Μπερδεμα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, αλλα για την δικη σας συντομη σχεση τι λεει ο ψυχ;
    οτι ενας ανθρωπος που ειναι εξαρτητικος και αντικαθιστα την μια χειριστικη γυναικα με την επομενη, ειναι σε θεση να κανει ισοτιμη σχεση σε αυτην την φαση, η απλα βρηκε την επομενη που θα τον χειριζεται;
    δεν ειναι φως- φαναρι, οτι ειναι προβληματικο κι εκ μερους του κι εκ μερους σου να μιλατε για σοβαρες σχεσεις στους 2 μηνες που φυγατε τρεχοντας απο τους γαμους σας και να βασιστειτε πανω σε τεοτιες κουβεντες;
    Σε αυτο ναι εχεις δικιο,
    Για εμας η ψυχολογος απο οτι ξερω δεν το εχει ανοιξει πολυ (η δεν μου εχει πει) αλλα του ειχε πει οτι δεν του φαινεται περιεργο ενας ερωτας τοσο μεγαλος να κολλησει στην αρχη επειδη ειμαστε κ ενηλικες...κ παει πιο γρηγορα.
    Επισης δεν τον χειριζομαι!!!
    Στο εξηγω...
    Δεν τον ενοχλησα πουθενα ημουν πολυ φιλικη σε ολα του κ τα δεχομουν ολα τα τρελα με την ελπιδα οτι επειδη εχει κανει το βημα να βοηθηθει απο ειδικο θα παει καλυτερα το πραγμα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Βρε συ εξηγω το εξης, δεν απαιτησα κατι... προσπαθουσα να τον βοηθησω.. αν κ δεν ειναι η δουλεια μου οντως..
    Ειναι περιεργη κατασταση .. δεν ειναι απλα φιλοι του...
    Κ απλα του ειπα οτι δεν ειναι ωραιο κ να σκεφτει τι τους λεει κτλ
    Πχ μου ειπε οτι δεν θελει να τους πει οτι παει σε ψυχολ γτ θα του τον κοψουν!!!!!!
    Το αν τον εδεσαν δεν ξερω μπορει κιολας ξερω κ εγω τι γινεται εκει ... δεν ξερω ειναι περιεργη φαση , φοβαμαι να την γραψω εδω μεσα...
    Δεν τον χειριστηκα δεν το εκανα ετσι ... η αληθεια ειναι οτι αν δεν γραψω κ εγω ολες τις λεπτομερειες δεν θα καταλαβεις...

    Για τη συντομη σχεση τωρα τι ν απω δικιο εχεις... ετσι κοντα που ηρθαμε το πηρα οτι ειμαστε καλα και μαθαμε πολλα ο ενας για τον αλλον , μου ειπε πολλες ιστοριες για εκεινον κ εγω κ καναμε κ πολλα (οσο γινεται σε αυτους τους μηνες)
    οχι "αν". ΔΕΝ ειναι η δουλεια σου. μπορει εσενα να σου φαιενεται ανθρωπιστικο, αλλα ειναι χειριστικο να του λες ποιους πρεπει να βλεπει.
    αυτος που τον βοηθαει, τον βοηθαει να παρει την ζωη του και τις αποφασεις του στα χερια του. δεν του υποδεικνυει ποιους θα βλεπει...
    οκ, παιρνω σαν δεδομενο οτι αυτοι ειναι περιεργοι η και επικινδυνοι.
    αυτος τι θελει εκει;
    ειναι δικη σου δουλεια να τον απομακρυνεις; δεν ξερει αν πρεπει να το κανει;
    αυτο ρωταω.
    εχει το ακαταλογιστο; γιατι να πηγαινει σε επικινδυνους ανθρωπους που του κανουν κακο;
    δεν βλεπεις οτι κατι δεν κολλαει;

    ο,τι ιστοριες κι αν πειτε σε 2 μηνες, ο ανθρωπος δεν φαινεται. ειστε 2 αγνωστοι..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Σε αυτο ναι εχεις δικιο,
    Για εμας η ψυχολογος απο οτι ξερω δεν το εχει ανοιξει πολυ (η δεν μου εχει πει) αλλα του ειχε πει οτι δεν του φαινεται περιεργο ενας ερωτας τοσο μεγαλος να κολλησει στην αρχη επειδη ειμαστε κ ενηλικες...κ παει πιο γρηγορα.
    Επισης δεν τον χειριζομαι!!!
    Στο εξηγω...
    Δεν τον ενοχλησα πουθενα ημουν πολυ φιλικη σε ολα του κ τα δεχομουν ολα τα τρελα με την ελπιδα οτι επειδη εχει κανει το βημα να βοηθηθει απο ειδικο θα παει καλυτερα το πραγμα...
    δεν ειπα οτι τον χειριζεσαι ΓΕΝΙΚΑ.
    ειπα οτι η συγκεκριμενη κινηση σου ηταν χειριστικη.

    αν παει καλα η θεραπεια του, σιγουρα θα βοηθηθει.
    μην ξεχνας ομως, οτι καποιος θεραπευμενος απο τα προβληματα του, μπορει και να κανει διαφορετικες επιλογες απο αυτες που εκανε αθεραπευτος.
    κι αυτο σημαινει οτι η θεραπεια ειναι προς οφελος του, αλλα δεν ξερουμε κι αν ειναι προς οφελος της σχεσης σας...
    το μελλον θα δειξει..

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειπα οτι τον χειριζεσαι ΓΕΝΙΚΑ.
    ειπα οτι η συγκεκριμενη κινηση σου ηταν χειριστικη.

    αν παει καλα η θεραπεια του, σιγουρα θα βοηθηθει.
    μην ξεχνας ομως, οτι καποιος θεραπευμενος απο τα προβληματα του, μπορει και να κανει διαφορετικες επιλογες απο αυτες που εκανε αθεραπευτος.
    κι αυτο σημαινει οτι η θεραπεια ειναι προς οφελος του, αλλα δεν ξερουμε κι αν ειναι προς οφελος της σχεσης σας...
    το μελλον θα δειξει..
    Σιγουρα,
    Εγω θελω να θεραπευτει αν γινεται και να ειναι καλα!
    Κ ολα τα αλλα οκ θα δειξει το μελλον οντως...

    Αλλα δεν εκανα χειριστικη κινηση του το ειπα ευθεως και την αποψη μου , θεωρω οι χειριστικες κινησεις ειναι αυτες που γινονται καπως εμμεσα ... ο αλλος προσπαθει να σε ριξει καπως για να σε βοηθησει μετα και να πας με τα νερα του ... η τεσπα καποιες τακτικες...εγω δεν πηγα με τακτικη!
    Πραγματικα δεν το καταλαβαινει οτι ειναι επικυνδυνα εκει κ οκ δεν ειναι η δουλεια μου να τον θεραπευσω προφανως.

    Ειναι μια δυσκολη κατασταση κ οντως σε τοσο λιγο διαστημα δεν επρεπε να εμπιστευτει ο ενας τον αλλον.
    Απλα απο μερια μου δεν ειχα δευτερες σκεψεις ουτε ηθελα να πιαστω απο καπου.
    Ενω εκεινος μαλλον αυτο ηθελε απο μενα γτ φαινοταν κιολας απο αναλυσεις που μου εκανε, εψαχνε πιο πολυ κατι να του δωσει κινητρο να ξεφυγει απο το αλλο και να βοηθηθει ... κ εγω δυδτυως μπηκα στο ρολο ενω δεν επρεπε

  5. #35
    Elenia781
    Guest
    οι αντρες δεν μπορουν να αλλαξουν ζωη απο τη μια μερα στην αλλη οπως εσυ marilove. Χανουν τον μπουσουλα. Για λιγο εγινε Δον Ζουαν και μετα απο τηλεφωνου ...ε δεν γινοντε αυτα. Μονο καποιος που ζει στο περιθωριο εννοει αυτα που λεει.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Γτ ρε elenia το περιθωριο ξερεισ τι ειναι εγω μεγαλωσα στη ναυαρινου και βρεθηκα με παιδια να μου ζηταν ευθυνεσ και γυναικα στον κοσμο τησ τι να κανω κι εγω θυμηθηκα πωσ μεγαλωσα εσυ τι θα εκανεσ δηλαδη εχω λεφτα τωρα ζω σε σπιτι κανονικα αλλα η αλανα δε βγηκε απο μεσα μου εγω την εβγαλα εξω για να επιβιωσω οταν δε σε θελουν τα παιδια σου η γυναικα σου σε εχει κανει κερατα απειρεσ φορεσ εσυ τι θα εκανεσ εγω μεσο του φορουμ μιλαω στα παιδια μου εσυ τι θα εκανεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #37
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    οι αντρες δεν μπορουν να αλλαξουν ζωη απο τη μια μερα στην αλλη οπως εσυ marilove. Χανουν τον μπουσουλα. Για λιγο εγινε Δον Ζουαν και μετα απο τηλεφωνου ...ε δεν γινοντε αυτα. Μονο καποιος που ζει στο περιθωριο εννοει αυτα που λεει.
    Nai Μου ειπε οτι τα εχασε και ειναι μπερδεμενος κ δεν ξερει τι του γινεται!
    Γενικοτερα στεναχωρηθηκα γτ πιστευω οτι δεν με κοροιδευε δε τα εκανε για να με ριξει στο κρεβατι η να κερδισει κατι απο μενα.
    Μου ελεγε εμπιστευσουμε και να δεις ολα θα πανε καλα στο τελος.
    Καλα το ποσο μεγαλα λογια ελεγε αστο ... βεβαια εδειχνε κιολας με προσεχε εκανε πολλες κινησεις να δειξει οτι τα εννοει δεν μπορω να πω ...
    Απλα δεν περιμενα τουλαχιστον να μου τα πει μεσω τηλ... ή τεσπα τοσο μαχαιρι κ να μη το παλεψει γτ μου ειχε πει κιολας οτι το φοβαται αυτο οταν μαθουν οτι θα ζοριστει να εξηγησει και οντως ζοριστηκε κ εκανε πισω...

    Τεσπα οτι εγινε εγινε η ζωη προχωραει , τωρα ειναι στη φαση θελει να μεινει μονος κ βλεπουμε!
    Οχι οτι θα περιμενω για παντα αλλα δεν ξερω οτι γινει ...
    Σας ευχαριστω ...

  8. #38
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Nai Μου ειπε οτι τα εχασε και ειναι μπερδεμενος κ δεν ξερει τι του γινεται!
    Γενικοτερα στεναχωρηθηκα γτ πιστευω οτι δεν με κοροιδευε δε τα εκανε για να με ριξει στο κρεβατι η να κερδισει κατι απο μενα.
    Μου ελεγε εμπιστευσουμε και να δεις ολα θα πανε καλα στο τελος.
    Καλα το ποσο μεγαλα λογια ελεγε αστο ... βεβαια εδειχνε κιολας με προσεχε εκανε πολλες κινησεις να δειξει οτι τα εννοει δεν μπορω να πω ...
    Απλα δεν περιμενα τουλαχιστον να μου τα πει μεσω τηλ... ή τεσπα τοσο μαχαιρι κ να μη το παλεψει γτ μου ειχε πει κιολας οτι το φοβαται αυτο οταν μαθουν οτι θα ζοριστει να εξηγησει και οντως ζοριστηκε κ εκανε πισω...

    Τεσπα οτι εγινε εγινε η ζωη προχωραει , τωρα ειναι στη φαση θελει να μεινει μονος κ βλεπουμε!
    Οχι οτι θα περιμενω για παντα αλλα δεν ξερω οτι γινει ...
    Σας ευχαριστω ...
    Γιατί πρέπει πάντα να μας εκμεταλλεύονται επειδή μπλέκουν μαζί μας;

    Δεν είναι όλοι οι άντρες χειριστικα ρομποτακια να ξέρουν από πριν πως θα πράξουν,τι θα πουν και τι θα κάνουν.

    Μπορεί όντως να του αρέσες, να ήθελε να ζήσει κάτι μαζί σου. Να έκανε σχέδια αλλα στη πράξη να μην του βγήκε για πολλούς λόγους. Πήγαινε παρακάτω

  9. #39
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Γιατί πρέπει πάντα να μας εκμεταλλεύονται επειδή μπλέκουν μαζί μας;

    Δεν είναι όλοι οι άντρες χειριστικα ρομποτακια να ξέρουν από πριν πως θα πράξουν,τι θα πουν και τι θα κάνουν.

    Μπορεί όντως να του αρέσες, να ήθελε να ζήσει κάτι μαζί σου. Να έκανε σχέδια αλλα στη πράξη να μην του βγήκε για πολλούς λόγους. Πήγαινε παρακάτω
    Μα αυτο, δεν λεω οτι με εκμεταλλευτηκε, εγω πιστευω οτι τα εννοουσε απλα μετα δεν μπορεσε τελικα να τα υλοποιησει οντως για πολλους λογους!
    Απλα ελεγε πολυ μεγαλα λογια πολυ ομως...
    Εκανε κ πραγματα που εδειχνε οτι δε θα φυγει κ τελοσπαντων σε φαση ηταν σε βρηκα κ δε θελω να σε χασω με τπτ

    Το θεμα μου δεν ειναι αν τα εννοουσε το θεμα μου ειναι οτι τη μια μερα ηταν τελεια (οχι μετρια - τελεια) κ την αλλη ενας αλλος ανθρωπος!
    Αυτο κ μαλιστα μου το ειπε σε 10 λεπτα απο τηλ και τπτ αλλο.
    Ενω γενικα με ολους τους αλλους ανθρωπους ειναι πολυ της επαφης του να βγει του να παει να εξηγησει κτλ

    Δηλαδη πολυ κουλο αυτο εννοω κ πολυ ξαφνικο οποτε εμενα μου ηρθε κεραμυδα...
    Αλλο να ξεθωριαζε ή να εβλεπα προβληματακια σιγα σιγα κ αλλο πανω στα ντουζενια κ τοσο ξαφνικα...
    Διοτι αληθεια ηταν μια μερα πριν που μου ειπε κιολας πραγματα τελεια κ πολυ εξομολογητικα για μας μη τα αναφερω τωρα εδω παντως ηταν της φασης δεν φευγω απο σενα μην φοβασαι ...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Μα αυτο, δεν λεω οτι με εκμεταλλευτηκε, εγω πιστευω οτι τα εννοουσε απλα μετα δεν μπορεσε τελικα να τα υλοποιησει οντως για πολλους λογους!
    Απλα ελεγε πολυ μεγαλα λογια πολυ ομως...
    Εκανε κ πραγματα που εδειχνε οτι δε θα φυγει κ τελοσπαντων σε φαση ηταν σε βρηκα κ δε θελω να σε χασω με τπτ

    Το θεμα μου δεν ειναι αν τα εννοουσε το θεμα μου ειναι οτι τη μια μερα ηταν τελεια (οχι μετρια - τελεια) κ την αλλη ενας αλλος ανθρωπος!
    Αυτο κ μαλιστα μου το ειπε σε 10 λεπτα απο τηλ και τπτ αλλο.
    Ενω γενικα με ολους τους αλλους ανθρωπους ειναι πολυ της επαφης του να βγει του να παει να εξηγησει κτλ

    Δηλαδη πολυ κουλο αυτο εννοω κ πολυ ξαφνικο οποτε εμενα μου ηρθε κεραμυδα...
    Αλλο να ξεθωριαζε ή να εβλεπα προβληματακια σιγα σιγα κ αλλο πανω στα ντουζενια κ τοσο ξαφνικα...
    Διοτι αληθεια ηταν μια μερα πριν που μου ειπε κιολας πραγματα τελεια κ πολυ εξομολογητικα για μας μη τα αναφερω τωρα εδω παντως ηταν της φασης δεν φευγω απο σενα μην φοβασαι ...
    Tι να πω βρε μαιρη... μηπως η "ομαδα" τον κραταει ομηρο και τον εβαλε να σου κανει τηλεφωνημα; τοσο που επιμενεις για την περιεργη δραση τους, βαζω στο μυαλο μου οτι ειναι συμμορια σατανιστων η δολοφονων..

  11. #41
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Tι να πω βρε μαιρη... μηπως η "ομαδα" τον κραταει ομηρο και τον εβαλε να σου κανει τηλεφωνημα; τοσο που επιμενεις για την περιεργη δραση τους, βαζω στο μυαλο μου οτι ειναι συμμορια σατανιστων η δολοφονων..
    Kαλα τωρα ειρωνευεσαι, δεν ειναι σατανιστες ουτε δολοφονοι αλλα κατι με θρησκεια παιζει σγρα!
    Κ προφανως θελει κ το κανει, αν καποιος δεν θελει κατι να αφησει δεν το αφηνει επειδη τον επηρεασαν , το καταλαβαινω αυτο!
    Το ξαφνικο με πληγωσε απλα...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Δεν έκανες λάθος που χωρίσεις εσύ είπες ότι δεν ήσουν καλά στον γάμο σου γι; υτο κ έμπλεξες μαζί του. Καλά έκανες κ χωρίσεις. Τώρα μπορείς να ζήσεις σαν ελεύθερο κορίτσι όσους παθιασμένος έρωτες θες χωρίς ενοχές. Περαστικα

  13. #43
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Μα αυτο, δεν λεω οτι με εκμεταλλευτηκε, εγω πιστευω οτι τα εννοουσε απλα μετα δεν μπορεσε τελικα να τα υλοποιησει οντως για πολλους λογους!
    Απλα ελεγε πολυ μεγαλα λογια πολυ ομως...
    Εκανε κ πραγματα που εδειχνε οτι δε θα φυγει κ τελοσπαντων σε φαση ηταν σε βρηκα κ δε θελω να σε χασω με τπτ

    Το θεμα μου δεν ειναι αν τα εννοουσε το θεμα μου ειναι οτι τη μια μερα ηταν τελεια (οχι μετρια - τελεια) κ την αλλη ενας αλλος ανθρωπος!
    Αυτο κ μαλιστα μου το ειπε σε 10 λεπτα απο τηλ και τπτ αλλο.
    Ενω γενικα με ολους τους αλλους ανθρωπους ειναι πολυ της επαφης του να βγει του να παει να εξηγησει κτλ

    Δηλαδη πολυ κουλο αυτο εννοω κ πολυ ξαφνικο οποτε εμενα μου ηρθε κεραμυδα...
    Αλλο να ξεθωριαζε ή να εβλεπα προβληματακια σιγα σιγα κ αλλο πανω στα ντουζενια κ τοσο ξαφνικα...
    Διοτι αληθεια ηταν μια μερα πριν που μου ειπε κιολας πραγματα τελεια κ πολυ εξομολογητικα για μας μη τα αναφερω τωρα εδω παντως ηταν της φασης δεν φευγω απο σενα μην φοβασαι ...
    Αυτό πρέπει να σου λέει κάτι για τον χαρακτήρα του. Ότι μπορεί να είναι λιγο επιπόλαιος ....ή γενικά παρασύρεται χωρίς να βλέπει στη πράξη εάν εισαι αυτό που θέλει, και εάν έχει τα κότσια να το φτάσει μέχρι το τέλος.

    Επίσης θα έπρεπε να σου λέει και κάτι σχετικά με σένα. Ότι δεν το βλέπει τόσο ζεστά ώστε να κάνει την υπέρβαση και να είστε μαζί όπως είπε στη πράξη.

    Εγώ δεν διαφωνώ καθόλου ότι ο περίγυρος του, μπορεί να του έβαλε λόγια και να τον επηρέασε. Αλλά ρε συ,όταν κάτι το θες πολύ και είσαι σίγουρος για αυτό, πας κόντρα σε όλους, ή στη τελική τους γράφεις όλους στα απ'αυτά σου και κάνεις αυτό που πραγματικά θες. Εάν θες να είσαι με τον άνθρωπο σου, θα είσαι με τον άνθρωπο σου. Ότι και να λένε.

    Μπορεί ο άνθρωπος να νόμιζε ότι ήταν μια χαρά στο γάμο του, αλλά μια μέρα έτυχε να σε γνωρίσει, να του ξυπνήσε το πάθος και να έφαγε γερό χαστούκι. Να αναθεώρησε για τη ζωή του και για το γαμο του και τώρα να προσγειώνεται και να αναρωτιέται τι πραγματικά συμβαίνει.και τι θέλει να κάνει.

  14. #44
    Meditation
    Guest
    Όμως δεν μας λες σημαντικά πράγματα για αυτόν, όπως πχ αυτά που έλεγαν κι φίλες σου για τον χαρακτήρα του. Και τα αρνητικά καμπανάκια.

    Δεν μας περιγράφεις πολλά σχετικά με αυτόν να κάνουμε το πορτρέτο του. Το μόνο που λες είναι ότι παντρεύτηκε μια γυναίκα πιο δεσποτική και χειριστικη. Μπορεί να ένιωθε καταπιεσμένος με σα σε αυτόν τον γάμο και ότι δεν μπορεί να επιβληθεί, και να έκανε την επανάσταση του μαζί σου, θέλοντας να το ζήσει και να ταρακουνήσει και τη πρώην του.

  15. #45
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Όμως δεν μας λες σημαντικά πράγματα για αυτόν, όπως πχ αυτά που έλεγαν κι φίλες σου για τον χαρακτήρα του. Και τα αρνητικά καμπανάκια.

    Δεν μας περιγράφεις πολλά σχετικά με αυτόν να κάνουμε το πορτρέτο του. Το μόνο που λες είναι ότι παντρεύτηκε μια γυναίκα πιο δεσποτική και χειριστικη. Μπορεί να ένιωθε καταπιεσμένος με σα σε αυτόν τον γάμο και ότι δεν μπορεί να επιβληθεί, και να έκανε την επανάσταση του μαζί σου, θέλοντας να το ζήσει και να ταρακουνήσει και τη πρώην του.
    Λοιπον αρχικα φοβαμαι λιγο να πω, βασικα δεν ξερω με εχει φοβισει η ολη κατασταση με εκεινους!
    Μπορει να το σβησω μετα το ποστ (θα σβηστουν αραγε κ τα σχολια ολα?)

    Ειναι ενας τραυματισμενος πολυ ανθρωπος, απο μικρο παιδι ειχε θεματα με καποια οικογενειακα.
    Πηγαινε παλια σε ψυχοθεραπευτη κτλ κ το παλεψε, μετα βρεθηκε με αυτη τη γυναικα η οποια τον βοηθησε οντως να γινει καπως καλυτερος κ να δουλεψει τον εαυτο του μεσω αυτης κ εκεινης της "παρεας" να το πω.

    Ομως η σχεση τους δεν ειναι ακριβως φυσιολογικη πως να το πω ...
    Μολις γνωρισε εκεινη εκοψε τα παντα απο το παρελθον του μαχαιρι.
    Ηταν μονο εκει με εκεινη κ αυτους.
    Βασικα ειναι περιεργο, κ ειναι πολλα που δεν τα γραφω οποτε σκεφτειετε οτι δεν ειμαι υπερβολικη ...

    Οταν μου τα περιεγραφε απο τη μια μου ελεγε τα ασχημα που του εκαναν απο την αλλη ομως η παρεα αυτη θεωρουσε οτι ειναι καλη και οτι κανουν κατι καλο ολοι εκει μαζι οταν βρισκονται.Κ οτι ειναι φυσιολογικα!

    Για το γαμο του ομως δεν τραβαγε σγρα...100%
    Πιστεψτε το αυτο δεν ηταν ενα υγιες ζευγαρι (δεν εχει να κανει με δεσποτικοτητα αλλα με αλλα πιο πρακτικα θεματα)

    Οι φιλες μου αγχωνονται και τωρα μου λενε ευτυχως που εγινε ετσι, γτ γενικοτερα οταν ειμασταν μαζι ειμασταν κλεισμενοι σπιτι κ μολις χωριζομασταν για λιγο ολο ψιλοφαγωνομασταν και εγω στεναχωριομουν κ παντα μου ελεγε οτι δεν φταιω εγω κ μ αγαπαει απλα εκεινος εχει προβληματα.
    Επισης με εκανε να πιστευω οτι εγω δεν ειμαι τοσο καλη γι αυτον κ πρεπει να δουλεψω για να τον φτασω κ με γεμιζε ανασφαλειες, εγω βεβαια δεν το πολυκαταλαβαινα...
    Επισης οταν αρχισα να λεω στις φιλες μου για το παρεακι εκει ψιλοτρελλαθηκαν κ μου ελεγαν πως καθομαι κ τα ακουω αυτα (τα οποια αυτα δε θελω να τα γραψω εδω)

    Συμφωνω ομως οτι αν ηθελε πολυ κ οσο ελεγε δε θα επηρεαζοταν κ θα το εφτανε ως το τελος ...
    Γτ εκεινος το ελεγε κιολας, μου ελεγε συνεχεια οτι ειναι πολυ δυνατος κ εγω δεν ειμαι κ οτι θα στηριξει αυτος ολη τη σχεση μας κ θα πολεμησει με ολους για να ειμαστε μαζι κτλ κτλ
    Eπισης μου ελεγε δε θα σε εβαζα σε τοσες διαδικασιες κ δε θα τα εκανα ολα αυτα για λιγο θελω να ειμαστε μαζι κ να κανουμε αυτο αυτο αυτο αυτο κτλ κτλ

    Το ειδαμε :p

    Γενικοτερα ομως περα απο αυτα ειναι πολυ καλος ανθρωπος και δοτικος, καθως κ δεκτικος.
    Ειναι γλυκος και εχει καλη καρδια κ οσο ειμασταν μαζι περα απο τα ψυχολογικα του με φροντιζε κ εκανε πραγματα κ με βοηθησε κ πρακτικα σε καποια θεματα που ειχα με τον πατερα μου, βοηθησε πολυ.
    Και σε αλλα βοηθησε, κ εκανε κινησεις γενικοτερα.
    Κ εγω τον βοηθουσα βεβαια σε οτι μπορουσα πρακτικα.

    Αυτα...

    Ενταξει γινονται αυτα θα πρεπει να το παρω αποφαση ...
    Απλα δεν πιστευα οτι θα τελειωσει ετσι ...
    Θελει να μεινει μονος να σκεφτει οκ ... μπορει κ να θελησει να ειναι μαζι μου αν βεβαια μου κανει καλο αυτο δεν εχω ιδεα...

    Τα σκεφτομαι κ εγω οσο περνανε οι μερες πιο ωριμα κ βλεπω οτι δεν μου κανει καλο η ολη κατασταση ...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-07-2020, 16:18
  2. Μπέρδεμα..
    By Christina89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 26-05-2019, 11:37
  3. Μπέρδεμα
    By I.s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 26-04-2018, 22:58
  4. μπερδεμα....
    By vith in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 10-04-2016, 23:33
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •