Παντομίμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    15

    Παντομίμα

    Είχα αρχίσει να ηρεμώ αλλα πριν λιγο άρχισα πάλι να ανησυχώ. Πριν 2 χρόνια προσπάθησα να κάνω υπόσχεση στον Χριστιανικό Θεό σχετικά με το να μην γυρίσω σπίτι για να πάρω χαρτοπετσέτες. Προσπαθούσα με τον φόβο να με εξαναγκάσω να μην κάνω την τελετουργία. Άκυρωσα την υπόσχεση αλλά ανησυχώ μήπως άλλοι Θεοί την αποδέχτηκαν. Σήμερα ήμουν στο σαλόνι και λόγω ψυχαναγκασμού, για τυχόν παρεξήγηση, έλεγα "καμια επιστροφή, καμιά χαρτοπετσέτα" αλλά δεν ένιωθα ότι ήταν αρκετό και το επαναλάμβενα πιο έντονα. Ξαφνικά εκει που έλεγα "'καμια επιστροφή" το σώμα μου έκανε μια μίμηση-κίνηση σαν μεταβολή, περίπου, για να δώσω έμφαση στο "'καμια επιστροφή". Το ocd άρχισε να μου λέει ότι ίσως για μια στιγμή μιμήθηκα την "επιστροφή". Αγχώθηκα λίγο και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι αυτά είναι βλακείες και ότι ήταν απλά μια κίνηση και μια λέξη. Δεν υπήρχε καμιά παντομίμα χαρτοπετσέτας. Το σκεφτόμουν αυτό για λίγα δευτερόλεπτα και προσπαθούσα να με πείσω ότι όντως δεν πρέπει να αγχώνομαι. Ξαφνικά, ενστικτωδώς πήγα να κάνω την ίδια κίνηση για να δω αν αυτή η προσποίηση μεταβολής, είναι παντομίμα της επιστροφής ή όχι. Απλά κουνήθηκα λίγο όχι τοσο οπως πριν γιατί άρχισα να αγχώνομαι περισσότερο. Δεν θυμάμαι αν ακριβώς έγιναν έτσι τα πράματα την δεύτερη φορά. Είχα πολλά στο μυαλό μου και νομίζω ότι απλά ήθελα να καταλάβω στο μυαλό μου ΜΟΝΟ αν αυτή η μεταβολή μπορει να θεωρηθεί παντομίμα ή όχι και ίσως, χωρις να το θέλω πάλι να σωμστοποιήθηκε. Δεν μπορω να θυμηθώ/καταλάβω αν εξαρχης είχα σκοπό να μιμηθώ την κίνηση για να δω αν είναι παντομίμα ή όχι. Δεν θυμάμαι αν εστίασα σε όλη την υπόσχεση ή μονο στη σωματοποίηση της λέξης επιστροφής. Απλά η σωματοποίηση της λέξης επιστροφή δεν με αγχώνει τόσο γιατί είναι μια λέξη. Αλλά αν στο μυαλό μου είχα ΟΛΗ την υπόσχεση και σωματοποιήθηκε με μια μόνο κίνηση; Αυτό είναι που δεν θυμάμαι γιατί είχα πολλές σκέψεις στο μυαλό μου. Απλά, δεν θυμάμαι αν όταν πήγα να ξανακάνω την μεταβολή, αν είχα στο μυαλό μου μόνο αυτή τη μεταβολή ή όλη την υπόσχεση. Αν είχε μπει στο μυαλό μου σαν στόχος να κάνω παντομίμα ΟΛΗ την υπόσχεση για να δω, βλακωδώς, αν είναι όντως παντομίμα ή όχι; Για αυτο νευριάζω με τον εαυτό μου. Δεν χρειάζεται να κάνω παντομίμα για να δω αν κάτι είναι παντομίμα. Απλά ήταν σχεδον σαν ενστικτωδης κίνηση και στο μυαλό μου είχα διάφορες σκέψεις που περνούσαν γρήγορα. Απλά, δεν θυμάμαι όταν έκανα την δεύτερη μεταβολή τί είχα στο μυαλό μου. Αν απλά, έκανα ενστικτωδώς την δεύτερη μεταβολή έχοντας στο μυαλό μου την πρωτη μεταβολή, τότε ίσως ήταν μια αναπαράσταση της συγκεκριμένης έμφασης στη λέξη επιστροφή, οπότε δεν άγχωνομαι. Αν όμως, είχα στο μυαλό μου να κάνω εκ νέου παντομίμα ΟΛΗΣ της υπόσχεσης; αν, υποσυνείδητα, όταν προσπαθούσα να καταλάβω αν είναι παντομίμα ή όχι, αν για κάποιο δευτερόλεπτο χωρίς να το καταλάβω, έκανα παντομίμα κάποιον που είναι εκτος σπιτιού και κάνει μεταβολή για να γυρίσει σπίτι να πάρει χαρτοπετσέτες;
    Last edited by Zetolaius; 17-11-2020 at 10:08.

  2. #2
    Μην δινεις σημασια σε αυτά που σου λέει η ΙΔΨ... Μην δινεις σημασία.. Ειναι ψευτικα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    15
    και αν έκανα την παντομίμα εχοντας χαρτοπετσέτες στο μυαλο; επιβεβαίωσε με ότι δεν έσπασε την υπόσχεση

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    15
    δεν ειμαο καλα. ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΤΥΠΗΘΩ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΣΩ ΟΛΑ

  5. #5
    Χρειάζεσαι ψυχική βοήθεια

  6. #6
    Είσαι σε άσχημη κατασταση.... Μίλησε με κάποιον δικό σου

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    15
    δεν θέλω να τους φρικαρω για αυτο εχω το ιντερνετ

  8. #8
    Οκ καταλαβαίνω... Πρέπει να πας σε γιατρό ή τουλάχιστον να ακουσεις όσα σου λένε όλοι μας εδώ μέσα.... ΕΧΩ ΙΔΨ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.... ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΑΛΛΙΏΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΕ ΚΥΒΕΡΝΑ!!!!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    15
    εισαι καλυτερα;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •