Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 166
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Νομίζω κατάφερα να κάνω σχέση, αλλά δεν με καλύπτει.

    Καλησπέρα. Μιλάω με ένα παιδί από το καλοκαίρι, έχουμε βγει 3 φορές, έκανα αυτά που μου είπατε, δηλαδή δεν βιάστηκα να γίνει φάση, ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω επιπόλαια πράγματα και εκείνος λέει ψάχνει για κάτι σοβαρό.
    Είχαμε χαθεί για ένα διάστημα που έμεινε άνεργος, γιατί ντρεπόταν.
    Μόλις ξαναβρήκε δουλειά , συναντηθήκαμε κατά τύχη και τελικά αρχίσαμε πάλι να μιλάμε, αφού ζήτησε εκατό φορές συγγνώμη και εξήγησε γιατί χάθηκε.
    Έχει σιχαθεί , λέει, τις κοπέλες που κοιτάνε μόνο τα λεφτά και τον χωρίζουν αν δεν τις κερνάει ή αν δεν τις πηγαίνει σε ακριβά μέρη.
    Εγώ του είπα πως δεν με νοιάζουν τόσο τα κεράσματα, αρκεί όμως να βγαίνουμε και να μην μένουμε σε ένα σπίτι συνέχεια.
    Την πρώτη φορά κέρασε αυτός, ήθελε να κεράσει και την δεύτερη αλλά επέμενα να πληρώσουμε μισά μισά (δεν δυσκολεύτηκα και ιδιαίτερα να τον πείσω) και την τρίτη πήρα κάτι να πιω από ένα περίπτερο και δεν έκανε καν κίνηση να το πληρώσει. Δεν περίμενα να μου κακοφανεί τόσο αυτό το τελευταίο. Ας προσφερόταν, και θα το πλήρωνα εγώ. Δεν μου λείπουν τα λεφτά, αλλά πρώτη φορά συμβαίνει να πληρώνω με αγόρι και μου φάνηκε κάπως. Και οι δικοί μου μια ζωή μου έλεγαν να μην βγαίνω με άτομο που δεν με κερνάει, γιατί δείχνει ότι δεν με υπολογίζει, αν δεν μπαίνει στη διαδικασία να θυσιάσει 2-3 ευρώ για τον καφέ μου. Εσείς τι γνώμη έχετε γι αυτό, γιατί έχω μπερδευτεί. Δεν με είχε απασχολήσει ποτέ αυτό, γιατί ποτέ δεν είχα πληρώσει.

    Τέλος πάντων, πέρα από αυτό...
    Έχουμε φιληθεί και έχουμε κάνει λίγα πράγματα, γιατί μας πρόλαβε η καραντίνα.
    Νιώθω πως υπάρχει κάποια χημεία, γιατί με τους προηγούμενους δεν ένιωθα καθόλου έτσι. Παρόλο, δηλαδή, που δεν μου αρέσει σαν άνθρωπος, σε αυτό το κομμάτι ένιωσα ευχαριστημένη. Γι αυτό δεν τον αφήνω κιόλας, γιατί ίσως είναι η ευκαιρία μου να αποκτήσω μερικές εμπειρίες. Εξάλλου , τώρα, όπως είναι η κατάσταση, δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον.
    Μου λέει λόγια που δεν μου έχει πει κανένας άλλος : ότι είμαι πολύ εντάξει σαν κοπέλα και τον ενδιαφέρω, οτι δεν υπάρχουν πολλές γυναίκες σαν εμένα, ότι θέλει να κάνει κάτι σοβαρό, ότι δεν έχει βγει με ωραιότερη από εμένα. Συνέχεια κάνει κοπλιμέντα. Επίσης, επειδή του έχω εξηγήσει τι με ενοχλεί στους άντρες και στους λιγούρηδες που έχω βγει, προσέχει πάντα τα λόγια του και με ρωτάει κάθε φορά πριν με χαιδέψει κάπου ή πριν πει κάτι πιο πικάντικο.
    Τώρα μέχρι να λήξουν τα μέτρα, δεν μπορούμε να βρεθούμε λόγω απόστασης (πήγα στους γονείς μου) και έλεγε ότι φοβάται μήπως ξενερώσω με την κατάσταση και χαλάσει ό,τι ξεκινήσαμε. Τον ηρέμησα και του είπα όχι. Μιλάμε κάθε μέρα, όμως , ρε παιδιά δεν είναι αυτό που θέλω. Δεν έχουμε κανένα κοινό ενδιαφέρον, δεν τον θεωρώ αρκετά έξυπνο, είναι και μετρημένα τα λεφτά του από ό,τι καταλαβαίνω και δεν ξέρω αν, όταν λήξει ο περιορισμός, θα μπορούμε να βγαίνουμε, να κάνουμε εκδρομές και όλα αυτά που θέλω να ζήσω επιτέλους με κάποιον.

    Δεν κάνω το θέμα για να ρωτήσω αν πρέπει να το κόψω, γιατί δεν θα το κόψω. Θα συνεχίσω μέχρι να αποκτήσω κάποιες εμπειρίες, αφού δεν με αηδιάζει και ξέρει τι κάνει, και μέχρι να βρω κάποιον καλύτερο.
    Αλλά με στενοχωρεί που βλέπω άλλες κοπέλες να έχουν κάποιον που θέλουν πραγματικα και αγόρια που πάνε μαζί τους εκδρομές, βγαίνουν τακτικά...
    Κι ακομα περισσότερο στενοχωριεμαι που ενω εχω κανει προσπαθειες, δεν εχω κατι που να πληρει τις περισσοτερες απο τις επιθυμιες μου. Δεν περιμενω να βρω και καποιον ιδανικο, αλλα οχι να ειναι και τοσο κατωτερος απο αυτα που θελω.
    Φυσικά δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν, δηλαδή στους δικούς μου αόριστα ότι έχω ξεκινήσει κάτι με κάποιον, δεν τολμώ να πω αυτά που με ενοχλούν και δεν θα τα πω σε κανέναν. Ας νομιζουν οτι εχω κατι που μου αρεσει.
    Απλως θελω να πιστευω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες κι οτι, αν εχω πλεον εμπειριες, θα αξιζω καποιον πολυ καλυτερο απο αυτον.
    Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που δεν χρειαζεται να απανταω σε κανεναν ηλιθιο απο αυτους που μου στελνουν στο φβ και στο ινστα και χαιρομαι να τους λεω οτι "Εχω κατι αλλο αυτη τη στιγμη"

    Δεν ρωταω κατι, απλα θελω να τα βγαλω απο μεσα μου
    Προσποιουμαι οτι μου αρεσει, μου λεει κι εκεινος οτι με σκεφτεται και ανυπομονει να με ξαναδει και χαιρομαι που καποιος με βλεπει ετσι, και νιωθω ασφαλεια να συνεχισω και να αποκτησω καποιες εμπειριες παραπανω εστω,αν δεν καταφερω να ολοκληρωσω.
    Ειμαι ευχαριστημενη για τα παραπανω, ειμαι αποφασισμενη να μην κανω πισω, αλλα καταβαθος δεν θα ηθελα να ηταν ετσι ο πρωτος μου, σε εναν ιδανικο κοσμο. Ομως επειδη ο κοσμος δεν ειναι ιδανικος, νιωθω σαν να μην εχω αλλη επιλογη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Καλησπέρα. Μιλάω με ένα παιδί από το καλοκαίρι, έχουμε βγει 3 φορές, έκανα αυτά που μου είπατε, δηλαδή δεν βιάστηκα να γίνει φάση, ξεκαθάρισα ότι δεν θέλω επιπόλαια πράγματα και εκείνος λέει ψάχνει για κάτι σοβαρό.
    Είχαμε χαθεί για ένα διάστημα που έμεινε άνεργος, γιατί ντρεπόταν.
    Μόλις ξαναβρήκε δουλειά , συναντηθήκαμε κατά τύχη και τελικά αρχίσαμε πάλι να μιλάμε, αφού ζήτησε εκατό φορές συγγνώμη και εξήγησε γιατί χάθηκε.
    Έχει σιχαθεί , λέει, τις κοπέλες που κοιτάνε μόνο τα λεφτά και τον χωρίζουν αν δεν τις κερνάει ή αν δεν τις πηγαίνει σε ακριβά μέρη.
    Εγώ του είπα πως δεν με νοιάζουν τόσο τα κεράσματα, αρκεί όμως να βγαίνουμε και να μην μένουμε σε ένα σπίτι συνέχεια.
    Την πρώτη φορά κέρασε αυτός, ήθελε να κεράσει και την δεύτερη αλλά επέμενα να πληρώσουμε μισά μισά (δεν δυσκολεύτηκα και ιδιαίτερα να τον πείσω) και την τρίτη πήρα κάτι να πιω από ένα περίπτερο και δεν έκανε καν κίνηση να το πληρώσει. Δεν περίμενα να μου κακοφανεί τόσο αυτό το τελευταίο. Ας προσφερόταν, και θα το πλήρωνα εγώ. Δεν μου λείπουν τα λεφτά, αλλά πρώτη φορά συμβαίνει να πληρώνω με αγόρι και μου φάνηκε κάπως. Και οι δικοί μου μια ζωή μου έλεγαν να μην βγαίνω με άτομο που δεν με κερνάει, γιατί δείχνει ότι δεν με υπολογίζει, αν δεν μπαίνει στη διαδικασία να θυσιάσει 2-3 ευρώ για τον καφέ μου. Εσείς τι γνώμη έχετε γι αυτό, γιατί έχω μπερδευτεί. Δεν με είχε απασχολήσει ποτέ αυτό, γιατί ποτέ δεν είχα πληρώσει.

    Τέλος πάντων, πέρα από αυτό...
    Έχουμε φιληθεί και έχουμε κάνει λίγα πράγματα, γιατί μας πρόλαβε η καραντίνα.
    Νιώθω πως υπάρχει κάποια χημεία, γιατί με τους προηγούμενους δεν ένιωθα καθόλου έτσι. Παρόλο, δηλαδή, που δεν μου αρέσει σαν άνθρωπος, σε αυτό το κομμάτι ένιωσα ευχαριστημένη. Γι αυτό δεν τον αφήνω κιόλας, γιατί ίσως είναι η ευκαιρία μου να αποκτήσω μερικές εμπειρίες. Εξάλλου , τώρα, όπως είναι η κατάσταση, δεν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον.
    Μου λέει λόγια που δεν μου έχει πει κανένας άλλος : ότι είμαι πολύ εντάξει σαν κοπέλα και τον ενδιαφέρω, οτι δεν υπάρχουν πολλές γυναίκες σαν εμένα, ότι θέλει να κάνει κάτι σοβαρό, ότι δεν έχει βγει με ωραιότερη από εμένα. Συνέχεια κάνει κοπλιμέντα. Επίσης, επειδή του έχω εξηγήσει τι με ενοχλεί στους άντρες και στους λιγούρηδες που έχω βγει, προσέχει πάντα τα λόγια του και με ρωτάει κάθε φορά πριν με χαιδέψει κάπου ή πριν πει κάτι πιο πικάντικο.
    Τώρα μέχρι να λήξουν τα μέτρα, δεν μπορούμε να βρεθούμε λόγω απόστασης (πήγα στους γονείς μου) και έλεγε ότι φοβάται μήπως ξενερώσω με την κατάσταση και χαλάσει ό,τι ξεκινήσαμε. Τον ηρέμησα και του είπα όχι. Μιλάμε κάθε μέρα, όμως , ρε παιδιά δεν είναι αυτό που θέλω. Δεν έχουμε κανένα κοινό ενδιαφέρον, δεν τον θεωρώ αρκετά έξυπνο, είναι και μετρημένα τα λεφτά του από ό,τι καταλαβαίνω και δεν ξέρω αν, όταν λήξει ο περιορισμός, θα μπορούμε να βγαίνουμε, να κάνουμε εκδρομές και όλα αυτά που θέλω να ζήσω επιτέλους με κάποιον.

    Δεν κάνω το θέμα για να ρωτήσω αν πρέπει να το κόψω, γιατί δεν θα το κόψω. Θα συνεχίσω μέχρι να αποκτήσω κάποιες εμπειρίες, αφού δεν με αηδιάζει και ξέρει τι κάνει, και μέχρι να βρω κάποιον καλύτερο.
    Αλλά με στενοχωρεί που βλέπω άλλες κοπέλες να έχουν κάποιον που θέλουν πραγματικα και αγόρια που πάνε μαζί τους εκδρομές, βγαίνουν τακτικά...
    Κι ακομα περισσότερο στενοχωριεμαι που ενω εχω κανει προσπαθειες, δεν εχω κατι που να πληρει τις περισσοτερες απο τις επιθυμιες μου. Δεν περιμενω να βρω και καποιον ιδανικο, αλλα οχι να ειναι και τοσο κατωτερος απο αυτα που θελω.
    Φυσικά δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν, δηλαδή στους δικούς μου αόριστα ότι έχω ξεκινήσει κάτι με κάποιον, δεν τολμώ να πω αυτά που με ενοχλούν και δεν θα τα πω σε κανέναν. Ας νομιζουν οτι εχω κατι που μου αρεσει.
    Απλως θελω να πιστευω οτι θα ερθουν καλυτερες μερες κι οτι, αν εχω πλεον εμπειριες, θα αξιζω καποιον πολυ καλυτερο απο αυτον.
    Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που δεν χρειαζεται να απανταω σε κανεναν ηλιθιο απο αυτους που μου στελνουν στο φβ και στο ινστα και χαιρομαι να τους λεω οτι "Εχω κατι αλλο αυτη τη στιγμη"

    Δεν ρωταω κατι, απλα θελω να τα βγαλω απο μεσα μου
    Προσποιουμαι οτι μου αρεσει, μου λεει κι εκεινος οτι με σκεφτεται και ανυπομονει να με ξαναδει και χαιρομαι που καποιος με βλεπει ετσι, και νιωθω ασφαλεια να συνεχισω και να αποκτησω καποιες εμπειριες παραπανω εστω,αν δεν καταφερω να ολοκληρωσω.
    Ειμαι ευχαριστημενη για τα παραπανω, ειμαι αποφασισμενη να μην κανω πισω, αλλα καταβαθος δεν θα ηθελα να ηταν ετσι ο πρωτος μου, σε εναν ιδανικο κοσμο. Ομως επειδη ο κοσμος δεν ειναι ιδανικος, νιωθω σαν να μην εχω αλλη επιλογη.

    Αφου μετά απο όσα σου εχουμε πει εσυ συνεχίζεις να εισαι στο κόσμο σου και δεν αξίζει πραγματικα να ασχοληθεί κανενας παραπάνω ,θα σου πω να το ζήσεις αυτή την φορα και οπου βγει...αλλωστε δεν εχεις να χασεις και τιποτα πλεον.....

    Μονο και μονο γιατι βρηκες κάποιον που να σε αγγίζει και να μην αηδιάζεις ...μόνο και μονο γι αυτα που σου υπογράμμισα ..
    Ειναι ενα βημα και αυτο που έκανες ..Τουλαχιστον ισως ετσι δεν σιχαθεις τους αντρες αλλά και τον ιδιο σου τον ευατο ....

    Αφου πιστευεις οτι αυτο αξίζεις τουλάχιστον καντω με αυτόν μήπως και ετσι μπορέσεις και πας παρακάτω...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Αυτό μόνο με κρατάει, το ότι δεν αηδιάζω και ότι φιλάει καλά
    Και κάνει ό,τι μπορεί για να μην με φέρνει σε άβολη θέση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Αυτα να κοιτασ οχι τα λεφτα λεφτα οι μισοι κλεβουν κι εχουν λεφτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αυτό μόνο με κρατάει, το ότι δεν αηδιάζω και ότι φιλάει καλά
    Και κάνει ό,τι μπορεί για να μην με φέρνει σε άβολη θέση
    Κρατα αυτο μονο σε πρώτη φαση και τίποτε αλλο.
    Βαλε στην άκρη το γεγονός οτι έχει ή δεν έχει λεφτά ή ολα αυτά που προσπαθείς απεγνωσμένα να βρεις σε ενας ανθρωπο με την μια και σε οδηγούν σε λάθος κινήσεις ..

    Αφου σου μιλάει ομορφα και σε σέβεται κοιτα να "παίξεις " σε αυτό το κομμάτι .
    Ζήσε τον ρομαντισμό μέσα απο αυτό και μπορεί έτσι να σου βγουν πολλά ακόμα ..Τουλάχιστον αυτη την φορά δεν ξεκινας μόνο αναγκαστικά ..


    Εκμεταλευ σου και την κατάσταση της καραντίνας και μπορεί όλος αυτός ο καιρός που θα είσαι κλεισμένη να σε κάνει να αναπτύξεις όμορφα και ερωτικά συναισθήματα, ωστε οταν βρεθείτε να προχωρήσετε και παρακάτω ..
    Μην κανεις το λάθος όμως και κάνεις πράγματα με το ζόρι ...θα σε ξενερώσει και αυτός απίστευτα ...ασε αυτη την φορά να μιλήσουν άλλα απο την στιγμή που ειναι και αυτός σε τετοια φαση ...

    Και που ξέρεις μπορει αυτή την φορα να ξυπνήσει το δικο σου σώμα και να ζητάς εσυ να βρεθείτε παρα αυτος...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    αυτα που λες σκεφτομαι
    κανω τα στραβα ματια πολλες φορες
    καποια στιγμη θελω να πιστευω θα εχω δικαιωμα σε κατι πολυ καλυτερο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Αυτο ειναι το καλυτερο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    lemonpie εχω πειστει πλεον οτι μασ τρολλαρεισ;p

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    αυτα που λες σκεφτομαι
    κανω τα στραβα ματια πολλες φορες
    καποια στιγμη θελω να πιστευω θα εχω δικαιωμα σε κατι πολυ καλυτερο
    Δικαίωμα μπορείς να έχεις σε πολλά αρκεί να τα διεκδικήσεις με σωστό και θεμιτό τρόπο ..

    Άσε τον χρόνο να κάνει την δουλειά του και ότι κανείς καντω για εσένα και πάψε να ασχολησε με τους άλλους ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Περιμένεις να σου πληρώνουν και το νερό από το περίπτερο; Αυτό σε χάλασε; Εύχομαι να σε χωρίσει εκείνος πρώτος. Αποκλείεται να είναι λιγότερο έξυπνος από εσένα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν απαιτησα να μου το πληρωσει
    Ας εκανε την κινηση, και δεν θα τον αφηνα , εγω θα πληρωνα. Αλλα θα μου αρεσε η κινηση.
    Δεν ειναι αυτο το βασικο μου προβλημα. Ας πληρωνει ο καθενας τα δικα του, αλλα να βγαινουμε και να κανουμε πραγματα.
    Τελος παντων, εδω δεν ειναι αυτο το προβλημα τωρα. Θα το προσπερασω κι αυτο, γιατι αλλος ειναι ο σκοπος μου, δεν τον θελω και για σχεση. Απλα το παρεθεσα εδω για να ακουσω τη γνωμη σας, επειδη οι δικοι μου ειναι πολυ κατα στο να μην πληρωνει ο αντρας, κι αν τους το ελεγα αυτο θα μου ελεγαν να τον παρατησω.
    Εγω απλα εχω πει οτι εχω ξεκινησει κατι με καποιον, αυτα δεν τα λεω σε κανεναν.

    Το θεμα δεν το εκανα για να βγαλω απο μεσα μου το παραπονο μου, εχω αποφασισει τι θα κανω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,107
    Θέλουμε ισότητα στα δικαιώματα, αλλά να πληρώνει ο άντρας και να πηγαίνει στον πόλεμο γιατί "έτσι είναι η φύση του". Το θέμα βέβαια εδώ δεν είναι αν πληρώνει, είναι ότι μάλλον δεν θα βρεις κανέναν για τον οποίο να τρελαίνεσαι από έρωτα, γιατί μάλλον δε σου βγαίνει. Σεξ μπορεί να κάνεις, μπορεί και όχι, αλλά κάποιος που να σε κάνει να ερωτευτείς τρελά έχει υπάρξει ποτέ? Εγώ νομίζω όχι, αλλά πες μου μήπως κάνω λάθος. Και δεν είναι υποχρεωτικό να ζεις τον τρελό έρωτα επειδή "ξέρεις άλλες που τον ζουν με το αγόρι τους". Δεν είναι για όλους οι τρελοί έρωτες, άσε που δεν κρατάνε ποτέ για πολύ.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΜΠραβο για την νεα σου σχεση κοπελια, ευχομαι οτι καλητερο.Μου αρεσει που εισαι αρκετα ειλικρινης σε σχεση με αλλες κοπελες οπου λενε οτι αναζητουν τον ρομαντισμο και οτι δεν τους ενδιαφερει το χρημα και τα υλικα αγαθα.
    ΑΝ και αυτα που ζητας ειναι ο τελειος ανδρας ,κατις δυστυχως που ζητανε οι πιο πολλες κοπελες κι για αυτο δεν υπαρχουν πλεον γαμοι, παρολα αυτα νομιζω οτι καλα κανεις που δεν το σπας ,την σχεση ,εξαλου κανενας ερωτας δεν ερχεται μονομιας,μονο στις ταινιες.Ο ερωτας πλαθεται σιγα σιγα αναμεσα στους δυο.
    Αν ειναι τσιγκουνης να ξερεις οτι θα ειναι τσιγκουνης και στα αισθηματα ,αυτα πανε μαζι ,θα σου πω κατις αλλα δεν θελω να πικραθεις.Απο την ως σημερα εμπειρια μου ,απο φιλους μου που ειναι αρκετα καλα οικονομικα εχω καταλαβει οτι αυτην την ατακα την αναφερουν διοτις σκοπος τους ειναι αφου τα λεφτα για αυτους ειναι σαν μερος του χαρακτηρα τους , συνηθως λοιπον τα χαλανε οταν βρουν την κοπελα που θα γουσταρουν πραγματικα , εκει κανουν και φυγουρα κι χαλαν πολλα.Θελω να πω οτι οπω σκεφτεσαι εσυ για αυτον ενδεχεται να σκεφτεται κι αυτος, και ειτε εχει αρκετα λεφτα ειτε οχι δεν λες τετοια ατακα ως ανδρας αρα μην πικραθεις αν καποια στιγμη σπασει οτι ζεις, διοτις οταν αναζηταμε τα λεφτα απο μια σχεση οσο και να το κρυβουμε κατα μαγικο τροπο πεφτουμε σε ανθρωπους που μας φερονται λες κι το κανουν επιτηδες.
    Οπως κι το αντιθετο, προσωπικα και οχι μονο επειδη ειμαι ανδρας αλλα δεν με ενδιαφερει η κοπελα μου να ειναι πλουσια, απεναντιας δεν το πολυ θελω, αποτελλεσμα τις πιο πολλες φορες να πετυχαινω κοπελες αρκετα ευκαταστατες, ,ετσι εχω κατι φιλους οπου το κυνηγουν αυτο και μου λενε συνεχως οτι ειμαι κολοφαρδος,αλλα εγω νομιζω οτι επειδη δεν το κυνηγω για αυτο μου συμβαινει απεναντιας αυτοι που κυνηγαν τις πλουσιες την παθαινουν με το αντιθετο.
    Ετσι λοιπον οι ανδρες οπου εχουν το χρημα ως οπλ τους, λογο του οτι αγαπουν τα λουξαρι πραγματα, θελουν και αρκετα εμφανισημες γυναικες διπλα τους, και ισως αυτος ειναι ο λογος που δεν σου εχει κατσει ακομα χωρις να λεω οτι δεν εισαι ομορφη ,μην με παρεξηγεις, απλα υπαρχουν εκει εξω οι κοπελες οπου ειναι υπερβολικα ομορφες με καταλαβαινεται φανταζομαι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Από πού συμπεράνατε ότι είναι τσιγκούνης;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Lemon και ο Mr Τέλειος να ήταν, πάλι κάτι θα έβρισκες να σε χαλάει. Αφού έκανες ένα κάποιο βήμα γνωριμίας (προσωπικά δεν το λέω σχέση αυτό το πράγμα) και με όσο έχεις πει ως τώρα το ήθελες πολύ να κάνεις ένα βήμα μπροστά, προσπάθησε να μην κάθεσαι να ψειρίζεις τα αρνητικά ή αυτά που εσύ θεωρείς αρνητικά. Επικεντρώσου στα θετικά που έχει ο άνθρωπος μπας και το διασκεδάσεις και το ευχαριστηθείς λίγο όλο αυτό και δεθείς σε κάποιο επίπεδο.
    Εσύ κάθε φορά κάθεσαι και ψάχνεις να βρεις τι θα σε χαλάσει σε ένα άντρα, πάρτο λίγο αλλιώς μπας και δεις λίγο φως.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 19:20
  2. Replies: 94
    Last Post: 17-07-2019, 01:06
  3. Κατάφερα να είμαι καλά για ένα διαστημα αλλά....
    By chrisxkar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-2017, 17:58
  4. Τα έχω ξαναπεί αλλά νομίζω ότι γίνονται χειρότερα
    By voman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-2011, 15:41
  5. Θέλω αλλά δεν μπορώ... νομίζω...
    By Naranja in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-04-2006, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •