Συναισθηματικα μη διαθεσιμο ατομο?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37

    Συναισθηματικα μη διαθεσιμο ατομο?

    Ξεκινησα μια σχεση το καλοκαιρι,με κοπελα που ειχε βγει πριν 2 χρονια απο γαμο,χωρις υποχρεωσεις (αιτια χωρισμου η αννοια και οτι εξ αρχης ηταν περισσοτερο συμβιβασμος και οχι ερωτας).Πριν ξεκινησουμε ρωτησα την κοπελα αν ειναι διαθεσιμη να ξεκινησει κατι νεο και μου ειπε οτι θελει να ξαναφτιαξει τη ζωη της.Το θεωρησα οκ,οτι θα μπορεσω να ανταπεξελθω στο οτι ακομα γραφειοκρατικα το διαζυγιο και ξεκινησαμε με πολυ μεγαλο ενθουσιασμο και απο τους δυο.Πηγαμε και διακοπες 10 μερες που το θεωρω μεγαλο κριτηριο για να δεις αν κολλας με τον αλλον,η αν θα προκυψουν θεματα.Το αποτελεσμα ηταν να επιστρεψουμε και οι δυο πολυ χαρουμενοι και ο κυκλος της κοπελας να μου λεει οτι πρωτη φορα την βλεπουν να λαμπει απο χαρα.Υποτιθεται οτι κολλησαμε δηλαδη μετα και απο το τεστ των διακοπων.Εν τω μεταξυ,εξ αρχης υπηρχε εξαιρετικη χημεια σε ολους τους τομεις,πνευματικα,εγκεφαλι κα και σεξουαλικα.Κατι που το παραδεχομασταν και οι δυο.
    Ξαφνικα και χωρις να εχει υπαρξει ουτε καβγας,ουτε καποια ασυμφωνια και ενω εξακολουθουσαμε να ειμαστε καλα και με ορεξη ο ενας για τον αλλον,αρχισε να απομακρυνεται και να κρυωνει απεναντι μου.Προσπαθουσα να καταλαβω τι συμβαινει και μου απαντουσε οτι της εχουν σκασει προβληματα και οτι γενικα δεν ειναι στα καλα της ψυχολογικα,και στην ουσια με αφηνε μετεωρο για 15 μερες περιπου χωρις προφανη λογο,η εστω να μπορω να καταλαβω τον λογο.Εγω συνεχιζα να ειμαι υποστηρικτικος και με υπομονη.Να τονισω οτι εξ αρχης λογω του θεματους του διαυγιου που πιστευα οτι την επιβαρυνει ψυχολογικα και ενος θεματος υγειας που εχει,ημουν πολυ υποστηρικτικος,διαλακτικο� � και με προφανεις προθεσεις να της δινω χαρα,καθως την βρηκα σε μια πεσμενη ψυχολογικη κατασταση.Το παραδεχοταν και η ιδια,πως ξερει οτι κανω τα παντα γι να την κανω χαρουμενη.
    Με το περας των 2 εβδομαδων ψυχροτητας μου ανακοινωσε οτι θελει να χωρισουμε.Εχει αναγκη απο απομονωση,να βρει τον εαυτο της,οτι της ηρθε πιο δυνατο απο οτι περιμενε το θεμα μας και οτι θελει να δωσει πραγματα αλλα δεν μπορει.Οτι εχει να κανει καθαρα με την ιδια και οχι με εμενα.Τονιζε οτι εγω σε ολα ημουν αψογος.Εγω δειχνοντας κατανοηση το δεχτηκα σαν κυριος.Και το σκηνικο τελειωσε,με αγκαλιες και φιλια (!!!) και την ιδια να λεει οτι παιζει να ξαναειμαστε μαζι.
    Περασαν οι μερες,αναγκαστικα επειδη ερχοταν απο την δουλεια μου,ειχαμε επαφη και καταληγαμε με ενωμενα χερια και με βλεματα που εδειχναν οτι κατι υπαρχει.Σε συνομιλια με την κολλητη της,μου ειπε οτι δεν την αναγνωριζει,οτι δεν ξερει τον πργματικο λογο,και πως της ειπε οτι ατομο σαν εμενα δεν θα ξαναβρει,και η απαντηση ηταν οτι το ξερει και ισως ξαναειμαστε μαζι στο μελλον.

    Εγω εν τω μεταξυ σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Αφησα εναν μηνα να περασει,για να μπορεσει να βρει τα πατηματα της,χωρις να ενοχλησω,παρα μονο την φιλη της στο αν ειναι καλα με την υγεια της,που με ενδιαφερει.Μετα το περας του μηνα της εστειλα μηνυμα οτι ηθελα να μιλησουμε απο κοντα.Την επομενη οντβως βρεθηκαμε,στην νεα περιχοη που εχει μετακομίσει λογω εργασιας,οπου και με δεχτηκε σπιτι της.Της εξηγησα με πολιτισμενο τροπο οτι ηθελα να παρω απαντησεις,για τον χωρισμο μας,καθως οι απαντησεις της δεν μ ε ειχαν πεισει.Εχω μαθει σαν ανθρωπος στα χειροπιαστα πραγματα-προβληματα και εφοσον εβλεπα οτι ολα πηγαιναν σουπερ,δεν μπορουσα να καταλαβω το τι συνεβει.Την ρωτησα αν ειχε ακομα αισθηματα για τον πρωην της-το απεκλεισε.Αν της ειχε δημιουργησει προβλημα,καθως εμαθε για εμενα-μου ειπε οτι δεν την επηρεαζει.Αν ειχε ξενερωσει απο εμενα σαν ατομο,σαν αντρα-μου το απεκλεισε καθετα.Αν της βαλαν λογια που την επηρεασαν-Το αρνηθηκε.Αν υπαρχει καποιο αλλο προσωπο-το απεκλεισε.
    Η απαντηση της ηταν οτι επειδη ειναι ατομο για σχεση,ειμαι ατομο για σχεση και επειδη η χημεια μας οδηγει μονο σε σοβαρη σχεση λογω ταιριασματος,ενω ηταν τελειως ενθουσιασμενη,ξαφνικα μεσα της της ηρθε αποτομο και αποφασισε οτι δεν ειναι αυτο το διαστημα σε τετοια φαση και για αυτο με χωρισε.Αν την πιεσα σε κατι-το αρνηθηκε.Οτι δεν εχει να κανει με εμενα,αλλα με τον εαυτο της.Οτι ξερει οτι φερεται μ@λακι@σμενα και οτι τα εχει κανει...μυλο.Οτι εγω σαν ανθρωπος και αντρας ειμαι αστερι και ειναι καθαρα δικο της το θεμα.Και πως αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαναειμαστε μαζι.(το θεωρησα υποτιμητικο,καθως δειχνει να με θεωρει δεδομενο..)Ταυτοχρονα ειχαμε παλι φιλια και αγκαλιες...Την ρωτησα αν εχει μεσα της κατι για μενα και μου ειπε οτι και συναισθηματα εχει και με σκεφτεται.Της ειπα οτι νιωθω σαν να περασα και να μην ακουμπησα και κατηγορηματικα το αρνηθηκε,λεγοντας εμφατικα το αντιθετο.Καποια στιγμη αγανακτησα και της λεω πες μου τι να κανω.Δυο επιλογες εχω.Η μια η κοινη λογικη που λεει να εξαφανιστω και να μην ξανασχοληθω με οσα εκανε και η αλλη η δικη μου λογικη,που λεει οτι κατι βλεπω σε αυτη την κοπελα και οτι αξιζει τον κοπο.Μου λεει δεν μπορω να σου απαντησω,ειναι δικο σου θεμα και μπηκε στην αγκαλια μου.Της ειπα οτι ακομα ουτε τις φωτο μας δεν εχω σβησει και μου λεει εννοειται.Γιατι να τις σβησεις????Με ρωτησε τι θα με εκανε να νιωσω καλυτερα με την κατασταση και της ειπα οτι αφου δεν μπορω να ανοιξω την καρδια και το μυαλο της να με βαλω μεσα,ασκοπο ειναι.Μου λεει εισαι μεσα και στα δυο...Εστω να αναδυθω στην επιφανεια τους,αφου δεν μπορω τι να το κανω...?Εφυγα τελικα παλι με φιλια και αγκαλιες και της ειπα απο εδω και περα τελος τα λογια,οι πραξεις μετρανε.Περασαν 10 μερες και καμια επικοινωνια...Κατι μου φαινεται αδιανοητο.Να διευκρινησω οτι δεν προκειται για καμια πεταχτουλα.Οταν την ρωτησα πως περναει στο νεο της σπιτι,περα απο κατι καφεδες με κατι συναδελφισες,σπιτι,τηλεορα ση και...σταυρολεξα...(Αυτο και αν μου φαινεται αδιανοητο...μου ειπε οτι αυτο ειχε αναγκη.Απλα επειδη και ειχαμε πολυ καλη χημεια και δεν ξεκουλασαμε ο ενας απο τον αλλον,δεν μπορω να καταλαβω πως γινετι να προτιμα να λυνει σταυρολεξα,απο το να ειμαστε αγκαλια π.χ)
    Εγω ψυχολογικα ακομα δεν ειμαι καλα,κατι μεσα μου μου λεει,να κανω υπομονη,ολοι οι δικοι μου που τα ξερουν μου λενε η κοπελα δεν παταει στα μυαλα της,σου λεει ηταν πρωτη φορα ενθουσιασμενη στην ζωη της,με χημεια,με χαρα και το τελειωνει χωρις να εχει γινει κατι.Σαν να μην θελει να ειναι χαρουμενη...
    ΥΓ Μου επανελαβε πανω απο 20 φορες οτι ειναι μ@λ@κισμενη και οτι τα εχει σκ@τα...Παρολα αυτα καμια κινηση,καμια επαφη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Πιστευει καποια πραγματα για τουσ αντρεσ που δεν τα εχεισ κ τρομαξε μη σε απασχολει εσενα ολοι κατι πιστευουμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεια σου, η ερώτηση- προβληματισμός σου ποιος είναι;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Ξεκινησα μια σχεση το καλοκαιρι,με κοπελα που ειχε βγει πριν 2 χρονια απο γαμο,χωρις υποχρεωσεις (αιτια χωρισμου η αννοια και οτι εξ αρχης ηταν περισσοτερο συμβιβασμος και οχι ερωτας).Πριν ξεκινησουμε ρωτησα την κοπελα αν ειναι διαθεσιμη να ξεκινησει κατι νεο και μου ειπε οτι θελει να ξαναφτιαξει τη ζωη της.Το θεωρησα οκ,οτι θα μπορεσω να ανταπεξελθω στο οτι ακομα γραφειοκρατικα το διαζυγιο και ξεκινησαμε με πολυ μεγαλο ενθουσιασμο και απο τους δυο.Πηγαμε και διακοπες 10 μερες που το θεωρω μεγαλο κριτηριο για να δεις αν κολλας με τον αλλον,η αν θα προκυψουν θεματα.Το αποτελεσμα ηταν να επιστρεψουμε και οι δυο πολυ χαρουμενοι και ο κυκλος της κοπελας να μου λεει οτι πρωτη φορα την βλεπουν να λαμπει απο χαρα.Υποτιθεται οτι κολλησαμε δηλαδη μετα και απο το τεστ των διακοπων.Εν τω μεταξυ,εξ αρχης υπηρχε εξαιρετικη χημεια σε ολους τους τομεις,πνευματικα,εγκεφαλι κα και σεξουαλικα.Κατι που το παραδεχομασταν και οι δυο.
    Ξαφνικα και χωρις να εχει υπαρξει ουτε καβγας,ουτε καποια ασυμφωνια και ενω εξακολουθουσαμε να ειμαστε καλα και με ορεξη ο ενας για τον αλλον,αρχισε να απομακρυνεται και να κρυωνει απεναντι μου.Προσπαθουσα να καταλαβω τι συμβαινει και μου απαντουσε οτι της εχουν σκασει προβληματα και οτι γενικα δεν ειναι στα καλα της ψυχολογικα,και στην ουσια με αφηνε μετεωρο για 15 μερες περιπου χωρις προφανη λογο,η εστω να μπορω να καταλαβω τον λογο.Εγω συνεχιζα να ειμαι υποστηρικτικος και με υπομονη.Να τονισω οτι εξ αρχης λογω του θεματους του διαυγιου που πιστευα οτι την επιβαρυνει ψυχολογικα και ενος θεματος υγειας που εχει, ημουν πολυ υποστηρικτικος, διαλακτικος και με προφανεις προθεσεις να της δινω χαρα, καθως την βρηκα σε μια πεσμενη ψυχολογικη κατασταση.Το παραδεχοταν και η ιδια,πως ξερει οτι κανω τα παντα γι να την κανω χαρουμενη.
    Με το περας των 2 εβδομαδων ψυχροτητας μου ανακοινωσε οτι θελει να χωρισουμε. Εχει αναγκη απο απομονωση, να βρει τον εαυτο της, οτι της ηρθε πιο δυνατο απο οτι περιμενε το θεμα μας και οτι θελει να δωσει πραγματα αλλα δεν μπορει.Οτι εχει να κανει καθαρα με την ιδια και οχι με εμενα. Τονιζε οτι εγω σε ολα ημουν αψογος. Εγω δειχνοντας κατανοηση το δεχτηκα σαν κυριος. Και το σκηνικο τελειωσε, με αγκαλιες και φιλια (!!!) και την ιδια να λεει οτι παιζει να ξαναειμαστε μαζι.
    Περασαν οι μερες, αναγκαστικα επειδη ερχοταν απο την δουλεια μου,ειχαμε επαφη και καταληγαμε με ενωμενα χερια και με βλεματα που εδειχναν οτι κατι υπαρχει. Σε συνομιλια με την κολλητη της, μου ειπε οτι δεν την αναγνωριζει, οτι δεν ξερει τον πργματικο λογο, και πως της ειπε οτι ατομο σαν εμενα δεν θα ξαναβρει, και η απαντηση ηταν οτι το ξερει και ισως ξαναειμαστε μαζι στο μελλον.

    Εγω εν τω μεταξυ σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση. Αφησα εναν μηνα να περασει, για να μπορεσει να βρει τα πατηματα της,χωρις να ενοχλησω, παρα μονο την φιλη της στο αν ειναι καλα με την υγεια της,που με ενδιαφερει.Μετα το περας του μηνα της εστειλα μηνυμα οτι ηθελα να μιλησουμε απο κοντα. Την επομενη οντβως βρεθηκαμε, στην νεα περιχοη που εχει μετακομίσει λογω εργασιας, οπου και με δεχτηκε σπιτι της.
    Της εξηγησα με πολιτισμενο τροπο οτι ηθελα να παρω απαντησεις, για τον χωρισμο μας, καθως οι απαντησεις της δεν μ ε ειχαν πεισει. Εχω μαθει σαν ανθρωπος στα χειροπιαστα πραγματα-προβληματα και εφοσον εβλεπα οτι ολα πηγαιναν σουπερ, δεν μπορουσα να καταλαβω το τι συνεβει.Την ρωτησα αν ειχε ακομα αισθηματα για τον πρωην της- το απεκλεισε. Αν της ειχε δημιουργησει προβλημα, καθως εμαθε για εμενα- μου ειπε οτι δεν την επηρεαζει.Αν ειχε ξενερωσει απο εμενα σαν ατομο,σαν αντρα- μου το απεκλεισε καθετα. Αν της βαλαν λογια που την επηρεασαν-Το αρνηθηκε. Αν υπαρχει καποιο αλλο προσωπο- το απεκλεισε.
    Η απαντηση της ηταν οτι επειδη ειναι ατομο για σχεση, ειμαι ατομο για σχεση και επειδη η χημεια μας οδηγει μονο σε σοβαρη σχεση λογω ταιριασματος, ενω ηταν τελειως ενθουσιασμενη, ξαφνικα μεσα της της ηρθε αποτομο και αποφασισε οτι δεν ειναι αυτο το διαστημα σε τετοια φαση και για αυτο με χωρισε.
    Αν την πιεσα σε κατι-το αρνηθηκε. Οτι δεν εχει να κανει με εμενα,αλλα με τον εαυτο της. Οτι ξερει οτι φερεται μ@λακι@σμενα και οτι τα εχει κανει... μυλο. Οτι εγω σαν ανθρωπος και αντρας ειμαι ιες... Την ρωτησα αν εχει μεσα της κατι για μενα και μου ειπε οτι και συναισθηματα εχει και με σκεφτεται. Της ειπα οτι νιωθω σαν να περασα και να μην ακουμπησα και κατηγορηματικα το αρνηθηκε,λεγοντας εμφατικα το αντιθετο.
    Καποια στιγμη αγανακτησα και της λεω πες μου τι να κανω. Δυο επιλογες εχω. Η μια η κοινη λογικη που λεει να εξαφανιστω και να μην ξανασχοληθω με οσα εκανε και η αλλη η δικη μου λογικη, που λεει οτι κατι βλεπω σε αυτη την κοπελα και οτι αξιζει τον κοπο. Μου λεει δεν μπορω να σου απαντησω, ειναι δικο σου θεμα και μπηκε στην αγκαλια μου. Της ειπα οτι ακομα ουτε τις φωτο μας δεν εχω σβησει και μου λεει εννοειται. Γιατι να τις σβησεις???? Με ρωτησε τι θα με εκανε να νιωσω καλυτερα με την κατασταση και της ειπα οτι αφου δεν μπορω να ανοιξω την καρδια και το μυαλο της να με βαλω μεσα, ασκοπο ειναι. Μου λεει εισαι μεσα και στα δυο... Εστω να αναδυθω στην επιφανεια τους, αφου δεν μπορω τι να το κανω...? Εφυγα τελικα παλι με φιλια και αγκαλιες και της ειπα απο εδω και περα τελος τα λογια, οι πραξεις μετρανε. Περασαν 10 μερες και καμια επικοινωνια... Κατι μου φαινεται αδιανοητο. Να διευκρινησω οτι δεν προκειται για καμια πεταχτουλα. Οταν την ρωτησα πως περναει στο νεο της σπιτι, περα απο κατι καφεδες με κατι συναδελφισες, σπιτι, τηλεοραση και... σταυρολεξα... (Αυτο και αν μου φαινεται αδιανοητο... μου ειπε οτι αυτο ειχε αναγκη. Απλα επειδη και ειχαμε πολυ καλη χημεια και δεν ξεκουλασαμε ο ενας απο τον αλλον, δεν μπορω να καταλαβω πως γινετι να προτιμα να λυνει σταυρολεξα, απο το να ειμαστε αγκαλια π.χ)
    Εγω ψυχολογικα ακομα δεν ειμαι καλα, κατι μεσα μου μου λεει, να κανω υπομονη, ολοι οι δικοι μου που τα ξερουν μου λενε η κοπελα δεν παταει στα μυαλα της, σου λεει ηταν πρωτη φορα ενθουσιασμενη στην ζωη της, με χημεια, με χαρα και το τελειωνει χωρις να εχει γινει κατι.Σ αν να μην θελει να ειναι χαρουμενη...

    ΥΓ Μου επανελαβε πανω απο 20 φορες οτι ειναι μ@λ@κισμενη και οτι τα εχει σκ@τα...
    Παρολα αυτα καμια κινηση,καμια επαφη...
    καλησπερα.
    μην ξανακολλησεις τα σημεια στιξης με τις λεξεις, γιατι κοβεται το κειμενο και πρεπει να κατσει μετα ενα θυμα να τα ξεκολλησει...

    ταινιες δεν βλεπεις παιδακι μου; δεν εχεις δει εκει καμια 1000 φορες το "it's not you, it's me" ;;; παντα ενα πραγμα και μονο σημαινει και τιποτε αλλο : δεν σε θελει αρκετα.

    κι επειδη σου απεκλεισε ολες τις πιθανες εκδοχες, εσυ την πιστεψες;;;
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι κατι απο αυτα συμβαινει. η ξενερωσε η ενδιαφερεται για αλλον πρωην η μη, και σε εβαλε στον παγο...
    κανεις ενα λαθος που το κανουν πολλοι. λες, ειχαμε χημεια, φυσικη, βιολογια και μαθηματικα. ΔΕΝ ξερεις τι ειχε ο αλλος. μονο για τον εαυτο σου μπορεις να μιλας. ΑΣΕ τι ειδες και τι νομιζες πως ειδες.
    αν ειχατε την ιδια φυσικομαθηματικη, θα ενοιωθε οπως εσυ και θα ηθελε να ειστε μαζι. εφοσον απομακρυνθηκε, ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ τα ιδια αισθηματα, οσο και να σε καθησυχαζει...
    μπορει να εχουν συμβει 2-3 διαφορετικα πραγματα.
    αυτο που πιθανολογω εγω οτι συνεβη, ειναι οτι οταν σου ελεγε ποσο χαρουμενη ειναι με την συναντηση σας, δεν ηταν ερωτευμενη οπως εσυ, απλα χαιροταν που βρηκε ενα καλο παιδι και ξεκινησε κατι και θα ξεφευγε απο την μιζερια του παρελθοντος.
    στην πορεια, σε ειδε σαν αυτο ακριβως, "το καλο παιδι", που καλο και χρυσο ειναι, αλλα δεν το ερωτευθηκε. μπορει να γνωρισε καποιον αλλον η να εμφανιστηκε καποιος απο το παρελθον, οχι ο συζυγος, καποιος αλλος. και να καθεται να τσιλιμπουρδιζει και να σε καθησυχαζει οτι ισως στο μελλον ειστε ξανα μαζι, θεωρωντας οτι αυτο που θελει δεν ε χει μελλον (μπορει ουτε παρον να εχει), και οτι αργα η γρηγορα θα ερθει στα συγκαλα της και θα ξαναγυρισει στο "καλο παιδι" που και την θελει και καθεται και περιμενει...

    γι αυτο και στα λεει αυτα τα περι του μυαλου της και για τις μαλακιες που κανει. εννοει οτι το συνετο και λογικο και "καλο" ειναι καταληξει μαζι σου γιατι εχεις ολο το πακετο και την αγαπας, αλλα η καρδια της ειναι αλλου...

    γνωμη μου ειναι οτι εγινες υπαρβολικα δεδομενος. ακομα και που ρωτας την ιδια τι κανετε τωρα και της ζητας πραξεις και οχι λογια, δειχνει ποσο δεν ε χεις καταλαβει τι συμβαινει.
    μα εκεινη ΕΦΥΓΕ. στο ειπε ξεκαθαρα οτι φευγει. γιατι επανερχεσαι ρωτωντας την τι να κανεις;;; ο,τι θελεις να κανεις, αυτο σου ειπε. μην μπερδευεσαι επειδη σου φερεται σαν να εισαι το αρκουδακι της. τπτ δεν εδειξε οτι αλλαξε γνωμη για τον χωρισμο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Ξεκινησα μια σχεση το καλοκαιρι,με κοπελα που ειχε βγει πριν 2 χρονια απο γαμο,χωρις υποχρεωσεις (αιτια χωρισμου η αννοια και οτι εξ αρχης ηταν περισσοτερο συμβιβασμος και οχι ερωτας).Πριν ξεκινησουμε ρωτησα την κοπελα αν ειναι διαθεσιμη να ξεκινησει κατι νεο και μου ειπε οτι θελει να ξαναφτιαξει τη ζωη της.Το θεωρησα οκ,οτι θα μπορεσω να ανταπεξελθω στο οτι ακομα γραφειοκρατικα το διαζυγιο και ξεκινησαμε με πολυ μεγαλο ενθουσιασμο και απο τους δυο.Πηγαμε και διακοπες 10 μερες που το θεωρω μεγαλο κριτηριο για να δεις αν κολλας με τον αλλον,η αν θα προκυψουν θεματα.Το αποτελεσμα ηταν να επιστρεψουμε και οι δυο πολυ χαρουμενοι και ο κυκλος της κοπελας να μου λεει οτι πρωτη φορα την βλεπουν να λαμπει απο χαρα.Υποτιθεται οτι κολλησαμε δηλαδη μετα και απο το τεστ των διακοπων.Εν τω μεταξυ,εξ αρχης υπηρχε εξαιρετικη χημεια σε ολους τους τομεις,πνευματικα,εγκεφαλι κα και σεξουαλικα.Κατι που το παραδεχομασταν και οι δυο.
    Ξαφνικα και χωρις να εχει υπαρξει ουτε καβγας,ουτε καποια ασυμφωνια και ενω εξακολουθουσαμε να ειμαστε καλα και με ορεξη ο ενας για τον αλλον,αρχισε να απομακρυνεται και να κρυωνει απεναντι μου.Προσπαθουσα να καταλαβω τι συμβαινει και μου απαντουσε οτι της εχουν σκασει προβληματα και οτι γενικα δεν ειναι στα καλα της ψυχολογικα,και στην ουσια με αφηνε μετεωρο για 15 μερες περιπου χωρις προφανη λογο,η εστω να μπορω να καταλαβω τον λογο.Εγω συνεχιζα να ειμαι υποστηρικτικος και με υπομονη.Να τονισω οτι εξ αρχης λογω του θεματους του διαυγιου που πιστευα οτι την επιβαρυνει ψυχολογικα και ενος θεματος υγειας που εχει,ημουν πολυ υποστηρικτικος,διαλακτικο� � και με προφανεις προθεσεις να της δινω χαρα,καθως την βρηκα σε μια πεσμενη ψυχολογικη κατασταση.Το παραδεχοταν και η ιδια,πως ξερει οτι κανω τα παντα γι να την κανω χαρουμενη.
    Με το περας των 2 εβδομαδων ψυχροτητας μου ανακοινωσε οτι θελει να χωρισουμε.Εχει αναγκη απο απομονωση,να βρει τον εαυτο της,οτι της ηρθε πιο δυνατο απο οτι περιμενε το θεμα μας και οτι θελει να δωσει πραγματα αλλα δεν μπορει.Οτι εχει να κανει καθαρα με την ιδια και οχι με εμενα.Τονιζε οτι εγω σε ολα ημουν αψογος.Εγω δειχνοντας κατανοηση το δεχτηκα σαν κυριος.Και το σκηνικο τελειωσε,με αγκαλιες και φιλια (!!!) και την ιδια να λεει οτι παιζει να ξαναειμαστε μαζι.
    Περασαν οι μερες,αναγκαστικα επειδη ερχοταν απο την δουλεια μου,ειχαμε επαφη και καταληγαμε με ενωμενα χερια και με βλεματα που εδειχναν οτι κατι υπαρχει.Σε συνομιλια με την κολλητη της,μου ειπε οτι δεν την αναγνωριζει,οτι δεν ξερει τον πργματικο λογο,και πως της ειπε οτι ατομο σαν εμενα δεν θα ξαναβρει,και η απαντηση ηταν οτι το ξερει και ισως ξαναειμαστε μαζι στο μελλον.

    Εγω εν τω μεταξυ σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Αφησα εναν μηνα να περασει,για να μπορεσει να βρει τα πατηματα της,χωρις να ενοχλησω,παρα μονο την φιλη της στο αν ειναι καλα με την υγεια της,που με ενδιαφερει.Μετα το περας του μηνα της εστειλα μηνυμα οτι ηθελα να μιλησουμε απο κοντα.Την επομενη οντβως βρεθηκαμε,στην νεα περιχοη που εχει μετακομίσει λογω εργασιας,οπου και με δεχτηκε σπιτι της.Της εξηγησα με πολιτισμενο τροπο οτι ηθελα να παρω απαντησεις,για τον χωρισμο μας,καθως οι απαντησεις της δεν μ ε ειχαν πεισει.Εχω μαθει σαν ανθρωπος στα χειροπιαστα πραγματα-προβληματα και εφοσον εβλεπα οτι ολα πηγαιναν σουπερ,δεν μπορουσα να καταλαβω το τι συνεβει.Την ρωτησα αν ειχε ακομα αισθηματα για τον πρωην της-το απεκλεισε.Αν της ειχε δημιουργησει προβλημα,καθως εμαθε για εμενα-μου ειπε οτι δεν την επηρεαζει.Αν ειχε ξενερωσει απο εμενα σαν ατομο,σαν αντρα-μου το απεκλεισε καθετα.Αν της βαλαν λογια που την επηρεασαν-Το αρνηθηκε.Αν υπαρχει καποιο αλλο προσωπο-το απεκλεισε.
    Η απαντηση της ηταν οτι επειδη ειναι ατομο για σχεση,ειμαι ατομο για σχεση και επειδη η χημεια μας οδηγει μονο σε σοβαρη σχεση λογω ταιριασματος,ενω ηταν τελειως ενθουσιασμενη,ξαφνικα μεσα της της ηρθε αποτομο και αποφασισε οτι δεν ειναι αυτο το διαστημα σε τετοια φαση και για αυτο με χωρισε.Αν την πιεσα σε κατι-το αρνηθηκε.Οτι δεν εχει να κανει με εμενα,αλλα με τον εαυτο της.Οτι ξερει οτι φερεται μ@λακι@σμενα και οτι τα εχει κανει...μυλο.Οτι εγω σαν ανθρωπος και αντρας ειμαι αστερι και ειναι καθαρα δικο της το θεμα.Και πως αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ξαναειμαστε μαζι.(το θεωρησα υποτιμητικο,καθως δειχνει να με θεωρει δεδομενο..)Ταυτοχρονα ειχαμε παλι φιλια και αγκαλιες...Την ρωτησα αν εχει μεσα της κατι για μενα και μου ειπε οτι και συναισθηματα εχει και με σκεφτεται.Της ειπα οτι νιωθω σαν να περασα και να μην ακουμπησα και κατηγορηματικα το αρνηθηκε,λεγοντας εμφατικα το αντιθετο.Καποια στιγμη αγανακτησα και της λεω πες μου τι να κανω.Δυο επιλογες εχω.Η μια η κοινη λογικη που λεει να εξαφανιστω και να μην ξανασχοληθω με οσα εκανε και η αλλη η δικη μου λογικη,που λεει οτι κατι βλεπω σε αυτη την κοπελα και οτι αξιζει τον κοπο.Μου λεει δεν μπορω να σου απαντησω,ειναι δικο σου θεμα και μπηκε στην αγκαλια μου.Της ειπα οτι ακομα ουτε τις φωτο μας δεν εχω σβησει και μου λεει εννοειται.Γιατι να τις σβησεις????Με ρωτησε τι θα με εκανε να νιωσω καλυτερα με την κατασταση και της ειπα οτι αφου δεν μπορω να ανοιξω την καρδια και το μυαλο της να με βαλω μεσα,ασκοπο ειναι.Μου λεει εισαι μεσα και στα δυο...Εστω να αναδυθω στην επιφανεια τους,αφου δεν μπορω τι να το κανω...?Εφυγα τελικα παλι με φιλια και αγκαλιες και της ειπα απο εδω και περα τελος τα λογια,οι πραξεις μετρανε.Περασαν 10 μερες και καμια επικοινωνια...Κατι μου φαινεται αδιανοητο.Να διευκρινησω οτι δεν προκειται για καμια πεταχτουλα.Οταν την ρωτησα πως περναει στο νεο της σπιτι,περα απο κατι καφεδες με κατι συναδελφισες,σπιτι,τηλεορα ση και...σταυρολεξα...(Αυτο και αν μου φαινεται αδιανοητο...μου ειπε οτι αυτο ειχε αναγκη.Απλα επειδη και ειχαμε πολυ καλη χημεια και δεν ξεκουλασαμε ο ενας απο τον αλλον,δεν μπορω να καταλαβω πως γινετι να προτιμα να λυνει σταυρολεξα,απο το να ειμαστε αγκαλια π.χ)
    Εγω ψυχολογικα ακομα δεν ειμαι καλα,κατι μεσα μου μου λεει,να κανω υπομονη,ολοι οι δικοι μου που τα ξερουν μου λενε η κοπελα δεν παταει στα μυαλα της,σου λεει ηταν πρωτη φορα ενθουσιασμενη στην ζωη της,με χημεια,με χαρα και το τελειωνει χωρις να εχει γινει κατι.Σαν να μην θελει να ειναι χαρουμενη...
    ΥΓ Μου επανελαβε πανω απο 20 φορες οτι ειναι μ@λ@κισμενη και οτι τα εχει σκ@τα...Παρολα αυτα καμια κινηση,καμια επαφη...
    Όταν βγαίνεις από ένα γάμο το μόνο σίγουρο είναι ότι θες χώρο και χρόνο για εσένα ..
    Θες να κάνεις πράγματα τα οποία όταν είσαι μέσα σε αυτόν δύσκολα να τα έχεις .

    Δεν θες κανέναν πλέον να ελέγχει τις κινήσεις σου και να σου λέει τι θα κάνεις ..
    Θες να έχεις την ελευθερία σου σε όλα ..στις εξόδους σου ,στις συναναστροφές σου στα πάντα σου.
    Μπορεί να είσαι σε φάση να θες σχέση και να ερωτευτείς ..το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θες τόσο σύντομα να ξαναμπείς σε κάτι μόνιμο ...
    Ειδικά όταν η προηγούμενη σου εμπειρία δεν ήταν και τόσο καλή ..

    Όλα αυτά που ζήσατε μπορεί να ήταν ένας ενθουσιασμός ..συχνα ενθουσιασμός μας βγάζει τέτοιες συμπεριφορές ..
    Το καταλαβαίνεις όταν φεύγει ...Γιατί όταν φεύγει καταλαβαίνεις τι πραγματικά αισθάνεσαι...

    Εσύ μπορεί να θέλεις να μπεις σε μια μόνιμη σχέση μαζί της ...εκείνη μάλλον όχι ..
    Έζησε ότι έζησε με πάθος ,με ενθουσιασμό αλλά προτιμάει την ελευθερία της ...

    Αλλά θες εσύ , άλλα εκείνη ....δεν είναι δύσκολο να το καταλάβεις ...
    Η γυναίκα που βγαινει μεσα από ένα όχι και τόσο πετυχημένο γάμο το μόνο που θα αναζητήσει είναι να έχει ξανά κάποιον πάνω από το κεφάλι της να την ελέγχει και να την κατευθεινει...

    Αστην και μην την πιέζεις ...αν ήθελε να ήσασταν μαζί θα ήσασταν ήδη ..
    Το να παρακαλάς μια γυναίκα είναι ότι χειρότερο ...γίνεσαι πιεστικός ,άθελά σου αλλά γίνεσαι ...

    Δύσκολα μια γυναίκα που ζει την πραγματική ελευθερία την οποία δεν την είχε μέσα στο γάμο της ,την θυσιάζει για τον οποιοδήποτε ...
    Εκεί πλέον καταλαβαίνει πως πολυτιμότερο πράγμα από τα δικά της θέλω δεν υπάρχουν...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    Καταρχας συγγνωμη που εγινε ετσι το κειμενο. Δεν ηξερα οτι συμβαινει αυτο με τα σημεια στιξης. Οταν πηγα να τη βρω δεν παρακαλεσα. Της ειπα οτι δεν ηρθα για να της πω να τα ξαναβρουμε, αλλα για να παρω απαντησεις .Η απορια μου εγκειται στο γιατι δεν με ξεκοβει και το αφηνει ανοιχτο, με κραταει καβατζα ?Αν το ηθελε αυτο, δεν θ κρατουσε μια υποτυπωδη επαφη, μονο και μονο για να τσεκαρει αν ειμαι ακομα εδω ? Τωρα σε αυτο που μου ειπατε οτι υπαρχει αλλος ... ε με πετσοκοψατε .. θεωρητικα το ειχα για μικρο σεναριο ...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    ΥΓ Οσο ημασταν μαζι, ειχα γνωρισει τον κυκλο της, ενω αυτη απεφευγε να μπει στον δικο μου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Καταρχας συγγνωμη που εγινε ετσι το κειμενο. Δεν ηξερα οτι συμβαινει αυτο με τα σημεια στιξης. Οταν πηγα να τη βρω δεν παρακαλεσα. Της ειπα οτι δεν ηρθα για να της πω να τα ξαναβρουμε, αλλα για να παρω απαντησεις .Η απορια μου εγκειται στο γιατι δεν με ξεκοβει και το αφηνει ανοιχτο, με κραταει καβατζα ?Αν το ηθελε αυτο, δεν θ κρατουσε μια υποτυπωδη επαφη, μονο και μονο για να τσεκαρει αν ειμαι ακομα εδω ? Τωρα σε αυτο που μου ειπατε οτι υπαρχει αλλος ... ε με πετσοκοψατε .. θεωρητικα το ειχα για μικρο σεναριο ...
    Δεν ξέρω αυτά που σου έγραψα που πήγαν ...


    Γυναίκα που βγαίνει από ένα γάμο όχι και τόσο πετυχημένο δύσκολα ξαναμπαίνει σε μόνιμη σχέση και κυρίως σε σχέση που οδεύει εκεί...

    Μπορεί να ζήσατε όλα αυτά μαζί γιατί στην αρχή κυριαρχεί ο ενθουσιασμός ..
    Συχνά ο ενθουσιασμός μας κάνει να λέμε πράγματα που πραγματικά δεν τα αισθανόμαστε ...

    Περασατε καλά μαζί αλλά ως εκεί ..
    Μάλλον ξέρει πλέον πολύ καλά τι σημαίνει να ζεις ελεύθερος χωρίς κανέναν πάνω από το κεφάλι σου.
    Χωρίς να δίνεις αναφορά για τα πάντα .....
    Όποτε όσο καλά και να περνούσατε δύσκολα θα ξαναμπεί σε κάτι μόνιμο ...

    Το να παίζει καινούργιος δεν νομίζω ...αλλιώς γιατί να σε κρατάει στον πάγο με αγκαλιές και φιλιά ..
    Μπορούσε απλά να σου πει ότι τελειώσαμε δεν τραβάει άλλο και τέλος...

    Ίσως απλά θέλει να περνάει καλά χωρίς δεσμεύσεις ...
    Αν μέσα στο γάμο σου δεν έχεις την ελευθερία σου ,όταν καταφέρεις και την ξαναβρείς δεν αξίζει να την θυσιάσεις για κανέναν ...οποίος και να είναι αυτός ..
    Πλέον είσαι εκεί μόνο για την πάρτη σου ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    ειναι 2 χρονια εκτος γαμου και μου λεει οτι φυσικα θελει να ξαναφτιαξει την ζωη της. Και σε ηλικα 33 η λογικη μου λεει οτι θα εψαχνε κατι σχετικο. Ιδιως οταν μιλαμε για κλειστο ατομο. Καταλαβαινω οτι μετα απο γαμο εισαι πιο επιφυλακτικος και οτι θελεις χρονο, αλλα με το να μου λες οτι ολα καλα απο μενα, και τυτοχρονα συμπεριφερεσαι ετσι... Δεν μου φαινεται λογικο. Και ενω λες μονη σου οτι κανεις μαλακια.
    Αρα δεν προσδοκω σε τιποτα και το θεωρω καμενο χαρτι ?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    Και γιατι δεν με ξεκοβει και με κραταει stand ?Εγω οταν αποφασιζω να τελειωσω κατι το ξεκοβω .Τι καθεσαι και φιλιομαστε και αγκαλιαζομαστε σαν να μην τρεχει τιποτα ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    ειναι 2 χρονια εκτος γαμου και μου λεει οτι φυσικα θελει να ξαναφτιαξει την ζωη της. Και σε ηλικα 33 η λογικη μου λεει οτι θα εψαχνε κατι σχετικο. Ιδιως οταν μιλαμε για κλειστο ατομο. Καταλαβαινω οτι μετα απο γαμο εισαι πιο επιφυλακτικος και οτι θελεις χρονο, αλλα με το να μου λες οτι ολα καλα απο μενα, και τυτοχρονα συμπεριφερεσαι ετσι... Δεν μου φαινεται λογικο. Και ενω λες μονη σου οτι κανεις μαλακια.
    Αρα δεν προσδοκω σε τιποτα και το θεωρω καμενο χαρτι ?
    Το να θες να βγεις από μια σχέση για οποιοδήποτε λόγο είναι δικαιωμα σου και πρέπει ο άλλος να το σεβαστεί απόλυτα ...
    Το να κρατάς όμως στον αέρα μια κατάσταση και να δίνεις ελπίδες σε έναν άνθρωπο που ξέρεις ότι έχει αισθήματα δεν το λες και νορμάλ...
    Λίγο εγωιστικό μου κάνει όλο αυτό.Εκτος και αν σου έχει ξεκαθαρίσει πως σε θέλει στη ζωή της αλλά όχι ερωτικά πλέον ..

    Αυτή καλώς ή κακώς έτσι θα πορεύεται...
    Το θέμα είναι εσύ αντέχεις να είσαι στην αβεβαιότητα και να περιμένεις ?Αντέχεις ;
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    Της ξεκαθαρισα οτι φιλοι δεν ειμαστε και δεν προκειται να γινουμε. Και μου απαντησε οτι το ξερει. Εγω ειμαι πολυ σταναχωρημενος, δεν μπορω να διανοηθω οτι δεν εχει συναισθηματα για μενα και οτι δεν με ξεκοψε αλλα στην ουσια νιωθω να ειμαι σε αναστολη καπως. Χωρις να εχω κανει κατι! Αν σκεφτω με την λογικη και με τον περιγυρο μου, φευγεις τρεχοντας, καθως και να επαιζε επανασυνδεση, χαθηκε η εμπιστοσυνη, η φερεγγυοτητα και ξεκαθαρα βαζει το εγω της και οχι το εμεις. Αλλα εχω φαει σκαλωμα, βασανιζομαι, εννοειται δεν ξαναενοχλω, δεν κανω καμια κινηση και ειμαι σε φαση παθητικοτητας, κατι που σιχαινομαι και ειναι κοντρα στον χαρακτηρα μου. Για αυτο πηγα και την επιασα κιολας βασικα. Το ωραιο ειναι οτι τελευταιες 2 βδομαδες εχω κρουσεις απο 3 κοπελες, οι 2 παντρεμενες χωρισμενες και μια πιτσιρικα. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ! Φυσικα ουτε μυαλο ουτε σκεψη. Το μυαλο αλλου ειναι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Της ξεκαθαρισα οτι φιλοι δεν ειμαστε και δεν προκειται να γινουμε. Και μου απαντησε οτι το ξερει. Εγω ειμαι πολυ σταναχωρημενος, δεν μπορω να διανοηθω οτι δεν εχει συναισθηματα για μενα και οτι δεν με ξεκοψε αλλα στην ουσια νιωθω να ειμαι σε αναστολη καπως. Χωρις να εχω κανει κατι! Αν σκεφτω με την λογικη και με τον περιγυρο μου, φευγεις τρεχοντας, καθως και να επαιζε επανασυνδεση, χαθηκε η εμπιστοσυνη, η φερεγγυοτητα και ξεκαθαρα βαζει το εγω της και οχι το εμεις. Αλλα εχω φαει σκαλωμα, βασανιζομαι, εννοειται δεν ξαναενοχλω, δεν κανω καμια κινηση και ειμαι σε φαση παθητικοτητας, κατι που σιχαινομαι και ειναι κοντρα στον χαρακτηρα μου. Για αυτο πηγα και την επιασα κιολας βασικα. Το ωραιο ειναι οτι τελευταιες 2 βδομαδες εχω κρουσεις απο 3 κοπελες, οι 2 παντρεμενες χωρισμενες και μια πιτσιρικα. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ! Φυσικα ουτε μυαλο ουτε σκεψη. Το μυαλο αλλου ειναι...
    Μην κάνεις το λάθος και μπλέξεις με άλλη ενώ είσαι σε αυτή την κατάσταση..
    Τις βλακείες που λένε ο έρωτας με έρωτα περνάει για εμένα είναι όπως στο είπα βλακείες ..
    Ξεκαθαριζεις και προχωράς ....Εφόσον αυτή θέλει να διατηρεί μια άκρως εγωιστική κατάσταση και το μόνο που βλέπει είναι το εγώ και όχι το εμείς, δες και εσύ από εδώ και πέρα τι θα κάνεις..

    Πάρε τον χρόνο σου και τις αποστάσεις σου...Όταν νιώσεις ότι κάπως έχει περάσει όλο αυτό μέσα σου κάνε κινήσεις να γνωρίσεις και άλλο κόσμο..

    Μην δίνεται στο άλλον περιθώριο να ξέρει ότι είστε κάτι δεδομένο..
    Ότι είστε διαθέσιμοι ανά πάσα ώρα και στιγμή..

    Όσο δύσκολο και να είναι ξεπέρασε το..Στην αρχή πονάει πολύ ,ίσως να μοιάζει και ακατόρθωτο αλλά μετά θα δεις πως όλο αυτό θα φύγει ...
    Κοίτα τι θες εσύ από εδώ και πέρα για να είσαι καλά .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    37
    Δεν κανω τιποτα με αλλη επειδη πρωτον με ενδιαφερει σοβαρα η συγκεκριμενη και δευτερον και βασικο ξερω οτι θα κανω μαλακια στην επομενη και δεν μου φταιει να φαει τα σκατα της αλλης... Αν με ξαναπροσεγγισει, π.χ μήνυμα -τηλ να δει τι κανω ?Γιατι φανταζομαι θα γινει καποια στιγμη .Επρεπε βασικα ηδη να εχει γινει...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by periandros View Post
    Δεν κανω τιποτα με αλλη επειδη πρωτον με ενδιαφερει σοβαρα η συγκεκριμενη και δευτερον και βασικο ξερω οτι θα κανω μαλακια στην επομενη και δεν μου φταιει να φαει τα σκατα της αλλης... Αν με ξαναπροσεγγισει, π.χ μήνυμα -τηλ να δει τι κανω ?Γιατι φανταζομαι θα γινει καποια στιγμη .Επρεπε βασικα ηδη να εχει γινει...
    Εκεί η αντίδραση σου θα φανεί από τι θες εσύ να είσαι στην ζωή της ...

    Θες να είσαι η προτεραιότητας της ή κάτι το περιστασιακό ?
    Αν σου ξαναστελει είναι μια πολύ καλή ευκαιρία αυτή την φορά να ξεκαθαρίσεις την κατάσταση ..

    Η συνεχίζεται και είστε μαζί ή κομμένα όλα ...
    Εφόσον δεν αντέχεις γιατί διατηρείς μια τέτοια άρρωστη κατάσταση ?
    Αυτή αντέχει εσύ όμως δεν τοο βλέπω ...

    Αν στέλει κατευθείαν ξεκαθάρισμα ...ούτε αγκαλιές ούτε φιλιά ...
    Δεν είστε μωρά να παίζεται ...νομίζω τουλάχιστον εσύ θες να προχωρήσεις και παρακάτω στην ζωή σου οπότε δεν έχει το δικαίωμα να σε κρατάει πίσω σε αυτό .

    Εσύ αποφασίζεις τι θες να έχεις στη ζωή σου και όχι να αφήνεις τους άλλους να αποφασίζουν για εσένα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω ότι κακοποιώ συναισθηματικα τα παιδιά μου
    By NaYa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-2020, 08:28
  2. Συναισθηματικα ανάπηρος.
    By Nefeli28 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 12-06-2019, 20:41
  3. συναισθήματικα μπερδεμενη
    By xaraaaa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 106
    Last Post: 23-05-2019, 22:08
  4. ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ
    By Venetia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 11-02-2015, 04:26
  5. συναισθηματικα βαμπιρ...
    By Φωτεινη! in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 01-09-2010, 01:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •