Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679

    Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς..

    Γεια σας!Πριν τρεις μήνες ο ξάδερφος μου μου γνώρισε μια κοπέλα με την οποία υπήρξε έλξη.Αρχισαμε λοιπόν μηνυματακια ενδιαφέρον νοιαξιμο πολύ εκατέρωθεν μέσα στη διάρκεια της μέρας το σεξ ήρθε εύκολα και ήταν κάτι που το ήθελε πολύ μια και απότι μου είπε από τότε που είχε χαλάσει τη σχέση της δεν είχε πάει με αλλον.Τεσπα χημεία πολύ καλή σε όλα τα επίπεδα τέλειο κρεβάτι (η ίδια μου το έλεγε αν μου λέει ψεματα σας λέω ψέματα)εγώ πάντως τέτοιο κρεβάτι δεν έχω ξανακάνει ποιότητα και ποσοτητα αυτό από πλευράς μου.
    Εκεί που όλα λοιπόν κυλούσαν όμορφα άρχισα να ψυχανεμιζομαι μια αλλαγή στο κλίμα δηλαδή λιγότερη επικοινωνία ξέρες απαντήσεις δεν με αναζητούσε τόσο και γενικά έναν διαφορετικό κώδικα επικοινωνίας από αυτόν που με είχε συνηθίσει..Επικαλέστηκε ότι είχε κάποια προβλήματα που.μου εξήγησε και είπε ότι θα ήταν καλό να μην βρεθούμε για δύο τρεις μέρες.Κατανοητο είπα οκ
    Πέρασαν αυτές οι μέρες έβλεπα ομως ότι η συμπεριφορά αυτή συνεχιζόταν φυσικά σε αυτό όλο ήμασταν δύο άτομα οπότε την ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι απέναντι μου μου ειπε πως όχι δεν έχει αλλάξει τίποτα απλά είναι τα προβληματα και αυτό είναι ολο και ότι αν είχε κάποιο θέμα θα μου το έλεγε δεν έχει κανένα θέμα.Της λέω λοιπόν και εγώ ότι αν δεν μπορεί να αντεπεξέλθει λόγω προβλημάτων να κάνω και εγώ ένα βήμα πίσω και να το χαλαρώσουμε λίγο γιατί δεν θέλω να πιεζω καταστάσεις.Της έδωσα λοιπόν μια πρώτης τάξεως ευκαιρίας να την κάνει με ελαφρά.Δεν το δέχεται απλά μου είπε να είμαι λίγο υπομονετικός λόγω καταστάσεων (Τις καταστάσεις μου τις εξήγησε πλήρως χωρίς να μπει σε πολλές λεπτομέρειες δεν θα αναφέρω όμως)Τεσπά κάνω υπομονή μερικές μέρες ακόμα η επικοινωνία στο ίδιο μοτίβο είχε χαθεί αυτό το κατι.Οποτε της έκανα νύξη για συνάντηση απαντούσε με ένα θα δούμε οπότε μια μέρα δεν άντεξα θέτω πάλι το θέμα επί τάπητος.Λοιπον ποιος είδε τον θεο και δεν τον φοβήθηκε είδα πραγματικά έναν άλλον άνθρωπο..μου είπε ότι δημιουργώ θέμα από μόνος μου ότι δεν σέβομαι την ίδια και το πρόβλημα της με πήρε πραγματικά αμπάριζα μου είπε μέσα σε όλα ότι εγώ αυτό που θέλω από εσένα μόνο είναι να κάνουμε σεξ (Ώπα ξεκίνησαν οι εκπτώσεις ξαφνικά ενώ μου έλεγε ότι έχει συναισθήματα για εμένα μολις δύο βδομάδες πριν)Μου είπε ότι δεν δέχεται καμία πίεση και ότι δεν το έχει σε τίποτα να επιστρέψει στη μοναξιά της και ενώ προσπαθούσα να την καλμαρω μου είπε βαρέθηκα να περνάω εξετάσεις και ψυρισμα κάθε φορα θέλω εδώ να τελειώσει.Οπως είναι φυσικό πέρασα στην αντεπίθεση της είπα ότι το είχε σχεδιάσει έτσι ώστε να βγει από αυτό αλώβητη και σωστή γιατί ήταν φυσικό ότι θα την ξαναρωτουσα και απλά δεν ήθελε να πάρει την ευθύνη της ριξης εκείνη.Της είπα ότι ήταν φως φανάρι η αλλαγή συμπεριφοράς και ότι από θερμή που ήταν είχε γίνει παγοκωλονα.Μετα αυτή άρχισε τα κλασσικά ότι την αποκαλώ δηλαδή ψεύτρα και ότι τώρα φαίνεται τελικά ποιος πραγματικά είμαι.Προσπαθησα να καλμαρω και να πω ότι όλο αυτό έγινε επειδή ακριβώς ήθελα το καλύτερο και για τους δύο όχι για να της προκαλεσω πίεση.Αρχισε να.μου λέει με πια απαξίωση και μια δηθενια ότι η πίεση δεν είναι σωστό να έρχεται σε καμία μορφή δεν μου άφησε κανένα περιθώριο και να καθήσω να δουλέψω με τον εαυτό μου γιατί είμαι παράλογος (ζήτησε και τα ρέστα)μετά της είπα ότι είχε ήδη πάρει την απόφαση της και ότι δεν θέλω να καταλάβει τι της λέω γι'αυτό πιπιλιζει την ίδια καραμέλα.δεν μου απάντησε τίποτα.Σιωπή τιμωριτικη για έναν άνθρωπο που έλεγε ότι την νοιαζόταν και ότι είχε συναισθήματα γιαυτον.Απο πλευράς μου εγώ δεν έκανα προσπάθεια για περαιτέρω επικοινωνία είμαι ένας άνθρωπος που το όχι το εκλαμβάνω ως όχι και όχι ως προσπάθησε κιαλλο.Εσπαγα όμως το κεφάλι μου να σκεφτώ γιατί όταν της έδωσα την ευκαιρία δεν έφυγε απλά;και έφυγε με τον τρόπο που έφυγε δεν μου κολλαγε.Οπως και να έχει στην απάθεια της απάντησα και εγώ το ίδιο με απάθεια.Δυο μέρες μετά και ενώ δεν την έχω διαγραψει από το φβ ανεβαζει ένα τραγούδι που της είχα αφιερώσει και είχα ανεβάσει και εγώ και έλεγε ότι και καλά ότι εγώ ήμουν η αιτία και το λάθος του χωρισμού.Μετα κάτι στορυ χλευαστικά που είμαι σίγουρος ότι απευθύνονται σε εμένα για να με πικάρει δεν θα μπω σε λεπτομερειες και γενικά παίζει ένα παιχνιδι λες και το κάνει για να της δώσω σημασία εγώ από την άλλη πιστεύω ότι βλέπω στο ινμποξ μου και πιστεύω ότι θέλει να.της δώσω σημασία βλέπω δηλαδή ότι.προσπαθει να μου δημιουργήσει ενοχές και να μου κάνει πικα και δεν καταλαβαίνω το γιατί όμως;ημασταν καλά με χωρησε τώρα γιατί ασχολειται;πιστεύω ότι προσπαθεί κατά κάποιο τρόπο να με τιμωρήσει.Εσεις πως μπορείτε να εξηγήσετε μια τέτοια συμπεριφορά;θα το είχα αφήσει βλέπω όμως όλα αυτά τα περίεργα και πραγματικά προβληματίζομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σε ήθελε μόνο για σεξ, στο είπε μάλιστα και φυσικά στο μυαλό της σε τιμωρεί και σε πικάρει όταν ασχολείται μαζί σου. Το θέμα είναι εσύ να σταματήσεις να ασχολείσαι μαζί της και για να συμβεί αυτό πρέπει να την κανεις delete από τη ζωή σου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Τότε το έθεσε λάθος έπρεπε να είναι ξεκάθαρη από την αρχή και δεν καταλαβαίνω γιατί με τιμωρεί με εδιωξε. Επίσης όταν θες πήδημα δεν πουλας έρωτες και ενδιαφέρον και δεν πικαρεις απο την στιγμή που χωριζεις
    Last edited by ironman; 19-11-2020 at 13:32.

  4. #4
    Meditation
    Guest
    Τι να κάνουμε,όπως υπάρχουν άντρες που πουλάνε παραμύθια για το σεξ υπάρχουν και γυναίκες. Μπορεί να είχε ανάγκη να πάει με κάποιον, ή να κάνει μια χαλαρή γνωριμία, ή στη τελική μπορεί κάτι να τη ξενέρωσε και να μην θέλει ούτε το σεξ σου, ούτε εσένα.

    Δεν υπονοώ ότι κάνεις κακό κρεβάτι, αλλά μη δενεις σκοινί κορδόνι ό,τι σου λέει. Οπότε μη παίρνεις και όρκο ότι και εκείνης της αρεσε, ή της αρέσες. Γιατί τα λόγια της με τις πράξεις της δεν συμβαδίζουν.

    Τουλάχιστον ήταν ξεκάθαρη και σου είπε ότι ήθελε σεξ. Εφόσον εισαι άνθρωπος που το οχι το αντιλαμβάνεται ως όχι, προχωρά παρακάτω και μη χάνεις τζάμπα χρόνο

    Μήπως παίζει τίποτα, με κανέναν άλλο; Εκτός των υπολοίπων;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Γεια σας!Πριν τρεις μήνες ο ξάδερφος μου μου γνώρισε μια κοπέλα με την οποία υπήρξε έλξη.Αρχισαμε λοιπόν μηνυματακια ενδιαφέρον νοιαξιμο πολύ εκατέρωθεν μέσα στη διάρκεια της μέρας το σεξ ήρθε εύκολα και ήταν κάτι που το ήθελε πολύ μια και απότι μου είπε από τότε που είχε χαλάσει τη σχέση της δεν είχε πάει με αλλον.Τεσπα χημεία πολύ καλή σε όλα τα επίπεδα τέλειο κρεβάτι (η ίδια μου το έλεγε αν μου λέει ψεματα σας λέω ψέματα)εγώ πάντως τέτοιο κρεβάτι δεν έχω ξανακάνει ποιότητα και ποσοτητα αυτό από πλευράς μου.
    Εκεί που όλα λοιπόν κυλούσαν όμορφα άρχισα να ψυχανεμιζομαι μια αλλαγή στο κλίμα δηλαδή λιγότερη επικοινωνία ξέρες απαντήσεις δεν με αναζητούσε τόσο και γενικά έναν διαφορετικό κώδικα επικοινωνίας από αυτόν που με είχε συνηθίσει..Επικαλέστηκε ότι είχε κάποια προβλήματα που.μου εξήγησε και είπε ότι θα ήταν καλό να μην βρεθούμε για δύο τρεις μέρες.Κατανοητο είπα οκ
    Πέρασαν αυτές οι μέρες έβλεπα ομως ότι η συμπεριφορά αυτή συνεχιζόταν φυσικά σε αυτό όλο ήμασταν δύο άτομα οπότε την ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι απέναντι μου μου ειπε πως όχι δεν έχει αλλάξει τίποτα απλά είναι τα προβληματα και αυτό είναι ολο και ότι αν είχε κάποιο θέμα θα μου το έλεγε δεν έχει κανένα θέμα.Της λέω λοιπόν και εγώ ότι αν δεν μπορεί να αντεπεξέλθει λόγω προβλημάτων να κάνω και εγώ ένα βήμα πίσω και να το χαλαρώσουμε λίγο γιατί δεν θέλω να πιεζω καταστάσεις.Της έδωσα λοιπόν μια πρώτης τάξεως ευκαιρίας να την κάνει με ελαφρά.Δεν το δέχεται απλά μου είπε να είμαι λίγο υπομονετικός λόγω καταστάσεων (Τις καταστάσεις μου τις εξήγησε πλήρως χωρίς να μπει σε πολλές λεπτομέρειες δεν θα αναφέρω όμως)Τεσπά κάνω υπομονή μερικές μέρες ακόμα η επικοινωνία στο ίδιο μοτίβο είχε χαθεί αυτό το κατι.Οποτε της έκανα νύξη για συνάντηση απαντούσε με ένα θα δούμε οπότε μια μέρα δεν άντεξα θέτω πάλι το θέμα επί τάπητος.Λοιπον ποιος είδε τον θεο και δεν τον φοβήθηκε είδα πραγματικά έναν άλλον άνθρωπο..μου είπε ότι δημιουργώ θέμα από μόνος μου ότι δεν σέβομαι την ίδια και το πρόβλημα της με πήρε πραγματικά αμπάριζα μου είπε μέσα σε όλα ότι εγώ αυτό που θέλω από εσένα μόνο είναι να κάνουμε σεξ (Ώπα ξεκίνησαν οι εκπτώσεις ξαφνικά ενώ μου έλεγε ότι έχει συναισθήματα για εμένα μολις δύο βδομάδες πριν)Μου είπε ότι δεν δέχεται καμία πίεση και ότι δεν το έχει σε τίποτα να επιστρέψει στη μοναξιά της και ενώ προσπαθούσα να την καλμαρω μου είπε βαρέθηκα να περνάω εξετάσεις και ψυρισμα κάθε φορα θέλω εδώ να τελειώσει.Οπως είναι φυσικό πέρασα στην αντεπίθεση της είπα ότι το είχε σχεδιάσει έτσι ώστε να βγει από αυτό αλώβητη και σωστή γιατί ήταν φυσικό ότι θα την ξαναρωτουσα και απλά δεν ήθελε να πάρει την ευθύνη της ριξης εκείνη.Της είπα ότι ήταν φως φανάρι η αλλαγή συμπεριφοράς και ότι από θερμή που ήταν είχε γίνει παγοκωλονα.Μετα αυτή άρχισε τα κλασσικά ότι την αποκαλώ δηλαδή ψεύτρα και ότι τώρα φαίνεται τελικά ποιος πραγματικά είμαι.Προσπαθησα να καλμαρω και να πω ότι όλο αυτό έγινε επειδή ακριβώς ήθελα το καλύτερο και για τους δύο όχι για να της προκαλεσω πίεση.Αρχισε να.μου λέει με πια απαξίωση και μια δηθενια ότι η πίεση δεν είναι σωστό να έρχεται σε καμία μορφή δεν μου άφησε κανένα περιθώριο και να καθήσω να δουλέψω με τον εαυτό μου γιατί είμαι παράλογος (ζήτησε και τα ρέστα)μετά της είπα ότι είχε ήδη πάρει την απόφαση της και ότι δεν θέλω να καταλάβει τι της λέω γι'αυτό πιπιλιζει την ίδια καραμέλα.δεν μου απάντησε τίποτα.Σιωπή τιμωριτικη για έναν άνθρωπο που έλεγε ότι την νοιαζόταν και ότι είχε συναισθήματα γιαυτον.Απο πλευράς μου εγώ δεν έκανα προσπάθεια για περαιτέρω επικοινωνία είμαι ένας άνθρωπος που το όχι το εκλαμβάνω ως όχι και όχι ως προσπάθησε κιαλλο.Εσπαγα όμως το κεφάλι μου να σκεφτώ γιατί όταν της έδωσα την ευκαιρία δεν έφυγε απλά;και έφυγε με τον τρόπο που έφυγε δεν μου κολλαγε.Οπως και να έχει στην απάθεια της απάντησα και εγώ το ίδιο με απάθεια.Δυο μέρες μετά και ενώ δεν την έχω διαγραψει από το φβ ανεβαζει ένα τραγούδι που της είχα αφιερώσει και είχα ανεβάσει και εγώ και έλεγε ότι και καλά ότι εγώ ήμουν η αιτία και το λάθος του χωρισμού.Μετα κάτι στορυ χλευαστικά που είμαι σίγουρος ότι απευθύνονται σε εμένα για να με πικάρει δεν θα μπω σε λεπτομερειες και γενικά παίζει ένα παιχνιδι λες και το κάνει για να της δώσω σημασία εγώ από την άλλη πιστεύω ότι βλέπω στο ινμποξ μου και πιστεύω ότι θέλει να.της δώσω σημασία βλέπω δηλαδή ότι.προσπαθει να μου δημιουργήσει ενοχές και να μου κάνει πικα και δεν καταλαβαίνω το γιατί όμως;ημασταν καλά με χωρησε τώρα γιατί ασχολειται;πιστεύω ότι προσπαθεί κατά κάποιο τρόπο να με τιμωρήσει.Εσεις πως μπορείτε να εξηγήσετε μια τέτοια συμπεριφορά;θα το είχα αφήσει βλέπω όμως όλα αυτά τα περίεργα και πραγματικά προβληματίζομαι.
    Καλησπερα!

    Εισαι τυχερός,μεσα στην ατυχια σου γιατι η κοπελα που παρολο την καταληξη σας φέρθηκε σπαθί οταν ειδε οτι η κατάσταση ξεφεύγει και ειχε το θάρρος να σου πει την αλήθεια .
    Σε ηθελε καθαρα για σεξ ,το εζησε το χορτασε και τελος ,παμε παρακάτω ...μπορει ηδη να ειναι στον επομενο και να πουλαει το ιδιο παραμυθακι...
    Αυτο και μονο κανει εναν άνθρωπο ξεκαθαρο και δεν κρυβεται πισω απο ανόητες δικαιολογιες και το κυριοτερο αναλαμβανει της ευθυνες της και δεν τις αναθετει αλλου ...οποιες ειναι αυτες ..

    Ειναι δυσκολο για εσενα ο οποίος ξεκίνησες αλλιως και βρεθηκες ξαφνικα ξεκρέμαστος .....

    Το καλυτερο για εσενα ειναι να ξεκόψεις τελειως απο τετοιο ατομα ..Ξερει οτι αυτη η κινηση της να ανεβάζει τραγούδια τα οποια της τα ειχες βάλει εσυ θα σε πικάρει γι αυτο και τα κάνει ..
    Το συνιθιζουν αλλωστε τετοιου ειδους ατομα ....

    Να ξερεις οτι απο εδω και περα οτι ποσταρεις σε μηνύματα ,τραγουδια και οτιδήποτε αλλο θα το παίρνει προσωπικα και θα συνεχίζει αυτη την ολη κατατσταση γιατι μαλλον αρεσκεται σε κατι τετοιο.....

    Μην την αφεινης αλλο να σε επηρεαζει ,αν σε ενοχλει τοσο πολυ διέγραψε την απο παντού και πολυ απλά φυγε, οχι δεκα μετρα μακρυα της ,χιλιόμετρα ..
    Αυτη μια χαρα θα ειναι ,εσυ θα αρρωστήσεις στην κυριολεξια αν συνεχισεις μαζι της οποιαδηποτε επικοινωνια .Αυτα τα ατομα καλος ή κακος δεν μπορουν να καταλαβουν ποσο κακο κανουν στον αλλο να καλλιεργουν αρρωστες καταστασεις γιατι πολυ απλα δεν τους νοιάζει...

    Κρατα αυτο που σου ειπε ...ηθελε καλο σεξ και το πηρε ...παει παρακατω ............πανε και εσύ ,οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις και της δείξεις οτι τέτοιοι ανθρωποι δεν αξίζουν ουτε λεπτό παραπανω να ασχοληθείς μαζί τους τοσο πιο γρηγορα θα το ξεπερασεις ...
    Να σου πω και κατι ,σε μια αρχικη σχεση αυτο δεν ζηταμε ?Μετα ερχονται και τα συναισθηματα ...Αφου λοιπον το πηρες και εσυ δεν βγηκες χαμενος ,δες το και ετσι ....

    Αν θες να το συζητησεις ,καν τω, βγαλτω απο μεσα σου ...ειναι μια ευκαιρία να αδειάζεις απο κατι το οποιο δεν άξιζει να ασχοληθείς αλλο..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Κοίτα συμφωνώ σε όλα και μάλιστα το είπα αν μου έλεγε ψέματα ψέματα σας λέω και εγω.!!!Αυτό που λέω είναι αυτό που εισεπραττα και όχι τα λόγια επίσης μια εμπειρία θαρρώ πως την έχω και ξέρω πότε μια βαριέται και κάνει αγγαρεία το κρεβάτι.Που όμως άντε και να μην της άρεσε δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση αυτή τη συμπεριφορά μέσα στη κακία και την ανωριμότητα.Αυτο που εγώ βλέπω τώρα είναι μια καθαρα κακόβουλη συμπεριφορά που προσπαθεί να με φορτώσει με τύψεις προσπαθεί να με χλευάσει και να με τιμωρήσει για λόγους που πραγματικά μου είναι ακατονοητοι.Δηλαδη έγινε αυτό που ήθελε ζητάει και ρέστα;το παίζει θύμα και από πάνω;εγώ βλέπω καθαρά πλέον μια διαταραγμένη προσωπικότητα που έχει σκοπό να με σαδισει και να με κάνει να θέλω να ασχολούμαι μαζί της...θα μπορούσα ίσως να πω μια ναρκισσιστική χειριστικη τοξική συμπεριφορά αρχίζω να πιστεύω πως δεν με χωρησε οταν της πρότεινα γιατί ήθελε να με σαδισει είτε περισσότερο και να κάνει το κέφι της είτε να με κάνει υποχείριο της για να καλύπτω της ανάγκες της οπότε ήθελε αυτή για τις δικές μου ανάγκες ούτε λόγος.Απλα δεν της βγήκε γιατί δεν ήμουν ο τύπος θύματος που ήθελε δεν μπόρεσε να με χειραγωγισει

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Όχι δεν ήταν ξεκάθαρη ξεκάθαρη θα ήταν αν με την μια έπαιρνε το θάρρος να μου πει ξέρεις κάτι;δεν θέλω η τουλάχιστον να έπαιρνε την ευκαιρία που της έδωσα να αποχωρησει δεν το έκανε..Μου έριξε όλη την ευθύνη και αυτό δεν το δέχομαι.Επισης δεν είναι σωστή από τη στιγμή που το συνεχίζει με αυτό τον απαράδεκτο υποχθόνιο τρόπο εγώ πάντως αυτές τις βλακείες από το φβ δεν τις συνεχίζω γιατί απλά τις θεωρώ βλακείες αν κάποιος έχει να σου πει κάτι ας στο πει ευθέως ούτε τραγούδια ούτε ιστορίες τύπου μια κρύο μια ζεστη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Κοίτα συμφωνώ σε όλα και μάλιστα το είπα αν μου έλεγε ψέματα ψέματα σας λέω και εγω.!!!Αυτό που λέω είναι αυτό που εισεπραττα και όχι τα λόγια επίσης μια εμπειρία θαρρώ πως την έχω και ξέρω πότε μια βαριέται και κάνει αγγαρεία το κρεβάτι.Που όμως άντε και να μην της άρεσε δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση αυτή τη συμπεριφορά μέσα στη κακία και την ανωριμότητα.Αυτο που εγώ βλέπω τώρα είναι μια καθαρα κακόβουλη συμπεριφορά που προσπαθεί να με φορτώσει με τύψεις προσπαθεί να με χλευάσει και να με τιμωρήσει για λόγους που πραγματικά μου είναι ακατονοητοι.Δηλαδη έγινε αυτό που ήθελε ζητάει και ρέστα;το παίζει θύμα και από πάνω;εγώ βλέπω καθαρά πλέον μια διαταραγμένη προσωπικότητα που έχει σκοπό να με σαδισει και να με κάνει να θέλω να ασχολούμαι μαζί της...θα μπορούσα ίσως να πω μια ναρκισσιστική χειριστικη τοξική συμπεριφορά αρχίζω να πιστεύω πως δεν με χωρησε οταν της πρότεινα γιατί ήθελε να με σαδισει είτε περισσότερο και να κάνει το κέφι της είτε να με κάνει υποχείριο της για να καλύπτω της ανάγκες της οπότε ήθελε αυτή για τις δικές μου ανάγκες ούτε λόγος.Απλα δεν της βγήκε γιατί δεν ήμουν ο τύπος θύματος που ήθελε δεν μπόρεσε να με χειραγωγισει
    Πολυ καλα τα λες !
    Μην απορείς..... και ομως υπάρχουν τετοια άτομα και στο λέω φυγε οσο ειναι νωρίς ακομα χιλιόμετρα μακρυα της ...
    Ειναι τοσο ψυχικα αρρωστοι που αρέσκονται σε κατι τέτοιο...

    Να στο πω απλα ,γουσταρουν φιλε μου να σε βλεπουν να φορτωνεσαι τα δικα τους λαθοι..Γουσταρουν να νομιζουν οτι τους παρακαλάς .....Οσες συζητήσεις να κανεις μαζι τους παντα εχουν τον τροπο τους να ριχνουν το φταιξιμο επανω σου γιατι πολυ απλα εχουν φτιαξει μια πραγματικοτητα στο μυαλο τους που εξυπηρετει μονο αυτους ...
    Μην μπεις στην διαδικασια να κανεις καμια συζητηση μαζι τους ....Δυστηχως οσο και να ελπιζουμε καθε φορα που δεχομαστε να συζητησουμε μαζι με τετοια ατομα ,οτι ισως αυτη την φορα φερθουνε εντυμα παντα ο παρονομαστης θα ειναι ο ίδιος ..

    Και στα λεω εγω που ακομα και σημερα δέχομαι να κανω συζητήσεις με ατομα που μου φέρθηκαν όπως μου φερθηκαν αλλα παρ ολα αυτα τους ακουω γιατι πλεον ξερω να τους αντιμετωπιζω ...

    Δεν ξερω ομως πως μπορει καποιος να τους χαρακτιρισει με ψυχιατρικους ορους .... ...ειδικα οταν μεσα απο τα social ,δημοσια λενε οτι δεν τους ενδιαφερεις πια και οτι δεν ασχολουντε αλλο μαζι σου και οι μετεπειτα πραξεις του δειχνουν αλλα ..
    Ειναι οντως αρρωστο ολο αυτο ... ...απλα βαζεις ορια ,ορθώνεις αναστημα και πρατεις αναλόγως ...

    Στο ειπα εισαι τυχερος γιατι ειχε την ντομπροσύνη αρχικα να στο πει ...ηθελα αυτο τελειωσε ...
    Αν παλι δεν θελεις εσυ να φυγεις απο εκει που διαδικτυακα συνυπαρχεται μπορείς απλα να την βαλεις στην θεση της αν παει να σου την πει δημοσια και νομιζεις οτι προσβαλεσαι ...ειναι δικαιωμα σου αυτο και κανεννας δεν θα σε κρινει ουτε θα σου το στερήσει...
    και παλι σου λεω δεν θα την νοιαξει γιατι πολυ απλα αυτα τα ατομα δεν ξερουν απο τετοια πραγματα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Την ντομπροσυνη θα ξαναπώ δεν την είχε θρασσος είχε και ήξερε πως θα έρθει αργά η γρήγορα η κατάσταση που είτε θα πιεζα γιατί είμαι και εγώ άνθρωπος που έχει θέλω,είτε θα ήμουν υποχείριο και θα με εξευτελιζε με όποιον τρόπο ήθελε μέσα σε αυτό να με βλέπει και σαν σκεύος ηδονής οπότε ήθελε εκείνη όμως.μακιαβελλικος τρόπος χειραγωγισης κάτι έμαθα και εγώ όταν άρχισε η συμπεριφορά της να με αφήνει στη κυριολεξία εμβρόντητο.Προσωπικα από εμένα δεν θα πάρει τίποτα σε θέμα διαλόγου εκτός και αν θέλει να ανοίξει η ίδια για να δω που το πάει να επιστρέψω ούτε λόγος σε αυτό. Παιδιά προσεχτε εκεί έξω κυκλοφορεί πολύ σκαρταδουρα και αν μπορείτε μάθετε κάτι από αυτό.Πιστευω ότι λειτουργούσε βάση σχεδίου αν κρίνω από την εξαιρετικά απότομη αλλαγή της

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μαζί σου σε όλα αυτά που λες ...

    Αλλά ,λογική εξήγηση σε κάτι τόσο παραλογο και άρρωστο θα ξαναπώ μην περιμένεις να βρεις ..
    Μόνο κακό στην ψυχολογία σου θα κάνεις ,θα αρρωστήσεις...

    Λογική και τέτοια άτομα δεν συμβαδίζουν..

    Εγώ δυστηχως όταν κάποιος μου ζητουσε ήρεμο διάλογο του τον έδινα ..

    Λάθος μου το ξέρω αλλά πλέον έμαθα ...ο άνθρωπος αν δεν θέλει ο ίδιος δεν αλλάζει ..

    Όποτε καλά κάνεις και τα λες !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Προσωπικά δεν θα την διαγράψω από φίλη γιατί θα δώσω αξία από εκεί και πέρα δεν ασχολούμαι πουθενά μαζί της και τα στορυ της φαίνονται δεν χρειάζεται να πατήσω πάνω για να τα δω συνεχίζω τη ζωή μου απλα ήθελα να μοιραστώ αυτή την εμπειρία μαζί σας και να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας προσοχή λοιπόν σε άτομα που πέφτουν με τα μούτρα πάνω σας από την αρχή easy come easy go

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Ο καθένας μας πλέον ότι αντέχει κάνει και φυσικά δεν θα σε κρίνει κανενας για το πώς θα το διαχειριστής όλο αυτό !

    Απλά πρόσεχε να μην σε επηρεάσει όλο αυτό ψυχολογικά σε τέτοιο βαθμό που δεν μπορείς να το διορθώσεις μετά .
    Μόνο αυτό από εδώ και πέρα ,την πάρτη σου αυτή την φορά [emoji6]
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μαζί σου σε όλα αυτά που λες ...

    Αλλά ,λογική εξήγηση σε κάτι τόσο παραλογο και άρρωστο θα ξαναπώ μην περιμένεις να βρεις ..
    Μόνο κακό στην ψυχολογία σου θα κάνεις ,θα αρρωστήσεις...

    Λογική και τέτοια άτομα δεν συμβαδίζουν..

    Εγώ δυστηχως όταν κάποιος μου ζητουσε ήρεμο διάλογο του τον έδινα ..

    Λάθος μου το ξέρω αλλά πλέον έμαθα ...ο άνθρωπος αν δεν θέλει ο ίδιος δεν αλλάζει ..

    Όποτε καλά κάνεις και τα λες !
    Μη φοβάσαι φίλη ξέρω τι αντιμετωπίζω και ξέρω ότι αυτοί οι άνθρωποι είναι άδιοι τελείως.Σε θέλουν μόνο για να εξυπηρετούν τους σκοπούς τους και η μόνη περίπτωση για να έχεις πιθανότητα μαζί τους είναι να έχεις εξαιρετικά χαμηλή αυτοεκτίμηση αυτοί αγαπάνε μόνο τον εαυτό τους και τις ανάγκες τους είναι τρομερά χειριστικοι. Θεωρώ ότι θέλει να με πικάρει και να παιξει με το μυαλό μου με σκοπό να βγω από τα ρούχα μου και να επικοινωνήσω μαζί της.Αυτο δεν θα γίνει.Ο μέσος ανυποψίαστος άνθρωπος που δεν ξέρει τι σκατα έχει ο καθένας στο κεφάλι του με μια τέτοια συμπεριφορά θα είχε αφρισει σαν σκύλος.Εν κατακλείδι δεν ελπίζω τιποτα και δεν θέλω τιποτα απλά παρατηρώ και μοιράζομαι την εμπειρία μαζί σας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Μη φοβάσαι φίλη ξέρω τι αντιμετωπίζω και ξέρω ότι αυτοί οι άνθρωποι είναι άδιοι τελείως.Σε θέλουν μόνο για να εξυπηρετούν τους σκοπούς τους και η μόνη περίπτωση για να έχεις πιθανότητα μαζί τους είναι να έχεις εξαιρετικά χαμηλή αυτοεκτίμηση αυτοί αγαπάνε μόνο τον εαυτό τους και τις ανάγκες τους είναι τρομερά χειριστικοι. Θεωρώ ότι θέλει να με πικάρει και να παιξει με το μυαλό μου με σκοπό να βγω από τα ρούχα μου και να επικοινωνήσω μαζί της.Αυτο δεν θα γίνει.Ο μέσος ανυποψίαστος άνθρωπος που δεν ξέρει τι σκατα έχει ο καθένας στο κεφάλι του με μια τέτοια συμπεριφορά θα είχε αφρισει σαν σκύλος.Εν κατακλείδι δεν ελπίζω τιποτα και δεν θέλω τιποτα απλά παρατηρώ και μοιράζομαι την εμπειρία μαζί σας
    Δεν είναι πάντα θέμα αυτοεκτίμησης του "θύματος" ...
    Συνήθως αυτά τα άτομα έχουν τέτοια θέματα και προσπαθούν μέσα από άλλα άτομα να νιώσουν την αποδοχή και τον θαυμασμό που δεν γνωρίζουν πλέον από τον δικό τους κοινωνικό περίγυρο .
    Είτε σαν παιδιά ,είτε σαν ενήλικες πλέον...

    Έχουν τον τρόπο τους και εισβάλουν στις ζωές αυτών που θέλουν παίζοντας πολύ καλά το παιχνιδάκι τους ...
    Αν ειδικά το άτομο αυτό δεν έχει ιδέα από τετοιους ανθρώπους είναι ο ευκολότερος στόχος για αυτούς ...
    Όπως το είπες άκρως χειριστικη σε τέτοιο βαθμό που δεν έχει να κάνει με την αυτοεκτιμηση του άλλου ...
    Φυσικά δεν τον απαλλάσσει και αυτόν από το μερίδιο ευθύνης που φέρει και ο ίδιος για την έκβαση της όλης κατάστασης..
    Κάτι κάνει και το υποτιθέμενο "θύμα"λάθος δεν μπορεί ..

    Δεν ξέρω ειλικρινά ...νομίζω πλέον ότι θέλουν να νοιώθουν όλο και περισσότερα άτομα να είναι υποταγμενοι στην κυριολεξία στα δικά τους θέλω οποια και αν είναι αυτά ..φιλικά ,ερωτικά ...


    Δεν διστάζουν να φτιάχνουν παρεακια και ομάδες ανθρώπων που έχουν την εντύπωση ότι είναι αυτοί οι αρχηγοί και ότι δίχως αυτούς τίποτα δεν θα κρατήσει ..

    Μας κάνει αυτός ?ωραία τον κρατάμε όσο μας εξυπηρετεί ..μόλις δούμε ότι δεν μας κάνει τα κέφια πάμε στον επόμενο αλλά πριν πάμε κάτσε να τον φτάσουμε εκεί που είμαστε εμείς ...

    Πραγματικά κάθε φορά που έμπαινα στην διαδικασία να εξηγήσω συμπεριφορές κάθε φορά έπεφτα από τα σύννεφα με τις δικαιολογίες που άκουγα ...

    Και δεν μιλάω πλέον μόνο για ερωτικές συμπεριφορές ...
    Μιλάω για συμπεριφορές καθαρά ανθρώπινες ..
    Γιατί και εκεί με το ίδιο σκεπτικό λειτουργούν..Σε μια παρέα ανθρώπων δεν υπάρχουν μόνο οι ερωτικές υπάρχουν και οι φιλικές συμπεριφορές ...

    Οπότε λοιπόν είναι απολύτως λογικό τα άτομα που μπλέκουν με τέτοιου είδους ανθρώπους ότι θα περάσουν από πολλά στάδια μέχρι όλο αυτό να περάσει και να φύγει τελείως από μέσα τους ..

    Η ψυχολόγος μου είχε πει τότε οτι αυτο είναι το υγιές ...
    Να αφεινουμε τον ευατο μας να εκδηλώνει όλες τις συμπεριφορές που νιώθουμε...να εξωτερικευουμε τις σκέψεις μας και όχι να τις καταπιέζουμε ...
    Γιατί αυτές θα σκάσουν σε μεταγενέστερο χρόνο και τότε αυτό θα είναι ακόμα πιο δύσκολο διαχειρισιμο...

    Όπως περνάμε φάσεις που πρέπει να διαχειριστούμε το πένθος μας μέχρι να φτάσουμε σε σημείο να το αποδεχτούμε και να πάμε παρακάτω, έτσι και κάθε άσχημο γεγονός που μας συμβαίνει στη ζωή μας πρέπει να το διαχειριζόμαστε σαν ένα "μικρό θάνατο"....

    Να λυπουμαστε ,να κλαίμε ,να θυμωνουμε να ξεσπάνε και γενικά να αφεινουμε κάθε τι αρνητικό να φεύγει από μέσα μας μέχρι την στιγμή που θα έρθει η ώρα να αποδεχτούμε πως οτι και να κανουμε υπάρχουν και τέτοια άτομα και πρέπει εμείς πλέον να μάθουμε να συνυπαρχουμε με αυτά και όχι να νομίζουμε ότι μπορούμε να τα άλλαξουμε ..
    Γιατί αν μπεις σε αυτή την διαδικασία πάει ...είναι τόσο δυνατά που σε παρασύρουν μαζί τους ...

    Έναν άνθρωπο που έχει την δύναμη να κρατάει το θυμό για πολύ καιρό μέσα του εγώ προσωπικά δεν τον φοβάμαι ότι θα τον παρασύρει ψυχολογικά όλο αυτό..
    Ξέρω πλέον πως όταν αφήνεις την ευαισθισια σου και το συναίσθημα σου να κυριαρχήσει τότε μόνο γίνεσαι πραγματικά ευάλωτος ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Κοίτα όταν θέλεις να φύγεις όλα λάθος τα βλέπεις αν θες να μείνεις παραβλέπεις πολλά.Ας πούμε λοιπόν ότι με κάποιο τρόπο έκανα κάπου λάθος (προσωπικά δεν είδα λάθος)όσο τα πράγματα πήγαιναν τρένο δεν είχα ασκήσει κανενός είδους πίεση.)..Κάτσε να το συζητήσουμε τι σε ενόχλησε και αν δεν διορθώνεται τότε οκ φύγε.Οχι να γεμίζεις τύψεις και ενοχές τον άλλον και να χρησιμοποιείς φτηνές δικαιολογιες.Γιαυτο λέω ότι δεν φέρθηκε σωστά ούτε τότε όπως πήγε να μου το γυρίσει σε βάρος μου,αλλά ούτε και τώρα με αυτά που κάνει.Επιβεβαιωνει απλά ότι είναι ένας άνθρωπος διαταραγμένος με σαδιστική φύση και πίστεψε με το πιστεύω ότι ξέρει τι είναι και το απολαμβάνει.Αν διαβάσεις για την σκοτεινή τριαδα η τετράδα θα καταλάβεις πέντε πράγματα καλύτερα με το πώς λειτουργούν αυτά τα ατομα.Σεβασμος κανένας προς το πρόσωπο μου και κερατάς και δαρμενος που λέει ο λογος.να ρωτήσω ινμποξ πως μπορώ να στείλω εδώ σε κάποιον;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αλλαγή συμπεριφοράς
    By Nelia_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 95
    Last Post: 07-09-2019, 15:53
  2. Σχέση από απόσταση και αλλαγή συμπεριφοράς
    By mariamil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2019, 22:03
  3. Αδυναμία αφοσίωσης και αλλαγή συμπεριφοράς
    By Falons in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-2018, 22:52
  4. Σταδιακη αλλαγη συμπεριφορας.
    By kurt07 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2013, 16:55
  5. ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ?..
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2013, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •