Θεμα με γαμο και σχιζοφρενεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    xaka10
    Guest

    Θεμα με γαμο και σχιζοφρενεια

    Διαβαζοντας ενα σαιτ ειδα το ακολουθο απιστευτο αρθρο γυναικα επιτυχημενη επαγγελματικα φερνοντας αρκετο εισοδημα στο σπιτι παντρευτηκε ατομο με σχιζοφρενεια που δυσκολευεται να κρατησει δουλεια λογω της παθησης του και σε αυτη την γυναικα δεν ηρθαν οι γονεις της στο γαμο με αυτο το ατομο που επασχε απο σχιζοφρενεια λογω του οτι τον θεωρουν τεμπελη και ελλατωματικο.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ γυναικα να παντρευτει ανδρα με σχιζοφρενεια ενω η ιδια ειναι υγιης.μακαρι να εβρισκα και γω μια σαν αυτη.αυξηθηκαν οι ελπιδες μου απο αυτο το αρθρο.οτι και ανδρες με σχιζοφρενεια μπορει να τους θελουν γυναικες επαγγελματικα καταξιωμενες και να τους προσεχουν.Θεε μου δωσε μου και μενα μια τετοια κοπελα υγιη

    Ο σύζυγός μου πάσχει από σχιζοφρένεια εδώ και πολλά χρόνια και δυστυχώς αυτή είναι η καθημερινότητα μας»
    newsitamea 15 Νοέ 2020

    Αληθινή ιστορία: Ο γάμος ενός ατόμου με ένα άλλο, το οποίο πάσχει από ψυχική ασθένεια, έχει τις δυσκολίες του. Μια καλή ύλη μου είναι παντρεμένη με έναν άνδρα, ο οποίος πάσχει από χρόνια σχιζοφρένεια.

    Οι σχέσεις μπορεί να είναι δύσκολες, όταν η ασθένεια είναι στο επίκεντρο. Μάλιστα, η συγκεκριμένη φίλη μου, μοιράστηκε ορισμένες από τις εμπειρίες που αποκόμισε…

    Απομόνωση
    Κάθε σχέση έχει τις δυσκολίες της. Tο να στραφούμε στα αγαπημένα μας πρόσωπα για παρηγοριά μπορεί να είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να αποφορτιστούμε. Οι αγώνες που περνάει η φίλη μου σχετίζονται συχνά με τα συμπτώματα του συζύγου της. Για παράδειγμα, εάν αισθάνεται παρανοϊκός, δεν μπορεί να συνεργαστεί μαζί της. Όταν οι συνάδελφοί της κάνουν παράπονα για τους συντρόφους τους, επειδή δεν τις βοηθούν στις δουλειές του σπιτιού, η φίλη μου μένει σιωπηλή για τις μάχες που δίνει καθημερινά. Η ίδια είναι παντρεμένη με κάποιον με ψυχική ασθένεια. Ανησυχεί ότι θα ήταν άβολο να το συζητήσει μαζί τους με ειλικρίνεια, οπότε τείνει να το κάνει μόνο σε διαδικτυακά φόρουμ.

    για να διαβασετε περισσοτερα πατηστε το λινκ: https://www.newsitamea.gr/2020/11/15...erinotita-mas/

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Ωραια ιστοριουλα...Το αρθρο δεν δινει στοιχεια που υπαρχει αυτο το ζευγαρι. Ισως σε καποια Σουηδια,Ελβετια,Αμερικη και τι επιδοματα παιρνει ο συζυγος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ωραια ιστοριουλα...Το αρθρο δεν δινει στοιχεια που υπαρχει αυτο το ζευγαρι. Ισως σε καποια Σουηδια,Ελβετια,Αμερικη και τι επιδοματα παιρνει ο συζυγος.
    ή κι αν ειναι ραδιο- αρβυλα. ενα ανυπογραφο αρθρο απο το πουθενα, που δεν λεει που ποιος πως ποτε. ο,τι ναναι, πραγματικα..
    τετοια σου γραφω κι εγω αν θελεις, 5 καθε μερα...

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ή κι αν ειναι ραδιο- αρβυλα. ενα ανυπογραφο αρθρο απο το πουθενα, που δεν λεει που ποιος πως ποτε. ο,τι ναναι, πραγματικα..
    τετοια σου γραφω κι εγω αν θελεις, 5 καθε μερα...
    Ειμαι σιγουρη!!! ετσι δημιουργουντε οι ευσεβεις πόθοι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Ειμαι σιγουρη!!! ετσι δημιουργουντε οι ευσεβεις πόθοι
    οι ευσεβεις ποθοι ειναι καλο πραγμα και μακαρι να δημιουργουνται.
    τα ψεματα ομως , βγαλμενα απο την κοιλια του καθενος, ειναι πολυ κακο πραγμα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    .Θεε μου δωσε μου και μενα μια τετοια κοπελα υγιη

    [/url]
    το μυαλο σου και μια λυρα θεματοθετη.
    δεν υπαρχουν γυναικες σαν αυτη του αρθρου. οι περισσοτερες θα ψαξουν για αυτον που θα τους τα ακουμπα καθε παρασκευη
    και θα κουβαλα και τις σακκουλες με τα ψωνια στο σπιτι.
    διαφορετικα σουτ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου!!θα σου πω την δικια μου ιστορια που ειναι πραγματικη !!!ημουν τρελα ερωτευμενη με εναν ανθρωπο με σχιζοφρενεια ηταν ο πιο καλος αντρας που γνωρισα ηθελα να τον παντρευτω και αυτος το ιδιο .. δεν ειχα ψυχολογικα προβληματα οταν τον γνωρισα ημουν ενα χαρουμενο κοριτσι ..οταν χωρισα διαλυθηκα ...επαθα καταθλιψη δεν ζουσα χωρις αυτον ...τοσο τον αγαπησα για μενα αυτος ο ανθρωπος τα παντα !!!δεν μπορεσα να βρω ποτε καποιον σαν αυτον !!!τωρα ειναι παντρεμενος με μια γυναικα που τον αγαπαει πολυ...κ αυτη δεν εχει ψυχολογικα προβληματα ...κανενας ανθρωπος δεν μπορει να καταλαβει οτι εχει κατι ..δουλευει κανονικα και ειναι ενας πολυ ομορφος σωστος ευγενικος ανθρωπος και αισιοδοξος ...αυτα ειδα σε αυτον και δεν με ενοιαζε ποτε αυτο που ετυχε να παθει ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το μυαλο σου και μια λυρα θεματοθετη.
    δεν υπαρχουν γυναικες σαν αυτη του αρθρου. οι περισσοτερες θα ψαξουν για αυτον που θα τους τα ακουμπα καθε παρασκευη
    και θα κουβαλα και τις σακκουλες με τα ψωνια στο σπιτι.
    διαφορετικα σουτ!
    Ε, όχι και δεν υπάρχουν! Τις έχεις γνωρίσει όλες? Αυτό που μπορούμε να πούμε είναι ότι υπάρχουν λίγες τέτοιες στην Ελλάδα, όπου υπάρχει μια σχετική ισότητα και φεμινισμός από τη μία και απαιτήσεις για άντρα ανατολίτη από την άλλη (να πληρώνει, να κάνει όλο το φλερτ, να πάει στρατό, να έχει καλύτερη δουλειά). Στις ανατολικές χώρες αλλά και στις βορειοευρωπαικές πιστεύω υπάρχουν πολλές τέτοιες που δε σκέφτονται μόνο τα λούσα και την καλοπέραση και τι θα τους προσφέρει ο άντρας!

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τον γάμο μου
    By Lina94 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 10-07-2020, 17:06
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ
    By iliaktida76 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 14-02-2017, 00:04
  3. Προβληματα στο γαμο μου
    By Angenik in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 64
    Last Post: 27-04-2015, 21:59
  4. Αγχος για το γαμο μου!!
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-2013, 18:16
  5. Ρουχα για γαμο
    By sourkouna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-05-2011, 11:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •