Μπερδεμα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Παππουσ ειμαι δεν ειμαι στην ηλικια σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Παιδια χωρισα γτ δεν ημουν καλα στη σχεση μου , η γνωριμια αυτη με εκανε να μη θελω κ να προσπαθησω να σωσω τη σχεση που ειχα.
    Last edited by marilove; 18-11-2020 at 23:30.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Remedy Δεν μπορω να ποκαλυψω παραπανω, φοβαμαι, αλλα δεν ειναι οπως τα λες!
    Εχεις δικιο οπως το βλεπεις!

    Αλλα δεν του ειπα να ξεκοψει! Του ειπα οτι ειναι περιεργη κατασταση με αυτον τον περιγυρο, φοβαμαι να πω παραπανω...δεν ειναι ακριβως φιλοι αυτοι που αναφερω ουτε οικογενεια του! Ειναι καποιοι ανθρωποι που τον επηρεαζουν πολυ κ ειναι περιγυρος της γυναικας του, απο εκει τους ξερει. Κ αυτοι κ πριν με γνωρισει ολοι μαζι ειχαν ενα στενο κλοιο γυρω του.

    Η κατασταση με τη γυναικα του ηταν τρελη μιλαμε για μια σχεση χωρις καμια προοπτικη δεν ειχε καμια ζωη μαζι της.
    Αν σας ελεγα λεπτομερειες θα καταλαβαινατε.
    Σκεφτειτε ο δικος του περιγυρος χαρηκε με μενα γτ ειπαν "επιτελους σωθηκε" εν συντομια.

    Δεν ηθελα να τον χειριστω σε καμια περιπτωση με τπτ ποτε δε θα το εκανα αυτο σε κανεναν!

    Το εγραψα δεν εχουμε παιδια!

    Δεν πηραμε διαζυγιο ισχυει κανενας απο τους 2 αλλα κ οι 2 το συζητησαμε να ξεκινσηει η διαδικασια!

    Η σχεση η δικη μου δεν ηταν καλη. Απλα με τη γνωριμια του ειδα τι μπορω να εχω κ οτι υπαρχει κατι καλυτερο. (Ετσι νομιζα)
    Θα χωριζα ετσι κ αλλιως πηγαινε προς τα εκει ειχε καταντησει η σχεση αδερφικη και συμβατικη.
    Απλα με το νεο προσωπο μπηκα στη διαδικασια πιο γρηγορα.

    Τα αρνητικα που εβλεπαν οι φιλες μου ειναι οτι καπως αυτος με ειχε "αρπαξει" να το πω κ ηταν κτητικος κ προσπαθουσε να με κανει να πιστεψω οτι ειναι ο ιδανικος κ τους φαινοταν περιεργο που ειχα ψιλοχαθει κ φαινομουν συνεχεια σαν να ηθελα να τον ικανοποιησω κ να βαλω πισω τον εαυτο μου.
    Ομως εβλεπαν οτι μου φερεται κ καλα αλλα ανησυχουσαν για το μελλον οτι ισως δεν ειναι αυτο που φαινεται κ με εχει πολυ σε στενο κλοιο αργοτερα.
    μα αν δεν θελεις να τον χειριστείς, γιατι του απαγορευσες επικοινωνιες; χαζος ειναι; δεν μπορει να κρινει τι του λενε κι αν πρεπει να τους ακουσει;

    την οποία κατάσταση με την γυναίκα του όμως, εσύ την ήξερες μέσω εκείνου...
    δεν φαντάζομαι να μιλούσες στο τηλέφωνο και με την γυναίκα του...
    ε τι να πω; ότι μπορεί να είναι μια απο τις συνηθισμένες ιστορίες τύπου " η γυναίκα μου είναι μία μέγαιρα που μου πίνει το αίμα με το καλαμάκι";;
    χωρίς διαζύγιο δεν υπάρχει χωρισμός αγαπητή μου, κι αν είμαι καχύποπτη, μπορώ να σκεφτώ ότι έφυγε απο το σπίτι ενθουσιασμένος μαζί σου για να σε ρίξει στο κρεβάτι, γιατί αν μέχρι τότε δεν είχατε κάνει σεξ, δεν το πιστεύω με την καμία ότι ήταν κοινή σας απόφαση, αλλά πιστεύω ότι ήταν δική σου απόφαση...

    δεν λέω ότι όλα ήταν ωραία και καλά στον γάμο του, όχι. λέω ότι όποιος θέλει να χωρίσει, χωρίζει. δεν αλλάζει γνώμη απο κανένα "περιβάλλον", εκτος αν εννοείς οτι είναι περιορισμένης ευθύνης ή βαριά άρρωστος, οπότε αυτό που χρειάζεται ειναι γιατρός και ψυχοθεραπεία και όχι μια νέα σχέση..

    και εννοείται ότι αυτά που έβλεπαν οι φίλες σου, ήταν επίσης ανησυχητικά..

  5. #20
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα αν δεν θελεις να τον χειριστείς, γιατι του απαγορευσες επικοινωνιες; χαζος ειναι; δεν μπορει να κρινει τι του λενε κι αν πρεπει να τους ακουσει;

    την οποία κατάσταση με την γυναίκα του όμως, εσύ την ήξερες μέσω εκείνου...
    δεν φαντάζομαι να μιλούσες στο τηλέφωνο και με την γυναίκα του...
    ε τι να πω; ότι μπορεί να είναι μια απο τις συνηθισμένες ιστορίες τύπου " η γυναίκα μου είναι μία μέγαιρα που μου πίνει το αίμα με το καλαμάκι";;
    χωρίς διαζύγιο δεν υπάρχει χωρισμός αγαπητή μου, κι αν είμαι καχύποπτη, μπορώ να σκεφτώ ότι έφυγε απο το σπίτι ενθουσιασμένος μαζί σου για να σε ρίξει στο κρεβάτι, γιατί αν μέχρι τότε δεν είχατε κάνει σεξ, δεν το πιστεύω με την καμία ότι ήταν κοινή σας απόφαση, αλλά πιστεύω ότι ήταν δική σου απόφαση...

    δεν λέω ότι όλα ήταν ωραία και καλά στον γάμο του, όχι. λέω ότι όποιος θέλει να χωρίσει, χωρίζει. δεν αλλάζει γνώμη απο κανένα "περιβάλλον", εκτος αν εννοείς οτι είναι περιορισμένης ευθύνης ή βαριά άρρωστος, οπότε αυτό που χρειάζεται ειναι γιατρός και ψυχοθεραπεία και όχι μια νέα σχέση..

    και εννοείται ότι αυτά που έβλεπαν οι φίλες σου, ήταν επίσης ανησυχητικά..
    ....
    Οχι μονο απο αυτα που μου ελεγε, τα ειδα κ αλλιως γτ ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περιεργη η κατασταση με τη γυναικα του ... πολυ
    Δεν ηταν θεμα μεγαιρας απλα... νομιζω ειναι κατι περιεργο κ εχει εξαρτηση ...
    Δεν το εκανε για να με ριξει στο κρεβατι σγρα.
    Το ξερω αυτο.
    Εκανε πολλα για μενα παρα το μικρο διαστημα...
    Τουλαχιστον ετσι πιστευω ...

    Κοινη μας τι εννοεις?
    Κοινη μας ηταν να προχωρησουμε σε αυτο που καναμε...
    Δεν ηταν μονο δικη μου , αν καποιος κιολας πιεσε πιο πολυ καταστασεις ειναι εκεινος

    Αλλαζει γνωμη εκεινος απο το περιβαλλον ... γτ ειναι μια ψιλοαρρωστη κατασταση αυτη ...
    Αλλα οντως δεν ειναι πολυ καλα κ προσπαθει κ αυτος να το δουλεψει για να ξεφυγει απο εκει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    ....
    Οχι μονο απο αυτα που μου ελεγε, τα ειδα κ αλλιως γτ ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περιεργη η κατασταση με τη γυναικα του ... πολυ
    Δεν ηταν θεμα μεγαιρας απλα... νομιζω ειναι κατι περιεργο κ εχει εξαρτηση ...
    Δεν το εκανε για να με ριξει στο κρεβατι σγρα.
    Το ξερω αυτο.
    Εκανε πολλα για μενα παρα το μικρο διαστημα...
    Τουλαχιστον ετσι πιστευω ...

    Κοινη μας τι εννοεις?
    Κοινη μας ηταν να προχωρησουμε σε αυτο που καναμε...
    Δεν ηταν μονο δικη μου , αν καποιος κιολας πιεσε πιο πολυ καταστασεις ειναι εκεινος

    Αλλαζει γνωμη εκεινος απο το περιβαλλον ... γτ ειναι μια ψιλοαρρωστη κατασταση αυτη ...
    Αλλα οντως δεν ειναι πολυ καλα κ προσπαθει κ αυτος να το δουλεψει για να ξεφυγει απο εκει...
    εννοω οτι δεν πιστευω οτι ηταν κοινη σας αποφαση να μην κανετε σεξ πριν φυγετε απ τα σπιτια σας.
    πιστευω οτι εκεινος ηθελε εξ αρχης να κανετε σεξ.
    μπορει να ειχε ενθουσιαστει. οι ανδρες ειναι πολυ πιο διεκδικητικοι πριν το σεξ. μετα το σεξ να μετρας πως συμπεριφερονται..

    μα και πολυ περιεργη να ηταν η κατασταση με την γυναικα του, και να εχει εξαρτηση, εσυ τι εισαι; ψυχοθεραπευτης του;
    δεν μπορεις να του κοψεις τις επικοινωνιες για να "θεραπυτει" απο καποια εξαρτηση.
    ελευθερος ειναι να μιλαει με οποιον θελει για να παρει τις αποφασεις του.
    αν χρειαζεται ψυχοθεραπεια, να παει να την κανει.
    δεν μπορεις να αναλαβεις εσυ την θεση του ψυχοθεραπευτη του, τωρα που εφυγε απ την γυναικα του.
    εσυ εχεις μια ισοτιμη σχεση μαζι του. δεν εισαι ουτε ασθενης, ουτε γιατρος.
    αν δεν θελει να συνεχισετε, δεν θελει.
    δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο.
    το "πολλα για σενα για το μικρο διαστημα" δεν λεει τπτ. μπορει να λεει και ασχημα πραγματα, πχ οτι ειναι ασταθης, κυκλοθυμικος.. αυτο που λεει κατι ειναι να σε θελει και στην συνεχεια. οχι για 2 μηνες...

  7. #22
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εννοω οτι δεν πιστευω οτι ηταν κοινη σας αποφαση να μην κανετε σεξ πριν φυγετε απ τα σπιτια σας.
    πιστευω οτι εκεινος ηθελε εξ αρχης να κανετε σεξ.
    μπορει να ειχε ενθουσιαστει. οι ανδρες ειναι πολυ πιο διεκδικητικοι πριν το σεξ. μετα το σεξ να μετρας πως συμπεριφερονται..

    μα και πολυ περιεργη να ηταν η κατασταση με την γυναικα του, και να εχει εξαρτηση, εσυ τι εισαι; ψυχοθεραπευτης του;
    δεν μπορεις να του κοψεις τις επικοινωνιες για να "θεραπυτει" απο καποια εξαρτηση.
    ελευθερος ειναι να μιλαει με οποιον θελει για να παρει τις αποφασεις του.
    αν χρειαζεται ψυχοθεραπεια, να παει να την κανει.
    δεν μπορεις να αναλαβεις εσυ την θεση του ψυχοθεραπευτη του, τωρα που εφυγε απ την γυναικα του.
    εσυ εχεις μια ισοτιμη σχεση μαζι του. δεν εισαι ουτε ασθενης, ουτε γιατρος.
    αν δεν θελει να συνεχισετε, δεν θελει.
    δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο.
    το "πολλα για σενα για το μικρο διαστημα" δεν λεει τπτ. μπορει να λεει και ασχημα πραγματα, πχ οτι ειναι ασταθης, κυκλοθυμικος.. αυτο που λεει κατι ειναι να σε θελει και στην συνεχεια. οχι για 2 μηνες...
    Συμφωνω,
    Δεν του ειπα να κοψει ... του ειπα να το ξανασκεφτει τι γινεται εκει περα...
    Αυτο ...
    Ειναι τρελη η ιστορια εκει , φοβαμαι να το γραψω κιολας ... μη το ψαξουν κ το δουν δεν ξερω ...
    Οντως με εβλεπε καπως σαν ψυχοθεραπευτη ... αυτο ειχε αναγκη μαλλον , παει ομως κ σε γιατρο τωρα...
    Το αποφασισε για να προσπαθησει να ξεκοψει απο εκει κ να βοηθησει κ εμας να βγει σε καλο μου ειπε...

    Για το σεξ βασικα το πιστευω αυτο που σου λεω δεν το θεωρει τοσο σημαντικο κομματι ... βεβαια ενταξει οντως σαν αντρας μπορει να φερθηκε ετσι κ εγω να λεω ρομαντισμους τωρα...

    Απλα μου κανει εντυπωση που δε θελει να συνεχισουμε μαχαιρι...
    Δεν θα κανω κατι γι αυτο το ξερω δεν θα τον διεκδικησω δεν εχει νοημα κ δεν ειναι κ σωστο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Συμφωνω,
    Δεν του ειπα να κοψει ... του ειπα να το ξανασκεφτει τι γινεται εκει περα...
    Αυτο ...
    Ειναι τρελη η ιστορια εκει , φοβαμαι να το γραψω κιολας ... μη το ψαξουν κ το δουν δεν ξερω ...
    Οντως με εβλεπε καπως σαν ψυχοθεραπευτη ... αυτο ειχε αναγκη μαλλον , παει ομως κ σε γιατρο τωρα...
    Το αποφασισε για να προσπαθησει να ξεκοψει απο εκει κ να βοηθησει κ εμας να βγει σε καλο μου ειπε...

    Για το σεξ βασικα το πιστευω αυτο που σου λεω δεν το θεωρει τοσο σημαντικο κομματι ... βεβαια ενταξει οντως σαν αντρας μπορει να φερθηκε ετσι κ εγω να λεω ρομαντισμους τωρα...

    Απλα μου κανει εντυπωση που δε θελει να συνεχισουμε μαχαιρι...
    Δεν θα κανω κατι γι αυτο το ξερω δεν θα τον διεκδικησω δεν εχει νοημα κ δεν ειναι κ σωστο
    μα ειπες οτι του ειχες ζητησει να μην μιλαει μαζι τους. τι ειναι ; ανηλικο, και θα του λες με ποιον θα μιλαει;
    κραταμε ενα καλο.
    οτι πηγε σε ψυχοθεραπευτη.
    ισως εκεινος τον βοηθησει να παει προς τις υγιεις καταστασεις στην ζωη του. ισως καταφερει να αντικαταστησει την ψυχοθεραπευτικη λειτουργια της γυναικας του (αλλα ΚΑΙ την δικη σου, αν επαιρνες κι εσυ αυτον τον ρολο) με αυτην του ειδικου κι ετσι να βλεπει πιο καθαρα και να παιρνει πιο ισορροπημενα αποφασεις για τον εαυτο του.

    ξερεις καθολου την αποψη του ψυχ του για ολο το θεμα;

  9. #24
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κραταμε ενα καλο.
    οτι πηγε σε ψυχοθεραπευτη.
    ισως εκεινος τον βοηθησει να παει προς τις υγιεις καταστασεις στην ζωη του. ισως καταφερει να αντικαταστησει την ψυχοθεραπευτικη λειτουργια της γυναικας του (αλλα ΚΑΙ την δικη σου, αν επαιρνες κι εσυ αυτον τον ρολο) με αυτην του ειδικου κι ετσι να βλεπει πιο καθαρα και να παιρνει πιο ισορροπημενα αποφασεις για τον εαυτο του.

    ξερεις καθολου την αποψη του ψυχ του για ολο το θεμα;
    Ξερω καποια πραγματα , αλλα απο αυτα τα λιγα του ειχε πει
    Last edited by marilove; 18-11-2020 at 23:31.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα ειπες οτι του ειχες ζητησει να μην μιλαει μαζι τους. τι ειναι ; ανηλικο, και θα του λες με ποιον θα μιλαει;
    κραταμε ενα καλο.
    οτι πηγε σε ψυχοθεραπευτη.
    ισως εκεινος τον βοηθησει να παει προς τις υγιεις καταστασεις στην ζωη του. ισως καταφερει να αντικαταστησει την ψυχοθεραπευτικη λειτουργια της γυναικας του (αλλα ΚΑΙ την δικη σου, αν επαιρνες κι εσυ αυτον τον ρολο) με αυτην του ειδικου κι ετσι να βλεπει πιο καθαρα και να παιρνει πιο ισορροπημενα αποφασεις για τον εαυτο του.

    ξερεις καθολου την αποψη του ψυχ του για ολο το θεμα;
    Στα ....,....
    Last edited by marilove; 18-11-2020 at 23:32.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά προβλήματα. Επίσης, πιστεύω ότι για να του είπες να μη μιλάει με τον περίγυρο της γυναίκας του, κάτι θα ξέρεις, οπότε καλά έκανες. Όταν ξεκόβουμε από τον/την πρώην, ξεκόβουμε γενικώς, ειδικά αν το περιβάλλον είναι τοξικό. Το περιβάλλον αυτό ήταν λογικό να του βάζει λόγια, αφού ήταν φίλοι της πρώην του. Πάντως, επαναλαμβάνω, ένας άνθρωπος που ζει πολλές περίεργες καταστάσεις όπως καλή ώρα εκείνος, έχει πρόβλημα, έχει αδύναμο χαρακτήρα, δεν ξέρει να δίνει λύσεις, δεν είναι σταθερός και δεν ξέρει τι του γίνεται. Δεν τον θέλεις στη ζωή σου. Γλίτωσες. Οι ξένοι θα σου έλεγαν ότι you dodged a bullet. Ευτυχώς που δεν έχεις μείνει κι έγκυος από αυτόν, αυτό να λες.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Δεν ειπα οτι του ελεγα να μη μιλαει , να αρχισει να σκεφτεται τι γινεται εκει εγω του ελεγα...που του το ελεγαν ολοι κ παλιοτερα κ τους ξεκοψε κ αυτους
    δεν ειναι θεμα οτι ειναι ανηλικο αλλα φερεται καπως ετσι.... επηρεαζεται πληρως
    Την Τεταρτη ειμασταν καλα και τη Πεμπτη τον εβαλαν κατω κ του ανελυσαν τα παντα κ δεν με ξεκοψε!
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    ...
    Κ εγινε ο πανικος! Αρχισε να του μιλαει να του στελνει να προσπαθει να τον μεταπεισει να τον "στολιζει" κ ολα αυτα τα καλα... ενω στην αρχη φαινοταν οτι ξεφευγε κ το καταλαβαινε μετα απο λιγες μερες ηρθε η κουβεντα για αυτον το περιγυρο και εγω του ειπα οτι δεν ειναι ωραιο να κανει παρεα με αυτους γτ τον επηρεαζουν κτλ.
    Τελικως τσακωθηκαμε του ειπα συγνωμη τα ξαναβρηκαμε κ ολα καλα!....
    :(
    εσυ το ειπες, δεν το εβγαλα απ το μυαλο μου...
    γιατι να μην κανει παρεα μαζι τους; ενηλικος ειναι.
    ειναι χειριστικο να του υποδεικνυεις με ποιους θα κανει παρεα, Ο, ΤΙ ρολο κι αν εχουν εκεινοι...
    τι θα πει "τον εβαλαν κατω"; τον εδεσαν;
    αν αναγνωριζεις οτι δεν εχει το ακαταλογιστο, δικαιωμα του να επηρεαστει απ οποιον θελει.
    για εμενα το ρεζουμε ειναι οτι ειχατε μια ΠΑΡΑ πολυ συντομη γνωριμια για να εχεις τετοιες απαιτησεις σταθεροτητας κλπ.
    ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΕΙ.
    αληθινα, δεν γνωριζεστε καθολου κι εσυ μας μιλας για υποσχεσεις για "σοβαρα"... μιλας για το οτι ησουν επιφυλακτικη "αρχικα" ενω τελικα αφεθηκες.. τι αρχικα και τελικα σε 2 μηνες σχεση;;;;;
    νομιζω οτι κι εσυ πρεπει να δουλεψεις, οχι μονο εκεινος..

  13. #28
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ο άνθρωπος έχει ψυχολογικά προβλήματα. Επίσης, πιστεύω ότι για να του είπες να μη μιλάει με τον περίγυρο της γυναίκας του, κάτι θα ξέρεις, οπότε καλά έκανες. Όταν ξεκόβουμε από τον/την πρώην, ξεκόβουμε γενικώς, ειδικά αν το περιβάλλον είναι τοξικό. Το περιβάλλον αυτό ήταν λογικό να του βάζει λόγια, αφού ήταν φίλοι της πρώην του. Πάντως, επαναλαμβάνω, ένας άνθρωπος που ζει πολλές περίεργες καταστάσεις όπως καλή ώρα εκείνος, έχει πρόβλημα, έχει αδύναμο χαρακτήρα, δεν ξέρει να δίνει λύσεις, δεν είναι σταθερός και δεν ξέρει τι του γίνεται. Δεν τον θέλεις στη ζωή σου. Γλίτωσες. Οι ξένοι θα σου έλεγαν ότι you dodged a bullet. Ευτυχώς που δεν έχεις μείνει κι έγκυος από αυτόν, αυτό να λες.
    Πω πω ακριβως τα ιδια μου λενε κ οι φιλες μου κ με τροπο κ η ψυχολογος μου.
    Last edited by marilove; 18-11-2020 at 23:31.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by marilove View Post
    Ξερω καποια πραγματα , αλλα απο αυτα τα λιγα του ειχε πει οτι αυτο που το εκανε η γυναικα του ηταν να του περναει δικα της θελω σαν να ειναι δικα του κ μαλιστα τον γεμιζε ενοχες για να μη μπορει να αντιδρασει.
    Επισης εχει θεμα με τη μανα του μεγαλο κ προσπαθει να το λυσει ... σχεση γιου-μανας που η γυηνικα του το καλυψε καπως
    (εκεινος ξεκοψε τελειως με τη μανα του για ενα μεγαλο διαστημα λογω της γυανικας του κ με ολους τους παλιους του φιλους).
    Ξερω επισης οτι η ψυχολογος του δεν ενστερνιζεται τις αποψεις κ τον περιγυρο που σας λεω κ οτι πρεπει να το αναλυσουν γτ εμπλεξε εκει κ του το παει πιο λαου λαου.

    Οποτε κ εκεινη τον συμβουλευει να φυγει απο εκει...
    Κ η δικη μου θεραπευτρια μου λεει οτι δεν βλεπει καλα σημαδια για εμας αν δεν αποκοψει εκεινους τους δεσμους

    (παιδια ειναι κατι περιεργο σαν ομαδα αυτο που σας λεω)
    ναι, αλλα για την δικη σας συντομη σχεση τι λεει ο ψυχ;
    οτι ενας ανθρωπος που ειναι εξαρτητικος και αντικαθιστα την μια χειριστικη γυναικα με την επομενη, ειναι σε θεση να κανει ισοτιμη σχεση σε αυτην την φαση, η απλα βρηκε την επομενη που θα τον χειριζεται;
    δεν ειναι φως- φαναρι, οτι ειναι προβληματικο κι εκ μερους του κι εκ μερους σου να μιλατε για σοβαρες σχεσεις στους 2 μηνες που φυγατε τρεχοντας απο τους γαμους σας και να βασιστεις πανω σε τετοιες κουβεντες;

  15. #30
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ το ειπες, δεν το εβγαλα απ το μυαλο μου...
    γιατι να μην κανει παρεα μαζι τους; ενηλικος ειναι.
    ειναι χειριστικο να του υποδεικνυεις με ποιους θα κανει παρεα, Ο, ΤΙ ρολο κι αν εχουν εκεινοι...
    τι θα πει "τον εβαλαν κατω"; τον εδεσαν;
    αν αναγνωριζεις οτι δεν εχει το ακαταλογιστο, δικαιωμα του να επηρεαστει απ οποιον θελει.
    για εμενα το ρεζουμε ειναι οτι ειχατε μια ΠΑΡΑ πολυ συντομη γνωριμια για να εχεις τετοιες απαιτησεις σταθεροτητας κλπ.
    ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΕΙ.
    αληθινα, δεν γνωριζεστε καθολου κι εσυ μας μιλας για υποσχεσεις για "σοβαρα"... μιλας για το οτι ησουν επιφυλακτικη "αρχικα" ενω τελικα αφεθηκες.. τι αρχικα και τελικα σε 2 μηνες σχεση;;;;;
    νομιζω οτι κι εσυ πρεπει να δουλεψεις, οχι μονο εκεινος..
    Βρε συ εξηγω το εξης, δεν απαιτησα κατι... προσπαθουσα να τον βοηθησω.. αν κ δεν ειναι η δουλεια μου οντως..
    Ειναι περιεργη κατασταση .. δεν ειναι απλα φιλοι του...
    Κ απλα του ειπα οτι δεν ειναι ωραιο κ να σκεφτει τι τους λεει κτλ
    Πχ μου ειπε οτι δεν θελει να τους πει οτι παει σε ψυχολ γτ θα του τον κοψουν!!!!!!
    Το αν τον εδεσαν δεν ξερω μπορει κιολας ξερω κ εγω τι γινεται εκει ... δεν ξερω ειναι περιεργη φαση , φοβαμαι να την γραψω εδω μεσα...
    Δεν τον χειριστηκα δεν το εκανα ετσι ... η αληθεια ειναι οτι αν δεν γραψω κ εγω ολες τις λεπτομερειες δεν θα καταλαβεις...

    Για τη συντομη σχεση τωρα τι ν απω δικιο εχεις... ετσι κοντα που ηρθαμε το πηρα οτι ειμαστε καλα και μαθαμε πολλα ο ενας για τον αλλον , μου ειπε πολλες ιστοριες για εκεινον κ εγω κ καναμε κ πολλα (οσο γινεται σε αυτους τους μηνες)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-07-2020, 16:18
  2. Μπέρδεμα..
    By Christina89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 26-05-2019, 11:37
  3. Μπέρδεμα
    By I.s in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 26-04-2018, 22:58
  4. μπερδεμα....
    By vith in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 10-04-2016, 23:33
  5. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •