Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 166
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ρωτάει ο Εμίρ γιατί δεν μπορεί να έχει τη Νιχάν, αφού είναι τόσο ωραίος, πλούσιος και κάνει γυμναστήριο.

  2. #47
    Meditation
    Guest
    Δεν νομίζω ότι είσαι κακο άτομο. Πιστεύω ότι θες σίγουρα βοήθεια από ψυχολόγο. Και μια θεραπευτική παρέμβαση τουλάχιστον ένος με δύο χρόνων διάρκειας. Εφόσον ο ειδικός που θα επενδύσεις,θα είναι αρκετά καταρτισμένος και εσύ αρκετά ώριμη και αποφασισμένη να βελτιωθεις.

    Η στάση σου σε όλα τα πράγματα, η συμπεριφορά σου σε όλους τους τομείς της ζωής σου , αυτή η τάση σου να θες να χρησιμοποιείς τους άλλους, να θες να υπεραναλυεις τα πράγματα, και να ψυχαναγκαζεις τον εαυτο σου γίνονται από τον ΦΟΒΟ σου. Από τους ΦΟΒΟΥΣ σου, για να το πω καλύτερα. Εισαι φοβικο άτομο και έτσι λειτουργείς.

    Γνωρίσες ένα παιδί που σου λέει ότι σε βλέπει σοβαρά μπλα μπλα....και σε έκανε να πιστεύεις ότι κάτι ενδιαφέρον και σοβαρό παίζεται ανάμεσα σας. Όμως δεν σκέφτηκες ουτε για μια στιγμή ότι μπορεί να σου λέει ψέματα για να σε ρίξει.

    Και πώς να το σκεφτείς, εφοσον είσαι άπειρη σε ερωτικά θέματα. Δεν έχεις μπλέξει ποτέ με κάποιον που πουλάει παραμυθια. Εσύ έχεις βγει μόνο με άντρες που ήθελαν σεξ και ήταν ειλικρινεις και ξεκαθαροι ότι αυτό θέλουν από σένα. Άλλα εκει έξω δεν υπάρχουν μόνο τα λιγουρια...υπάρχουν και οι παραμυθάδες που είναι πιο ύπουλοι και επικίνδυνοι γιατί δεν δείχνουν τις αληθινές τους προθέσεις.

    Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι το παιδί σου λέει ψέματα ή ότι είναι ύπουλος. Δεν τον ξέρω, δεν ξέρω τις προθέσεις του. Δεν έχει δείξει κάτι, με αυτά που γράφεις.

    Γιατί δεν ηρεμεις λίγο, γιατί δεν αφήνεις τη γνωριμία να εξελιχθεί χωρίς να καταπιέζεσαι με σκέψεις, χωρίς να κάνεις σχέδια.;;;; Δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η γνωριμία σας . Από το φόβο σου , πλημμυρίζεσαι με σκέψεις και με σενάρια για το τι θα κάνεις μαζί του ...επειδη θες να τα ελέγχεις όλα. Θες να έχεις τη ψευδαίσθηση ότι τα ελέγχεις όλα, γιατί στη πραγματικότητα δεν μπορούμε να ελέγξουμε τη ζωή. Είναι απροβλεπτη. Δεν ξέρω εάν με καταλαβαίνεις σε αυτά που σου γράφω, δεν ξέρω η ευφυΐα σου μέχρι ποιο επίπεδο φτάνει. Αλλά αν τα κατανοεις καλό δικό σου θα κάνεις.

    Μη το ζαλίζεις πολύ το θέμα στην υπεραναλυση, οι σχέσεις των ανθρώπων είναι απρόβλεπτες, μπορεί στο τέλος να φας καμία χυλόπιτα ξεγυρισμενη από το "καλο παιδάκι που σου πέφτει λιγο" και μετά να τον θες εσύ, αλλα εκείνος να σε φτύνει. Δεν το εύχομαι αυτο, ούτε λέω ότι θα γίνει. Όμως είναι και αυτό μια πιθανότητα ανάμεσα στις πολλές.
    Last edited by Meditation; 13-11-2020 at 22:58.

  3. #48
    Meditation
    Guest
    Επίσης δεν ξέρεις εάν είναι ανοικτός για γνωριμία με άλλες γυναίκες, εαν δηλαδή μιλάει και με άλλες, βγαίνει ραντεβού με άλλες για να τις γνωρίσει. Όπως βγαίνει και με σένα. Ώστε να δει και να καταλήξει στο ποια θέλει και με ποια ταιριάζει.

    Δεν μπορείς να ξέρεις. Η γνωριμία σας είναι τόσο φρέσκια, ειναι ΚΑΙ από απόσταση. Δεν ξέρεις τι κάνει. Αυτά σου τα λέω για να πάψεις να τον θεωρείς δεδομενο, επειδη σου είπε δύο καλά λόγια. Γιατί σου βγαίνει η επιθυμία να τον χρησιμοποίησεις επειδή τον βλέπεις απελπιστικά δεδομένο και ταγμενο σε σένα και είναι λάθος.

    Το γιατί θες να τον χρησιμοποιησεις και να βάλεις σε κουτάκια τη γνωριμία σας,από τόσο νωρίς, ξέροντας ότι αυτός είναι διαθέσιμος για σχέση , θα στο πει ο ψυχολόγος που θα πας, εάν πας.

    Και μαζί του θα κάτσεις να μιλήσεις για όλους αυτούς τους πολλούς και διάφορους φόβους σου που σε κάνουν να σκέφτεσαι και να συμπεριφέρεσαι έτσι. Επίσης θα κάτσεις να μιλήσεις μαζί με τον ειδικό για τους φόβους και τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να κάνεις τη σχέση που θες. Εδώ δεν είμαστε ειδικοί για να σε κάνουμε να συμπεριφέρεσαι ως ισορροπημένο άτομο. Γιατί το ερώτημα σου είναι το πώς θα βρεις τη σχέση που θες.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Επειδή τώρα ειδα πως καποιος ρωτουσε για το αν ειμαι σε κλειστη κοινωνια, να το διευκρινισω.
    Καταγομαι απο κλειστη κοινωνια, οι δικοι μου ειναι εδω, εδω ερχομαι στην καραντινα
    Αλλα γενικα ζω σε πολη.

    Επισης, μακαρι να ισχυει οτι παιζει με αλλες, δεν το εχω αποκλεισει κι εγω, αφου τα εχει ευκολα τα λογια.
    Μου στελνει καθε μερα οτι θελει να με ξαναδει.
    Εμενα μου αρκει να αποκτησω λιγη εμπειρια μαζι του και μετα να τον στειλω.
    Καλυτερα να θελει μονο αυτο καταβαθος, δεν θα ταλαιπωρηθει κανεις και θα τον στειλω και πιο ευκολα.
    Με τους προηγουμενους παραπονιομουν, γιατι τοτε δεν ειχα σκεφτει να τους χρησιμοποιησω, αλλα στενοχωριομουν.
    Τωρα οποιος λιγουρης βρεθει στον δρομο μου, θα τον χρησιμοποιησω για την εμπειρια. Και δεν θα του πω οτι δεν εχω ξανακανει σεξ, για να μην φρεναρει οτι θα κολλησω κλπ(βλεπεις ειναι τοσο κελεπουρια που φοβουνται μην τους θελουμε για κατι σοβαρο). Αν το καταλαβει εκεινη την ωρα, θα πω ψεματα οτι εχω ξανακανει αλλα μαλλον δεν ειχε σπασει ο υμενας.
    Κακως στενοχωριομουν και εχανα τον χρονο μου. Ηδη σε καποιους εστειλα οτι τωρα γνωρισα εναν που ειμαστε καλα και οτι μου φαινονται λιγοι πλεον και οτι κακως ασχοληθηκα μαζι τους.

    Σε ειδικο ντρεπομαι να μιλησω τωρα, γιατι ειμαι στο πατρικο μου.

    Θελω να ελπιζω οτι μετα απο αυτη την περιπετεια θα ειμαι πιο ανετη και θα μπορω να κρατησω καποιον που θα μου αρεσει, οταν γνωρισω καποιον της προκοπης, βεβαια.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επειδή τώρα ειδα πως καποιος ρωτουσε για το αν ειμαι σε κλειστη κοινωνια, να το διευκρινισω.
    Καταγομαι απο κλειστη κοινωνια, οι δικοι μου ειναι εδω, εδω ερχομαι στην καραντινα
    Αλλα γενικα ζω σε πολη.

    Επισης, μακαρι να ισχυει οτι παιζει με αλλες, δεν το εχω αποκλεισει κι εγω, αφου τα εχει ευκολα τα λογια.
    Μου στελνει καθε μερα οτι θελει να με ξαναδει.
    Εμενα μου αρκει να αποκτησω λιγη εμπειρια μαζι του και μετα να τον στειλω.
    Καλυτερα να θελει μονο αυτο καταβαθος, δεν θα ταλαιπωρηθει κανεις και θα τον στειλω και πιο ευκολα.
    Με τους προηγουμενους παραπονιομουν, γιατι τοτε δεν ειχα σκεφτει να τους χρησιμοποιησω, αλλα στενοχωριομουν.
    Τωρα οποιος λιγουρης βρεθει στον δρομο μου, θα τον χρησιμοποιησω για την εμπειρια. Και δεν θα του πω οτι δεν εχω ξανακανει σεξ, για να μην φρεναρει οτι θα κολλησω κλπ(βλεπεις ειναι τοσο κελεπουρια που φοβουνται μην τους θελουμε για κατι σοβαρο). Αν το καταλαβει εκεινη την ωρα, θα πω ψεματα οτι εχω ξανακανει αλλα μαλλον δεν ειχε σπασει ο υμενας.
    Κακως στενοχωριομουν και εχανα τον χρονο μου. Ηδη σε καποιους εστειλα οτι τωρα γνωρισα εναν που ειμαστε καλα και οτι μου φαινονται λιγοι πλεον και οτι κακως ασχοληθηκα μαζι τους.

    Σε ειδικο ντρεπομαι να μιλησω τωρα, γιατι ειμαι στο πατρικο μου.

    Θελω να ελπιζω οτι μετα απο αυτη την περιπετεια θα ειμαι πιο ανετη και θα μπορω να κρατησω καποιον που θα μου αρεσει, οταν γνωρισω καποιον της προκοπης, βεβαια.
    Ποντάρεις δηλαδή εσύ ότι θα τον κρατήσεις μόνο με το κρεβάτι?
    Εσύ νομίζεις ότι πηγαίνοντας με έναν μετά θα είσαι έτοιμη να δώσεις όλα αυτά που πιστεύεις ότι σου λείπουν?

    Εγώ σου είπα για την κλειστεί κοινωνία που ζεις ...
    Αν μαθευτεί κάτι τέτοιο και στην πόλη να ζεις θα είναι πολύ ντροπιαστικό για τους γονείς σου μιας που τους δίνεις αναφορά για τα πάντα και σίγουρα τους υπολογίζεις ...

    Μην νομίζεις καλή μου πως αυτό που σου λείπει τώρα είναι η μόνο η γνώση σου για ένα καλό κρεβάτι ....

    Ο μόνος τρόπος να δεις πως αυτός δεν είναι δρόμος που θα σου ανοίξει τις πόρτες για να έχεις αυτόν που θες είναι να τον δοκιμάσεις ...
    Καντω λοιπόν έστω και με αυτόν αλλά μετά μην βρεθείς προ εκπλήξεως με το αποτέλεσμα που θα έχεις ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Είσαι καταδικασμένη να μην σου αρέσει οποιοσδήποτε μπορείς να έχεις

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποντάρεις δηλαδή εσύ ότι θα τον κρατήσεις μόνο με το κρεβάτι?
    Εσύ νομίζεις ότι πηγαίνοντας με έναν μετά θα είσαι έτοιμη να δώσεις όλα αυτά που πιστεύεις ότι σου λείπουν?

    Εγώ σου είπα για την κλειστεί κοινωνία που ζεις ...
    Αν μαθευτεί κάτι τέτοιο και στην πόλη να ζεις θα είναι πολύ ντροπιαστικό για τους γονείς σου μιας που τους δίνεις αναφορά για τα πάντα και σίγουρα τους υπολογίζεις ...

    Μην νομίζεις καλή μου πως αυτό που σου λείπει τώρα είναι η μόνο η γνώση σου για ένα καλό κρεβάτι ....

    Ο μόνος τρόπος να δεις πως αυτός δεν είναι δρόμος που θα σου ανοίξει τις πόρτες για να έχεις αυτόν που θες είναι να τον δοκιμάσεις ...
    Καντω λοιπόν έστω και με αυτόν αλλά μετά μην βρεθείς προ εκπλήξεως με το αποτέλεσμα που θα έχεις ...

    Βασικά κανονικά στα...φρύδια μας το τι λέει η κάθε κλειστή κοινωνία κι αφού έχει ήδη διαστρεβλωμένη άποψη και θέλει την αποδοχή του κόσμου και καλά, κακώς της το κοπανάς. Αλλά τι ακριβώς είναι το κακό να μαθευτεί, ότι έκανε σεξ; Φυσιολογικό δεν είναι;

    Αν θες να το δεις συντηρητικά και παλιομοδίτικα, δηλαδή το ότι έχει γνωρίσει μέσα σε λίγους μήνες δεκάδες άσχετους και κάθεται να γλωσσοφιλιέται και να της πιάνουν τον κώλο ή να τους χαϊδεύει το πουλί και να ανταλλάσσουν όλη την ώρα προκλητικές φωτογραφίες την κάνει λιγότερο π^τάνα από το να πάει να κάνει σεξ με έναν ή με δύο ή αν μάθει να κάνει καλό κρεββάτι; Εξήγησέ μου το σκεπτικό σου αν θες.
    Γιατί κάτι τέτοιες βλακείες γράφει πιο πάνω και η ίδια, ότι οι άλλοι είναι λιγούρια, αυτή που κάνει την μία γνωριμία μετά την άλλη και κάθεται στον καθένα δεν είναι λιγούρι ξέρω κι εγώ, το θέμα είναι ότι δεν της τον χώσανε ακόμα, άρα δεν μετράει,ε;

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επειδή τώρα ειδα πως καποιος ρωτουσε για το αν ειμαι σε κλειστη κοινωνια, να το διευκρινισω.
    Καταγομαι απο κλειστη κοινωνια, οι δικοι μου ειναι εδω, εδω ερχομαι στην καραντινα
    Αλλα γενικα ζω σε πολη.

    Επισης, μακαρι να ισχυει οτι παιζει με αλλες, δεν το εχω αποκλεισει κι εγω, αφου τα εχει ευκολα τα λογια.
    Μου στελνει καθε μερα οτι θελει να με ξαναδει.
    Εμενα μου αρκει να αποκτησω λιγη εμπειρια μαζι του και μετα να τον στειλω.
    Καλυτερα να θελει μονο αυτο καταβαθος, δεν θα ταλαιπωρηθει κανεις και θα τον στειλω και πιο ευκολα.
    Με τους προηγουμενους παραπονιομουν, γιατι τοτε δεν ειχα σκεφτει να τους χρησιμοποιησω, αλλα στενοχωριομουν.
    Τωρα οποιος λιγουρης βρεθει στον δρομο μου, θα τον χρησιμοποιησω για την εμπειρια. Και δεν θα του πω οτι δεν εχω ξανακανει σεξ, για να μην φρεναρει οτι θα κολλησω κλπ(βλεπεις ειναι τοσο κελεπουρια που φοβουνται μην τους θελουμε για κατι σοβαρο). Αν το καταλαβει εκεινη την ωρα, θα πω ψεματα οτι εχω ξανακανει αλλα μαλλον δεν ειχε σπασει ο υμενας.
    Κακως στενοχωριομουν και εχανα τον χρονο μου. Ηδη σε καποιους εστειλα οτι τωρα γνωρισα εναν που ειμαστε καλα και οτι μου φαινονται λιγοι πλεον και οτι κακως ασχοληθηκα μαζι τους.

    Σε ειδικο ντρεπομαι να μιλησω τωρα, γιατι ειμαι στο πατρικο μου.

    Θελω να ελπιζω οτι μετα απο αυτη την περιπετεια θα ειμαι πιο ανετη και θα μπορω να κρατησω καποιον που θα μου αρεσει, οταν γνωρισω καποιον της προκοπης, βεβαια.
    δεν θα μπορεις να κρατησεις καποιον που σε ενδιαφερει με αυτα που κανεις, γιατι ολα αυτα που κανεις βαθαινουν το προβλημα που εχεις με τους ανδρες και σε κανουν απωθητικη στα ματια ενος επιθυμητου ανδρα...

    θα σου πω ενα πολυ απλο μυστικο κι αν θες ανοιξε το μυαλο σου να το καταλαβεις.
    το σεξ δεν ειναι ουτε αστροφυσικη, ουτε κρεας- μπαινει- κρεας βγαινει οπως αυτο που θα κανεις με αυτους που λες.
    ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΝΟ ΤΠΤ ΑΛΛΟ. ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ. ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΜΕ ΑΝΔΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΣΕΞ. ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΣΕΞ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΞΕΝΕΡΩΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.

    Υ.Γ. εδειξε να νοιαζεται κανεας απο αυτους που εστειλες οτι εισαι με καποιον;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βασικά κανονικά στα...φρύδια μας το τι λέει η κάθε κλειστή κοινωνία κι αφού έχει ήδη διαστρεβλωμένη άποψη και θέλει την αποδοχή του κόσμου και καλά, κακώς της το κοπανάς. Αλλά τι ακριβώς είναι το κακό να μαθευτεί, ότι έκανε σεξ; Φυσιολογικό δεν είναι;

    Αν θες να το δεις συντηρητικά και παλιομοδίτικα, δηλαδή το ότι έχει γνωρίσει μέσα σε λίγους μήνες δεκάδες άσχετους και κάθεται να γλωσσοφιλιέται και να της πιάνουν τον κώλο ή να τους χαϊδεύει το πουλί και να ανταλλάσσουν όλη την ώρα προκλητικές φωτογραφίες την κάνει λιγότερο π^τάνα από το να πάει να κάνει σεξ με έναν ή με δύο ή αν μάθει να κάνει καλό κρεββάτι; Εξήγησέ μου το σκεπτικό σου αν θες.
    Γιατί κάτι τέτοιες βλακείες γράφει πιο πάνω και η ίδια, ότι οι άλλοι είναι λιγούρια, αυτή που κάνει την μία γνωριμία μετά την άλλη και κάθεται στον καθένα δεν είναι λιγούρι ξέρω κι εγώ, το θέμα είναι ότι δεν της τον χώσανε ακόμα, άρα δεν μετράει,ε;
    Sonia στα φρύδια τα δικά σου είναι γραμμένα όλα αυτά που λες και φυσικά δεν είναι βλακείες όταν σε προηγούμενα ποστ της αναφέρει πόσο πολύ δίνει σημασία στα λεγόμενα των γονιών της και ειδικά της μάνας της ...
    Πόσο πολύ την επηρεάζουν ψυχολογικά οι κουβέντες της και μάλιστα αν ανατρέξεις στα αρχικά της ποστ θα δεις ότι όλη αυτή η πίεση που νιώθει να προχωρήσει και να πάει παρακάτω πηγάζει και από το οικογενειακό της περιβάλλον...

    Εγώ προσωπικά χεσμενο τον έχω τον καθένα τι λέει ...σε τέτοια θέματα όμως πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοι....

    Την φέρνω μπροστά σε ένα ακόμα γεγονός που θα έχει να αντιμετωπίσει όταν μαθευτούν όλα αυτά ...
    Και όχι φυσικά μόνο αυτά που αναφέρεις...
    Πολύ τιμιτικο για μια γυναίκα να χρησημοποιει με τέτοιο τρόπο τους άντρες θαρρεις και είναι το τελευταίο πορνιδιο που πάει με πληρωμή....
    Την έχει τυφλώσει όλη αυτή της η ανάγκη και δεν μπορεί να δει μπροστά της το τι έρχεται...

    Αφού την νοιάζει πλέον που έχει πάει τόσο χρόνων και δεν έχει ολοκληρώσει έλα μετά εσύ και ο καθένας τόσο άνετος εδώ μέσα να μου πεις αν δεν την νοιάζει η ζημιά που θα έχει κάνει στον ίδιο της τον ευατο..

    Όποτε οι χαρακτηρισμοί του στυλ βλακείες και οτιδήποτε άλλο να τις κρατάς για αυτά που λες εσύ ...
    Μιλάμε βάση πάντα με όλες τις ανυσηχεις και τους προβληματισμούς που μας έχει αναφέρει η ίδια ...

    Αν εσύ το θέμα της ηθικής το εχεις τόσο φλου στην ζωή σου είναι δική σου επιλογή...Ο καθένας έχει αυτό που θέλει..
    Αν εσύ έχεις γραμμένο τον κόσμο στο συγκεκριμένο θεμα μεγια σου με χαρά σου ....
    Εγώ όμως βάση τις δικές μου αξίες οφείλω να τις τα πω και να την φέρω αντιμέτωπη σε καταστάσεις που θα την κάνουν ακόμα χειρότερα μετά....

    Έχουμε χάσει κάθε μέτρο αξίας και σεβασμού όχι μόνο προς τον ίδιο τον ευατο μας αλλά και προς τον συνάνθρωπο μας ..
    Αυτά για εμένα είναι βλακείες για να μην πω τίποτα χειρότερο ....

    Παλιομοδίτικο και τέτοια κλισέ σε θέματα ηθικής δεν υπάρχουν όσο προχωρημένες θέλετε κάποιες να το παίζεται ....
    Άλλωστε το αποδεικνύουν και οι επιλογές των αντρών όταν πρόκειται να κάνουν σχέση με μια γυναίκα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημά της, το ότι κάθεται και σκάει για το πως φαίνεται στη μάνα της και στον καθένα που και καλά δεν έχει σχέση. Με το να την φορτώσεις επιπλέον ενοχές ότι να κάνει σεξ στα 25-26 πόσο είναι θα την ρίξει ακόμα περισσότερο στα μάτια της κοινωνίας που βοηθάει δηλαδή; Που ξέρουμε ποως θα εξελιχθεί το οτιδήποτε κάνει με αυτόν που λέει; Επειδή φιάχνει πλάνα στο κεφάλι της; Κι αν έλεγε ότι ήταν τρελά ερωτευμένη και θα το κάνει με έναν κι αυτός έλεγε ότι θέλει κάτι σοβαρό και το κάνανε και κάτι δεν πήγαινε καλα και χωρίζαν την άλλη μέρα τι διαφορά έχει στα μάτια της κοινωνίας; Που ξέρει η μάνα της ή ο καθένας το τι ακριβώς συμβαίνει μεταξύ δυο ανθρώπων; Ο καθένας μπορεί να πει τη μαλακία του, το να την συμβουλεύεις να σκεφτεί πάλι τι θα πει ο ένας κιο άλλος που βοηθάει; Αυτό κάνει διαστρεβλωμένα από την ανάποδη και για αυτό έχει τόσο καιρό τόσα συμπλέγματα.

    Τώρα περι ηθικής κάτι μας είπες, ξαναλέω, τι χειρότερο μπορεί να κάνει από αυτά που κάνει τόσο καιρό αν το δεις απο αυτή την πλευρά;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θα μπορεις να κρατησεις καποιον που σε ενδιαφερει με αυτα που κανεις, γιατι ολα αυτα που κανεις βαθαινουν το προβλημα που εχεις με τους ανδρες και σε κανουν απωθητικη στα ματια ενος επιθυμητου ανδρα...

    θα σου πω ενα πολυ απλο μυστικο κι αν θες ανοιξε το μυαλο σου να το καταλαβεις.
    το σεξ δεν ειναι ουτε αστροφυσικη, ουτε κρεας- μπαινει- κρεας βγαινει οπως αυτο που θα κανεις με αυτους που λες.
    ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΝΟ ΤΠΤ ΑΛΛΟ. ΑΜΟΙΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ. ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ ΜΕ ΑΝΔΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟ ΣΕΞ. ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΣΕΞ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΞΕΝΕΡΩΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.

    Υ.Γ. εδειξε να νοιαζεται κανεας απο αυτους που εστειλες οτι εισαι με καποιον;
    Εμ, εσύ καλά τα λες, αυτή δεν λέει να το καταλάβει με τίποτα. Λες κι επειδή είναι όμορφη, με το να κάθεται εκεί σαν παγοκολόνα και να κάνει σπασμωδικές αμήχανες κινήσεις ξαφνικά νομίζει ότι θα μεταμορφωθεί σε ανάφτρα σεξουάλα και θα τον σέρνει τον άλλον από το τσουτσούνι.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημά της, το ότι κάθεται και σκάει για το πως φαίνεται στη μάνα της και στον καθένα που και καλά δεν έχει σχέση. Με το να την φορτώσεις επιπλέον ενοχές ότι να κάνει σεξ στα 25-26 πόσο είναι θα την ρίξει ακόμα περισσότερο στα μάτια της κοινωνίας που βοηθάει δηλαδή; Που ξέρουμε ποως θα εξελιχθεί το οτιδήποτε κάνει με αυτόν που λέει; Επειδή φιάχνει πλάνα στο κεφάλι της; Κι αν έλεγε ότι ήταν τρελά ερωτευμένη και θα το κάνει με έναν κι αυτός έλεγε ότι θέλει κάτι σοβαρό και το κάνανε και κάτι δεν πήγαινε καλα και χωρίζαν την άλλη μέρα τι διαφορά έχει στα μάτια της κοινωνίας; Που ξέρει η μάνα της ή ο καθένας το τι ακριβώς συμβαίνει μεταξύ δυο ανθρώπων; Ο καθένας μπορεί να πει τη μαλακία του, το να την συμβουλεύεις να σκεφτεί πάλι τι θα πει ο ένας κιο άλλος που βοηθάει; Αυτό κάνει διαστρεβλωμένα από την ανάποδη και για αυτό έχει τόσο καιρό τόσα συμπλέγματα.

    Τώρα περι ηθικής κάτι μας είπες, ξαναλέω, τι χειρότερο μπορεί να κάνει από αυτά που κάνει τόσο καιρό αν το δεις απο αυτή την πλευρά;
    Ρε συ Σόνια σε ποιον τα λες αυτά ?
    Σε κάνα κοριτσάκι άμυαλοι που δεν ξέρει τι του γίνεται?

    Αυτά να τα πεις σε αυτούς που ζητάνε την γνώμη σου ...
    Εγώ αυτά που λέω ξέρω γιατί τα λεω και το σημαντικότερο ότι τα λέω σε ένα άτομο που τα εκθέτει σαν παράγοντες της ζωής της ...
    Όταν σου εκθέτουν ένα θέμα οφειλεις να τον προετοιμάσεις για τις συνέπειες του....τι δεν καταλαβαίνεις ?
    Δεν το έβγαλα από το κέφαλι μου...

    Μαλακίες και οτιδήποτε άλλους χαρακτηρισμού όχι σε εμένα σε παρακαλώ πολύ ...

    Όταν εκθέσω εγώ δικό μου θέμα και ζητάω την άποψη σου έλα να μου την πεις ...
    Προς το παρόν εγώ μιλάω καθαρά για την θεματοθετρια...


    Εδώ έχετε γράψει σε θέματα της τους κόσμου τις προσβολές μαζί και εγώ και ότι άλλη ηλιθιότητα κατεβαίνει στον καθένα αυτό σε πείραξε ...

    Κράτα τα περί ηθικής για αυτούς που στα ζητάνε και όχι σε εμένα θεωρίες ..
    Ξέρω πολύ καλά τι είναι ηθικό και τι όχι και δεν περιμενω να μου κάνει εμένα κυριγμα εδώ μέσα κανένας κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία του ...

    Στο έχω ξαναπεί κατά καιρούς ....όσο συμφωνούμε σε πολλαμαζί εδώ μέσα ,διαφωνούμε σε άλλα τόσα ...
    Οπότε καλό είναι να σέβεσαι και το άλλο άκρο και όχι να υποστηρίζεις ότι μόνο ότι λες εσύ είναι το σωστό ..

    Αυτά ...από εδώ και πέρα υποδείξεις στην θεματοθετρια σε παρακαλάω πολύ όχι σε εμένα...

    Άσε εμένα να λέω τις ηθικολογίες ...το προτιμώ από το να εξαπολυω εν λαφρά την καρδίαν κατηγορώ σε κάθε ευκαιρία σε άτομα που δεν συμφωνω μαζί τους ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #58
    Meditation
    Guest
    Μου αρέσει που όλοι την λέμε ωραία τη θεματοθετρια. Λες και ξέρουμε εάν είναι όμορφη. Αντικειμενικά όμορφη δηλαδή. Και στο πρόσωπο και στο σώμα.Επειδη το λέει εκείνη; βλέπετε να έχει κάποια στοιχειώδη αυτογνωσία και λογική σκεψη αυτή η κοπέλα; εδώ τα έχει ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΟΛΑ.

    Διαστρεβλωμενες απόψεις για τη κοινωνία, διαστρεβλωμενες απόψεις για τις σχέσεις, διαστρεβλωμενες για τους άντρες, για τις φιλίες,για τους ανθρώπους γενικότερα.Διαστρεβλωμενε� � για τον εαυτο της και τις επιθυμίες της. Σίγουρα θα έχει και διαστρεβλωμενες πεποιθήσεις για την εμφάνιση της.

    Μπορεί να ήταν παλιά μια μέτρια κοπέλα -να ήταν και χοντρούλα- και επειδή δεν είχε δυνατό πρόσωπο έκανε τα πάντα για να χτίσει ένα καλό σώμα. Και τώρα επειδή η λαχτάρα της πάντα ήταν να περνιεται για μοντέλο, νομίζει ότι είναι καμία Ζιζέλ.

    Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο. Εδω φαντασιώνεται ότι δήθεν τάπωσε τους λιγουρηδες λέγοντας τους ότι βγαίνει με κάποιον άλλον - λες και οι λιγουρηδες έχουν τον δικό της τον χαβα- στην εμφάνιση της θα κολλήσει; μπορεί και εκεί να φαντάζεσαι πράγματα που δεν ισχύουν όπως και σε όλους τους τομείς της ζωής της.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ρε συ Σόνια σε ποιον τα λες αυτά ?
    Σε κάνα κοριτσάκι άμυαλοι που δεν ξέρει τι του γίνεται?

    Αυτά να τα πεις σε αυτούς που ζητάνε την γνώμη σου ...
    Εγώ αυτά που λέω ξέρω γιατί τα λεω και το σημαντικότερο ότι τα λέω σε ένα άτομο που τα εκθέτει σαν παράγοντες της ζωής της ...
    Όταν σου εκθέτουν ένα θέμα οφειλεις να τον προετοιμάσεις για τις συνέπειες του....τι δεν καταλαβαίνεις ?
    Δεν το έβγαλα από το κέφαλι μου...

    Μαλακίες και οτιδήποτε άλλους χαρακτηρισμού όχι σε εμένα σε παρακαλώ πολύ ...

    Όταν εκθέσω εγώ δικό μου θέμα και ζητάω την άποψη σου έλα να μου την πεις ...
    Προς το παρόν εγώ μιλάω καθαρά για την θεματοθετρια...


    Εδώ έχετε γράψει σε θέματα της τους κόσμου τις προσβολές μαζί και εγώ και ότι άλλη ηλιθιότητα κατεβαίνει στον καθένα αυτό σε πείραξε ...

    Κράτα τα περί ηθικής για αυτούς που στα ζητάνε και όχι σε εμένα θεωρίες ..
    Ξέρω πολύ καλά τι είναι ηθικό και τι όχι και δεν περιμενω να μου κάνει εμένα κυριγμα εδώ μέσα κανένας κρυμμένος πίσω από την ανωνυμία του ...

    Στο έχω ξαναπεί κατά καιρούς ....όσο συμφωνούμε σε πολλαμαζί εδώ μέσα ,διαφωνούμε σε άλλα τόσα ...
    Οπότε καλό είναι να σέβεσαι και το άλλο άκρο και όχι να υποστηρίζεις ότι μόνο ότι λες εσύ είναι το σωστό ..

    Αυτά ...από εδώ και πέρα υποδείξεις στην θεματοθετρια σε παρακαλάω πολύ όχι σε εμένα...

    Άσε εμένα να λέω τις ηθικολογίες ...το προτιμώ από το να εξαπολυω εν λαφρά την καρδίαν κατηγορώ σε κάθε ευκαιρία σε άτομα που δεν συμφωνω μαζί τους ...
    To ο καθένας θα πει την μαλακία του πήγαινε σε αυτό που ειπα πριν, ότι ο καθένας βλέπει ότι κάτι παίζει με δύο ανθρώπους και την άλλη μέρα πλέον δεν παίζει. Και ο καθένας την μαλακία τη δικιά του θα πει για να το ερμηνεύσει -αν ασχοληθεί κι όσο ασχοληθεί κιόλας.
    Το θέμα το δικό σου που δεν μου απαντάς και πάνω σε αυτό σχολίασα, είναι το αν θα κάνουν σεξ ή όχι; Τι το διαφορετικό έχει πει κι έχει κάνει με ένα σωρό άλλους που το κόλλημα είναι με αυτόν που το απομόνωσες σαν περίπτωση; Επειδή σκέφτεται να ολοκληρώσει; Αυτό δεν καταλαβαίνω και δεν μου απαντάς.

    Τεςπα, δεν βλέπω να συνεννοούμαστε.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Μου αρέσει που όλοι την λέμε ωραία τη θεματοθετρια. Λες και ξέρουμε εάν είναι όμορφη. Αντικειμενικά όμορφη δηλαδή. Και στο πρόσωπο και στο σώμα.Επειδη το λέει εκείνη; βλέπετε να έχει κάποια στοιχειώδη αυτογνωσία και λογική σκεψη αυτή η κοπέλα; εδώ τα έχει ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΟΛΑ.

    Διαστρεβλωμενες απόψεις για τη κοινωνία, διαστρεβλωμενες απόψεις για τις σχέσεις, διαστρεβλωμενες για τους άντρες, για τις φιλίες,για τους ανθρώπους γενικότερα.Διαστρεβλωμενε� � για τον εαυτο της και τις επιθυμίες της. Σίγουρα θα έχει και διαστρεβλωμενες πεποιθήσεις για την εμφάνιση της.

    Μπορεί να ήταν παλιά μια μέτρια κοπέλα -να ήταν και χοντρούλα- και επειδή δεν είχε δυνατό πρόσωπο έκανε τα πάντα για να χτίσει ένα καλό σώμα. Και τώρα επειδή η λαχτάρα της πάντα ήταν να περνιεται για μοντέλο, νομίζει ότι είναι καμία Ζιζέλ.

    Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο. Εδω φαντασιώνεται ότι δήθεν τάπωσε τους λιγουρηδες λέγοντας τους ότι βγαίνει με κάποιον άλλον - λες και οι λιγουρηδες έχουν τον δικό της τον χαβα- στην εμφάνιση της θα κολλήσει; μπορεί και εκεί να φαντάζεσαι πράγματα που δεν ισχύουν όπως και σε όλους τους τομείς της ζωής της.


    Βασικά σαν υπόθεση εργασίας το λέμε .
    Η ομορφιά είναι κάτι πολύ υποκειμενικό έτσι κι αλλιώς, τι αντικειμενικά ...

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 00:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 16:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 14:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •