Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Κοίτα όταν θέλεις να φύγεις όλα λάθος τα βλέπεις αν θες να μείνεις παραβλέπεις πολλά.Ας πούμε λοιπόν ότι με κάποιο τρόπο έκανα κάπου λάθος (προσωπικά δεν είδα λάθος)όσο τα πράγματα πήγαιναν τρένο δεν είχα ασκήσει κανενός είδους πίεση.)..Κάτσε να το συζητήσουμε τι σε ενόχλησε και αν δεν διορθώνεται τότε οκ φύγε.Οχι να γεμίζεις τύψεις και ενοχές τον άλλον και να χρησιμοποιείς φτηνές δικαιολογιες.Γιαυτο λέω ότι δεν φέρθηκε σωστά ούτε τότε όπως πήγε να μου το γυρίσει σε βάρος μου,αλλά ούτε και τώρα με αυτά που κάνει.Επιβεβαιωνει απλά ότι είναι ένας άνθρωπος διαταραγμένος με σαδιστική φύση και πίστεψε με το πιστεύω ότι ξέρει τι είναι και το απολαμβάνει.Αν διαβάσεις για την σκοτεινή τριαδα η τετράδα θα καταλάβεις πέντε πράγματα καλύτερα με το πώς λειτουργούν αυτά τα ατομα.Σεβασμος κανένας προς το πρόσωπο μου και κερατάς και δαρμενος που λέει ο λογος.να ρωτήσω ινμποξ πως μπορώ να στείλω εδώ σε κάποιον;

    Να είσαι σίγουρος ότι με την πρώτη ευκαιρία θα το διαβάσω...θέλοντας και μη έχω μπει στη διαδικασία να διαβάζω ότι υπάρχει γύρω από τέτοια θέματα γιατί όπως σου είπα δεν νομίζω ότι φταίει μόνο ο ένας ..

    Έχεις και εσύ μερίδιο ευθυνης και στην πορεία βλέπεις ότι αναπτύσσεις και εσύ συμπεριφορές που αν και σαράντα χρόνων πλέον (για εμένα το λέω ) δεν τις ειχες εκδηλώσει ποτέ ...
    Ειλικρινά μου αρέσει πολύ όλο αυτό ανακαλύπτω πλέον πολλά που μου ήταν παντελώς άγνωστα και προσπαθώ και εγώ να διορθώνω κάποια πράγματα και σε εμένα ..
    Όχι με απόλυτη επιτυχία θα έλεγα αλλά τουλάχιστον κάποια τα αναγνωριζω και προσπαθώ ..

    Όσο για τις τύψεις φίλε μου δεν έχεις ιδέα τι μπορούν να κάνουν...
    Ούτε ο ποιο τρελλος σεναριογράφος δεν μπορεί να σκεφτεί τι ιστορίες και τι σκηνικά μπορεί να πλάσει το μυαλό τους προκειμένου να σου φορτωσουν για να μην αποκαλυφθούν τα δικά τους ...

    Γι αυτό σου είπα στην αρχή ότι είσαι τυχερός που σου ξεκαθάρισε ότι εγώ αυτό ήθελα από εσένα ...τέλος ..
    Αν το δέχεσαι καλώς αν όχι σε αυτή την περίπτωση δεν φταίει αυτή ...

    Όταν όμως είσαι μετέωρος και στην κυριολεξία παρακαλας να σου εξηγήσει τα ανεξήγητα και το μόνο που εισπρατεις μόνο χαρακτηρισμους που ούτε ο τελευταίος ψυχασθενής μέσα σε μια κλινική δεν τους έχει εκεί να δεις τι γίνεται ...

    Εκεί αρρωσταίνεις φίλε μου ...μέχρι να ξυπνήσεις και να δει τι γίνεται στην κυριολεξία δυστηχως αρρωσταίνεις ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ironman, δε φταις, απλά έπεσες στη λάθος κοπέλα. Ο χαρακτήρας της είναι αυτός, έτσι ήταν και πριν σε γνωρίσει, δεν τη διαμόρφωσες εσύ. Ντόμπρα και ειλικρινής δεν ήταν, στην αρχή σου πούλαγε έρωτα και μόνο όταν πιέστηκε παραδέχτηκε ότι σε ήθελε για το σεξ. Το χειρότερο απ’όλα είναι ότι απομακρύνεται με έναν τρόπο ειδικά για να σου προκαλέσει ενοχές κι εκείνη να φανεί στον εαυτό της και στις φίλες της η αθώα περιστερά. Δε σε διαγράφει από τους φίλους της στο fb, αλλά με της αναρτήσεις της σε προκαλεί να τη διαγράψεις εσύ για να έχει να λέει ότι εσύ είσαι ο κακός της ιστορίας.
    Θα σου πω τι θα έκανα εγώ προσωπικά. Θα τη διέγραφα από παντού κι ας σκεφτόταν και έλεγε ό,τι ήθελε. Θα έκλαιγα, θα έπρηζα τις φίλες και τους φίλους μου και μετά θα το ξεχνούσα. Όπως το είπες, είναι ένας τοξικός και χειριστικός άνθρωπος ανάμεσα σε πολλούς, δυστυχώς. Πρόσεχε μόνο μη σου δημιουργηθεί μια μακροχρόνια πικρία την οποία θα ήθελες να ξεσπάσεις στην επόμενη. Δεν είναι όλες ίδιες. Καλή τύχη σου εύχομαι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Ironman, δε φταις, απλά έπεσες στη λάθος κοπέλα. Ο χαρακτήρας της είναι αυτός, έτσι ήταν και πριν σε γνωρίσει, δεν τη διαμόρφωσες εσύ. Ντόμπρα και ειλικρινής δεν ήταν, στην αρχή σου πούλαγε έρωτα και μόνο όταν πιέστηκε παραδέχτηκε ότι σε ήθελε για το σεξ. Το χειρότερο απ’όλα είναι ότι απομακρύνεται με έναν τρόπο ειδικά για να σου προκαλέσει ενοχές κι εκείνη να φανεί στον εαυτό της και στις φίλες της η αθώα περιστερά. Δε σε διαγράφει από τους φίλους της στο fb, αλλά με της αναρτήσεις της σε προκαλεί να τη διαγράψεις εσύ για να έχει να λέει ότι εσύ είσαι ο κακός της ιστορίας.
    Θα σου πω τι θα έκανα εγώ προσωπικά. Θα τη διέγραφα από παντού κι ας σκεφτόταν και έλεγε ό,τι ήθελε. Θα έκλαιγα, θα έπρηζα τις φίλες και τους φίλους μου και μετά θα το ξεχνούσα. Όπως το είπες, είναι ένας τοξικός και χειριστικός άνθρωπος ανάμεσα σε πολλούς, δυστυχώς. Πρόσεχε μόνο μη σου δημιουργηθεί μια μακροχρόνια πικρία την οποία θα ήθελες να ξεσπάσεις στην επόμενη. Δεν είναι όλες ίδιες. Καλή τύχη σου εύχομαι.
    Δεν χρειάζεται να την κάνει delete, unfollow και τελείωσε η ιστορία ας γράφει ότι γουστάρει η άλλη δεν θα τα βλεπει καν! Να μην της δώσει την ικανοποίηση να την διαγράψει! Ας τον διαγράψει εκείνη αν θέλει!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Όχι όλα καλά έχω καταλάβει αρκετά πράγματα η τύπισσα ήταν περιπτωσαρα τι να λέμε να τη διαγράψω να πω την αλήθεια πιστεύω πως θα δώσω μεγάλη αξία η αδιαφορία είναι αρκετή δεν νομίζω να εκδηλωσω κάτι άσχημο σε μια επερχόμενη σχέση γιατί έχω απενοχοποιησει τον εαυτό μου απο αυτο.Απλα ίσως να είμαι πιο καχύποπτος που βέβαια ούτε αυτό είναι καλό

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Αν την κρατήσεις ως φίλη σου, θα νομίζει ότι ακόμα έχεις ελπίδες και θα τραφεί το εγώ της. Η διαγραφή δε σημαίνει τίποτα άλλο πέρα από αυτό, διαγραφή.

  6. #21
    Το εγώ της θα τραφεί και στην περίπτωση που θα τη διαγράψει γιατί θα πάρει την ικανοποίηση δικαιώνοντας τον εαυτό της που μετατόπισε τις ευθύνες της στον άλλον. Τώρα αν περάσει λίγος καιρός και αντιληφθεί ότι αυτός δεν ασχολείται, ίσως αλλάξει πρόσωπο πάλι. Και σε αυτήν την περίπτωση βέβαια η στάση του δεν πρέπει να αλλάξει, δε χωράνε πισωγυρίσματα όταν μιλάμε για τέτοια άτομα καλώς ή κακώς.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Αυτά όλα συμβαίνουν στα ψυχικά νορμάλ άτομα...

    Είτε την διαγραψει είτε όχι πάντα θα βρίσκει τρόπο να είναι κοντά του και ας λέει ότι αδιαφορεί...

    Και στο κάτω κάτω γιατί να προχωρήσει σε μια τέτοια κίνηση αν δεν την θέλει?


    Εφόσον είσαι δυνατός ψυχικά παραχωρήσεις σε τέτοια άτομα δεν κάνεις...
    Έτσι τους δίνει ακόμα μεγαλύτερες ελπίδες ότι μπορούν να παίζουν με όποιον θέλουν και το μόνο σίγουρο ότι δεν κάνεις πλέον αυτό που θες εσύ αλλά αυτό που θέλουν εκείνοι..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς..

    Και γιατί να έχει ως φίλη στο fb μια κοπέλα που μόνο φίλη του δεν είναι; Τι νόημα έχει; Για να μην τραφεί το εγώ της; Κι εγώ κοπέλα είμαι, ξέρω τι σας λέω. Δεν το βλέπει έτσι όπως νομίζετε.
    Κοντά μας παραμένουν μόνο τα άτομα στα οποία το επιτρέπουμε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Αν την κρατήσεις ως φίλη σου, θα νομίζει ότι ακόμα έχεις ελπίδες και θα τραφεί το εγώ της. Η διαγραφή δε σημαίνει τίποτα άλλο πέρα από αυτό, διαγραφή.
    συμφωνω. και κυριως εξαρταται απο το ποσο χρησιμοποιει το ατομο αυτο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης. αν απο εκει γνωριζει κοσμο, και ειδικα αν απο εκει γνωριστηκατε κι εσεις, το μηνυμα ειναι ξεκαθαρο οταν τον διωχνεις απ το δικτυο σου. οταν τον αφηνεις ειναι σαν να εισαι διαθεσιμος για μελλοντικη επικοινωνια. το μπλοκ, ειναι "ΤΟΙΧΟΣ".

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Διάβασα με προσοχή όλους σας και πήρα μια απόφαση επειδή είμαι πεπεισμένος πως έιναι ένα απρόβλεπτο και διαταραγμένο άτομο το οποίο μπορεί να ψεύδεται ασυστολα και να χειραγωγεί με τέτοιο κακόβουλο τρόπο δεν έχει καμία θέση στη ζωή μου.Mπορεί να μου δημιουργήσει στο μέλλον και άλλα θέματα την διέγραψα.Ας πει ότι θέλει ας κάνει ότι θέλει δεν χρειάζεται ακόμα και αν είμαι συνειδητοποιημενος να μπαίνω στο τρυπάκι να βλέπω τι ανεβάζει ακόμα και ανφολοου να την εκανα.Διαγραφη λοιπόν και πάμε για άλλα.Σας ευχαριστώ!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Και πολύ καλά έκανες όπως κάνουμε ξεκαθάρισμα στην ντουλάπα μας πρέπει να κάνουμε κ σ άλλους τομείς της ζωής μας

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Άβυσσος η ψυχή.. Μόνον εικασίες και σενάρια μπορείς να κάνεις πιά. Το ξέρω οτι σε βασανίζει αυτό το "γιατί", αλλά όταν τελειώνεις με έναν άνθρωπο, τον διαγράφεις και πας παρακάτω. Διαφορετικά η κυρία θα έχει πετύχει το στόχο της, που είναι να σε εντάξει στη στρατιά των απορριμένων θαυμαστών της. Υπάρχουν άνθρωποι που τρέφονται από τη σημασία που τους δίνουν οι άλλοι. Είναι σα να σου λέει "Μπορεί να σε χώρισα, εσύ όμως οφείλεις να αποζητάς πάντα την παρουσία μου στη ζωή σου". Η χειρότερη τιμωρία για αυτούς είναι η αδιαφορία.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    συμφορμιτη ironman ,επειδη δειχνεις ανθρωπος με ευαισθητη καρδια ,δεν πρεπει να εισαι απο τα αγορια που βλεπουν τις σχεσεις τους με το αλλο φιλο σαν παιχνιδι ,να κανουν δλδ διαγονισμο με τους φιλους τους ποιος πηγε με πιο πολλες, η να βαζουν στοιχημα στο να "ριξουν" καποια κοπελα κι αλλα τετοια, απεναντιας νομιζω οτι ψαχνεις κατις σταθερο.
    Αρα ειναι φυσιολογικο να ενιωσες εν αρχη καποια ομορφα αισθηματα για αυτην ,να εκανες ονειρα οτι μαζι της .Ολα αυτα λοιπον ειναι λογικο να σου εφεραν πονο με την συμπεριφορα της, και αληθεια πιος δεν θα στεναχωριοταν στην θεση σου? ποιος δεν θα εμπαινε στο πειρασμο να τη παρει τηλεφωνο η μηνυμα? μην το παιζουμε σκληροι! εγω παντος το λεω οτι θα εμπαινα στο πειρασμο.Για αυτο τον λογο πλεον προσεχω παρα πολυ τις πρωτες μερες μιας γνωριμιας,βαζω "φιλτρα"χαχα, δεν αφηνω στην αρχη την καρδια να με οδηγαει αλλα το μυαλο μου! διοτι ειμαι αρκετα ευθραστος κι θα την παθω.
    Οπως λοιπον περιπου την επαθες εσυ, οπου πρεπει να βγαλεις οποιαδηπωτες ενοχη απο μεσα σου, η συμπεριφορα της δυστυχως δεν σπανιζει στις γυναικες, ειναι ενας τροπος να βγαλουν απο μεσα τους τις τυψεις που μπορει να εχουν για τον "ξεπεσμο" των ηθικων τους στανταρ, επειδη μπορει να ειαν προωπτικη να μην πανε με πολλους, και να παντρευτουν σε συγκεκριμενη ηλικια, ολα αυτα ομως στην πραξη δεν εγιναν ,νικαει παντα η ηδονη! κατις που δεν ειναι και τοσο κακο! αλλα μερικες που εχουν αυστηρα κριτιρια πεφτουν λοιπον στις αξιες τους, και προκαλουν τυψεις στο υποσυνειδητο τους.Με αυτην την συμπεριφορα λοιπον μεταφερουν το φτεξιμο ολο σε εσενα, στον κακο ανδρα που εχει το μυαλο του μονο στο σεξ! που εισαι πιεστικος και οι κλασικες ατακες που συνηθως εχουν μαθει απο τις μαναδες τους.
    Το ζητημα ειναι οτι εσυ δεν φταις!! Τελος μια μικρη συμβουλη, οι κοπελες που ευκολα και γρηγορα πευτουν στο κρεβατι μας ευκολα και γρηγορα σηκωνονται κι φευγουν απο το κρεβατι κι απο την ζωη μας, και ταυτοχρονα με την ιδια ανεση που ξαπλονουν με εσενα ακριβως με την ιδια ανεση ξαπλονουν και με τον επομενο οπου συνηθως δεν αφηνουν κενο χρωνικο δυαστημα, απεναντιας η αλλαγη γινεται μερικες φορες ενω ο προιγουμενος ακομα "παιζει"

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Ευαίσθητο με χαρακτηρίζω από την άλλη όμως και ασυμβιβαστο.Δεν δέχομαι να πάρω τίποτα λιγότερο από αυτό που δίνω βέβαια δεν θα βάλω μετρητή αλλά όταν κάτι πάει πολύ καλά και ξαφνικά βλέπω ότι φρενάρει δεν θα το αφήσω έτσι.Θα απαιτήσω εξηγήσεις και ένας λόγος που πιστεύω ήρθαν τα πράγματα όπως ήρθαν είναι γιατί είμαι δυναμικός και δεν περιμενα όπως περιμένουν άλλοι κατω από τέτοιες συνθήκες δηλαδή να λένε δεν βαριέσαι βολεύονται με τα λίγα η πολεμάνε να αλλάξουν τον αλλον.Πιστευω ότι αξίζουμε τα καλύτερα ούτε καν τα μετρια ειδικά όταν μιλάμε για μια σχέση τριών μηνών που από τη στιγμή που όλα δείχνουν πολύ όμορφα βλέπεις ότι κάποιος πάει να πατήσει φρένο απότομα.Αυτο με το φίλτρα δεν το κάνω πάω να αρχίσω κάτι με καλή διάθεση και από τη στιγμή που βλέπω και την άλλη με σούπερ διάθεση θα αφεθω.Αν ήταν από την αρχή διαφορετικό το κλίμα δηλαδή έβλεπα μια γυναίκα που με βλέπει καθαρά ως σκεύος ηδονής θα ήμουν και εγώ διαφορετικός δεν θα έπεφτα από τα σύννεφα.Την πάτησα όμως και για ακόμα ένα λόγο ο ξάδερφος μου με διαβεβαίωσε για το ποιόν της ότι δεν είναι καμία σουρλουλου και ότι είχε προτάσεις αλλά δεν θέλει να κάνει κάτι με όποιον και οποιον.Ηθελε ένα άνθρωπο που να της αρέσει αλλά και να της φαίνεται σοβαρός και δοτικός.Ε τέτοιους ψάχνουν γιατί εκεί κάνουν το παιχνίδι τους εύκολα και κάνουν τον άλλον υποχείριο κανονικά.Εγω πάλι είμαι δοτικός μέχρι εκεί που βλέπω ότι και εγώ παίρνω πίσω ενδιαφέρον αν δω όμως ότι κάτι αλλάζει θα πληγωθώ ναι αλλά no martini no party δεν είμαι για τα λιγα

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    φιλε ironman οι ανθρωπινες σχεσεις δεν ειναι επαγγελματικες σχεσεις για να εχεις στο νουσου συνεχως το να μην βγεις ριγμενος στην ανταλλαγη αγαθων, στις φιλικες η στις ερωτικες σχεσεις ειναι λογικο την μια εσυ την μια η κοπελα σου να τυχαινει να εχει δωσει παραπανω πραματα, η να εχει χαλασει πιο πολλα ,μπορει να εχει αυτο τον καιρο καποια πολυ καλη δουλεια αντιστοιχα εσυ να εισαι ανεργος το ιδιο διαστημα. Δεν υπαρχει λογος να απασχολουν αυτα, δλδ τι? να τα γραφεις? Αυτο ομως μοναχα οταν εισαι ζευγαρι με την κοπελα, οτα δλδ εχει περασει καποιος χρονος μαζι,εχετε δεθει οταν ειστε απλα μαζι,η οταν εχετε μια απλη σχεση.
    Τελος,αν καταλαβα καλα -αν οχι διωρθοσε με κι συγνωμη - με αυτην δεν εισασταν κανονικο ζευγαρι, αφου τους 2-3 μηνες που σασταν μαζι ειχατε βρεθει πολυ λιγες φορες ,ειχατε πολυ καιρο που τσακονοσασταν, που τα λεγατε δλδ απο τηλεφωνα και απο τα Μ.Μ.Δ. ,αν καταλαβα καλα μαζι κοιμηθηκατε 1-2 φορες? δεν λεω να κανετε απλα σεξ, διοτις εχει διαφορα να ξυπνησεις και να ειναι διπλα σου η αλλη απο το να κανετε σεξ και να φυγει ,αλλα και παλυ ηταν πολυ λιγες οι φορες αρα δεν λεγετε αυτο το πραμα δεσμος, ουτε μπορεις να πεις οτι "τα ειχαμε" ,μπορεις να πεις οτι υπηρχε μια περιστασιακη η μια ανοιχτη σχεση αναμεσα σας. Αυτο ειναι και το θετικο στην ολη φαση, για φαντασου να εισασταν μαζι, κανονικα μαζι για μισο χρονο ας πουμε και να σου ελεγε ξαφνου τα ιδι λογια? εκει θα ηταν πιο ασχημο για εσενα.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαγή συμπεριφοράς
    By Nelia_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 95
    Last Post: 07-09-2019, 15:53
  2. Σχέση από απόσταση και αλλαγή συμπεριφοράς
    By mariamil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2019, 22:03
  3. Αδυναμία αφοσίωσης και αλλαγή συμπεριφοράς
    By Falons in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-2018, 22:52
  4. Σταδιακη αλλαγη συμπεριφορας.
    By kurt07 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2013, 16:55
  5. ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ?..
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2013, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •