Περίεργη αλλαγή συμπεριφοράς.. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 71 of 71
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Άμα σου το έχει ζητήσει και έχει καταλάβει το πρόβλημα του είναι άλλο καπέλο προσωπικά όμως θεωρώ ότι ένας άνθρωπος θέλει πολύ δουλειά για να αλλάξει οι περισσότεροι δεν την κάνουν η δεν το θέλουν γιατί πρέπει να πιεστούν.Τεσπα
    Μαζι σου !
    Ειτε έχεις θέμα, ειτε θέλεις να γινεις η ακόμα καλυτερη εκδοχη του ευατου σου θελει παρα πολυ δουλεια και το κυριοτερο πρεπει να εισαι διατεθημενος να δεχτεις τα μειονεκτηματα σου ,όποια ειναι αυτά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Στο συγκεκριμενο μου μηνυμα δεν πηγα να "δικαιολογησω" την κοπελα. Προσπαθησα να εξηγησω την λαθος συμπεριφορα της, διοτις ειναι παραλογη και δεν συμφερει ουτε αυτην αυτο που εκανε, δεν τη συμφερει θελω να πω διοτις ο ironman φαινεται για αξιολογος ανθρωπος, οχι γυναικας ,νομιζω οτι για μια γυναικα που θα εψαχνε σοβαρη σχεση θα ηταν σωστη επυλογη αρα ειναι παραλογο αυτο που εκανε αυτη,δεν την συνεφεραι. Οταν λοιπον καποιος συμπεριφερεται χωρις ιδιων οφελος ετσι δλδ, τοτες ολοι οι γιατροι λενε οτι υπαρχει προβλημα . Δεν ειμαι ομως εγω γιατρος, απλα επειδη εχω κανω ψυχαναλυση & ψυχοθεραπεια εχω να πω οτι η κοπελα δεν μπορει να κανει αυτο που λες Marilou , να του πει δλδ στα ισια οτι ειναι ετσι και τετοια, πρωτα απο ολα διοτις για αυτην δεν κανει κατις λαθος, μετα διοτι δεν μπορει να αντιλυφθει συνειδητα το λαθος της, δεν εχει αυτο που εχεις εσυ, ο θεματοθετης και οι πιο πολλοι την συνειδηση δλδ της ηθικης . Αμα εχει μεγαλωσει σε ενα σπιτι για κλαματα δεν μπορεσαι να μαθει την ηθικη , να μαθει το σωστο και το λαθος ,να μαθει πως πρεπει να συμπριφερεται στους συνανθρωπους της, αυτα ολα τα αποκτουμε απο μικρα απο τους γονεις μας! ειναι επιστημονικα αποδεδηγμενο! απλα στην χωρα μας δυστυχως τα εχουμε ξεφτιλισει ολα!,νομιζουμε οτι η ψυχαναλυση-ψυχοθεραπεια ειναι ευκολο, ειναι χαβαλες. Δεν ειναι ετσι, εναι κατις το δυσκολο, θελει πολυ καιρο ,θελει θυσια διοτις πρεπει να δωθεις να ανοιξεις τον εαυτο σου και να πεις ολα σου τα μυστικα! εκει μαθαινεις πραγματα για εσενα που ουτεκαν φανταζοσουν. Μετα οταν τελειωσει αυτο ,ερχεται η ψυχοθεραπεια ,οπου παλυ θελει χρονο, και δεν σου λεει κανεις την λυση , το τι πρεπει να κανεις θα το βρεις μονος σου.
    Επανερχομαι λοιπον, οτι δεν δικαιολογω την κοπελα, ειναι βλαμενη με την συμπεριφορα της, το ξερω, ζουμε σε ενα κοσμο ζουγκλα,δεν υπαρχει χρονος για να κατσουμε να ψαξουμε τι συμβαινει στον αλλον και ειναι κακος, το δεχομαστε ως δεδομενο,και του κανουμε επιθεση! ετσι ειναι η ζωη πλεον.
    Κανενας ανθρωπος που έχει θέματα μπορει να αντιληφθεί πλήρως αν η συμπεριφορα επιδρα αρνητικα στον άλλον..
    Εκει τον δικαιολογεις εν μέρη ...
    Οταν ομως βλεπει ο συγκεκριμενος οτι αυτη του συμπεριφορα η πληγωνει αρκετα τον φιλο του-σύντροφο του και εξακολουθεί να επιμενει ,εκει καταλαβαινεις οτι αυτος ο ανθρωπος αρεσκεται στο να βλεπει τους αλλους να ταλαιπωρουνται ..
    Να βγαζει οτι εχει δεχτει μεχρι τωρα στην ζωη του πανω σε τριτους ...
    Δυστηχως οσο σκληρο και να ακουγεται αυτοι οι ανθρωποι αγαπανε-νοιάζονται υπο ορους ...μονο τους δικους τους ,αδιαφορώντας αν μπορει να τους αντέξει ο αλλος...
    Δεν ειναι ικανοι να σε καταλαβουν και να πανε ενα βήμα πισω...Μονο οταν τους παρατας τελείως τρεχουν και σε παρακαλανε οτι θα αλλάξουν ...
    Γιατι πολυ απλα δεν αντεχουν την απόρριψη ....Θίγεται ο εγωισμός του και οχι τα συναισθήματα τους γιατι δεν έχουν...

    Εκει απλα αποχωρείς και μαλιστα αν συνεχισει να σε ενοχλει βγαζεις ακριβως την συμπεριφορα που του αξιζει να εχεις απεναντι του οχι για να τον εκδικηθεις απλα για να καταλαβει οτι αυτες οι σχεσεις ειναι " δουναι και λαβειν" ...
    Last edited by Marilou; 23-11-2020 at 10:31.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Μέσες άκρες ενσυναισθητικος είναι αυτός που καταννοει πολλά και βρίσκει δικαιολογίες στον άλλον που φέρεται άσχημα και προσπαθεί να βοηθήσει ε για εμένα όλα αυτά χαμηλή αυτοεκτίμηση είναι να μένεις σε μια δυσλειτουργική σχέση μήπως και αλλάξει ο άλλος
    ακριβως.
    ενσυναισθηση ειναι να κατανοεις τα θεματα και τα κινητρα καποιου που εχει προβληματα ο ιδιος και οχι καποιου που προκαλει προβληματα σε εσενα.
    οταν προκαλει προβληματα σε σενα, κατανοεις, επεξηγεις, αλλα απομακρυνεσαι. δεν τον καμαρωνεις.
    το να ανεχεσαι συμπεριφορες που σε θιγουν με την σκεψη ειτε να βοηθησεις ειτε να διορθωσεις, μπορει να ειναι πολλα πραγματα, απο χαμηλη αυτοεκτιμηση, μεχρι εγωισμος η και μαζοχισμος, αλλα υγιές, δεν ειναι..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακριβως.
    ενσυναισθηση ειναι να κατανοεις τα θεματα και τα κινητρα καποιου που εχει προβληματα ο ιδιος και οχι καποιου που προκαλει προβληματα σε εσενα.
    οταν προκαλει προβληματα σε σενα, κατανοεις, επεξηγεις, αλλα απομακρυνεσαι. δεν τον καμαρωνεις.
    το να ανεχεσαι συμπεριφορες που σε θιγουν με την σκεψη ειτε να βοηθησεις ειτε να διορθωσεις, μπορει να ειναι πολλα πραγματα, απο χαμηλη αυτοεκτιμηση, μεχρι εγωισμος η και μαζοχισμος, αλλα υγιές, δεν ειναι..
    Κατονοεις ,επεξηγεις και προσπαθείς ειδικα οταν ειναι δικο σου ατομο,εχεις ζησει μαζι του πολλα και το κυριοτερο οταν εχεις συγγενικη σχεση ... ...
    Δεν τον παρατας αν δεν εξαντλησεις ολα τα περιθώρια ...Αυτο ειναι ενδιαφέρων και αγώνας για να κανεις τον ανθρωπο σου καλύτερο ...Εγωισμός θα ειναι οταν σηκωθεις και φυγεις χωρις να επιμένεις...
    Αν ηταν ολοι να παρατουσαμε τον ανθρωπο μας οταν βρισκεται σε τετοιο σταδιο τοτε θα το πω απλα " κλαφτα χαραλαμπε."....
    Ποσα παιδια θα επρεπε να εχουν διωχτει απο τα σπιτια τους και να παλευουν μονα τους και ποσα αλλα παραδειγματα ...
    Εκει να αναλογιτης συ τι χαρακτηρας εισαι ...αν εισαι εγωιστης,ατομιστη ή οτι αλλο πειτε...

    Ο ορος μαζωχισμος απεχει πολυ απο ολο αυτό και μαλιστα δεν εχει καμια σχεση ...Ολοι οι ανθρωποι που ειναι κοντα σε ανθρωπους που για καποιο λογο η ζωη τους εφερε σε τετοιο σημειο μονο μαζαοχιστες δεν τους λες..

    και φυσικα δεν μιλαω για εφήμερες και επιπόλαιες σχεσει ...μιλαω για σχέσεις ζωής ...
    για τετοιες μιλαμε εδω ,γενικές ....
    μην τα τσουβαλωποιουμε ολα ή εχουμε στο μυαλο μας μια συγκεκριμενη εικονα ανθρωπου και τους παίρνει ολους η μπαλα...

    Σε καποια-κοποιον που παραμενει σε ενα σπιτι που δέχεται βια ,ειτε λεκτική ειτε σωματική ,εκει να μιλησουμε για τετοιους χαρακτηρισμους ...Ακραίες δηλαδή ,ολα τα αλλα πανω κατω παλεύονται και ουδεμια σχεση εχουν με τις συγκεκριμενες λεξεις γιατι χανουν την πραγματικη τους εννοια ..

    Μονο οι δυνατοι χαρακτήρες μπορουν και τα βγαζουν περα με τετοια ατομα ,,
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κατονοεις ,επεξηγεις και προσπαθείς ειδικα οταν ειναι δικο σου ατομο,εχεις ζησει μαζι του πολλα και το κυριοτερο οταν εχεις συγγενικη σχεση ... ...
    Δεν τον παρατας αν δεν εξαντλησεις ολα τα περιθώρια ...Αυτο ειναι ενδιαφέρων και αγώνας για να κανεις τον ανθρωπο σου καλύτερο .
    ..Εγωισμός θα ειναι οταν σηκωθεις και φυγεις χωρις να επιμένεις...
    Αν ηταν ολοι να παρατουσαμε τον ανθρωπο μας οταν βρισκεται σε τετοιο σταδιο τοτε θα το πω απλα " κλαφτα χαραλαμπε."....
    Ποσα παιδια θα επρεπε να εχουν διωχτει απο τα σπιτια τους και να παλευουν μονα τους και ποσα αλλα παραδειγματα ...
    Εκει να αναλογιτης συ τι χαρακτηρας εισαι ...αν εισαι εγωιστης,ατομιστη ή οτι αλλο πειτε...

    Ο ορος μαζωχισμος απεχει πολυ απο ολο αυτό και μαλιστα δεν εχει καμια σχεση ...Ολοι οι ανθρωποι που ειναι κοντα σε ανθρωπους που για καποιο λογο η ζωη τους εφερε σε τετοιο σημειο μονο μαζαοχιστες δεν τους λες..

    και φυσικα δεν μιλαω για εφήμερες και επιπόλαιες σχεσει ...μιλαω για σχέσεις ζωής ...
    για τετοιες μιλαμε εδω ,γενικές ....
    μην τα τσουβαλωποιουμε ολα ή εχουμε στο μυαλο μας μια συγκεκριμενη εικονα ανθρωπου και τους παίρνει ολους η μπαλα...

    Σε καποια-κοποιον που παραμενει σε ενα σπιτι που δέχεται βια ,ειτε λεκτική ειτε σωματική ,εκει να μιλησουμε για τετοιους χαρακτηρισμους ...Ακραίες δηλαδή ,ολα τα αλλα πανω κατω παλεύονται και ουδεμια σχεση εχουν με τις συγκεκριμενες λεξεις γιατι χανουν την πραγματικη τους εννοια ..

    Μονο οι δυνατοι χαρακτήρες μπορουν και τα βγαζουν περα με τετοια ατομα ,,
    διαφωνω καθετα.
    κατ αρχας, εδω δεν μιλαμε για ανθρωπο σου/σχεση ζωης και συγγενη σου.
    μιλαμε για ερωτικη γνωριμια η ακομα και φιλικη. ειναι ξεκαθαρο το θεμα του αιρονμαν..
    δεν εχεις καμια δουλεια ουτε δικαιοδοσια να διορθωσεις κανεναν (οχι εσυ προφανως, ο καθενας μας).
    το να θελεις να διορθωσεις καποιον, να τον κανεις καλυτερο οπως λες, ειναι μονο εγωισμος και χειριστικοτητα. μπορει να ειναι και καψουρα χωρις ανταποκριση το να επιμενεις να εισαι γυρω απο καποιον που σου φερεται ασχημα και σε απορριπτει. αλλα το να επιμενεις να ασχολεισαι με καποιον που σε απεριψε, και παλι εγωισμος ειναι. το κανεις γιατι δεν θελεις να αποδεχτεις την απορριψη, οχι απο χριστιανικα αισθηματα..

    αν μιλας για το παιδι σου (οχι το δικο σου, του καθενα,) ειναι εντελως διαφορετικη συζητηση. το παιδι σου, εσυ το εκανες οτι ειναι. οφειλεις να συμπαρασταθεις σε οτι προβλημα κι αν εχει μεχρι τελους και βεβαια δεν ειναι ουτε μαζοχισμος, ουτε χειρισμος να παραμενεις διπλα του, οχι ομως και σε μια ερωτικη/ φιλικη γνωριμια.

    εδω δεν μιλαμε ουτε για τα παιδια μας, ουτε για τον ανδρα μας που ξερουμε 15 χρονια και ξαφνικα περναει κατι περιεργο. μιλαμε για μια γνωριμια που σε απορριπτει και φερεται αλλοπροσαλα. σιγα μην της κραταει και το χερι να του ριχνει τις χιλοπιτες. ρε ουρτ!!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    διαφωνω καθετα.
    κατ αρχας, εδω δεν μιλαμε για ανθρωπο σου/σχεση ζωης και συγγενη σου.
    μιλαμε για ερωτικη γνωριμια η ακομα και φιλικη. ειναι ξεκαθαρο το θεμα του αιρονμαν..
    δεν εχεις καμια δουλεια ουτε δικαιοδοσια να διορθωσεις κανεναν (οχι εσυ προφανως, ο καθενας μας).
    το να θελεις να διορθωσεις καποιον, να τον κανεις καλυτερο οπως λες, ειναι μονο εγωισμος και χειριστικοτητα. μπορει να ειναι και καψουρα χωρις ανταποκριση το να επιμενεις να εισαι γυρω απο καποιον που σου φερεται ασχημα και σε απορριπτει. αλλα το να επιμενεις να ασχολεισαι με καποιον που σε απεριψε, και παλι εγωισμος ειναι. το κανεις γιατι δεν θελεις να αποδεχτεις την απορριψη, οχι απο χριστιανικα αισθηματα..

    αν μιλας για το παιδι σου (οχι το δικο σου, του καθενα,) ειναι εντελως διαφορετικη συζητηση. το παιδι σου, εσυ το εκανες οτι ειναι. οφειλεις να συμπαρασταθεις σε οτι προβλημα κι αν εχει μεχρι τελους και βεβαια δεν ειναι ουτε μαζοχισμος, ουτε χειρισμος να παραμενεις διπλα του, οχι ομως και σε μια ερωτικη/ φιλικη γνωριμια.

    εδω δεν μιλαμε ουτε για τα παιδια μας, ουτε για τον ανδρα μας που ξερουμε 15 χρονια και ξαφνικα περναει κατι περιεργο. μιλαμε για μια γνωριμια που σε απορριπτει και φερεται αλλοπροσαλα. σιγα μην της κραταει και το χερι να του ριχνει τις χιλοπιτες. ρε ουρτ!!
    Τα ιδια λεμε σε σχεσης ζωης είμαστε εκει....και ουτε χειριστικοί γινόμαστε ουτε τίποτα.....

    στα αλλο οχι μονο ουστ ...ειπα και πιο πανω τα δινεις μια κλωτσια και τα διαλύεις όλα ...και δυνατή κλωτσια ,να τον πονεσει τον αλλον μπας τουλαχιστον και ξυπνησει μετα απο αυτο ....(αν και πλεον δεν σε ενδιαφέρει)
    Δεν θα το παιξεις και σωτήρας της κοινωνιας ,οποια και αν ειναι αυτη...
    Αν εσυ καψουρευτικες ενα τετοιον τυπο καλα να πάθεις ....τα ηθελες και τα έπαθες ...ανελαβε τις ευθυνες σου
    Αν παρ ολο που αναγνωριζεις την συμπεριφορα του συνεχιζεις και εισαι κολλημενος μαζι του και βρίσκεσαι στα πατωματα εκει μιλαμε για χειροτερες καταστάσεις ....

    Απλα το θεμα μπορει να ξεκινησε με την συγκεκριμενη κοπελα αλλα η συζητηση σε ορισμενα κομματια εξελισετε και με αλλες σχέσεις ...
    Δεν υπαρχουν μονο αυτα τα φαινομενα στον ερωτικο τομεα ...

    Γι αυτο τα είπα ...

    Εκει αν θες να τυραννιέσαι γουστο σου και καπέλο σου , ειπαμε χιλιομετρα μακρυα αλλιώς κάτσε και μοιρολόγα...
    Last edited by Marilou; 23-11-2020 at 12:18.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Προσωπικά δεν θα καθόμουν να αλλάξω κανεναν.Και για να λέω την αλήθεια Δεν επεμεινα σχεδόν καθόλου καθόλου η απάθεια της ήταν κάτι που δεν μου άφησε κανένα περιθώριο πιπιλαγε την ίδια καραμέλα ότι δεν τη σεβάστηκα ημαρτον άσε που άφησε υπονοούμενο ότι δεν στέκω καλα και φυσικά κάπου εκεί της την είπα και εγώ και μετά σιωπη.Και για την ιστορία ακόμα και αν δεν είχε πάρει αυτή την τροπή το όλο θέμα και έβλεπα αλλά να λέει και άλλα να κάνει θα έφευγα από μονος.Ειμαι πεπεισμένος πως ήθελε να με παίζει γι'αυτό και δεν έκανε πίσω όταν της πρότεινα έχει μεγάλο θέμα αλλά δεν θα της το λύσω.

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Αν έχεις αυτοεκτίμηση με αυτό το άτομο δεν ξαναμπλεκεις... Σε υποχρεωσε ο ξάδερφος.. Μάλλον είχε μαύρα μεσάνυχτα για την κοπέλα.. Επίσης αλλιώς φέρεται κάποιος με τους φίλους αλλιώς με συγγενείς αλλιώς με τον σύντροφο αλλιώς στον επαγγελματικό χώρο.δεν είναι κακό αυτό απλά έτσι είναι με όλους μια φιλη που με γνωριζει στη δουλειά κ με βλέπει σοβαρή κ της λέω και ένα δύο πόνους από προηγούμενες σχέσεις κ επίσης ότι ψάχνω κάτι σοβαρό θα πει είναι καλή κοπέλα εργατική ευαίσθητη ψάχνει κάτι σοβαρό αλλά ότι καταλαβαίνει κι αυτή λέει δε σημαίνει ότι με γνωρίζει μπορεί ούτε εγώ να ξέρω τι θέλω... Εσύ είχες ανάγκη να κάνεις μια σχέση το φαντάστηκε στο μυαλό σου ως ιδανικό μετέφραζε τα σημάδια με τέτοιο τρόπο ώστε να ταιριάζουν στην ιδανική σου εικόνα κι έπεσες με τα μούτρα. Δυστυχώς ο άνθρωπος που ερωτεύτηκες δεν είναι αυτή η γυναίκα. Προς το παρόν ο άνθρωπος αυτός είναι στην φαντασία σου, μπορεί να υπάρχει όμως κάπου έξω στον κόσμο... Πάντως δεν ήταν αυτή που ήσασταν μαζί..

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Βασικά ήρθε ολο αυτό ξαφνικά και από το πουθενά δεν το είχα βάλει καν στόχο.Ειναι από αυτά που έρχονται απροσμενα.Ειδα μια κοπέλα έξυπνη χαμογελαστή προσγειωμένη είπα οκ εδώ είμαστε μου ξένισε κάπως που είχαμε γρήγορα κρεβάτι αλλά οκ σιγά άμα σε ελκύει ο άλλος γιατί να μην θέλει;Τεσπά μου είπε και λόγια ότι νοιώθει ερωτευμένη μαζί μου και ξαφνικά όλο αυτό ήρθε Τούμπα από τη μια στιγμή στην αλλη.Ε άμα έχεις ακούσει όλα αυτά και με τον άλλον τα πας πολύ ωραία σε όλους τους τομεις άντε μετά να μην πέσεις από τα συννεφα

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    Βασικά ήρθε ολο αυτό ξαφνικά και από το πουθενά δεν το είχα βάλει καν στόχο.Ειναι από αυτά που έρχονται απροσμενα.Ειδα μια κοπέλα έξυπνη χαμογελαστή προσγειωμένη είπα οκ εδώ είμαστε μου ξένισε κάπως που είχαμε γρήγορα κρεβάτι αλλά οκ σιγά άμα σε ελκύει ο άλλος γιατί να μην θέλει;Τεσπά μου είπε και λόγια ότι νοιώθει ερωτευμένη μαζί μου και ξαφνικά όλο αυτό ήρθε Τούμπα από τη μια στιγμή στην αλλη.Ε άμα έχεις ακούσει όλα αυτά και με τον άλλον τα πας πολύ ωραία σε όλους τους τομεις άντε μετά να μην πέσεις από τα συννεφα
    Το λαθος σου που το κανουμε πολλοι ανθρωποι ομως ειναι οτι βγαζουμε γρηγορα συμπερασματα για τους αλλους κ επισης οτι νομιζουμε οτι καταλαβαμε τι ανθρωποι ειναι μεσα σε λιγους μηνες.Η αληθεια ειναι οτι χρειαζεται περισσοτερος χρονος για να γνωρισουμε ποιος ειναι ο αλλος κι επισης χρειαζεται να τους δουμε εκτος της κρεβατοκαμαρας πως συμπεριφερονται γενικα κ σε αλλους τομεις κ σε αλλες καταστασεις

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Έχοντας κάνει μια αρκετά καλή έρευνα στο φόρουμ και στο γιουτιουμπ αλλά και στο προφίλ της πριν τη διαγράψω υπάρχει συγκεκριμένη ταμπέλα για την διαταραχή της κοινωνιοπαθεια που συντρέχει με ναρκισιστικη διαταραχη ήμουν χαμένος από χερι αυτά τα άτομα ακολουθούν ένα σταθερό μοτίβο τριών σταδίων θεοποίηση εξιδανίκευση απόρριψη.Δεν έχουν τίποτα να δώσουν και όταν πλέον δεν τους εξυπηρετείς σε πετάνε σαν μια τρίχα από το ζυμάρι χωρίς καμία τυψη και καμία ευθύνη πιστεύω και πολύ κράτησε.Αυτο που δεν μπορώ να ξέρω είναι αν το κάνουν σκόπιμα και έχουν επίγνωση η απλά τους βγαίνει με όσα είδα όμως πιστεύω ότι ξέρει ότι κάτι παίζει με τον εαυτό της απλά δεν θέλει να το αλλάξει γιατί πιστεύει ότι της δίνει πλεονέκτημα

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Αλλαγή συμπεριφοράς
    By Nelia_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 95
    Last Post: 07-09-2019, 15:53
  2. Σχέση από απόσταση και αλλαγή συμπεριφοράς
    By mariamil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2019, 22:03
  3. Αδυναμία αφοσίωσης και αλλαγή συμπεριφοράς
    By Falons in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 19-10-2018, 22:52
  4. Σταδιακη αλλαγη συμπεριφορας.
    By kurt07 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 01-09-2013, 16:55
  5. ΨΥΧΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ?..
    By m86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 21-03-2013, 21:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •