μεταιχμιακοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503

    μεταιχμιακοι

    οχι οτι μας βαζω ταμπελα αλλα θα ηθελα να ξερω ποσοι ποιοι απο εδω εχουν την ιδια τεκμηριομενη διαγνωση να συζητησουμε τα κοινα χαρακτηριστικα κ να μοιραστουμε πως τα αντιμετωπιζουμε
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    9
    υποφερω απο μεταιχμιακη διαταραχη της προσωπικοτητας.Θα ηθελα να συζητησω με καποιον.Μπορειτε να με βοηθησετε?Εχετε την ιδια διαταραχη?

  3. #3
    Για σου Μερλιου,
    έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Για σου Ιντερ μου.. τι κανεισ? επακτησα κι εγω παιδακι...μεγαλωσα...ελπιζω να εισαι καλητερα σε φιλω!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    13
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Σε περίπτωση που συνεχιστεί η δημιουργία νεών προφίλ από το συγκεκριμένο πρόσωπο, οι συκοφαντικές δυσφημίσεις και οι προσβολές προς την προσωπικότητα διαχειριστών και μελών του φόρουμ, ενημερώνω πως θα απευθυνθω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα προχωρήσω σε μήνυση, ασκώντας κάθε νόμιμο δικαίωμα.

    ΝίκοςD.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κρις,
    δεν νομιζω οτι θα μπορεσουμε να συνεννοηθουμε


    Θα σου προτεινω αν το βλεπεις και εσυ,
    να κανεις λιγο κραττει,
    και να μιλησουμε.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    9
    Και εγώ μία απ τα ίδια με συνύπαρξη διπολικής. Αν θέλεις μπορέις να δεις πρόσφατα ένα μπλογκ που έχω αρχίσει :)https://e-mache-mou-me-ten-oriake-di...-qKwl1mKAVP0f4

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by bpd1989 View Post
    Και εγώ μία απ τα ίδια με συνύπαρξη διπολικής. Αν θέλεις μπορέις να δεις πρόσφατα ένα μπλογκ που έχω αρχίσει :)https://e-mache-mou-me-ten-oriake-di...-qKwl1mKAVP0f4
    Καλησπέρα,
    Θέλω να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μπορώ.. Στείλε μου εσύ αν θες

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    έχω και 'γώ διαταραχή της προσωπικοτητας η οποία προήλθε από κατάθλιψη...αυτό το διαταραχή της προσωπικότητας ειναι νομίζω μπορει να κάνω λάθος μια ταμπέλα που μου κόλλησαν οι ψυχίατροι την εποχή που εκανα χρήση ναρκωτικών και έπαιρνα αναβολές από τον στρατό...το ξέρω γιατί σε όλους τους χτρηστες βγάζουν αυτήν την διάγνωση προκειμένου να δικαιωλογησουν τυχοδιωκτικές συμπεριφορές.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    έχω και 'γώ διαταραχή της προσωπικοτητας η οποία προήλθε από κατάθλιψη...αυτό το διαταραχή της προσωπικότητας ειναι νομίζω μπορει να κάνω λάθος μια ταμπέλα που μου κόλλησαν οι ψυχίατροι την εποχή που εκανα χρήση ναρκωτικών και έπαιρνα αναβολές από τον στρατό...το ξέρω γιατί σε όλους τους χτρηστες βγάζουν αυτήν την διάγνωση προκειμένου να δικαιωλογησουν τυχοδιωκτικές συμπεριφορές.
    Εχουμε οι οριακοι τυχοδιωκτικες συμπεριφορες ? πως το εννοεις αυτο δηλαδη ? μηπως εννοεις αυτοκαταστροφικες ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Νομίζω ότι η λέξη που σας καλύπτει και τους δυο είναι "παρορμητικές". Με την έντονη παρόρμηση μπορεί να βλάψουν τον εαυτό τους, αλλά κυρίως να βλάψουν άλλους. Χωρίς να το θέλουν βέβαια.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    110
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Εχουμε οι οριακοι τυχοδιωκτικες συμπεριφορες ? πως το εννοεις αυτο δηλαδη ? μηπως εννοεις αυτοκαταστροφικες ?
    υποτειθετε ότι λόγο αυτής της διαταραχής κάνουμε χρήση απαγορευμένων ουσιών....αλητείες και τέτοια...στα μυαλά τα δικά τους πάει παίρνεις ναρκωτικά?έχεις διαταραχή προσωπικότητας.εγω πάντως τέτοιο πράγμα ούτε ξέρω τι είναι ούτε πιστεύω ότι πάσχω από κάτι τέτοιο.μολις μάθαν ότι κάνω χρήση μου κόλησαν αυτή την ταμπέλα γιατί είναι γιατροί και πρέπει να δώσουν εξήγηση για τα πάντα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Epsilon View Post
    Νομίζω ότι η λέξη που σας καλύπτει και τους δυο είναι "παρορμητικές". Με την έντονη παρόρμηση μπορεί να βλάψουν τον εαυτό τους, αλλά κυρίως να βλάψουν άλλους. Χωρίς να το θέλουν βέβαια.
    Οι παρορμησεις βεβαια χαρακτηριζουν και τους διπολικους σε εναν πολυ μεγαλο βαθμο ( βεβαια εγω ειμαι και διπολικη οποτε ειμαι καμενη απο χερι :))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by kotas View Post
    υποτειθετε ότι λόγο αυτής της διαταραχής κάνουμε χρήση απαγορευμένων ουσιών....αλητείες και τέτοια...στα μυαλά τα δικά τους πάει παίρνεις ναρκωτικά?έχεις διαταραχή προσωπικότητας.εγω πάντως τέτοιο πράγμα ούτε ξέρω τι είναι ούτε πιστεύω ότι πάσχω από κάτι τέτοιο.μολις μάθαν ότι κάνω χρήση μου κόλησαν αυτή την ταμπέλα γιατί είναι γιατροί και πρέπει να δώσουν εξήγηση για τα πάντα.
    Ναι καταλαβα πως το εννοουν , κοιτα την οριακη διαταραχη την χαρακτηριζουν ακραιες και επικινδυνες συμπεριφορες , οπως λ.χ κατασπαταληση χρηματων , ευκαιριακο και ανουσιο σεξ , αυτοκαταστροφικες τασεις , αυτοτραυματισμοι , αυτοακροτιριασμοι , αυτοκτονικες τασεις , μεγαλες εναλλαγες διαθεσης , πολλες αλογιστες συμπεριφορες κτλ κτλ . Ισως μεσα σε αυτα τα πλαισια και το σφαιρικο περιβαλλον κατατασουν και εσενα που εκανες χρηση μεσα στους οριακους . Σημασια φυσικα , παντα , εχει να θεραπαυεται ο πασχων και να εχει την καλυτερη δυνατη ποιοτητα ζωης , οχι τοσο για τοσο η διαγνωση . Η οποια καλη ειναι να υπαρχει ωστε να ερθει το ατομο λιγακι πιο κοντα στην αυτογνωσια του τι του συμβαινει ( σε μενα λειτουργησε πυροσβεστικα και ανακαλυψα οτι δεν ειμαι το τερας που πιστευα στα νιατα μου ) . Εσυ εφοσον ταλανιζεσαι και νοιωθεις οτι δεν σε καλυπτει ενα τετοιο μοτιβο ισως θα ηταν πολυ καλο να επισκεφτεις καποιον αλλο θεραπευτη που θα εμπιστευτεις περισσοτερο .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    602
    Βικτωρία είσαι καλύτερα αυτές τις μέρες; Τέρατα όχι, δεν είστε. Χρειάζεται όμως άπειρη υπομονή και κατανόηση εκ μέρους των άλλων για να σας καταλάβουμε και να συνυπάρχουμε.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •