Σχιζοφρενεια θεραπεια και ναρκωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    davidh
    Guest

    Σχιζοφρενεια θεραπεια και ναρκωτικα

    Γεια σας παιδια. Οσοι με ξερετε ξερετε απο τι πασχω.
    Επειδη τοσα χρονια 18 για την ακριβεια απο τα 23 μου κανω θεραπεια για την περιπτωση μου και ξερετε πως περναμε με αυτα τα φαρμακα σε θεματα χαρας κυριως και γενικοτερα οι παρενεργειες.. σκεφτομαι... σκεφτομαι λεω οχι στην πραξη αν επερνα ενα εξταση για να χαρω.. τι θα μπορουσε να συμβει στον εγκεφαλο μου? Μπορει και να πεθαινα??

  2. #2
    xaka10
    Guest
    μην παρεις εκστασι.μπορει και να πεθανεις απο αυτο.επισης το εκστασι δημιουργει χρονια βαρια καταθλιψη που δεν θεραπευεται ευκολα με τα αντικαταθλιπτικα γιατι διαλυει τους υποδοχεις σεροτονινης.καλυτερα παρε ενα αντικαταθλιπτικο,τρωγε πολλες μπανανες που εχουν τρυποφαινη και βελτιωνουν την διαθεση αλλα και την κοπωση που προκαλουν τα αντιψυχωτικα.ολοι στο ιδιο ζουμι βραζουμε και γω δεν βιωνω απολυτη χαρα και εχω ανηδονια αλλα το παλευω.

  3. #3
    xaka10
    Guest
    αυτη η εποχη ειναι δυσκολη για ολους μας ακομα και για τους λεγομενους ψυχικα υγιεις μιας με καραντινα,πτωχευτικος νομος που ψηφιστηκε και θα χανει ολη την περιουσια του ο οφειλετης,παιζεται να ρθει και αλλο μνημονιο λογω που εχει φτασει το χρεος μας στο 200% του Α.Ε.Π..Τα συμπτωματα καταθλιψης και αγχους εχουν αυξηθει κατακορυφα στον γενικο πληθυσμο οπως και οι αυτοκαταστροφικες συμπεριφορες.μην νιωθεις μονος κανενας δεν ειναι απολυτα ευτυχης απλα συμβιβαζεται.πολλοι εχουν ιστορια ζωης γενικα δυσαρεστη.σκεψου σε ολο τον κοσμο τοσοι εκατομμυρια ανθρωποι θα χασουν τις δουλειες του και δεν θα χουν τα προς το ζην να ζησουν,να πληρωσουν λογαριασμους ,δανεια.εμεις τουλαχιστον λογω της παθησης μας παιρνουμε ενα επιδομα χωρις να δουλευουμε εστω και αν ειναι μονο 300 ευρω αλλοι παιρνουν 0 ευρω οσοι δεν δουλευουν.υπομονη κρατα γερα και μακρια απο καταχρησεις

  4. #4
    xaka10
    Guest
    και γω αυτοκαταστροφικος ημουν παλια και καπνιζα τσιγαρα,χασις,επινα αλκοολ και επαθα και ψυχωση κρισεις πανικου αγοραφοβια τα κοψα ολα ευτυχως που δεν παρασυρθηκα στα πιο βαρια ναρκωτικα μιας και ημουν εφηβος και ευαλωτος τοτε και δεν ειχα την πονηρια να αντισταθω.επαθα την ψυχωση παραδειγματιστηκα και μου κανε καλο γιατι σταματησα τον αυτοκταστροφικο δρομο αλλο τωρα που και γω τωρα νιωθω ανηδονια και ελλειψη ευχαριστησης τιμωρουμαι για τις επιλογες του παρελθοντος

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ΑΨΔΗΙΙΙΙΙΟΟΠΠΑ ΩΦ ΩΩΒΝΝΞΜΚ,.' ΣΖΧΔΨ ΒΝΜ ,.
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    και γω αυτοκαταστροφικος ημουν παλια και καπνιζα τσιγαρα,χασις,επινα αλκοολ και επαθα και ψυχωση κρισεις πανικου αγοραφοβια τα κοψα ολα ευτυχως που δεν παρασυρθηκα στα πιο βαρια ναρκωτικα μιας και ημουν εφηβος και ευαλωτος τοτε και δεν ειχα την πονηρια να αντισταθω.επαθα την ψυχωση παραδειγματιστηκα και μου κανε καλο γιατι σταματησα τον αυτοκταστροφικο δρομο αλλο τωρα που και γω τωρα νιωθω ανηδονια και ελλειψη ευχαριστησης τιμωρουμαι για τις επιλογες του παρελθοντος
    Αποψη μου, πρεπει να νιωθεις πιο υπερηφανος για τον εαυτοσου καταφερες να μην μπλεξεις με ναρκωτικα! Καταφερες να αποφυγεις τις κλινικες !! κατι παρα πολυ σημαντικο πιστεψεμε.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by davidh View Post
    Γεια σας παιδια. Οσοι με ξερετε ξερετε απο τι πασχω.
    Επειδη τοσα χρονια 18 για την ακριβεια απο τα 23 μου κανω θεραπεια για την περιπτωση μου και ξερετε πως περναμε με αυτα τα φαρμακα σε θεματα χαρας κυριως και γενικοτερα οι παρενεργειες.. σκεφτομαι... σκεφτομαι λεω οχι στην πραξη αν επερνα ενα εξταση για να χαρω.. τι θα μπορουσε να συμβει στον εγκεφαλο μου? Μπορει και να πεθαινα??
    Το έκανα φίλε μετά από ένα μήνα που ψυχωθηκα ενώ έπαιρνα φάρμακα.μου τίναξε το μυαλό μπήκα ψυχιατρική! Κάκος συνδυασμός θα σε στείλει

  7. #7
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by Thanasiς View Post
    Το έκανα φίλε μετά από ένα μήνα που ψυχωθηκα ενώ έπαιρνα φάρμακα.μου τίναξε το μυαλό μπήκα ψυχιατρική! Κάκος συνδυασμός θα σε στείλει
    θενκς το ξεπερασα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    11
    Και γω για να νιώσω χαρά το έκανα αλλά είχε άσχημη κατάληξη

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 11-06-2017, 10:18
  2. Replies: 41
    Last Post: 11-05-2014, 01:40
  3. Σχιζοφρένεια. Πρόγνωση & Θεραπεία
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 14-01-2010, 22:07
  4. Ναρκωτικά...!! SOS
    By h2o_christina in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 19
    Last Post: 14-12-2007, 16:58
  5. Σχιζοφρένεια & θεραπεία
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-11-2007, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •