Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 166
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Συνηθως ειτε εχω ηδη ξενερωσει πριν βγω
    ειτε πηγα αισιοδοξη και ξενερωσα με τη λιγουρια τους οταν βγηκαμε

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    μα δεν εχω βγει ακομα και σε μερη που μπορω να γνωρισω ατομα σαν αυτα που ψαχνω
    τοσα χρονια μεσω ιντερνετ εκανα γνωριμιες και μονο μια απο κοντα(που ηταν αξιολογο παιδι, αλλα δεν μου ταιριαζε)

    τωρα εχω αρχισει να κανω καποιες νεες συναναστροφες και ελπιζω να συνεχισουμε να βγαινουμε μετα την καραντινα, να δικτυωθω και να γνωρισω κανενα ατομο πιο κοντα στα γουστα και στα ενδιαφεροντα μου

    τωρα για τα κριτηρια, τα εμφανισιακα μου το λενε αρκετοι οτι τα πληρω
    και περα απο αυτο, εχω σπουδασει, εχω δουλεψει, δεν περιμενω κανεναν να με συντηρησει (αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα βρω καποιον να μην μπορουμε να πηγαινουμε βολτες)
    εχω ενδιαφεροντα, διαβαζω, γυμναζομαι, δεν ειμαι απο αυτες που λιωνουν ολη μερα στις σειρες και στα ριαλιτι και δεν κουνανε το μικρο τους δαχτυλακι
    Τότε γιατί αυτό το παράπονο για το ότι δεν έχεις αυτό που δικαιουσε ?
    Γιατί όλη αυτή η βιασύνη?

    Τα κριτήρια που λες εσύ στο ξαναλέω τα πληρεις για όσους προς το παρόν τους θεωρείς Λιγουρία ...

    Να ξέρεις ότι ένας άντρας προκειμένου να πηδήξει σε βλέπει την καλύτερη...
    Σου ρίχνει στα πόδια σου ότι θες να έχεις και ότι θες να ακούσεις ...
    Εκεί θα φανεί η εξυπνάδα που λες ότι έχεις ..Να τον κάνεις πέρα και όχι να του χαρίσεις ότι θέλει προκειμένου να αποκτήσεις κάποιες εμπειρίες .

    Να ξέρεις ότι σε αυτή την περίπτωση δεν τους χρησημοποιεις εσύ ...χάρη τους κάνεις να είσαι σίγουρη..
    Ένα κρεβάτι ψάχνουν και θα το πάρουν ..
    Αν εσύ τους αφήσεις και πας παρακάτω μην σκοτιζεσαι και αυτοί στην επόμενη θα πάνε ...
    Να ξέρεις όμως οι άντρες με όσες και να πάνε κανένας δεν θα τους πει οτιδήποτε ...
    Εσύ όμως έτσι και βγει βρώμα τι κάνεις και γιατί το κάνεις μιας και λες ότι είσαι σε μικρή κοινωνία να είσαι σίγουρη πως θα είσαι σε πολύ πιο δύσκολη θέση από ότι είσαι τώρα ..
    Να ξέρεις ότι μιλάνε ...μιλάνε πολύ για τα κατορθώματα τους ..
    Θέλεις να είσαι ένα από αυτά ?

    Αυτά τα έχεις σκεφτεί?
    Στα λέω αυτά γιατί μονίμως αναφέρεις πως είσαι σε κλειστεί κοινωνία και δεν έχεις πολλές επιλογές ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Καλησπέρα. Μιλάω με ένα παιδί από το καλοκαίρι, έχουμε βγει 3 φορές, έκανα αυτά που μου είπατε, δηλαδή δεν βιάστηκα να γίνει φάση, ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω επιπόλαια πράγματα και εκείνος λέει ψάχνει για κάτι σοβαρό.
    Είχαμε χαθεί για ένα διάστημα που έμεινε άνεργος, γιατί ντρεπόταν.
    Μόλις ξαναβρήκε δουλειά , συναντηθήκαμε κατά τύχη και τελικά αρχίσαμε πάλι να μιλάμε, αφού ζήτησε εκατό φορές συγγνώμη και εξήγησε γιατί χάθηκε.
    Έχει σιχαθεί , λέει, τις κοπέλες που κοιτάνε μόνο τα λεφτά και τον χωρίζουν αν δεν τις κερνάει ή αν δεν τις πηγαίνει σε ακριβά μέρη.
    Εγώ του είπα πως δεν με νοιάζουν τόσο τα κεράσματα, αρκεί όμως να βγαίνουμε και να μην μένουμε σε ένα σπίτι συνέχεια.
    Την πρώτη φορά κέρασε αυτός, ήθελε να κεράσει και την δεύτερη αλλά επέμενα να πληρώσουμε μισά μισά (δεν δυσκολεύτηκα και ιδιαίτερα να τον πείσω) και την τρίτη πήρα κάτι να πιω από ένα περίπτερο και δεν έκανε καν κίνηση να το πληρώσει. Δεν περίμενα να μου κακοφανεί τόσο αυτό το τελευταίο. Ας προσφερόταν, και θα το πλήρωνα εγώ. Δεν μου λείπουν τα λεφτά, αλλά πρώτη φορά συμβαίνει να πληρώνω με αγόρι και μου φάνηκε κάπως. Και οι δικοί μου μια ζωή μου έλεγαν να μην βγαίνω με άτομο που δεν με κερνάει, γιατί δείχνει ότι δεν με υπολογίζει, αν δεν μπαίνει στη διαδικασία να θυσιάσει 2-3 ευρώ για τον καφέ μου. Εσείς τι γνώμη έχετε γι αυτό, γιατί έχω μπερδευτεί. Δεν με είχε απασχολήσει ποτέ αυτό, γιατί ποτέ δεν είχα πληρώσει.

    Τέλος πάντων, πέρα από αυτό...
    Έχουμε φιληθεί και έχουμε κάνει λίγα πράγματα, γιατί μας πρόλαβε η καραντίνα.
    Νιώθω πως υπάρχει κάποια χημεία, γιατί με τους προηγούμενους δεν ένιωθα καθόλου έτσι. Παρόλο, δηλαδή, που δεν μου αρέσει σαν άνθρωπος, σε αυτό το κομμάτι ένιωσα ευχαριστημένη. Γι αυτό δεν τον αφήνω κιόλας, γιατί ίσως είναι η ευκαιρία μου να αποκτήσω μερικές εμπειρίες. Εξάλλου , τώρα, όπως είναι η κατάσταση, δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον.
    Μου λέει λόγια που δεν μου έχει πει κανένας άλλος : ότι είμαι πολύ εντάξει σαν κοπέλα και τον ενδιαφέρω, οτι δεν υπάρχουν πολλές γυναίκες σαν εμένα, ότι θέλει να κάνει κάτι σοβαρό, ότι δεν έχει βγει με ωραιότερη από εμένα. Συνέχεια κάνει κοπλιμέντα. Επίσης, επειδή του έχω εξηγήσει τι με ενοχλεί στους άντρες και στους λιγούρηδες που έχω βγει, προσέχει πάντα τα λόγια του και με ρωτάει κάθε φορά πριν με χαιδέψει κάπου ή πριν πει κάτι πιο πικάντικο.
    Τώρα μέχρι να λήξουν τα μέτρα, δεν μπορούμε να βρεθούμε λόγω απόστασης (πήγα στους γονείς μου) και έλεγε ότι φοβάται μήπως ξενερώσω με την κατάσταση και χαλάσει ό,τι ξεκινήσαμε. Τον ηρέμησα και του είπα όχι. Μιλάμε κάθε μέρα, όμως , ρε παιδιά δεν είναι αυτό που θέλω. Δεν έχουμε κανένα κοινό ενδιαφέρον, δεν τον θεωρώ αρκετά έξυπνο, είναι και μετρημένα τα λεφτά του από ό,τι καταλαβαίνω και δεν ξέρω αν, όταν λήξει ο περιορισμός, θα μπορούμε να βγαίνουμε, να κάνουμε εκδρομές και όλα αυτά που θέλω να ζήσω επιτέλους με κάποιον.

    Δεν κάνω το θέμα για να ρωτήσω αν πρέπει να το κόψω, γιατί δεν θα το κόψω. Θα συνεχίσω μέχρι να αποκτήσω κάποιες εμπειρίες, αφού δεν με αηδιάζει και ξέρει τι κάνει, και μέχρι να βρω κάποιον καλύτερο.
    Αλλά με στενοχωρεί που βλέπω άλλες κοπέλες να έχουν κάποιον που θέλουν πραγματικα και αγόρια που πάνε μαζί τους εκδρομές, βγαίνουν τακτικά...
    Κι ακομα περισσότερο στενοχωριεμαι που ενω εχω κανει προσπαθειες, δεν εχω κατι που να πληρει τις περισσοτερες απο τις επιθυμιες μου. Δεν περιμενω να βρω και καποιον ιδανικο, αλλα οχι να ειναι και τοσο κατωτερος απο αυτα που θελω.
    Φυσικά δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν, δηλαδή στους δικούς μου αόριστα ότι έχω ξεκινήσει κάτι με κάποιον, δεν τολμώ να πω αυτά που με ενοχλούν και δεν θα τα πω σε κανέναν. Ας νομιζουν οτι εχω κατι που μου αρεσει.
    Απλως θελω να πιστευω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες κι οτι, αν εχω πλεον εμπειριες, θα αξιζω καποιον πολυ καλυτερο απο αυτον.
    Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που δεν χρειαζεται να απανταω σε κανεναν ηλιθιο απο αυτους που μου στελνουν στο φβ και στο ινστα και χαιρομαι να τους λεω οτι "Εχω κατι αλλο αυτη τη στιγμη"

    Δεν ρωταω κατι, απλα θελω να τα βγαλω απο μεσα μου
    Προσποιουμαι οτι μου αρεσει, μου λεει κι εκεινος οτι με σκεφτεται και ανυπομονει να με ξαναδει και χαιρομαι που καποιος με βλεπει ετσι, και νιωθω ασφαλεια να συνεχισω και να αποκτησω καποιες εμπειριες παραπανω εστω,αν δεν καταφερω να ολοκληρωσω.
    Ειμαι ευχαριστημενη για τα παραπανω, ειμαι αποφασισμενη να μην κανω πισω, αλλα καταβαθος δεν θα ηθελα να ηταν ετσι ο πρωτος μου, σε εναν ιδανικο κοσμο. Ομως επειδη ο κοσμος δεν ειναι ιδανικος, νιωθω σαν να μην εχω αλλη επιλογη.
    Καλησπέρα. Έχει μοιραστεί μαζί σου ένα προβλημα - προβληματισμό του το οποίο έδειξες με λόγια ότι τον καταλαβαίνεις και δεν είσαι σαν τις άλλες που έχει γνωρίσει (αναφέρομαι στο οικονομικό κομμάτι). Στην πράξη όμως έδειξες πως και εσυ είσαι σαν τις άλλες και νευριάζεις μαζί του που δεν έκανε κίνηση να πληρώσει κάτι.. Έχεις την εντύπωση ότι οι άνθρωποι μπορούν να διαβάσουν αυτά που σκέφτεσαι και να αγνοούν αυτά που λες? Έχεις κάνει ακριβώς αυτό που σου κάνουν οι τύποι που γνωρίζεις και σε εκνευρίζει. Τους λες ότι θες να το πας σιγά σιγά, λένε ότι καταλαβαίνουν αλλά στην πράξη σε πιέζουν να προχωρησετε.
    Θες να βρεις κάποιον για να σε βγάζει έξω, να πηγαίνετε εκδρομές, να σου πληρώνει τα έξοδα σου και δεν δίνεις σημασία στο να βρεις έναν άνθρωπο για να περνάς καλά.. Υπάρχουν άντρες που θα πληρώσουν τα έξοδα μιας γυναίκας, υπάρχουν και άλλοι που δεν θα το κάνουν. Είναι επιλογή του άντρα αν θα το κάνει, δεν είναι ο κανόνας.. Τα έξοδα σου θα έπρεπε από μόνη σου να θες να τα πληρώνεις και όχι να ψάχνεις χορηγό. Σε κανένα δεν αξίζει να τον κοιτάνε στην τσέπη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Συνηθως ειτε εχω ηδη ξενερωσει πριν βγω
    ειτε πηγα αισιοδοξη και ξενερωσα με τη λιγουρια τους οταν βγηκαμε
    Αφού ξενερωσες πριν βγεις, γιατί βγήκες?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Βγήκα για να αποκτήσω εμπειρίες.
    Απλά ως τώρα δεν είχα κουράγιο να ολοκληρώσω με αυτούς.
    Με αυτόν νιώθω μια ασφάλεια παραπάνω και καταλαβαίνω τη διαφορά στην χημεία, με τους άλλους δεν είχα σχεδόν καθόλου χημεία.

    Κι όχι, δεν περιμένω να με συντηρήσει και να με ζήσει.
    Αλλα να έχουμε άνεση για εξόδους, εκδρομές εμπειρίες κλπ όχι να την βγάζουμε σε ένα σπίτι. Αυτό δεν θέλω με κανέναν. Σπίτι κάθομαι και μόνη μου.
    Το ότι θέλω να βγαίνουμε βόλτες και να κάνουμε πράγματα δεν σημαίνει να μου τα πληρώνει όλα αυτός. Και ούτε ότι εγώ δεν θα του έκανα κάποιο δώρο, αν αυτός μου έκανε.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Τελικά ζητάς κάτι παράλογο, γιατί έτσι όπως σκέφτεσαι δεν σου αξίζει ούτε ο τελευταίος λιγούρης. Λες ότι θες να στίψεις τους λιγούρηδες, αλλά τελικά στίβεις ακόμα κι αυτό το καλό παιδί που φαίνεται ερωτευμένο μαζί σου. Πήγαινε να τα πεις σε έναν ψυχίατρο που θα πληρωθεί τουλάχιστον για τη συνεδρία, εμείς γιατί να χαλάμε το βράδυ μας στο τζάμπα; Έχεις διαταραχή προσωπικότητας, με κοινές λέξεις είσαι ένας κακός χαρακτήρας, τοξικός άνθρωπος. Κάνεις τη χειρότερη δυσφήμιση στις υπόλοιπες γυναίκες αυτού του πλανήτη.
    Λυπαμαι πολυ αλλα συμφωνω. Δεν ειναι ο χωρος καταλληλος για να λεμε αυτες τις κουβεντες αλλα ειναι η αληθεια. Ντραπηκα και μονο που τα διαβασα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Βγήκα για να αποκτήσω εμπειρίες.
    Απλά ως τώρα δεν είχα κουράγιο να ολοκληρώσω με αυτούς.
    Με αυτόν νιώθω μια ασφάλεια παραπάνω και καταλαβαίνω τη διαφορά στην χημεία, με τους άλλους δεν είχα σχεδόν καθόλου χημεία.

    Κι όχι, δεν περιμένω να με συντηρήσει και να με ζήσει.
    Αλλα να έχουμε άνεση για εξόδους, εκδρομές εμπειρίες κλπ όχι να την βγάζουμε σε ένα σπίτι. Αυτό δεν θέλω με κανέναν. Σπίτι κάθομαι και μόνη μου.
    Το ότι θέλω να βγαίνουμε βόλτες και να κάνουμε πράγματα δεν σημαίνει να μου τα πληρώνει όλα αυτός. Και ούτε ότι εγώ δεν θα του έκανα κάποιο δώρο, αν αυτός μου έκανε.
    Προσπαθώ να βρω τις κατάλληλες λέξεις για να σου πω το αυτονόητο και να μην παραβιασω τους κανόνες του φόρουμ, αλλά δεν τις βρίσκω. Τέλος πάντων...
    Δεν ξέρω τι εννοείς εσύ με εμπειρίες αλλά εγώ δεν έβγαινα καν με κάποιον που δεν μου άρεσε, πόσο μάλλον να "αποκτήσω εμπειρία".
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Στο έχω πει και στο ξαναλέω ...

    Πρόσεχε στο τέλος μην σιχαθεις τον ίδιο σου τον ευατο ....
    Δεν διαφέρεις σε τίποτα από αυτές που πάνε με τον έναν και τον άλλον για άλλο λόγο...

    Κάθε φορά θα σου τα λέω και ποιο ωμά μπας και καταλάβεις πόσο κακό κανεις μόνο στον ίδιο σου τον ευατο και όχι στα Λιγουρία που συναναστρέφεσαι ...

    Μας είχες πει ότι θα πήγαινες σε ψυχολόγο ..
    Τι έκανες με αυτό το θέμα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Serenity. View Post
    Λυπαμαι πολυ αλλα συμφωνω. Δεν ειναι ο χωρος καταλληλος για να λεμε αυτες τις κουβεντες αλλα ειναι η αληθεια. Ντραπηκα και μονο που τα διαβασα.
    Αν η Λεμον ήταν ψυχιατρικά ασθενής, εννοείται ότι θα απέφευγα να της μιλήσω έτσι, αλλά δεν είναι τελικά. Θυματοποιεί τον εαυτό της, μας ξεγελάει αρχικά, αλλά πετάει κάτι απίστευτες προτάσεις από εδώ και από εκεί οι οποίες τελικά αποκαλύπτουν την ασχήμια της. Το πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέι. Αυτό να διαβάσει, θα της φανεί και εύπεπτο, για δυσκολότερα κείμενα δεν την κόβω.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εσένα δεν σε καλύπτει ούτε ο ίδιος σου ο εαυτός, θα σε καλύψει ο άλλος; Κρίμα για το παιδάκι αλλά οκ πρέπει να μάθει και αυτό...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όταν οι άντρες πάνε να μας χρησιμοποιήσουν για σεξ, εμείς γιατί να μην τους χρησιμοποιούμε;
    Τόσες φορές αηδίασα με την πάρτη τους. Αφού είναι τόσο λίγοι για εμένα, γιατί απλά να μην τους στίψω, όπως λες; Δεν αρνούμαι οτι αυτό μπορεί να κάνω.
    Όταν γνωρίσω κάποιον που θα μου αρέσει, θα του φερθώ σωστά,εννοείται.
    Αλλά άτομα για τα οποία δεν δίνω δεκάρα, γιατί να μην τα χρησιμοποιήσω;
    Σιχάθηκα να γίνεται το ανάποδο συνέχεια.
    Ήδη έστειλα σε κάποιους που βγήκα ότι τώρα που γνώρισα ένα σωστό παιδί , δείχνουν τόσο λίγοι στα μάτια μου.

    Ναι, είναι καλό παιδί, είναι σωστός στη συμπεριφορά του, αλλά δεν παύει να μην μου είναι καθόλου ελκυστικός σαν άνθρωπος, πέρα από τη χημεία που ανέφερα στο ερωτικό.
    Όσο μιλάω μαζί του τόσο ξενερώνω, ωστόσο δεν κάνω πίσω. Θα πάρω ό,τι εμπειρία μπορώ και μετά θα τον αφήσω με κάποια δικαιολογία. Δεν τον θέλω, υπό άλλες συνθήκες πραγματικά δεν θα έβγαινα δεύτερο ραντεβού μαζί του, μην πω ούτε πρώτο.

    Όχι, τράπεζα δεν είναι, αλλά κινηση μπορούσε να κάνει. Και θα το πλήρωνα εγώ.
    Ένα άλλο παιδί που έβγαινα, δεν με άφηνε να πληρώνω ούτε αναψυκτικό από το περίπτερο. Και έκανε μια απλή δουλειά και ήταν και σε πολύτεκνη οικογένεια.
    Όλοι μέχρι στιγμής με κερνούσαν, ακόμα και φοιτητές που δεν είχαν δικά τους λεφτά.
    Δεν λεω να με κερνάει πάντα, αλλά να κάνει την κίνηση, κι ας πληρώσω εγώ στο τέλος.
    Εσείς θα θέλατε να συνεχίσετε μια σχέση με ένα άτομο που είναι μετρημένα τα λεφτά του και δεν ξέρετε αν μπορείτε να βγαίνετε, να πάτε κάπου ένα σαββατοκύριακο, να κάνετε δώρα ο ένας στον άλλον; Εγώ όχι πάντως. Και ο λόγος που το παραβλέπω, αν και με ενοχλεί, είναι γιατί τον συγκεκριμένο δεν τον θέλω για σχέση, άλλος είναι ο σκοπός μου.

    Ναι, μιλάμε κάθε μέρα τώρα και μάλιστα χθες άφησε να εννοηθεί πως είναι ερωτευμένος μαζί μου. Και πριν λίγες μέρες , κάναμε ένα αστείο, και τέλος πάντων είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου πως είμαι η κοπέλα του.
    Πρώτη φορά με βλέπει κάποιος τόσο σοβαρά και χαίρομαι που το κατάφερα. Αλλά δεν τον θέλω.
    Θα συνεχίσω μαζί του, αλλά πραγματικά θέλω να ξεσπάσω εδώ αυτό που νιώθω. Δεν ήθελα να είναι έτσι η πρώτη μου σχέση, ούτε καμία μου σχέση.
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτός ο άνθρωπος και τον θεωρώ λίγο για την προσπάθεια που έχω κάνει , ώστε να τραβάω άντρες με πιο υψηλά στάνταρ.
    Γιατί να μην έχω κάποιον που να μου αρέσει, έστω και λίγο;

    Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνεις ούτε λίγο τι γράφεις;;;;;;;
    Μάλλον όχι....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Lemonpie ίσως να πηγες ενα βημα παρακατω, είναι θετικό το ζητημα σου όμως εξακολουθεί να υπαρχει όπως ακριβως και στα προηγουμενα ποστ σου.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    ......
    Ναι, μιλάμε κάθε μέρα τώρα και μάλιστα χθες άφησε να εννοηθεί πως είναι ερωτευμένος μαζί μου. Και πριν λίγες μέρες , κάναμε ένα αστείο, και τέλος πάντων είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου πως είμαι η κοπέλα του.
    Πρώτη φορά με βλέπει κάποιος τόσο σοβαρά και χαίρομαι που το κατάφερα. Αλλά δεν τον θέλω.
    Θα συνεχίσω μαζί του, αλλά πραγματικά θέλω να ξεσπάσω εδώ αυτό που νιώθω. Δεν ήθελα να είναι έτσι η πρώτη μου σχέση, ούτε καμία μου σχέση.
    Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτός ο άνθρωπος και τον θεωρώ λίγο για την προσπάθεια που έχω κάνει , ώστε να τραβάω άντρες με πιο υψηλά στάνταρ.
    Γιατί να μην έχω κάποιον που να μου αρέσει, έστω και λίγο;
    μα εσυ φταις που ειναι ετσι η πρωτη σου σχεση!!!!!
    στον εαυτο σου να τα λες. οχι σε μας!!
    οσο κανεις τετοιες επιλογες ανδρων που απαξιωνεις, ετσι θα ειναι και η ζωη σου και οι σχεσεις σου απαξιωμενες..
    και μονο αυτο σου αξιζει και αυτο θα εχεις παντα, οχι επειδη εισαι κακος ανθρωπος, αλλα επειδη ΕΣΥ αυτο επιδιωκεις.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Λεμον σαν μεγαλυτεροσ η ζωη ολη ειναι τι θελεισ συνηθωσ γινεται οτι θελεισ γι αυτο προσεχε τι θεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα εσυ φταις που ειναι ετσι η πρωτη σου σχεση!!!!!
    στον εαυτο σου να τα λες. οχι σε μας!!
    οσο κανεις τετοιες επιλογες ανδρων που απαξιωνεις, ετσι θα ειναι και η ζωη σου και οι σχεσεις σου απαξιωμενες..
    και μονο αυτο σου αξιζει και αυτο θα εχεις παντα, οχι επειδη εισαι κακος ανθρωπος, αλλα επειδη ΕΣΥ αυτο επιδιωκεις.
    Αυτό είναι το πρόβλημά της, νομίζει ότι η μοίρα της χρωστάει τον τέλειο άντρα

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 01:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 17:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 15:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •