Αντισηπτικο ΗΙV - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Οχι δεν ειμαι ανηλικος,ειμαι 21 χρονων.Αυτο που λες το καταλαβαινω και εγω,το ξερω οτι δεν ειναι φυσιολογικο που το σκεφτομουν συνεχεια,ακομα και την μερα που εγινε αυτο με το αντισηπτικο το σκεφτομουν πριν γινει.Ξερω η μαλλον εχω διαβασει για το πως κολλαει ο συγκεκριμενος ιος,οτι κολλαει με την επαφη με 5 συγκεκριμενα υγρα,εχοντας αποκλεισει τα 4 απο τα 5 υγρα ειναι η αληθεια εχω επικεντρωθει μονο στο αιμα,και ειναο αληθεια οτι το σκεφτομαι,το ξερω οτι ισως και αυτο με το αντισηπτικο ισως ειναι η φοβια μου για το αιμα,απλως ηταν τοσο ανατριχιαστικο και αληθινο να μπαινει μια παχυρευστη σταγονα στο μαυι που στο τελος επικρατει αυτο το ΑΝ,που αυτο το ΑΝ μπορει να με κανει να σκεφτω καποιες στιγμες ακομα πιο παραλογα στο οτι δεν ηρθε απο το αντισηπτικο και οτι ηρθε απο καπου αλλου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Είναι ιδεοληψια και αν επαναλαμβάνεται πρεπει να πας σε ειδικό. Καπνιζεις ,δηλαδη κάνεις κακο στον οργανισμό σου,σε πνευμονες,καρδιά, λάρυγγα και παρολα αυτά ανησυχεις για κάτι παραλογο.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    14
    Κάνε μου τη χάρη και συζητά το με τους γονείς σου. Ανοίξτε μια ωραία δροσερή μπυριτσα και μεταξύ σοβαρού και αστείου ανέφερε αυτό που έγινε και μετέπειτα αυτά που αισθάνθηκες! Εγώ σου λέω πως η αγαπη των γονιών σου θα υπέρ καλύψει τα πάντα και θα νιώσεις πολύ καλύτερα!
    Όσον αφορά το αντισηπτικό πάντως, 99.99999% δεν έχεις κολλήσει τίποτα.
    Ότι άνθρωπος και να είναι αυτός, δεν υπάρχει περίπτωση να έβαλε κάτι μέσα στο μπουκαλάκι!!! Και εγώ είμαι χεστης αλλά όχι και έτσι ρε ψηλέ!

  4. #19
    Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου,τι να πω δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο,ειναι στιγμες που σκεφτομαι μηπως δεν ηταν και το αμτισηπτικο και καποιπς μου πεταξε αιμα.Ασχολουμε ολη μερα με αυτο,ενας φιλος μου που του το ειπα μου λεει και σταγονα αιμα να ειχε μεινει εκει πανω στο στομιο ο ιος δεν θα αντεχε.Το καταλαβαινω οτι με εχει επηρεασει ολο αυτο απο οτι μου φαινονται παραξενα διαφορα πραγματα

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Giannislaa View Post
    Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου,τι να πω δεν ξερω πως να το διαχειριστω ολο αυτο,ειναι στιγμες που σκεφτομαι μηπως δεν ηταν και το αμτισηπτικο και καποιπς μου πεταξε αιμα.Ασχολουμε ολη μερα με αυτο,ενας φιλος μου που του το ειπα μου λεει και σταγονα αιμα να ειχε μεινει εκει πανω στο στομιο ο ιος δεν θα αντεχε.Το καταλαβαινω οτι με εχει επηρεασει ολο αυτο απο οτι μου φαινονται παραξενα διαφορα πραγματα
    Παρακαλώ φίλε μου, δε κάνει τίποτα.

    Συζητά το με τους γονείς σου, στο ξανά υπενθυμίζω! Θα σε βοηθήσει πολύ, άμα θέλεις βάζουμε και στοίχημα 5 ευρώ.. Χιχι

    Δεν ξέρεις πως να το διαχειριστεις;
    1η επιλογή: Ξεκινα από το να μην κάνεις κακό στον εαυτό σου σκεπτόμενος όλη την ημέρα αυτό..
    2η επιλογή : εφόσον δεν θέλεις να μιλήσεις με τους γονείς σου ή ακόμα και αν το κανεις αλλά πάλι δε νιώθεις καλά, η καλύτερη λύση που θα σε απαλλάξει από κάθε σκέψη είναι να πας να κάνεις εξετάσεις αίματος και να διαπιστώσεις πως δεν έχεις τίποτα!
    Φρόντισε όμως από εκείνη τη στιγμή και έπειτα, να αποκτήσεις και πάλι τον έλεγχο για να μη παθεις πάλι τα ίδια.
    Μην επιτρέπεις τις σκέψεις αυτές να σου κάμουν τόσο πολύ κακό!
    Πως τα ακούς αυτά;

  6. #21
    Χαχχα σε ευχαριστω,,,ναι το ξερω αν θα εκανα εξετασεις θα ηρεμουσα,απλως για να δεις αν εχεις κολλησει πρεπει αν περιμενεις καποιο χρονικο διαστημα για να δειξει.Απο την αλλη προσπαθω συνεχεια να σκεφτω λογικα,γτ οπως ειπα κανω σκεψεις περιεργες οτι δεν ηταν και απο το αντισηπτικο,οτι καποιος καπου δεν ξερω μου πεταξε κατι,απο την αλλη οταν παιρνω την περιπτωση οτι ηταν απο το αντισηπτικο ακομα και τοτε λεω μηπως ειχε κατι

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Giannislaa View Post
    Χαχχα σε ευχαριστω,,,ναι το ξερω αν θα εκανα εξετασεις θα ηρεμουσα,απλως για να δεις αν εχεις κολλησει πρεπει αν περιμενεις καποιο χρονικο διαστημα για να δειξει.Απο την αλλη προσπαθω συνεχεια να σκεφτω λογικα,γτ οπως ειπα κανω σκεψεις περιεργες οτι δεν ηταν και απο το αντισηπτικο,οτι καποιος καπου δεν ξερω μου πεταξε κατι,απο την αλλη οταν παιρνω την περιπτωση οτι ηταν απο το αντισηπτικο ακομα και τοτε λεω μηπως ειχε κατι
    Περίμενε 1 μήνα και πάνε κάνε εξετάσεις. Έως τότε όμως δε γίνεται να είσαι μέσα στο άγχος. Πάρε τον έλεγχο του εαυτού σου και ησύχασε τον κάπως. Ίσως οι περίεργες σκέψεις δημιουργούνται επειδή είσαι πάρα πολύ στρεσαρισμενος με αυτό το θέμα;; εγώ νομίζω αυτό είναι.
    Το αντισηπτικό δεν είχε τίποτα! Εμένα κάθε ημέρα στη δουλειά μου, μπαίνουν στα μάτια μου από λάσπες, μέχρι και σκουπιδακια του δρόμου. Έχω σκεφτεί πολλές φορές μήπως έχω κολλήσει κάτι αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει!

  8. #23
    Ναι αυτο θα κανω,αλλα πρεπει να το διαχειρηστω ως τοτε...απλως αυτο καθομαι και το τραβαω τοσο πολυ που λεω μεσα μου,για να κολλησεις πρεπει να ερθεις σε επαφη με ειτε με αιμα,κολπικο υγρο,πρωκτικο,σπερμα,μητρι� �ο.Και λεω οτι το μονο που ειναι πιθανον ειναι το αιμα,το να μου πεταξε καποιος αιμα λεω δεν θα το καταλαβαινα αρα ειναι το αντισηπτικο,τι να πω η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει πολυ ψυχολογικα,ειχες και εσυ παρομοια θεματα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Γιατι θα πας για εξετασεις και οχι σε ψυχιατρο; Δεν θα ηρεμησεις με τις εξετασεις, κανεις παραλογες σκεψεις που παραπεμπουν σε διαταραχη και οχι σε αγχος για κατι. Ουτε οι γονεις ουτε πι εξετασεις θα σε βπηθησουν, μιλα με ειδικο αλλιως το κοβω να περνας ακομα μια πενταετια με τετοιες σκεψεις μεχρι να παρεις την αποφαση.

  10. #25
    Ναι εχεις δικαιο,το καταλαβαινω οτι δεν ειναι φυσιολογικα ολα αυτα και ισως πρεπει να βρω βοηθεια,απλως με τρομαζει αυτος ο φοβος,τα βλεπω τα πραγματα παραξενα,ριχα παει τις προαλλες να μου παρουν αιμα,και κοιταζα την διαδικασια πολυ προσεκτικα μην γινει κατι που δεν πρεπει.Φοβηθηκα γιατι πηγα σε μικρο μικροβιολογικο γραφειο σε ρνα γιατρο που εχει το ιατρειο του μονος του και δεν πηγα σε διαγνωστικο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σε ψυχιατρο γιατι δεν πας;

  12. #27
    Δεν ειμαι αρνητικος ,απλως εκφραζω οτι φοβαμαι μηπως εχω ηδη κολλησει

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •