χειραγωγηση καταναλωτων μεσω διαφημισεων για εξαναγκασμο αγορων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    χειραγωγηση καταναλωτων μεσω διαφημισεων για εξαναγκασμο αγορων

    αυτο αφορα ενα συγκεκριμενο κασταστημα που φαινετε οτι τραβαει καπιο ζορι μαζι μου προσωπικα επειδη εχω γινει γνωστο προσωπο και αρνουμαι να συμετασχω στην υπερκαταναλωση και επειδη τα εχει κανει πανω του μηπως εμφανιστουν μιμητες μου και αρχισουν να αγοραζουν μεταχειρισμενα προιοντα απο το 2005 και του μεινουν στα ραφια τα καινουρια σημερα εκανε μια πρωτοφανη επιθεση μεσω μιας διαφημισης και μια συνθηματικης φρασης που καθε φορα που την ακουω βλεπω μετα τις συσκευες να συμπεριφερονται περιεργα αφου απο οτι φαινετε αφου ξεμινε απο επιχειρηματα προσπαθει να με εκβιασει να αγορασω με το ζορι χωρις να το επιθυμω και αφου οι ιδιοι ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑΝ να τους κανω στην ακρη με τη συμπεριφορα τους οταν με τρελαναν στις συνομωσιες γιατι νομιζαν οτι θα συνεχιζα να ασχολουμαι μαζι τους τωρα τραβανε και ζορι επειδη τους εκανα στη μπαντα και δεν εχω κατυαλαβει καταρχην πως την εχει δει ετσι με προφαση οπως συνηθως την αποδοχη κουκις να παιζει διαφημισεις παραληλα ενω φορτιζω συσκευες και μετα αντι για δυο ωρες να κανουν τεσερις να φορτισουν και αν ισχυριστει καπιος οτι αυτο ηταν τυχαιο πως γινετε εδω και καιρο καθε φορα που ακουω την ιδια συνθηματικη φραση να βλεπω συνεχως το ιδιο και θελουν να μου πουν ταχαμ οτι ολα αυτα τα κανουν για λογους προσφορας για να υπαρχουν προβληματα τα κανουν και να αυξανουν τις πωλησεις αφου το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να βγαλουν λεφτα με οτι τροπο βρουν και με μενα μαλον δε θα βγαλουν φραγκο αν γινουν ολοι σαν εμενα και οταν πηγαινα και τους εδινα λεφτα καθε μερα ειχαν χιλιες αντιρισεις γιατι βλεπεις επαθαν υπερκοπωση να μετρανε ψιλα τωρα λοιπον που τους διχνω την περιφρονιση μου με οτι τροπο μπορω ουτε και αυτο τους αρεσει φανταζομαι ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΕΤΣΙ αφου τα κονομησαν με ιδεες πανω σε μενα εχουν και αντιρισεις και ολας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτο αφορα ενα συγκεκριμενο κασταστημα που φαινετε οτι τραβαει καπιο ζορι μαζι μου προσωπικα επειδη εχω γινει γνωστο προσωπο και αρνουμαι να συμετασχω στην υπερκαταναλωση και επειδη τα εχει κανει πανω του μηπως εμφανιστουν μιμητες μου και αρχισουν να αγοραζουν μεταχειρισμενα προιοντα απο το 2005 και του μεινουν στα ραφια τα καινουρια σημερα εκανε μια πρωτοφανη επιθεση μεσω μιας διαφημισης και μια συνθηματικης φρασης που καθε φορα που την ακουω βλεπω μετα τις συσκευες να συμπεριφερονται περιεργα αφου απο οτι φαινετε αφου ξεμινε απο επιχειρηματα προσπαθει να με εκβιασει να αγορασω με το ζορι χωρις να το επιθυμω και αφου οι ιδιοι ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΑΝ να τους κανω στην ακρη με τη συμπεριφορα τους οταν με τρελαναν στις συνομωσιες γιατι νομιζαν οτι θα συνεχιζα να ασχολουμαι μαζι τους τωρα τραβανε και ζορι επειδη τους εκανα στη μπαντα και δεν εχω κατυαλαβει καταρχην πως την εχει δει ετσι με προφαση οπως συνηθως την αποδοχη κουκις να παιζει διαφημισεις παραληλα ενω φορτιζω συσκευες και μετα αντι για δυο ωρες να κανουν τεσερις να φορτισουν και αν ισχυριστει καπιος οτι αυτο ηταν τυχαιο πως γινετε εδω και καιρο καθε φορα που ακουω την ιδια συνθηματικη φραση να βλεπω συνεχως το ιδιο και θελουν να μου πουν ταχαμ οτι ολα αυτα τα κανουν για λογους προσφορας για να υπαρχουν προβληματα τα κανουν και να αυξανουν τις πωλησεις αφου το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να βγαλουν λεφτα με οτι τροπο βρουν και με μενα μαλον δε θα βγαλουν φραγκο αν γινουν ολοι σαν εμενα και οταν πηγαινα και τους εδινα λεφτα καθε μερα ειχαν χιλιες αντιρισεις γιατι βλεπεις επαθαν υπερκοπωση να μετρανε ψιλα τωρα λοιπον που τους διχνω την περιφρονιση μου με οτι τροπο μπορω ουτε και αυτο τους αρεσει φανταζομαι ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΕΤΣΙ αφου τα κονομησαν με ιδεες πανω σε μενα εχουν και αντιρισεις και ολας
    εμένα προσωπικά με νευριαζουν η διαφήμισης εγώ θα πάρω κάτι πού θα το χρειαστο για παραδηγμα. όσες διαφήμισης κ να δω αν δεν το χρειάζομαι δεν θα το πάρω

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην τους εχω πει 500 φορες οτι οσες διαφημισεις και να βαλουν πανω στα βιντεο εμενα το ιδιο μου κανει γιατι ξερω που στηριζετε αυτο που κανουν και πως το υποσινηδειτο ανοιγει πορτα οταν κατι σ αρεσει αλλα ολα αυτα πετυχαινουν οταν καποιος ειναι ασχετος και δεν εχει ιδεα απο ψυχολογια αλλα αυτοι συνεχιζουν το βιολι τους να παιζουν διαφημισεις ετσι για σπασιμο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καταρχην ειναι δικαιομα μου να πηγαινω σε οποιο καταστημα θελω και αυτοι αν νομιζουν οτι θα καταργησουν τα δικαιοματα μου αυτο ας το ξεχασουν τους το λεω καταμουτρα οτι η θα ειμαι στο κοσμο μου η θα τους τη λεω οι ιδιοι με εξαναγκασαν να τους κανω στην ακρη οταν γεμισαν τα παντα με ψεματα και εφεραν μεχρι και αντιπροσωπο τους να με δει απο κοντα για να δει πως θα με γελοιοποιησει αφου στη συνεχεια τον ειδα στη διαφημιση τους δεν εχουν καταλαβει οτι ειναι δικαιομα μου να αγοραζω οτι θελω και δε μπορουν να χρησιμοποιουν προπαγανδιστικα μεσα για να επειρεαζουν το κοσμο γιατι ετσι εκτιθονται γιατι ο κοσμος ειδη εχει απαξιοσει το συγκεκριμενο καταστημα αφου καταλαβε περι τινος προκειται και σταματησε να ψωνιζει απο κει και τωρα εχουν τα νευρα τους επειδη αυτογελοιοποιηθηκαν στη προσπαθεια τους να με γελοιοποιησουν χωρις να σκεφτουν οτι ετσι θα γινουν ρεζιλι και ενω εγω τους ειχα ξεκαθαρισει οτι δε θελω να συμπετασχω σε καμια διαφημιση και αυτοι επελεξαν να γινουν ρομπα ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΙ ΣΥΜΠΕΡΙΕΛΑΒΑΝ ΣΩΣΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ γιατι αν αυτοι δεν ειχαν το απαιτουμενο μυαλο οτι ετσι θα γινουν κουδουνα εγω εξαρχης λεω οτι ουτε για διαφημισεις κανω ουτε για να με συμπεριλαβει καποιος σε αυτες αλλα αν αυτοι θελουν να γινουν νουμερα λοιπαμαι εγω δε φταιω εγω δε πηγαινα εκει περα να κανω γυρισμα για βιντεο κλιπ αλλα να ψωνισω αρα την ευθυνη για τη γκαφα τους την εχουν οι ιδιοι γιατι οταν γελοιοποιεις κατι γελοιοποιησε και εσυ μαζι αρα το να ζητουν εκδηκιση για τις δικες τους γκαφες μου ακουγετε τουλαχιστον παρανο'ι'κο οταν με κοροιδευαν ωραια δεν ηταν τωρα ηρθε η σειρα μου να τους κοροιδευω οταν ψαχνουν πελατες με το τηλεσκοπιο πλεον

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Αλέξανδρε αισθάνεσαι οτι σε βάζουν να κάνεις πράγματα που δεν θέλεις? Και ποιος στο κάνει αυτό? Επειδή το κείμενο σου είναι πολύ μεγάλο θέλω να μου διευκρίνισεις γιατί δεν κατάλαβα. Αν φυσικά θέλεις.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Αλέξανδρε αισθάνεσαι οτι σε βάζουν να κάνεις πράγματα που δεν θέλεις? Και ποιος στο κάνει αυτό? Επειδή το κείμενο σου είναι πολύ μεγάλο θέλω να μου διευκρίνισεις γιατί δεν κατάλαβα. Αν φυσικά θέλεις.
    ετσι τους λενε οι μεντορες τους οτι πιστευοντας στον εαυτο τους θα κανουν τον ιπποποταμο να πεταξει γιατι εχουν συνηθισει να χειριζονται τις μαζες με διαφημιστικα τρικ τυπου σοιυπερ προιοντα σε σπεσιαλ για να τους δωσουν την εντυπωση οτι θα παρουν κατι μοναδικο για να υπαρχει παντα η σκεψη της διεκδηκισης αυτο το συγκεκριμενο καταστημα τραβαγε ζορι χρονια μαζι μου επειδη συμφωνα με τη λογικη του επρεπε να αφηνω τους πωλητες του να αποφασιζουν αυτοι για μενα τι θα αγορασω και το αποκορυφωμα ηταν οταν καποια στιγμη αγορσα ενα προιον πανομοιοτυπο με οτι ενδιαφεροντα ειχα τους την εδωσε τοσο πολυ που εγινε το ελα να δεις γιατι κατα τη γνωμη του εφταιγα εγω επειδη οι κατσκευαστες του εβγαλαν στην αγορα ενα προιον που ηταν σα να το ειχα σχεδιασει εγω και μετα απο μερες παρκαραν στο σημειο ενα μπογο που ηταν το προιον για να μη μπορει καποιος να το παρει αφου βρισκοταν ενας τεραστιος μπογος μπροστα στο ραφι του σε διασταση οσο μια μπουλντοζα σχεδον και στη συνεχεια τους παρατησα κανονικα γιατι δεν ανεχομουν τη συμπεριφορα αυτη και μετα αρχισαν να τραβανε ζορι και με αυτο γιατι φοβηθηκαν μηπως υπαρξουν μιμιτες μου γιατι ειμουν υποχρεωμενος να ανεχομαι την ακατονομαστη και αλαζονικη συμπεριφορα τους οι κατασκευαστες να φτιαχνουν τα προιοντα και εγω να φταιω επειδη πηραν ιδεες απο μενα
    και αλλα πολα που δε μπορω να τα πω
    και αυτοι που ανεχονται τη συμπεριφορα αυτη ας το χαιρονται

Similar Threads

  1. Στα όρια χρεοκοπίας λόγω ακατανόητων αγορών
    By Xristakis25 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-2016, 13:00
  2. Επικοινωνία μέσω skype??????
    By Nikolaoss in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 7
    Last Post: 16-08-2015, 10:13
  3. Επικοινωνία μέσω msn.
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2012, 17:14
  4. Replies: 207
    Last Post: 02-10-2009, 22:12
  5. Χειραγώγηση?
    By arthur in forum Κακοποίηση
    Replies: 15
    Last Post: 11-08-2008, 03:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •