Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Όχι δεν συνευρεθηκαμε μια δυο φορές ήταν πολλές παραπάνω.Οσο για τα άλλα που λες είπα ότι δεν βάζω μετρητη,όταν όμως βλέπεις κάτι που πηγαίνει καλά να χαλαρώνει εκεί πέρα θα πεις Ώπα τι γίνεται.Τα εξηγώ όλα πολύ αναλυτικά στο.πρωτο μου ποστ άσε που δεν μιλάω μόνο για την πριν αλλά και για την μετά το χωρισμό συμπεριφορά της.Δεν ήθελε άλλο για χ,ψ λόγους οκ θα το δεχτώ και ας μην μου αρέσει αυτή όμως συνέχιζε να με υποβιβασει με σπόντες και υπονοούμενα στα σοσιαλ λες και το ευχαριστιόταν όλο αυτό γι'αυτό έγραψα και αυτά που έγραψα εδώ.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημέρα!

    Στους προσωπικούς μας λογαριασμούς έχουμε μόνο άτομα που μας σέβονται και σεβομαστε την αποψη τους και την προσωπικοτητα τους !
    Εκει δεν κανουμε δημοσιες σχεσεις και το παιζουμε διπλωματες για να τα εχουμε καλα με πολλους.....
    Τετοιου ειδους ανθρωπους δεν υπάρχει κανενας λόγος να τους εχεις ...
    Εν αγνοια σου ας λεει οτι θελει.....

    Στους δημοσιους ομως λογαριασμούς ή ακομα και στην δημόσια φυσική παρουσία μας όπου και να ειναι αυτη ,δεν επιτρεπουμε σε κανεναν να παιζει και να υποτιμά την νοημοσύνη μας ...
    Αν δεν αποχωρει αυτος επειδη αρέσκεται σε τεοιους ειδους αρρωστημένες συμπεριφορές πολυ απλά τον αντιμετωπιζεις οπως του αξιζει ....οταν καποιος δεν σε σεβεται μια δεν τον σεβεσαι δυο φορες εσυ....
    Να εισαι σιγουρος οτι μονο αυτη η αντιμετωπιση τους αξιζει γιατι ολο αυτο γινεται καθαρα και μονο για να ικανοποιουν το δικο τους εγω και φυσικα την εικονα που θελουν να καλλιεργουν..
    Ούτε απομονώνεσαι, ούτε αποφεύγεις εσυ "μέρη " που μπορεις να συνυπάρχεις με τετοιους χαρακτηρες....
    Αρκει ειπαμε ,να αντέχεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Elenia781
    Guest
    Τα περισσοτερα αγορια δεν λενε ...δεν με ενδιαφερει σχεση αυτο το καιρο ,ψαχνω μονο για σεξ? Το να το πει η ΙΔΙΑ στην αρχη της γνωριμιας ειναι καπως κουλό για κοπελα .Μην κοιτας σε μεγαλυτερες ηλικιες που το λενε και οι αντρες και οι γυναικες
    Για σκεψου στην εποχη μας που κανενας δεν μπαινει στην διαδικασια να ενδιαφερθει για καποιον, ηρθε αντιμετωπη με σενα που θα ειχε το... παρακατω. Αυτο ηταν ενα σοκ για εκεινη γιατι δεν εχει μαθει να ειναι συναισθηματικα διαθεσιμη .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω τίποτα...Αν και όταν μπήκα στη διαδικασία να ρίξω μια ματιά στο τοίχο της τρόμαξα με το αντιφατικό αυτων που μου έλεγε στις κουβέντες μας με αυτά που έγραφε εκεί όποιος νομίζει ότι ο τοίχος σου δεν σκιαγραφεί τον χαρακτήρα σου κάνει μεγάλο λάθος.Ποστ εγωκεντρισμου ποστ που άφηναν να εννοηθεί ότι είχε απογοητευτει και από άλλους η και καλά είχε γνωρίσει πολλούς και διάφορους που είτε ήταν ηλίθιοι είτε της ράγισαν τη καρδια.Και όλα αυτά σε ένα timeline πολύ συντομότερο από όσο έλεγε ότι απείχε από την τελευταία της σχέση.Ο λόγος που την έσβησα ήταν ότι παρόλο είχα βγάλει συμπεράσματα έψαχνα μανιωδώς τι άλλο μου έκρυβε και δεν ήξερα.Δηλαδή αυτή η κατάσταση είχε αρχίσει να με τρελενει.Ετσι με κάποιες παροτρύνσεις και από τα μέλη την διέγραψα δεν θα μπορούσα να το διαχειριστώ αν την είχα στα σοσιαλ θα έκανα τσεκ διαρκώς τι ανεβάζει

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ποσο καιρο γνωριμιας ειχατε μεχρι να αρχισει να σου φερεται περιεργα;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Κοντολογις τρεις μήνες η αλλαγή ξεκίνησε εντελώς ξαφνικά γι'αυτό το παρατήρησα αμέσως.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Και πολύ καλά έκανες είπαμε στα προσωπικά μας δεν δεχόμαστε τίποτα λιγότερο από αυτό που θέλουμε !!

    Να ξέρεις όσο μπαίνεις στην διαδικασία να ασχολείσαι με τέτοια άτομα κάθετι που θα ανακαλύπτεις θα σε κάνει να νοιωθεις ακόμα ποιο χαζός πως τους άφησες να επηρεάσουν την ζωή σου ...

    Κράτα πλέον το γεγονός ότι ευτυχώς το κατάλαβες σχετικά νωρίς και φυσικά η όλη αυτή εμπειρία θα σε κάνει από εδώ και πέρα ποιο προσεκτικό με τις επόμενες σχέσεις σου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Την πάτησα γιατί πραγματικά έβλεπα έναν άνθρωπο που με έπνιγε με το ενδιαφέρον του.Το καλό είναι ότι αντέδρασα κατευθείαν στην αλλαγή της το παιχνίδι δεν το έπαιξε σωστά αν ήθελε μόνο σεξ μπορούσε να είναι πιο τυπική και όχι τόσο ζεστή μαζί μου.Ξεκαθαρα ναρκισσιστη διαταραχή όλη η συμπεριφορά της τόσο πριν όσο μετά αυτό δείχνει

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Την πάτησα γιατί πραγματικά έβλεπα έναν άνθρωπο που με έπνιγε με το ενδιαφέρον του.Το καλό είναι ότι αντέδρασα κατευθείαν στην αλλαγή της το παιχνίδι δεν το έπαιξε σωστά αν ήθελε μόνο σεξ μπορούσε να είναι πιο τυπική και όχι τόσο ζεστή μαζί μου.Ξεκαθαρα ναρκισσιστη διαταραχή όλη η συμπεριφορά της τόσο πριν όσο μετά αυτό δείχνει
    Ότι έγινε έγινε ,σε βοηθάει όλο αυτό?
    Νομίζεις πως αν το συζητας και βγάζεις όλα αυτά που σκέφτεστε σε πάει παρακάτω ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Όχι μου έχει μείνει πικρία.Με σόκαρε πολύ γιατί ποτέ δεν μου χει συμβεί να τελειώσω κάτι που πηγαινε πραγματικά ομορφα τοσο απότομα.Βασικα έχασα την εμπιστοσύνη μου πλέον δεν ξέρω τι απολα αυτά που άκουσα είναι αληθινό τι ψεύτικο τα χω παίξει.Ναι με βοηθάει καταρχήν δεν είμαι έτοιμος για παρακάτω τι να λέμε θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Όχι μου έχει μείνει πικρία.Με σόκαρε πολύ γιατί ποτέ δεν μου χει συμβεί να τελειώσω κάτι που πηγαινε πραγματικά ομορφα τοσο απότομα.Βασικα έχασα την εμπιστοσύνη μου πλέον δεν ξέρω τι απολα αυτά που άκουσα είναι αληθινό τι ψεύτικο τα χω παίξει.Ναι με βοηθάει καταρχήν δεν είμαι έτοιμος για παρακάτω τι να λέμε θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου;
    Αυτό ακριβώς !
    Εχει σημασια ότι νοιωθουμε να το βιώνουμε στην πραγματική του διάσταση ,οποία είναι αυτή ..
    Μόνο έτσι θα καταλαγιάσει κάποια στιγμή και θα μπορέσεις να πας παρακάτω ..
    Αυτό τουλάχιστον πιστεύω εγώ ....


    Έχει σημασία για εσένα πλέον να μάθεις τι από όλα αυτά ήταν αλήθεια και τι όχι?
    Αν σου έλεγε ότι τα συναισθήματα την δεδομένη στιγμή (ερωτικά)ήταν όντως αληθινά αλλά σε κάποια φάση τελείωσαν και το έκοβε εκεί με αξιοπρπεια και όχι μικρότητες ,θα άλλαζε κάτι σε αυτό που νιώθεις?
    Θα ήσουν πιο καλά?
    Θα μπορούσες να δεχτείς ότι όντως υπήρξε κάτι όμορφο και από τους δύο σας αλλά για λόγους καθαρά δικούς τους τελείωσε?
    Ή θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο μετά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Εν προκειμενου τοτε σου χρωστω συγνωμη ironman ,διοτις δεν το καταλαβα οτι ειχατε βρεθει πολλες φρες μαζι,αρα υπηρξε κανονικα σχεση αναμεσα σας απλα ηταν λιγο καιρο.
    Θα ελεγα οτι εγινε εγινε, δεν αξιζεινα αφινεις την πικρα να σου τρωει χρωνο απο τα ομορφα νιατα σου.Φερθηκες πολυ αξιοπρεπες, εισουν σωστος σαν ανδρας απο τα λεγομενα σου , αρα δεν πρεπει να εχεις καθολου τυψεις.
    Η συμπεριφορα της ηταν λαθος, ειναι ξεκαθαρο.Ομως αν θελουμε να το ψαξουμε λιγακι θα επρεπε να ειμαστε πιο αναλητικοι, διοτις δεν μπορουμε να ξερουμε το τι μπορει να εχει περασει στην ζωη της αυτη η κοπελα, πως ηταν τα παιδικα της χρονια, πως ηταν η οικογενιακη της κατασταση, εαν οι γονεις της ηταν σωστα σαν γονεις προς αυτην η της φερθηκαν ασχημα, αν κακοποιηθηκαι η αν εζησαι καποια πραγματα πολυ δυσκολα σαν ηταν μικρο κοριτσακι,αρα δεν μπορουμε να ξερουμε τι γινετε στην ψυχη της.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Και στις δύο περιπτώσεις πικρία θα υπήρχε απλά στη περίπτωση αυτή που εκθετω σοκαρομαι με τον άνθρωπο και το πώς σε αντιμετωπίζει μετά.Μου είναι αδιανόητο να δίνω την ευκαιρία να διακόψουμε να μην αποχωρεί και μετά να αποχωρεί με αυτόν τον τρόπο που το εκανε.Και να με βλέπει σαν να είμαι ότι χειρότερο γνώρισε στη ζωή της με χάλασε πολυ

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Ίσως δεν είχε ξεπεράσει ακόμα τον πρώην της. Προσπάθησε να τον ξεπεράσει μαζί σου, αλλά δεν της έβγαινε. Και έβγαλε πάνω σου όλη την «κακιασμένη» συμπεριφορά που ίσως άξιζε ο πρώην της. Είναι μία θεωρία. Μπράβο σου που στάθηκες δυνατός, που είσαι ένα ευαίσθητο παλικάρι, που είσαι ικανός να αγαπάς και να δίνεσαι ολοκληρωτικά. Δεν είναι όλοι έτσι κι εύχομαι να βρεις σύντομα μια κοπέλα που να ταιριάζετε.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Και στις δύο περιπτώσεις πικρία θα υπήρχε απλά στη περίπτωση αυτή που εκθετω σοκαρομαι με τον άνθρωπο και το πώς σε αντιμετωπίζει μετά.Μου είναι αδιανόητο να δίνω την ευκαιρία να διακόψουμε να μην αποχωρεί και μετά να αποχωρεί με αυτόν τον τρόπο που το εκανε.Και να με βλέπει σαν να είμαι ότι χειρότερο γνώρισε στη ζωή της με χάλασε πολυ
    Ναι πίκρα θα ήταν αλλά πιστεύω ότι στην περίπτωση που θα σου έλεγε ,οκ περάσαμε πολύ όμορφα μαζί ,νιώσαμε ότι νιώσαμε, αλλά για εμένα τελείωσε και έχω ανάγκη να αποχωρήσω όμορφα και με σεβασμό πάντα σε όλα αυτά που ζήσαμε...
    Όμορφα και πολιτισμένα όπως λήγει νομίζω κάθε ώριμη σχέση ...
    Χωρίς κατηγορίες ,χωρίς υπονοούμενα και υπεκφυγές ...

    Εκεί ναι όντως θα υπάρξει και πίκρα και απογοήτευση αλλά όχι κακία και στο τέλος απέχθεια ...

    Όσο και να σε πληγώνει κάτι τέτοιο σέβεσαι τα θέλω του άλλου και πας παρακάτω χωρίς υπονοούμε ,χωρίς κατηγορίες και φυσικά χωρίς να παρατραβαει μια άρρωστη κατάσταση ..

    Σοκάρεσαι γιατί δεν σου είχε ξανατυχη...γιατί δεν έχεις μάθει να λειτουργείς εσύ έτσι σαν άνθρωπος ..
    Γιατί έχεις ενσυναίσθηση!
    Κάτι καινούργιο πάντα μας σοκάρει ,μέχρι την στιγμή που θα το ζήσουμε και θα το αφομοιώσουμε και αυτό..

    Ότι νιώθεις βγαλτω τώρα ,να ξέρεις όσο πιο γρήγορα εξωτερικευσεις τα πάντα τόσο πιο εύκολα θα βγεις από αυτα...

    Θα δεις σε λίγο καιρό θα το συζητάς και θα σου είναι αδιάφορα πλέον όλα αυτά που έχει κάνει ...

    Και να σου πω και κάτι που τελικά πρέπει να το απαντάμε όλοι μας πλέον στον ευατο μας ,όταν κάτι αρνητικό μας συμβαίνει..

    Αξίζει για ενα τέτοιο είδος ανθρώπου να σπαταλας την ενέργεια σου ?Να δηλητηριάσεις την ψυχή σου?

    Για εμένα να σου πω τελικά δεν αξίζει..Δωστα όλα ,στην κυριολεξία όμως ,μια δυνατή κλωτσιά ..
    Να γκεμοτσακιστουν να φύγουν μακρυά από την σκέψη σου και την καρδιά σου.
    Δεν αξίζει ούτε δευτερόλεπτο να πικραινεσε για πάρτη τους ,γιατί πολύ απλά αυτοί οι άνθρωποι που φτάνουν σε μια ηλικία και λειτουργούν έτσι ,ο κόσμος ανάποδα να γυρίσει αυτοί έτσι θα είναι ..
    Καμιά προσπάθεια δεν θα καταβάλουν για να πάνε παρακάτω ψυχικά και συναισθηματικά ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαγή συμπεριφοράς
    By Nelia_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 95
    Last Post: 07-09-2019, 15:53
  2. Σχέση από απόσταση και αλλαγή συμπεριφοράς
    By mariamil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2019, 22:03
  3. Αδυναμία αφοσίωσης και αλλαγή συμπεριφοράς
    By Falons in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-2018, 22:52
  4. Σταδιακη αλλαγη συμπεριφορας.
    By kurt07 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2013, 16:55
  5. ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ?..
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2013, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •