Όταν σε αντιπαθει κάποιος που αγαπας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Όταν σε αντιπαθει κάποιος που αγαπας

    Πριν 2 μηνες περίπου υπήρχε ένα έντονο φλερτ με καποιον και τα πηγαίναμε πολύ καλα όμως για λόγους σοβαρούς δεν μπορούσαμε να είμαστε μαζί. Ξαφνικά και ενώ δουλεύουμε στον ίδιο εργασιακό χώρο άρχισε να μου δείχνει έντονη αντιπάθεια. Δείχνει να είναι πολύ θυμωμένος μαζί μου και δεν μου μιλάει πια. είναι 20 και είμαι 32.

    Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να αλλάξει τη στάση του απέναντι μου και να σταματήσει να με απεχθανεται; Νιώθω ράκος ψυχολογικά. Σύντομα θα φυγει από τη δουλειά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Πριν 2 μηνες περίπου υπήρχε ένα έντονο φλερτ με καποιον και τα πηγαίναμε πολύ καλα όμως για λόγους σοβαρούς δεν μπορούσαμε να είμαστε μαζί. Ξαφνικά και ενώ δουλεύουμε στον ίδιο εργασιακό χώρο άρχισε να μου δείχνει έντονη αντιπάθεια. Δείχνει να είναι πολύ θυμωμένος μαζί μου και δεν μου μιλάει πια. είναι 20 και είμαι 32.

    Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να αλλάξει τη στάση του απέναντι μου και να σταματήσει να με απεχθανεται; Νιώθω ράκος ψυχολογικά. Σύντομα θα φυγει από τη δουλειά.
    που να ξερουμε απο 3 γραμμες που γραφεις γιατι σε απεχθανεται χρυση μου; καποιο λογο θα εχει!
    μηπως ειπες κατι πισω απ την πλατη του και τον εβλαψες;
    μηπως εγινες πιεστικη;
    μονο υποθεσεις μπορω να κανω.
    σου μιλαει- δεν σου μιλαει, εφοσον ειχατε τοσα παρε- δωσε, μπορουσες να τον ρωτησεις ξεκαθαρα οταν ξεκινησε αυτην την σταση.
    θα υπαρχει λογος. δεν γινονται απο το πουθενα αυτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Απ΄ότι διάβασα στο άλλο σου θέμα, του δήλωσες ανοιχτά ότι τον γουστάρεις κι αυτός το ίδιο. Το τρελοπίπινο περίμενε από εσένα να κάνεις την υπέρβαση, να του πεις π.χ. να βρεθείτε εκτός δουλειάς ή κάτι, αλλά αντί να υπάρχει συνέχεια, ξαφνικά εσύ τον απέφευγες και σε πιάσαν οι ντροπές. Λόγω απειρίας και ανασφάλειας εκεί που ήταν πάνω στο άλογο και έλεγε "Μάγκα μου, θα πηδήξω και 30χρονη" τώρα αισθάνεσαι σαν να έπαιξες μαζί του, να του έριξες χαστούκι και να πληγώθηκε ο εγωισμός του "Μάγκα μου, γίναμε ρόμπα".

    Μάλλον δύσκολα να αλλάξει κάτι έτσι όπως το χειρίστηκες, αλλά αφού λες τον γουστάρεις και σύντομα θα φύγει από τη δουλειά που εκεί ήταν το κόλλημά σου, γιατί λοιπόν δεν κάνεις κίνηση μπας και συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Ξερω πολύ καλα ότι έφταιξα. Ανταποκρίθηκα στο φλερτ του, τον φίλησα, μετά στη δουλεια ήμουν κρύα μαζί του και αυτός μου το είπε όμως του εξήγησα ότι δεν ήθελα να καταλάβουν κάτι στη δουλεια. Μετά από αυτό δεν μου απαντησε τιποτα και μιλούσε με την κοπέλα του που χώρισαν και έκλαιγε.

    Ήταν πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου και τώρα δεν θέλει ούτε να με βλεπει. Στα μηνύματα του έλεγα τι νιώθω αλλά από κοντα προσπαθούσα να κρατήσω τους τύπους. Σήμερα πλησίασα αυτόν και ένα συναδελφο να μιλήσουμε κ αμέσως απομακρύνθηκε. Μετά τον κοίταξα για λίγο ενώ έκανε πλάκα με καποιον και μου λέει "Τι ειναι" λέω τιποτα όλα καλα. Δηλαδή μπορώ να πω ότι είναι και εχθρικός. Επίσης να πω ότι το μόνο πράγμα για το οποίο μιλούσε ήταν το σεξ. Ήταν από τους λόγους που τον πάγωσα. Μου έστελνε μήνυμα την ημερα που φιληθηκαμε λέγοντας μου ότι το καλοκαιρι θα παμε σε ενα νησι και θα ειμαστε ολη μερα κλεισμένοι στο δωμάτιο. Μου κακοφανηκε δεν ένιωσα ασφαλής ούτε ο εαυτός μου μετά από αυτό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Ξερω πολύ καλα ότι έφταιξα. Ανταποκρίθηκα στο φλερτ του, τον φίλησα, μετά στη δουλεια ήμουν κρύα μαζί του και αυτός μου το είπε όμως του εξήγησα ότι δεν ήθελα να καταλάβουν κάτι στη δουλεια. Μετά από αυτό δεν μου απαντησε τιποτα και μιλούσε με την κοπέλα του που χώρισαν και έκλαιγε.

    Ήταν πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου και τώρα δεν θέλει ούτε να με βλεπει. Στα μηνύματα του έλεγα τι νιώθω αλλά από κοντα προσπαθούσα να κρατήσω τους τύπους. Σήμερα πλησίασα αυτόν και ένα συναδελφο να μιλήσουμε κ αμέσως απομακρύνθηκε. Μετά τον κοίταξα για λίγο ενώ έκανε πλάκα με καποιον και μου λέει "Τι ειναι" λέω τιποτα όλα καλα. Δηλαδή μπορώ να πω ότι είναι και εχθρικός. Επίσης να πω ότι το μόνο πράγμα για το οποίο μιλούσε ήταν το σεξ. Ήταν από τους λόγους που τον πάγωσα. Μου έστελνε μήνυμα την ημερα που φιληθηκαμε λέγοντας μου ότι το καλοκαιρι θα παμε σε ενα νησι και θα ειμαστε ολη μερα κλεισμένοι στο δωμάτιο. Μου κακοφανηκε δεν ένιωσα ασφαλής ούτε ο εαυτός μου μετά από αυτό.
    Συγγνώμη αλλά τι θα περίμενες να ακούσεις από ένα παιδί 20 χρονών; Για σοβαρή σχέση; Για γάμο; Για το μέλλον; 20 χρονών είναι...

  6. #6
    Meditation
    Guest
    Ε καλά 20 χρόνων είναι. Δεν είναι 15. Και οι 20χρονοι κάνουν σχέσεις, δεν κάθονται μόνο ασύστολα να πηδάνε.

    Θεματοθετρια νομίζω το υπεραναλυεις περισσότερο από όσο χρειάζεται. Δεν θέλει κάτι παραπάνω από σένα. Ήθελε να κάνει κατι μαζί σου,το παγωσες επειδή είχες τους λόγους σου, τελείωσε. Ενα φλερτ ήταν. Εκείνος σου δείχνει τι θέλει. Πήγαινε παρακάτω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Εντάξει αυτός ξενερωσε και τώρα δεν θέλει εγώ όμως κατηγορώ συνέχεια τον εαυτό μου. Σκέφτομαι ότι με άλλους χειρισμούς απο μερους μου ίσως και να μπορούσαμε να είμαστε μαζι. Εστιαζω στα λαθη μου και χανω την αυτοπεποιθηση μου κοντα του. Νιωθω οτι οτι και να κανω θα το αποδοκιμασει. Ειναι ενα μαρτυριο να πηγαινω στη δουλεια και να μου φερεται ετσι. Παρ'ολο που επανειλημμενα του μιλησα μεσω μηνυματων και μου λέει ότι δεν έχει πρόβλημα μαζί μου. Όμως οι πράξεις του δείχνουν άλλο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Από εικοσάχρονο συγνώμη αλλά τι περίμενες να σου πει;;;;πιστευει ότι τον έπαιξες άσε που ηλικιακά δεν έχετε καμία προοπτική για τίποτα σοβαρό εκτός από σεξ συγνώμη αν είμαι ξερος .Αν είσαι οκ με αυτό go for it το πολύ να φας τα μούτρα σου έτσι κιαλλιως σε λίγο καιρό θα είστε σε διαφορετικό εργασιακό περιβάλλον οπότε είτε δεχτεί είτε όχι όλα κομπλέ.Αν πας να εμπλακείς συναισθηματικά είσαι χαμένη από χερι άσε για τη λέξη αγαπη που χρησιμοποίησες στο θέμα δείχνει την ανωριμότητα σου ποια αγάπη με ένα φιλί;πιστεύω αυτός είναι πιο ώριμος από εσένα αυτά ούτε στο δημοτικό δεν τα λενε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Το θέμα της ηλικίας παίζει βέβαια ρόλο στα θέλω του ανθρώπου (σχέση, σεξ με σχέση, σεξ χωρίς σχέση), αλλά κυρίως στο πώς διαχειρίζεται την "ήττα". Δεν είναι εύκολο για έναν 20χρονο να μπεί στη θέση σου και να κατανοήσει τον τρόπο που σκέφτηκες και το λόγο που του έβαλες πάγο. Γι αυτό σου κάνει μούτρα. Έχεις δύο λύσεις:

    1) Αν τον γουστάρεις ακόμα, πιάσε τον και εξήγησέ του πώς τον βλέπεις και τι ακριβώς θέλεις από αυτόν.
    2) Αν σου τελείωσε, άστον να κάνει το κομμάτι του και κάποτε θα του περάσει. Άσε που θα φύγει κιόλας...

Similar Threads

  1. Όταν αγαπάς κάτι άστο να φύγει...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 11-02-2013, 12:03
  2. Υπαρχει όριο σε όσα μπορει να υποστεις σε μια σχέση , όταν αγαπάς πραγματικα ?
    By Lampros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 22-05-2012, 15:18
  3. Replies: 42
    Last Post: 31-07-2008, 16:59
  4. Οταν η κατα8λιψη σου παιρνει ο,τι αγαπας-Βοη8εια..
    By maria11 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 57
    Last Post: 13-01-2008, 17:09
  5. Τι μπορεί να πάθει κάποιος όταν...
    By Innoue in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2007, 13:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •