

    Καλώς η κακώς κάνεις μας εδώ μέσα δεν ξέρει τι είναι το σωστό ...
    Όποτε μέχρι να πάρει απόφαση να πάει σε έναν ψυχολόγο δεν νομίζω ότι είναι κακο να μην δίνουμε σημασία σε έναν άνθρωπο που θέλει να βγάλει κάποια πράγματα από μέσα του ...

    Συμφωνώ και εγώ μαζί σας ότι έχει θέματα αλλά τουλάχιστον αν το γεγονός να τα συζητάει την βοηθήσει έστω και λίγο γιατί να μη το κάνουμε ..

    Όποιος έχει την υπομονή βέβαια ...οι υπόλοιποι δεν είναι αναγκασμένοι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #148
    Meditation
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 18-11-2020 at 11:46.

  14. #149
    Meditation
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 18-11-2020 at 11:46.

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 18-11-2020 at 11:46.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 01:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 17:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 15:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •