Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300

    Covid, ψυχοσωματικα και άγχος υγείας....

    Καλησπέρα! Πώς αντιμετώπιζεται όλο αυτό που επικρατεί τώρα με τον κορωνοϊό; όσοι έχετε περάσει από άγχος υγείας ιδιαίτερα; σας έχει πάει πίσω; σας έχει σταματήσει από το να απολαμβάνει πάλι πράγματα;

    Εγώ νιωθω πως έχω γυρίσει πολλά βήματα πίσω με όλο αυτό, και πραγματικά θα ήθελα να ακούσω πως το βιωνετε κι εσείς...αν έχετε κάποιες προτάσεις επίσης βοήθειας, παραπάνω από καλοδεχουμενες...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν με εχει επηρεασει πολυ παραδοξως.

    Μην το σκεφτεσαι και μην βλεπεις ολη τη μερα ειδησεις.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καλησπέρα! Πώς αντιμετώπιζεται όλο αυτό που επικρατεί τώρα με τον κορωνοϊό; όσοι έχετε περάσει από άγχος υγείας ιδιαίτερα; σας έχει πάει πίσω; σας έχει σταματήσει από το να απολαμβάνει πάλι πράγματα;

    Εγώ νιωθω πως έχω γυρίσει πολλά βήματα πίσω με όλο αυτό, και πραγματικά θα ήθελα να ακούσω πως το βιωνετε κι εσείς...αν έχετε κάποιες προτάσεις επίσης βοήθειας, παραπάνω από καλοδεχουμενες...

    Καλησπερα ,κι εμενα δυστυχως συμφορμητισα μια απο τα ιδια η καραντινα με εχει διαλυσει αυτην τη φορα, δεν ξερω αν ειναι το οτι την προιγουμενη ηταν ανοιξη και το περιβαλον ηταν καλυτερο απο αυτο το μουντο και το κρυο που ζουμε σημερα η αν ειναι απλα το οτι πλεον δεν εχω κουραγιο για αυτο το πραμα. Επισης την προιγουμενη φορα προσωπικα τουλαχιστον τους ειχα πιστεψει, ηταν και κατις απολυτος νεο.Αυτην την φορα ομως υπαρχουν πολλα στοιχεια ,ερευνες οπου δειχνουν οτι τα lock down δεν ειναι αυτα που κανουν δουλεια κατα του ιου, αλλα τα παρελκομενα μετρα αυτου, αρα θα μπορουσαν να παρουν μονο τα αλλα μετρα και να ην υπαρχει αυτο το αθλιο μετρο.Ολα αυτα λοιπον, η ανουσια δλδ λογικη που μας εχουν κλεισει μεσα ειναι ισως ο κυριος λογος που αυτην την φορα με εχει τοσο ενοχλησει.
    Τι κανουμε?? , τωρα τι να κανουμε ε?, κοιτα, δεν ξερω αν εχεις παιδακια, αν εχεις νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη ευκερια να τα χαρεις στο μεγιστο ! και δεν μπορω να ακουω αυτους που λενε οτι ολη μερα καθε μερα ειναι υπερβολικο, ΗΜΑΡΤΟΝ!! ειτε εισαι παιδακι ειτε εισαι γονιος ειναι παραλογο αυτο να το λες. Δεν μπορω να πω το ιδιο και για τους γαμους,χαχα,αλλα αν εισαι απλα ζευγαρι ειναι μια καλη ευκερια να δεις εαν θα παει σοβαρα το πραγμα η αν οχι.
    Μετα , ειναι μια καλη φαση να διαβασεις βιβλια , προσωπικα αυτο καμω παρα το οτι τα φαρμακα που εχω αυτον τον καιρο ειναι με την προσοχη λιγο αποσπαστικα. Μπορεις να δεις ταινιε, να κανεις γυμναστικη. Τελος κατις που αρχισα να καμω εγω και μου εχει βγει τελικα πολυ δαπανιρω ενω δεν το περιμενα ειναι η μαγειρικη !!οπου ειναι κατις σαν τεχνη , με την μονη διαφορα που δεν μπορεις να πεις την ατακα ,"ετσι οπως το κανες φατω τωρα ρε " χαχαχα.

Similar Threads

  1. Τρομερό άγχος κ ψυχοσωματικά
    By George85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-03-2020, 23:04
  2. Άγχος και ψυχοσωματικα
    By Net 7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 04-05-2019, 20:06
  3. Αγχος και ψυχοσωματικα
    By Nan_salem in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-11-2018, 05:07
  4. Ψυχοσωματικά και άγχος
    By Panos267 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-09-2012, 15:57
  5. αγχος υγειας
    By afroxilanthi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-08-2012, 23:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •