Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει. - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 166
  1. #106
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εσεις δεν ειστε, καταρχην γιατι ειστε γυναικες.
    Ακομα και αν δεν κανετε σεξ, για καποιο λογο εσεις δεν θελετε.
    Οι αντρες συνηθως θελουν σεξ, αλλα δεν τους καθονται. Έχει διαφορά.

    Το φανταζομαι πως θα ειναι αηδια, εμενα νομιζετε μου αρεσει ολο αυτο; δεν θα ηθελα ιδανικα να τα ζουσα αυτα με τον πρωτο μου ερωτα;
    Αλλα οσο δεν ερχεται, τι να κανω, αφου δεν μου αρεσει καποιος;
    Αν παω 30 και δεν εχω κανει σεξ , και μπω εδω και πω κατι για τους αντρες, θα μου πειτε ( οχι εσεις συγκεκριμενα, σχημα λογου)οτι εχω συμπλεγματα που δεν εχω ολοκληρωσει κλπ
    Φοβαμαι κιολας μην με απορριψουν γι αυτο.
    Προσωπικά δεν ξέρω καποια γυναίκα να μην θέλει να κανει σεξ ειλικρινά...
    Άσε τι λένε πάλι πιστεύεις στο τι λέει ο ένας και άλλος....

    Είναι δυνατόν είτε είναι γυναίκα είτε είναι άντρας και περνάει τέλεια στο κρεβάτι να μην θέλει κάτι τέτοιο??
    Βλέπεις που πάλι εικασίες κάνεις και πάλι λάθος συμπεράσματα βγάζεις???

    Δεν το ήξερα βρε κορίτσι μου ότι το να κάνεις σεξ έχει ημερομηνία λήξεως ...
    Όποτε το νιωσεις με οποίων το νιώσεις θα το κάνεις...

    Και στο κάτω κάτω αν όλοι αυτοί που έβγαινες δεν σε έκαναν να τους θες ,δεν έκαναν το σώμα σου να λαχτάρα για κάτι τέτοιο δεν φταις μόνο εσύ...
    Και από εκεί καταλαβαίνεις ότι έχεις κάνει λάθος επιλογές ...

    Αν ο άλλος κοιτάει μόνο να ικανοποιήσει το δικό γκαυλωμα ας πρόσεχε που δεν του έκατσες ...

    Για εμένα καλά κάνεις και τους αφήνεις έτσι ...αλλά να είσαι σίγουρη ότι δεν στεναχωριουνται ...αυτό ξέρουν αυτό κάνουν...προχωράνε στην επόμενη και να είσαι σίγουρη ότι την βρίσκουν άνετα ...

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Προσωπικά δεν ξέρω καποια γυναίκα να μην θέλει να κανει σεξ ειλικρινά...
    Άσε τι λένε πάλι πιστεύεις στο τι λέει ο ένας και άλλος....

    Είναι δυνατόν είτε είναι γυναίκα είτε είναι άντρας και περνάει τέλεια στο κρεβάτι να μην θέλει κάτι τέτοιο??
    Βλέπεις που πάλι εικασίες κάνεις και πάλι λάθος συμπεράσματα βγάζεις???

    Δεν το ήξερα βρε κορίτσι μου ότι το να κάνεις σεξ έχει ημερομηνία λήξεως ...
    Όποτε το νιωσειςε οποίων το νιώσεις θα το κάνεις...

    Και στο κάτω κάτω αν όλοι αυτοί που έβγαινες δεν σε έκαναν να τους θες ,δεν έκαναν το σώμα σου να λαχτάρα για κάτι τέτοιο δεν φταις μόνο εσύ...
    Και από εκεί καταλαβαίνεις ότι έχεις κάνει λάθος επιλογές ...

    Αν ο άλλος κοιτάει μόνο να ικανοποιήσει το δικό γκαυλωμα ας πρόσεχε που δεν του έκατσες ...

    Για ένα καλά κάνεις και τους αφήνεις έτσι ...αλλά να είσαι σίγουρη ότι δεν στεναχωριουνται ...αυτό ξέρουν αυτό κάνουν...προχωράνε στην επόμενη και να είσαι σίγουρη ότι την βρίσκουν άνετα ...
    Σεξ θελει μια γυναικα οταν εχει απεναντι της εναν αντρα της προκοπης, υποθετω. Καποιον που να της αρεσει.
    Οχι καυλωμενα λιγουρια που την ξενερωνουν.
    Και απο οσους εχω βγει ναι, την καυλα τους κοιτουσαν. Ηθελαν να τελειωσουν αυτοι, καποιοι μαλιστα και μονο οταν φιλιομασταν τελειωναν (τοσο ξελιγωμενοι)
    Και αντε μετα εσυ να θες να τους καθισεις, οταν εχεις ξενερωσει πληρως!
    Και δεν την βρισκουν τοσο ανετα, εκτος αν μιλαμε για καποια κατω του μετριου ή για πληρωμενη.

    Αυτος που ειμαι τωρα τουλαχιστον φαινεται πως ξερει τι κανει και νιωθω αρκετα διαφορετικα απο ο,τι με τους προηγουμενους, οσον αφορα το σεξουαλικο καθαρα.
    Στα υπολοιπα, δεν με ευχαριστει καθολου.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σεξ θελει μια γυναικα οταν εχει απεναντι της εναν αντρα της προκοπης, υποθετω. Καποιον που να της αρεσει.
    Οχι καυλωμενα λιγουρια που την ξενερωνουν.
    Και απο οσους εχω βγει ναι, την καυλα τους κοιτουσαν. Ηθελαν να τελειωσουν αυτοι, καποιοι μαλιστα και μονο οταν φιλιομασταν τελειωναν (τοσο ξελιγωμενοι)
    Και αντε μετα εσυ να θες να τους καθισεις, οταν εχεις ξενερωσει πληρως!
    Και δεν την βρισκουν τοσο ανετα, εκτος αν μιλαμε για καποια κατω του μετριου ή για πληρωμενη.

    Αυτος που ειμαι τωρα τουλαχιστον φαινεται πως ξερει τι κανει και νιωθω αρκετα διαφορετικα απο ο,τι με τους προηγουμενους, οσον αφορα το σεξουαλικο καθαρα.
    Στα υπολοιπα, δεν με ευχαριστει καθολου.
    Τι εννοείς εσύ με "άντρα της προκοπής"?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #109
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σεξ θελει μια γυναικα οταν εχει απεναντι της εναν αντρα της προκοπης, υποθετω. Καποιον που να της αρεσει.
    Οχι καυλωμενα λιγουρια που την ξενερωνουν.
    Και απο οσους εχω βγει ναι, την καυλα τους κοιτουσαν. Ηθελαν να τελειωσουν αυτοι, καποιοι μαλιστα και μονο οταν φιλιομασταν τελειωναν (τοσο ξελιγωμενοι)
    Και αντε μετα εσυ να θες να τους καθισεις, οταν εχεις ξενερωσει πληρως!
    Και δεν την βρισκουν τοσο ανετα, εκτος αν μιλαμε για καποια κατω του μετριου ή για πληρωμενη.

    Αυτος που ειμαι τωρα τουλαχιστον φαινεται πως ξερει τι κανει και νιωθω αρκετα διαφορετικα απο ο,τι με τους προηγουμενους, οσον αφορα το σεξουαλικο καθαρα.
    Στα υπολοιπα, δεν με ευχαριστει καθολου.
    Είδες πως συμφωνούμε πως αυτοί είναι τόσο γλυωδες τύποι που αυτό που ψάχνουν το βρίσκουν άνετα και ας είναι και πληρωμένη αυτή ας είναι και κάτω του μετρίου?
    Αυτούς δεν τους νοιάζει κορίτσι μου γιατί αυτό θέλουν ...
    Ειδικά αυτοί που είναι πίσω από μια οθόνη ...μια να τους μιλάει να φτιάχνουν εικόνες στο αρρωστημένο μυαλουδακι τους και με το ένα χέρι να πληκτρολογούν και με το άλλο χειρονακτική εργασία ...

    Τι ωραία εικόνα που μπορείς να έχεις για έναν άντρα..πόσο πολύ να σε φτιάξει εσένα όλο αυτό το άρρωστο...άντε να τον λυπηθείς και να τον κανεις το χατίρι μια άντε δύο φορές μετά τι?

    Αυτοί οι τύποι δεν έχουν αίσθηση τι να πει ερωτας ,σεξ κάτι ωραίο κάτι μαγικό ....όλο αυτό είναι καθαρά οργανικό για αυτούς ..
    Τι συγκρίνεις τώρα αυτούς τους άντρες με όλους τους υπόλοιπους που έχουν μια φυσιολογική σεξουαλική ζωή γιατί πολύ απλά ξέρουν να φερθούν σε μια γυναίκα και δεν μπαίνουν στην διαδικασία να ζητιανευουν αυτό το άρρωστο πράγμα?
    Αυτοί οι άντρες βάση όλων αυτών που βλέπω δύσκολα θα τους βρεις καλό μου ...
    Όχι γιατί δεν υπάρχουν αλλά γιατί και οι ίδιοι έχουν σιχαθεί τις γυναίκες ...αυτές που δυστηχως έχουν χάσει κάθε μέτρο και ηθική και πάνε με όποιον βρουν ....

    Εσύ όμως και η κάθε κοπέλα που κολλάει σε όλο αυτό ...
    Άντε να τύχει σε μια η οποία ξέρει πέντε πράγματα θα μπορέσει να το διαχειριστή όλο αυτό ..
    Εσύ όμως ?
    Ζητάς να έχεις τέτοια ανάμνηση από την πρώτη σου φορά?
    Πως θα μπορέσεις να έχεις μια υγιή σεξουαλική ζωή μετά ?

    Επειδή βλέπω ότι επιμένεις ...σταματά να σκέφτεσαι τα αρνητικά του και σκέψου μόνο τα θετικά ...φτιάξε εν ανάγκη κάτι όμορφο ας είναι και ψεύτικο για αυτόν στο μυαλό σου...
    Έτσι ίσως μπας και μπορέσεις και σωσεις κάτι ..

    Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω για να σε κάνω να νιώσεις ότι όλα αυτα είναι λάθος..

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έναν άντρα εξυπνο, καλλιεργημενο, με καποια ενδιαφεροντα, που να θελει να κανουμε πολλα πραγματα, να βγαινουμε εξω και οχι να με κλεινει σε ενα σπιτι συνεχεια. Να μην ειναι μιζερος ,δηλαδη. Και να μου αρεσει οπτικα, εννοειται.
    Οχι να μιλαει και να φερεται σαν δεκαοχταχρονο.
    Βεβαια αν δεν πληρει το ενα απο αυτα, δεν θα τα χαλασουμε, αρκει να νιωθω μια ελξη γι αυτον και να μην ειναι αγγαρεια.
    Δεν ειμαι ικανη να αποκτησω εναν τετοιο αντρα;

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Είδες πως συμφωνούμε πως αυτοί είναι τόσο γλυωδες τύποι που αυτό που ψάχνουν το βρίσκουν άνετα και ας είναι και πληρωμένη αυτή ας είναι και κάτω του μετρίου?
    Αυτούς δεν τους νοιάζει κορίτσι μου γιατί αυτό θέλουν ...
    Ειδικά αυτοί που είναι πίσω από μια οθόνη ...μια να τους μιλάει να φτιάχνουν εικόνες στο αρρωστημένο μυαλουδακι τους και με το ένα χέρι να πληκτρολογούν και με το άλλο χειρονακτική εργασία ...

    Τι ωραία εικόνα που μπορείς να έχεις για έναν άντρα..πόσο πολύ να σε φτιάξει εσένα όλο αυτό το άρρωστο...άντε να τον λυπηθείς και να τον κανεις το χατίρι μια άντε δύο φορές μετά τι?

    Αυτοί οι τύποι δεν έχουν αίσθηση τι να πει ερωτας ,σεξ κάτι ωραίο κάτι μαγικό ....όλο αυτό είναι καθαρά οργανικό για αυτούς ..
    Τι συγκρίνεις τώρα αυτούς τους άντρες με όλους τους υπόλοιπους που έχουν μια φυσιολογική σεξουαλική ζωή γιατί πολύ απλά ξέρουν να φερθούν σε μια γυναίκα και δεν μπαίνουν στην διαδικασία να ζητιανευουν αυτό το άρρωστο πράγμα?
    Αυτοί οι άντρες βάση όλων αυτών που βλέπω δύσκολα θα τους βρεις καλό μου ...
    Όχι γιατί δεν υπάρχουν αλλά γιατί και οι ίδιοι έχουν σιχαθεί τις γυναίκες ...αυτές που δυστηχως έχουν χάσει κάθε μέτρο και ηθική και πάνε με όποιον βρουν ....

    Εσύ όμως και η κάθε κοπέλα που κολλάει σε όλο αυτό ...
    Άντε να τύχει σε μια η οποία ξέρει πέντε πράγματα θα μπορέσει να το διαχειριστή όλο αυτό ..
    Εσύ όμως ?
    Ζητάς να έχεις τέτοια ανάμνηση από την πρώτη σου φορά?
    Πως θα μπορέσεις να έχεις μια υγιή σεξουαλική ζωή μετά ?

    Επειδή βλέπω ότι επιμένεις ...σταματά να σκέφτεσαι τα αρνητικά του και σκέψου μόνο τα θετικά ...φτιάξε εν ανάγκη κάτι όμορφο ας είναι και ψεύτικο για αυτόν στο μυαλό σου...
    Έτσι ίσως μπας και μπορέσεις και σωσεις κάτι ..

    Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω για να σε κάνω να νιώσεις ότι όλα αυτα είναι λάθος..
    Σκεφτομαι οτι τουλαχιστον εχει καλη εμφανιση, δεν ειναι ατσουμπαλος, ξερει τι κανει, και με σεβεται. Και πριν κανει το οτιδηποτε ή πει το οτιδηποτε με ρωταει.

  7. #112
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σκεφτομαι οτι τουλαχιστον εχει καλη εμφανιση, δεν ειναι ατσουμπαλος, ξερει τι κανει, και με σεβεται. Και πριν κανει το οτιδηποτε ή πει το οτιδηποτε με ρωταει.
    Ωραια !
    Αυτα δεν θέλουμε για αρχη .Ένα αντρα ωραίο (οπως τον θεωρει η καθε μια απο εμας το ωαριο) ,εναν αντρα να μας σεβεται (εσυ δεν ελεγες οτι δεν το βρισκεις αυτο στα λιγουρια?)και το κυριοτερο εναν αντρα που να μπορουμε να ανταλλαξουμε για αρχη δυο κουβεντες ?

    Γιατι τοτε λες οτι δεν τον θελεις ?
    Και μην μου πεις για τα οικονομικα και ολα αυτα που ανεφερες αρχικα ...
    Αυτα αστα προς το παρον ,δεν μπορεις εναν να τον κατηγοροποιησεις με την μια ...

    Να σου πω και κατι ,κανενας άντρας που παει μονο για να γαμήσει δεν θα ειναι ουτε ανοιχτοχερις ουτε τιποτα απ οτι ειναι στην πραγματικοτητα ...
    Αντρες που γουσταρουν μια γυναικα και την αγαπουν πραγματικα με τον καιρο της χαριζουν τον ουρανο με τα άστρα ..
    γι αυτο να εισαι σιγουρη και ρωτα οποια θες ...

    Αλλα αυτα τα πράγματα θελουν πολυ χρονο και υπομονη ,,,

  8. #113
    Elenia781
    Guest
    διακρινω αυταρχικοτητα....δεν υπαρχει και κατηγορια Υστεριες σε τουτο το φορουμ

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έναν άντρα εξυπνο, καλλιεργημενο, με καποια ενδιαφεροντα, που να θελει να κανουμε πολλα πραγματα, να βγαινουμε εξω και οχι να με κλεινει σε ενα σπιτι συνεχεια. Να μην ειναι μιζερος ,δηλαδη. Και να μου αρεσει οπτικα, εννοειται.
    Οχι να μιλαει και να φερεται σαν δεκαοχταχρονο.
    Βεβαια αν δεν πληρει το ενα απο αυτα, δεν θα τα χαλασουμε, αρκει να νιωθω μια ελξη γι αυτον και να μην ειναι αγγαρεια.
    Δεν ειμαι ικανη να αποκτησω εναν τετοιο αντρα;
    Πρώτα θα ήταν καλό να δεις τι θες εσύ ακριβως από τους άντρες και μετά να αρχίσεις να ψάχνεις. Όσο δεν είσαι σίγουρη, δεν θα βρεθεί ο κατάλληλος για σένα. Θες να έχει λεφτά για να σε βγάζει έξω, θες να είναι όμορφος, έξυπνος, μορφωμένος, να μη σε έχει συνέχεια σπίτι κι άλλα πολλά. Εσύ τι θα προσφέρεις στον άντρα? Ένα καλό κρεβάτι? Νομίζεις ότι ένα ζευγάρι μένει μαζί επειδή κάνουν καλό κρεβάτι? Είναι και αυτό αλλά δεν είναι μόνο αυτο.
    Όσο για το σεξ μέσα από μια οθόνη. Είναι κάτι που ζητάνε και τα δύο φύλα και δεν βρίσκω τον λόγο να σε ενοχλεί. Έχεις μια λανθασμένη εικόνα για την έννοια του σεξ και γιαυτό δεν μπορείς να προχωρήσεις. Το σεξ δεν είναι τρόπος για να ικανοποιηθεί ένας άντρας αλλά είναι επιλογή και των δύο. Είτε είναι σεξ κανονικό, είτε είναι σεξ από μια οθόνη. Αν δεν θες να κάνεις σεξ είναι δικαίωμα σου, όπως είναι δικαίωμα και των άλλων να θέλουν να κάνουν σεξ. Δεν ταιριάζουν όλοι με όλους και αυτό είναι το ωραίο.

    Θες να γράψεις τι θα ήθελες από έναν άντρα; Θα σε βοηθήσει. Από το πιο σημαντικό στο πιο ασήμαντο. Ίσως δεις ότι ζητάς πολλά και πως ποτέ δεν θα βρεθεί ο τέλειος για σένα. Δεν υπάρχει τέλειος άνθρωπος.

    *Αφού δείχνεις πως οι κινήσεις σου είναι αυτές που θες γιατί άνοιξες το θέμα? Είπες έκανες σχέση με έναν τύπο και θες να τον χρησιμοποιήσεις.. Με εμάς τι θες ακριβώς να συζητήσεις?

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Aυτά μόνο με κρατάνε.
    Κι ότι κάνει υποχωρήσεις, παρόλο που του εχω πει να εκφραζεται ελευθερα κι αν στραβωσω με κατι θα το βρουμε
    Μου λεει οτι δεν θελει να πει καμια βλακεια και να τα καταστρεψει ολα, οποτε προσεχει και ρωταει πριν μου πει οτιδηποτε πιο πικαντικο, ή πριν με αγγιξει καπου.
    Οσον αφορα το οικονομικο, δεν ειπα οτι ειναι τσιγκουνης. Προσφερθηκε να κερασει, εκτος απο την τελευταια φορα που ειχαν κλεισει οι καφετεριες και δεν ειχε πληρωθει κιολας.
    Απλα βλεπω οτι ειναι καπως περιορισμενος και δεν θελω να ειναι κανονικη η σχεση, γιατι δεν θελω καποιον με τον οποιο δεν μπορουμε να κανουμε αυτα που θελω.
    Θα συνεχισω, μεχρι να ολοκληρωσω, αλλα δεν τον θελω.
    Κανω τα στραβα ματια για να γινει η αρχη, και σκεφτομαι οτι μετα θα νιωθω ελευθερη που δεν θα χρειαζεται να μιλαω με τον καθε μαλακα, που δεν θα χρειαζεται να κανω τοσες υποχωρησεις και οταν αλλες θα μιλανε για σχεσεις και εμπειριες θα εχω να λεω κι εγω κατι ολοκληρωμενο, χωρις να λεω ψεματα. Και θα ξερω οτι καποιος με εχει δει κι εμενα σοβαρα.
    Ισως ισχυει και το "αν δεν μπαζωσεις, δεν χτιζεις"

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Αν το κάνεις για πρώτη φορά με κάποιον που δεν τον θες και είσαι ξενερωμένη μαζί του, δε θα θέλεις να ξανακάνεις σεξ για τα επόμενα 10 χρόνια, το σκέφτηκες αυτό; Θα σου μείνει η αηδιαστική αίσθηση καρφωμένη στο μυαλό. Αλλά όχι, εσύ το βλέπεις σαν να δίνεις Lower, ο επόμενος θα είναι για Proficiency κατά τη γνώμη σου, αλλά δεν πάει έτσι. Το σεξ δεν είναι μάθημα αγγλικών. Θα παγώσεις, ίσως πάθεις και κατάθλιψη, αν δεν την έχεις ήδη. Δε θα θες να βλέπεις άντρα ούτε ζωγραφιστό.

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ειπα, δεν χρειαζεται να τα εχει ολα, αρκει να με κανει να αισθανθω ερωτευμενη και να τον θαυμαζω για κατι.

    Το θεμα το ανοιξα γιατι δεν τον θελω, νιωθω πως καταπιεζομαι κατα καποιο τροπο και θελω να ξεσπασω, που η σχεση μου δεν ειναι οπως την θελω.
    Και που θα προχωρησω με καποιον που δεν θελω καθολου. Δεν ειναι ευκολο πραγμα για μια γυναικα να κανει τετοια υποχωρηση .
    Στους γυρω μου δειχνω χαρουμενη γι αυτο που συμβαινει, αλλα εδω θελω να ξεσπασω.
    Θα συνεχισω μαζι του, αλλα δεν μπορω να μην γραφω τα παραπονα μου, τουλαχιστον εδω.

    Και δεν ειπα οτι θα προσφερω μονο κρεβατι σε αυτον που θα μου αρεσει. Ακριβως επειδη θα μου αρεσει, θα θελω να ειμαι μαζι του και θα εχω ορεξη και να δειχνω ενδιαφερουσα στα ματια του, και ομορφη και να τον φροντιζω, και να του συμπαραστεκομαι αν κατι του συμβει.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ειπα, δεν χρειαζεται να τα εχει ολα, αρκει να με κανει να αισθανθω ερωτευμενη και να τον θαυμαζω για κατι.

    Το θεμα το ανοιξα γιατι δεν τον θελω, νιωθω πως καταπιεζομαι κατα καποιο τροπο και θελω να ξεσπασω, που η σχεση μου δεν ειναι οπως την θελω.
    Και που θα προχωρησω με καποιον που δεν θελω καθολου. Δεν ειναι ευκολο πραγμα για μια γυναικα να κανει τετοια υποχωρηση .
    Στους γυρω μου δειχνω χαρουμενη γι αυτο που συμβαινει, αλλα εδω θελω να ξεσπασω.
    Θα συνεχισω μαζι του, αλλα δεν μπορω να μην γραφω τα παραπονα μου, τουλαχιστον εδω.

    Και δεν ειπα οτι θα προσφερω μονο κρεβατι σε αυτον που θα μου αρεσει. Ακριβως επειδη θα μου αρεσει, θα θελω να ειμαι μαζι του και θα εχω ορεξη και να δειχνω ενδιαφερουσα στα ματια του, και ομορφη και να τον φροντιζω, και να του συμπαραστεκομαι αν κατι του συμβει.
    Και γιατί να είσαι με κάποιον που δεν σε γεμίζει? Που δεν σε κάνει να νιώθεις καλά?

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Aυτά μόνο με κρατάνε.
    Κι ότι κάνει υποχωρήσεις, παρόλο που του εχω πει να εκφραζεται ελευθερα κι αν στραβωσω με κατι θα το βρουμε
    Μου λεει οτι δεν θελει να πει καμια βλακεια και να τα καταστρεψει ολα, οποτε προσεχει και ρωταει πριν μου πει οτιδηποτε πιο πικαντικο, ή πριν με αγγιξει καπου.
    Οσον αφορα το οικονομικο, δεν ειπα οτι ειναι τσιγκουνης. Προσφερθηκε να κερασει, εκτος απο την τελευταια φορα που ειχαν κλεισει οι καφετεριες και δεν ειχε πληρωθει κιολας.
    Απλα βλεπω οτι ειναι καπως περιορισμενος και δεν θελω να ειναι κανονικη η σχεση, γιατι δεν θελω καποιον με τον οποιο δεν μπορουμε να κανουμε αυτα που θελω.
    Θα συνεχισω, μεχρι να ολοκληρωσω, αλλα δεν τον θελω.
    Κανω τα στραβα ματια για να γινει η αρχη, και σκεφτομαι οτι μετα θα νιωθω ελευθερη που δεν θα χρειαζεται να μιλαω με τον καθε μαλακα, που δεν θα χρειαζεται να κανω τοσες υποχωρησεις και οταν αλλες θα μιλανε για σχεσεις και εμπειριες θα εχω να λεω κι εγω κατι ολοκληρωμενο, χωρις να λεω ψεματα. Και θα ξερω οτι καποιος με εχει δει κι εμενα σοβαρα.
    Ισως ισχυει και το "αν δεν μπαζωσεις, δεν χτιζεις"
    Άρα δεν τον θες επειδή είναι φτωχός. Εντάξει, βγάλτε οι υπόλοιποι τα συμπεράσματά σας και πάμε παρακάτω, πάω να πλέξω καμιά κάλτσα, πιο καλά θα περάσω.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Αν το κάνεις για πρώτη φορά με κάποιον που δεν τον θες και είσαι ξενερωμένη μαζί του, δε θα θέλεις να ξανακάνεις σεξ για τα επόμενα 10 χρόνια, το σκέφτηκες αυτό; Θα σου μείνει η αηδιαστική αίσθηση καρφωμένη στο μυαλό. Αλλά όχι, εσύ το βλέπεις σαν να δίνεις Lower, ο επόμενος θα είναι για Proficiency κατά τη γνώμη σου, αλλά δεν πάει έτσι. Το σεξ δεν είναι μάθημα αγγλικών. Θα παγώσεις, ίσως πάθεις και κατάθλιψη, αν δεν την έχεις ήδη. Δε θα θες να βλέπεις άντρα ούτε ζωγραφιστό.
    Ηδη ειχα παθει αηδια προς τους αντρες μετα απο ενα ραντεβου που ειχα βγει πριν την καραντινα, με καποιον που με πηγε σπιτι του και επεμενε πολυ να του κανω προκαταρκτικα. Και να φανταστεις οτι αυτος μου αρεσε στην αρχη, πριν κανει την μαλακια και ξενερωσω πληρως.
    Απλα, θελω να φυγει αυτο το βαρος απο πανω μου, να μην νιωθω οτι υστερω και να μην φοβαμαι πως μπορει καποιος να προτιμησει μια που ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις στο παρελθον, και οχι εμενα.

    Αυτος που ειμαι τωρα, με βοηθησε να το ξεπερασω. Του εξηγησα πως πριν λιγο καιρο ειχα μια κακη εμπειρια και γι αυτο δεν θελω πιεση στο σεξουαλικο και εδειξε αμεσως κατανοηση.
    Σε ενα ραντεβου δηλαδη απλα αγκαλιαζομασταν, δεν ειχαμε φιληθει ακομα και δεν με πιεσε ουτε γι αυτο. Ειπε οτι θα κανουμε οτι θελω οποτε το θελω εγω και παντα ρωταει πριν κανει η πει το οτιδηποτε. Ξεπερασα αυτη την αηδια και γι αυτο και μονο συνεχιζω, μηπως ξεπερασω και το θεμα του σεξ, που νιωθω οτι δεν ειμαι ετοιμη στα 25 μου.

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 00:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 16:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 14:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 12:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •