Anasfaleia
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Anasfaleia

  1. #1

    Anasfaleia

    Καλησπερα σας! Εχω ενα προβλημα που ειχε ξεκινησει πριν χρονια . Οταν πηγαινα καπου μακρια με επιανε ενας φοβος μια ανασφαλεια και πλεον το νιωθω και μεσα στο ιδιο μου το σπιτι ! Νιωθω ανασφαλεια χωρις να συμβαινει κατι με πιανει μια εντονη φοβια ! Δεν ταξιδευω εχει χαλασει η ηρεμια μ ολη! Εχει παθει κανεις κατι παρομοιο ; Δεν ξερω αν πρεπει να κανε ψυχοθεραπεια η χαπια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Ανασφάλεια ως προς τι; Ότι θα πέσει το ταβάνι, θα καεί το σπίτι, θα πεθάνεις μέσα και δεν θα σε βρουν έγκαιρα, θα σε κλέψουν; Δεν το διευκρίνησες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    στο μεσοδιάστημα έχει συμβεί κάτι στη ζωή σου;
    χωρίς να κάνω διάγνωση, εγκυκλοπαιδικά το λέω, αυτή η αίσθηση που περιγράφεις, το να χάνεις δηλαδή την αίσθηση ασφάλειας σε ένα οικείο μέρος σε εσένα που μέχρι πρότινος ήταν ασφαλές, είναι σύμπτωμα συνδρόμου διαταραχής μετατραυματικού στρες. αν είναι πολύ έντονο και δυσκολεύεσαι στην καθημερινότητά σου, μη φοβηθείς να ζητήσεις βοήθεια απο ειδικό.

  4. #4
    Δεν εχει συμβει κατι αλλα παλιοτερα ειχα πολυ μπουλινγκ απο συμμαθητες.. αλλα αυτο που μου συμβαινει δεν ξερω αν ειναι απο αυτο.. νιωθω ανασφαλεια και ενα αισθημα "σαν χαμενη" κατι περιεργο γενικα..

  5. #5
    Quote Originally Posted by user View Post
    στο μεσοδιάστημα έχει συμβεί κάτι στη ζωή σου;
    χωρίς να κάνω διάγνωση, εγκυκλοπαιδικά το λέω, αυτή η αίσθηση που περιγράφεις, το να χάνεις δηλαδή την αίσθηση ασφάλειας σε ένα οικείο μέρος σε εσένα που μέχρι πρότινος ήταν ασφαλές, είναι σύμπτωμα συνδρόμου διαταραχής μετατραυματικού στρες. αν είναι πολύ έντονο και δυσκολεύεσαι στην καθημερινότητά σου, μη φοβηθείς να ζητήσεις βοήθεια απο ειδικό.

    Δεν εχει συμβει κατι αλλα παλιοτερα ειχα πολυ μπουλινγκ απο συμμαθητες.. αλλα αυτο που μου συμβαινει δεν ξερω αν ειναι απο αυτο.. νιωθω ανασφαλεια και ενα αισθημα "σαν χαμενη" κατι περιεργο γενικα..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •