Ερωτικη απογοητευση και καταθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133

    Ερωτικη απογοητευση και καταθλιψη

    Δυστυχώς νιώθω πολύ ερωτευμένη με ένα άτομο που ενώ πρώτα με λάτρευε τώρα με αντιπαθει εντονα και δουλεύουμε μαζι. Κάθε μερα θέλω να πεθάνω όταν γυρνάω από τη δουλειά και κάνεις από την οικογένειά μου δεν θέλει να συζητάει άλλο το θέμα αυτό.

    Θυμάμαι συνέχεια τις όμορφες στιγμές που είχα μαζί του και κατηγορώ τον εαυτό μου που ο ενθουσιασμός του μετατράπηκε σε αντιπάθεια. Έχω καταθλιψη και παίρνω φαρμακα δυστυχώς οι σκέψεις μου είναι ταραγμενες και αδυνατώ να σκεφτώ λογικά. Είμαι σε απογνωση.

  2. #2
    Elenia781
    Guest
    Εχεις κανει το μυαλο σου μπιλιες γιατι και πως. Λες σε λατρεψε τωρα σε αντιπαθει. Τα δικα σου συναισθηματα σου που ηταν ,τα εξεφρασες?

    Περασμενα μεγαλεια....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Ναι τα εξέφρασα. Του μίλησα για το πώς νιώθω. Τον αγκάλιασα και του είπα ότι τον αγαπώ. Μετά όμως έπρεπε να το πατήσω κάπως γιατί δουλεύουμε μαζί. Όμως μιλούσα μαζί του στο τηλ κ του είπα ότι εάν δεν ήμασταν στη δουλεια θα ήμουν συνέχεια στην αγκαλιά του.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Τι περιμένεις αλήθεια από έναν άντρα στην ηλικία που είναι?
    Εντάξει το καταλαβαίνω είναι πολύ γοητευτικό για μια γυναίκα να της δείχνει ενδιαφέρων ένα ς άντρας πολύ μικρότερος της αλλά σε αυτά τα θέματα βάζουμε και την λογική λιγάκι μπροστά πριν αφήσουμε τελείως ελεύθερη την καρδιά μας ..

    Αν θυμάμαι καλά είπες πως είσαι 32 και εκείνος 20?
    Βλέπεις να υπάρχει κάτι κοινο στα θέλω σας ?

    Εγώ νομίζω ότι μια γυναίκα στην ηλικία σου θέλει άλλα πράγματα ...Θέλει ένα άντρα δίπλα της ώριμο κατασταλαγμένος και το κυριότερο να πατάει γερά στα πόδια του ..
    Ένα παιδί τέτοιας ηλικίας τι από όλα αυτά μπορεί να σου προσφέρει?

    Εκτός και αν θες άλλα πράγματα στην ζωή σου ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εκεινος τι σου ειπε οταν του ειπες πώς νιώθεις τοτε στην δουλειά?

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Παντως να πιανεις την λεξη καταθλιψη γιατι δεν ξερεις να φερεσαι και τι θες με εναν 20χρονο με ξεπερναει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Παντως να πιανεις την λεξη καταθλιψη γιατι δεν ξερεις να φερεσαι και τι θες με εναν 20χρονο με ξεπερναει

    Η κτθλψη χρησιμοποιειται καταχρηστικως ........... την μπερδευουμε με την λεξη θλιψη/εντονη στεναχωρια , διοτι η κτθλψη δεν εχει θλιψη .....εχει τελειως διαφορετικη συμπτωματολογια ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Παντως να πιανεις την λεξη καταθλιψη γιατι δεν ξερεις να φερεσαι και τι θες με εναν 20χρονο με ξεπερναει
    Με παρεξηγήσεις. Έχω διεγνωσμενη καταθλιψη και παίρνω αντικαταθλιπτικά. Επίσης έχω διαγνωστεί και με ΙΔΨ.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η κτθλψη χρησιμοποιειται καταχρηστικως ........... την μπερδευουμε με την λεξη θλιψη/εντονη στεναχωρια , διοτι η κτθλψη δεν εχει θλιψη .....εχει τελειως διαφορετικη συμπτωματολογια ......
    σωστα αλλα ξεκιναει με εντονη θλιψη η εντονο αγχος ή καποιο εντονο αρνητικο συναισθημα και μετα ερχεται η καταθλιψη με την αδιαφορια για τη ζωη να ειναι το βασικο συμπτωμα. Και σιγουρα δεν ερχεται μονο απο μια ωρα ερωτικη απογοητευση, πρεπει να συνυπαρχουν και αλλοι λογοι απο πισω

Similar Threads

  1. Ερωτικη απογοητευση - κατάθλιψη
    By Antreas256 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 05-09-2020, 18:49
  2. Ερωτική απογοήτευση
    By sadsoul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 02-08-2020, 14:46
  3. Ερωτική απογοήτευση.
    By Vaggelis7 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 29
    Last Post: 23-06-2018, 21:44
  4. ερωτικη απογοητευση
    By lenora in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 37
    Last Post: 19-12-2009, 00:23
  5. Ερωτική Απογοήτευση
    By secret in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2006, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •