Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει. - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 166
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ηδη ειχα παθει αηδια προς τους αντρες μετα απο ενα ραντεβου που ειχα βγει πριν την καραντινα, με καποιον που με πηγε σπιτι του και επεμενε πολυ να του κανω προκαταρκτικα. Και να φανταστεις οτι αυτος μου αρεσε στην αρχη, πριν κανει την μαλακια και ξενερωσω πληρως.
    Απλα, θελω να φυγει αυτο το βαρος απο πανω μου, να μην νιωθω οτι υστερω και να μην φοβαμαι πως μπορει καποιος να προτιμησει μια που ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις στο παρελθον, και οχι εμενα.

    Αυτος που ειμαι τωρα, με βοηθησε να το ξεπερασω. Του εξηγησα πως πριν λιγο καιρο ειχα μια κακη εμπειρια και γι αυτο δεν θελω πιεση στο σεξουαλικο και εδειξε αμεσως κατανοηση.
    Σε ενα ραντεβου δηλαδη απλα αγκαλιαζομασταν, δεν ειχαμε φιληθει ακομα και δεν με πιεσε ουτε γι αυτο. Ειπε οτι θα κανουμε οτι θελω οποτε το θελω εγω και παντα ρωταει πριν κανει η πει το οτιδηποτε. Ξεπερασα αυτη την αηδια και γι αυτο και μονο συνεχιζω, μηπως ξεπερασω και το θεμα του σεξ, που νιωθω οτι δεν ειμαι ετοιμη στα 25 μου.
    το θεμα του οτι δεν εισαι ετοιμη για σεξ στα 25 σου, δεν θα το ξεπερασεις αν κανεις σεξ χωρις να το θελεις. αντιθετα, δεν θα ξαναθελησεις να κανεις σεξ για πολλα χρονια ακομα, αν κανεις σεξ μονο για να βαλεις τικ στο κουτακι.
    και εββαια, και παλι θα λες ψεματα οταν θα συζητανε οι φιλες σου για το σεξ.
    γιατι οι αλλες γυναικες κανουν σεξ επειδη τους αρεσει, και θα σου λενε ποσο ωραια περνανε στο σεξ. εσυ τι θα του λες; την αληθεια ειπες θα λες. δλδ τι; οτι αηδιαζεις, πονας, τον σιχαινεσαι και κανεις σεξ μαζι του μονο για να μην σε κοροιδευουν αυτες;;;;
    οοοοχι, δεν θα πεις αυτο. θα τους πεις ψεματα κα παλι... οτι ηταν ωραια...

    ε, αν ειναι να λες σε ολη την ζωη σου ψεματα βρε λεμον, πες τους οτι το εκανες και ηταν και ωραιο, χωρις να το εχεις κανει!!!
    δεν θα σου κανουν μηνυση!!
    γιατι να υποστεις και τον βιασμο;; για να πας να πεις παλι ψεματα στις φιλες σου;;

    το θεμα του οτι δεν εισαι ετοιμη για σεξ, θα ξεπεραστει μονο αν κανεις σεξ με καποιον που ποθεις σεξουαλικα (οχι φιλικα).
    αλλα , αν μεχρι τοτε κανεις σεξ με ανδρες που σε απωθουν, θα το χαλασεις για παντα το σεξ για τον εαυτο σου.
    δεν θα σου αρεσει, ουτε αν ερωτευθεις, αν επιμενεις σε αυτες τις τραυματικες εμεπιριες που σε εχουν κανει να μισεις ολο τον κοσμο.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ε αν μου αρεσει πραγματικα, θα θελω φανταζομαι να μενω και μονη μαζι του.
    Αλλα οχι μονο σε ενα σπιτι, θελω να κανουμε και τις βολτες μας. Κι ας πληρωνω εγω τα δικα μου, δεν με νοιαζει τοσο αυτο.
    Μιζερια και κλεισουρα δεν θελω.
    Κατ αρχήν, μιζέρια και κλεισούρα με κάποιον που θα τον θέλεις, δεν ταιριάζουν.
    Τι θα πει "και ας πληρώνω εγώ τα δικά μου"? Γιατί το λες έτσι? Αναγκασμένος δεν είναι κανείς να σου πληρώνει τίποτα. Όπως είπες και μόνη σου έχεις σπουδάσει, δουλεύεις, οπότε δεν έχεις τέτοιες ανάγκες.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #153
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Κατ αρχήν, μιζέρια και κλεισούρα με κάποιον που θα τον θέλεις, δεν ταιριάζουν.
    Τι θα πει "και ας πληρώνω εγώ τα δικά μου"? Γιατί το λες έτσι? Αναγκασμένος δεν είναι κανείς να σου πληρώνει τίποτα. Όπως είπες και μόνη σου έχεις σπουδάσει, δουλεύεις, οπότε δεν έχεις τέτοιες ανάγκες.
    Α εμείς εδώ δεν ψάχνουμε τον ιδανικό.

    Αλλα να μην είναι και λίγο όμορφος; και λίγο έξυπνος; και λίγο εγκεφαλικος; και λιγο πλούσιος; μη πάρουμε και γουρούνι στο σακί

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Κι εγώ πιστεύω πως η μεγαλύτερη βοήθεια θα είναι η διακοπή σχολιασμών. Έτσι κι αλλιώς δε δίνει σημασία.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Α εμείς εδώ δεν ψάχνουμε τον ιδανικό.

    Αλλα να μην είναι και λίγο όμορφος; και λίγο έξυπνος; και λίγο εγκεφαλικος; και λιγο πλούσιος; μη πάρουμε και γουρούνι στο σακί
    Καλυτερα να είναι λίγο ερωτευσιμος ισως?? Προσωπικά αυτό με νοιάζει. Τώρα... Όπως το βλέπει κανείς....
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,362
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Α εμείς εδώ δεν ψάχνουμε τον ιδανικό.

    Αλλα να μην είναι και λίγο όμορφος; και λίγο έξυπνος; και λίγο εγκεφαλικος; και λιγο πλούσιος; μη πάρουμε και γουρούνι στο σακί
    Εγώ πάλι θα πω να πατάει γερά στα πόδια του αυτός που ψάχνεται ...
    Όταν ένας μας έχει θέματα με ευαισθισιες και πολλά άλλα που τον ταλαιπωρούν ψυχολογικά καλό είναι ο σύντροφός του να είναι βράχος απέναντι σε κάτι τέτοιο ...
    Δύσκολα συμβιώνουν δύο άνθρωποι που έχουν πραγματικά άλυτα θέματα με τον ευατο τους ..

    Αυτό βλέπω τουλάχιστον από τον περίγυρο μου ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #157
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Κι εγώ πιστεύω πως η μεγαλύτερη βοήθεια θα είναι η διακοπή σχολιασμών. Έτσι κι αλλιώς δε δίνει σημασία.
    Αυτό ακριβως

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Α εμείς εδώ δεν ψάχνουμε τον ιδανικό.

    Αλλα να μην είναι και λίγο όμορφος; και λίγο έξυπνος; και λίγο εγκεφαλικος; και λιγο πλούσιος; μη πάρουμε και γουρούνι στο σακί
    Η Meditation το είπε ειρωνικά. Μόνο στην πλάκα μπορεί να το ρίξει κανείς πια, δεν το πιστεύω πώς πέρασε έτσι το Σάββατό μας.

  9. #159
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Καταρχην λεμονπαι τον αντρα που δε θα σε θελει λογω ελειψης εμπειριων πρωτα εσυ δε θα πρεπε να τον θες.ενας αντρας θελει μια εμπειρη σεξουαλικα γυναικα προφανως ψαχνει μια μονο για την σεξουαλικη του ικανοποιηση.τετοιους αντρες δεν τους θελουμε ας πανε να πληρωσουν εκει που ξερουν να τους κανουν τα κεφια.εναν τετοιον πρωτα εσυ πρεπει να τον απορριψεις γιατι ψαχνεις κατο παραπανω απο εναν που συμπεριφερεται σαν ζωο κινουμενο με βαση τις βιολογικες του αναγκες.Ανεβασε τον πηχη μη δεχεσαι να σε θελουν αντρες που θελουν να χρησιμοποιησουν το σωμα σου για να ξεδιψασουν την λαχνεια τους.σεβασου κ την ψυχη σου κ το σωμα σου.οι περισσοτερες μονες μας ειμαστε μη βιαζεσαι μη χαραμιζεσαι.ασχολησου με την δικη σου αυτοβελτιωση κ προσωπικη αναπτυξη γνωρισε φιλες.κ πολλα τους δινεις καθεσαι να σε φιλαει ο καθενας που δε σ αρεσει γιατι;για να μη σε απορριψει μετα ποιος; τι αντρα θελεις να εχεις διπλα σου;οποιος δε μας θελει λογω ελειψης μας απο εμπειριες δωξα τω θεω που δε μας θελει γλιτωσαμε απο εναν επιπλεον βλακα

  10. #160
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Καταρχην λεμονπαι τον αντρα που δε θα σε θελει λογω ελειψης εμπειριων πρωτα εσυ δε θα πρεπε να τον θες.ενας αντρας θελει μια εμπειρη σεξουαλικα γυναικα προφανως ψαχνει μια μονο για την σεξουαλικη του ικανοποιηση.τετοιους αντρες δεν τους θελουμε ας πανε να πληρωσουν εκει που ξερουν να τους κανουν τα κεφια.εναν τετοιον πρωτα εσυ πρεπει να τον απορριψεις γιατι ψαχνεις κατο παραπανω απο εναν που συμπεριφερεται σαν ζωο κινουμενο με βαση τις βιολογικες του αναγκες.Ανεβασε τον πηχη μη δεχεσαι να σε θελουν αντρες που θελουν να χρησιμοποιησουν το σωμα σου για να ξεδιψασουν την λαχνεια τους.σεβασου κ την ψυχη σου κ το σωμα σου.οι περισσοτερες μονες μας ειμαστε μη βιαζεσαι μη χαραμιζεσαι.ασχολησου με την δικη σου αυτοβελτιωση κ προσωπικη αναπτυξη γνωρισε φιλες.κ πολλα τους δινεις καθεσαι να σε φιλαει ο καθενας που δε σ αρεσει γιατι;για να μη σε απορριψει μετα ποιος; τι αντρα θελεις να εχεις διπλα σου;οποιος δε μας θελει λογω ελειψης μας απο εμπειριες δωξα τω θεω που δε μας θελει γλιτωσαμε απο εναν επιπλεον βλακα
    Μη σπαταλάτε αλλο σάλιο..(Στη προκειμένη περίπτωση μην κουραζετε τα δάχτυλα σας να πληκτρολογείτε)

    Αυτά της τα είπαμε, της τα ξανά ειπαμε, βλέπετε να άλλαξε κάτι;

    Θέλει να πάει με έναν όποιον να ναι... να κάνει σεξ για να έχει εμπειρία, ώστε να μην την απόρριψει κάνεις στο μέλλον, για να βγει μετά να λέει στα αλλα λιγουρια ότι είναι με κάποιον, και να το κοπανάει στις φίλες της, ότι δεν είναι πια κομπλεξικιά.

    Και η κοινωνία τότε να της λέει

    "ΜΠΡΑΒΟ είσαι η καλύτερη"

    "ΜΠΡΑΒΟ έκανες τη τύχη σου"

    Και μετά από όλα αυτά, θα έρχεται εδώ να κοπανάει τα δικά της δάχτυλα στα πλήκτρα,κλαίγοντας ότι καταπιέζεται να υποκρίνεται την επιτυχημένη, επειδή αυτός που βρήκε είναι χαλιας και δεν της αρέσει καθόλου. Και ποτε θα βρει την αληθινή αγάπη.. ; μπουχουχου...

    Να είμαστε καλά εμείς οι μαλακες που ασχολούμαστε. Τόση προσοχή δεν παίρνει στη ζωή της, γιατί δεν ξέρει πως να τη διεκδικήσει, στο φόρουμ όμως τα έχει καταφέρει.

    Άντε και της τα ξαναλετε, άλλαζει κάτι. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι μπορείτε να της αλλάξετε μυαλα;

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μη σπαταλάτε αλλο σάλιο..(Στη προκειμένη περίπτωση μην κουραζετε τα δάχτυλα σας να πληκτρολογείτε)

    Αυτά της τα είπαμε, της τα ξανά ειπαμε, βλέπετε να άλλαξε κάτι;

    Θέλει να πάει με έναν όποιον να ναι... να κάνει σεξ για να έχει εμπειρία, ώστε να μην την απόρριψει κάνεις στο μέλλον, για να βγει μετά να λέει στα αλλα λιγουρια ότι είναι με κάποιον, και να το κοπανάει στις φίλες της, ότι δεν είναι πια κομπλεξικιά.

    Και η κοινωνία τότε να της λέει

    "ΜΠΡΑΒΟ είσαι η καλύτερη"

    "ΜΠΡΑΒΟ έκανες τη τύχη σου"

    Και μετά από όλα αυτά, θα έρχεται εδώ να κοπανάει τα δικά της δάχτυλα στα πλήκτρα,κλαίγοντας ότι καταπιέζεται να υποκρίνεται την επιτυχημένη, επειδή αυτός που βρήκε είναι χαλιας και δεν της αρέσει καθόλου. Και ποτε θα βρει την αληθινή αγάπη.. ; μπουχουχου...

    Να είμαστε καλά εμείς οι μαλακες που ασχολούμαστε. Τόση προσοχή δεν παίρνει στη ζωή της, γιατί δεν ξέρει πως να τη διεκδικήσει, στο φόρουμ όμως τα έχει καταφέρει.

    Άντε και της τα ξαναλετε, άλλαζει κάτι. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι μπορείτε να της αλλάξετε μυαλα;
    Πιστεύω ότι τόσα χρόνια άκουγε λανθασμένες απόψεις από γνωριμίες που έκανε άντρες οι γυναίκες. Άφησε όλους αυτούς που σίγουρα κάνουν αποτυχημένες σχέσεις να της έχουν κάνει πλύση εγγεφαλου κ πιστεύει ότι ισχύουν όλα αυτά που έλεγαν. Ότι κ καλά το σεξ είναι πολύ σημαντικό σε μια σχέση κι ένας άντρας μπορεί να κολλήσει μαζί σου γιατί είναι τέλειο το σεξ. Ξέρω γω.. Έχει γνωρίσει άτομα κομπλεξικό με πολλά θέματα κ τα άφησε να την επηρεάσουν, ίσως αν ακούσει πολλές φορές το αντίθετο από αυτά που τόσα χρόνια άκουγε υπάρξει μια αντιστροφή στον τρόπο σκέψης. Βέβαια το καλύτερο είναι να ξεκινήσει ψυχοθεραπεια

  12. #162
    Meditation
    Guest
    Εγώ δεν πιστεύω πως φταίνε όσα ακούγε ,ούτε οι ζωές και οι γνώμες τρίτων . Αυτό που φταιει είναι το μυαλό της που δεν μπορεί να διαχειριστεί όλα αυτα τα εξωτερικά ερεθίσματα με τρόπο λειτουργικό για εκείνη. Ο τρόπος που αντιλαμβάνεται και σκέφτεται τη κάνει να δυσκολεύεται και για αυτόν τον λόγο θέλει και βοήθεια ειδικού.

    Όσο νωρίς το καταλάβει, τόσο καλύτερο για εκείνη
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Πιστεύω ότι τόσα χρόνια άκουγε λανθασμένες απόψεις από γνωριμίες που έκανε άντρες οι γυναίκες. Άφησε όλους αυτούς που σίγουρα κάνουν αποτυχημένες σχέσεις να της έχουν κάνει πλύση εγγεφαλου κ πιστεύει ότι ισχύουν όλα αυτά που έλεγαν. Ότι κ καλά το σεξ είναι πολύ σημαντικό σε μια σχέση κι ένας άντρας μπορεί να κολλήσει μαζί σου γιατί είναι τέλειο το σεξ. Ξέρω γω.. Έχει γνωρίσει άτομα κομπλεξικό με πολλά θέματα κ τα άφησε να την επηρεάσουν, ίσως αν ακούσει πολλές φορές το αντίθετο από αυτά που τόσα χρόνια άκουγε υπάρξει μια αντιστροφή στον τρόπο σκέψης. Βέβαια το καλύτερο είναι να ξεκινήσει ψυχοθεραπεια

  13. #163
    Το μυαλό της είναι περίεργο , φαινόταν από την αρχή που έγραφε αλλά κάποιοι ήσασταν πιο παρηγορητικοί . Δεν είναι κόμπλεξ αυτά ότι ήμασταν χοντρές και παρθένες , ότι πετύχαμε και δυο λιγούρηδες, είναι κάτι περίεργο. Όσο πάει και χειροτερεύει . Αν δεν το λύσει δεν ξέρω και τι σχέσεις θα κάνει και κατά πόσο θα ερωτευτεί . Για μένα είναι καμένο χαρτί αν δεν πάει σε ειδικό και θα δυστυχήσουν και οι γύρω της, αν μείνει κανείς, γιατί θα φαίνεται ότι δεν είναι καλά. Σε μια αντιπαράθεση , στο πρώτο καβγαδάκι όσο και να υποκρίνεται, δεν θα κρατηθεί και θα αντιδράσει περίεργα και ο άλλος θα το καταλάβει ότι κάτι τρέχει .

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by led View Post
    Το μυαλό της είναι περίεργο , φαινόταν από την αρχή που έγραφε αλλά κάποιοι ήσασταν πιο παρηγορητικοί . Δεν είναι κόμπλεξ αυτά ότι ήμασταν χοντρές και παρθένες , ότι πετύχαμε και δυο λιγούρηδες, είναι κάτι περίεργο. Όσο πάει και χειροτερεύει . Αν δεν το λύσει δεν ξέρω και τι σχέσεις θα κάνει και κατά πόσο θα ερωτευτεί . Για μένα είναι καμένο χαρτί αν δεν πάει σε ειδικό και θα δυστυχήσουν και οι γύρω της, αν μείνει κανείς, γιατί θα φαίνεται ότι δεν είναι καλά. Σε μια αντιπαράθεση , στο πρώτο καβγαδάκι όσο και να υποκρίνεται, δεν θα κρατηθεί και θα αντιδράσει περίεργα και ο άλλος θα το καταλάβει ότι κάτι τρέχει .
    για εμενα, η λεμον εχει συγκεκριμενη παθηση που εχει να κανει με τις κοινωνικες δεξιοτητες και την αντιληψη των κοινωνικων "πραγματων".
    πιθανον να το γνωριζει κιολας και να μην μας το λεει γιατι απο εμας θελει ενα μονο πραγμα. ΟΧΙ να μας απασχολησει οπως ειπε ενα μελος, αλλα να αντλησει πληροφοριες για την ιδεα που της εχει μπει οτι πρεπει να καταφερει να κανει σχεση και σεξ ασχετως του με ποιον θα το κανει...
    για τον ιδιο λογο, δεν συμμετεχει κανονικα στην συζητηση, αλλα μιλαει μονο για να απαντησει σε σχολια που αφορουν την εμμονη της. για τπτ αλλο δεν μιλαει. δεν θιγεται, δεν θυμωνει, προσπαθει μονο να αντηλσει πληροφοριες για το πως λειτουργουν κοινωνικα οι ανδρες, και υποκρινεται κοινωνικες συμπεριφορες που ακουει (γιατι δεν τις ξερει) για να καταφερει να τους προσεγγισει.

  15. #165
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για εμενα, η λεμον εχει συγκεκριμενη παθηση που εχει να κανει με τις κοινωνικες δεξιοτητες και την αντιληψη των κοινωνικων "πραγματων".
    πιθανον να το γνωριζει κιολας και να μην μας το λεει γιατι απο εμας θελει ενα μονο πραγμα. ΟΧΙ να μας απασχολησει οπως ειπε ενα μελος, αλλα να αντλησει πληροφοριες για την ιδεα που της εχει μπει οτι πρεπει να καταφερει να κανει σχεση και σεξ ασχετως του με ποιον θα το κανει...
    για τον ιδιο λογο, δεν συμμετεχει κανονικα στην συζητηση, αλλα μιλαει μονο για να απαντησει σε σχολια που αφορουν την εμμονη της. για τπτ αλλο δεν μιλαει. δεν θιγεται, δεν θυμωνει, προσπαθει μονο να αντηλσει πληροφοριες για το πως λειτουργουν κοινωνικα οι ανδρες, και υποκρινεται κοινωνικες συμπεριφορες που ακουει (γιατι δεν τις ξερει) για να καταφερει να τους προσεγγισει.
    Αυτό το εχω σκεφτεί και εγώ. Ότι κάτι έχει και το γνωρίζει. Αλλά δεν θέλει να πει. Ή να εμβαθύνει σε αυτό. Αλλά μην ορκιζεσαι ότι δεν τσιμπάει και λίγο προσοχή από εδώ. Μαζί με όλα τα άλλα. Σαν χαρακτήρας έχει δείξει ότι θέλει να απασχολεί τους άλλους και να τρέφεται από τη προσοχή τους.

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 00:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 16:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 14:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •