ετσι αρχισαν ολα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    ετσι αρχισαν ολα...

    και εκει που καθθομουν και ειμουν στο κοσμο μου ξαφνικα εμφανιστηκε απο το πουθενα ενας τυπος που το παιζει οτι εχει ιδιαιτερη φωτηση που αφησε να ενοηθει ενω πλαγιως τους εδωσε τελεξ να ξεκινησουν τη συνομοσια για να με μετατρεψουν σε διασημο ειδωλο χωρις να με ρωτησει προηγουμενος αν συμφωνω σε αυτο και μετα απ αυτο ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΕ να τον διαψευσω αφου επειδη πληρωνει συνεχως ειδικους που τον παραμυθιαζουν μονιμως οτι με τη θεληση μπορει μεχρι και να κανει τον γαιδαρο να πεταξει ζει μεσα σε μια αυταπατη εξουσιας και παντοδυναμιας μονο και μονο επειδη εχει γνωριμιες παντου και μετα απ αυτο συνεργατες του προσπαθησαν να μου αλαξουν μυαλα με υπουλο και πονηρο τροπο προσπαθοντας να με πεισουν οτι τα λεφτα που εχω δε μου φτανουν βαζοντας ταριφες σε οτι χρησιμοποιω χονοντας μεσα στις συσκευασιες οτι να ναι αρκει να δικαιολογισουν το φεσωμα λες και τους ειπε κανενας οτι με το τροπο αυτο θα αλαξω μυαλα ενω το μονο που πραγματι πετυχαν ειναι να βγουν στη φορα και να γινουν ρεζιλι και να αποδειξουν με το τροπο αυτο οτι εξυπηρετουν συμφεροντα αλλων και οχι εκει που ανηκουν και παραληλα προσπαθουσαν να βρουν τροπο να εξαφανισουν οτι λεφτα φτανουν στα χερια μου με το πιο αισχρο τροπο βαζοντας λογια στα ατομα που μου τα εδιναν και μιλαμε για φασισμο κακιστου ειδους βαζοντας τους λογια μεχρι και με διαφημισεις και μετα απο ολο αυτο το ακατονομαστο πραγμα που εγινε προσπαθησε να με πεισει οτι αυτος ειναι ενας ακομα ασχετος που τον εμπλεξαν αλλοι ενω μπροστα στα ματια μου τους εδειχνε τι να κανουν παιζοντας το οτι δε συμβαινει τιποτα σχεδιο που ακολουθουν μεχρι σημερα και σα να μην εφταναν ολα αυτα ειχε και το θρασος το γνωστο που τον διακρινει παντοτε να μου πει οτι εφταιγα εγω ενω αυτος ΑΝΤΕΓΡΑΦΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΛΕΦΤΑ και μετα το επαιζε οτι δεν εχει απολυτως καμια σχεση με εμενα και κρυφτηκε πισω απο μενα οπως ακριβως αυτος που χρησιμοποιει ενα πραγμα προς οφελος του και μετα πριονιζει το κλαδι που καθετε πανω και αφου επεσε αφου εγινε ρεζιλι με ολα αυτα μετα αρχισε να κλαιγετε οτι ειναι το θυμα της υποθεσης γιατι ηθελε να χρησιμοποιει οτι συσκευες χρησιμοποιω στις διαφημισεις να το εκμεταλευετε εισβαρος μου ενοχλοντας με ενω τις χρησιμοποιω και μετα εφτεγα και εγω και ολας επειδη αυτος ΛΥΣΑΞΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΓΩ και επειδη διεκοπτα τους συνεργατες του απ τις μπιζνες αφου ειχαν ειχαν κανει καταληψη στις συσκευες ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ μετα ειχε και την αξιωση να μη γραφω και τιποτα για να συνεχισουν ανενοχλητοι το χαβα τους ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΤΟΝ ΔΙΕΛΥΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ και αντι να λεω εγω οτι συμπεριφερετε απειλιτικα προς τους αλλους το ελεγε αυτος για να με προλαβει πριν του τη πω αρα λοιπον για να ειμουν καλος συμφωνα με τη λογικη του αυτος θα .......... και θα ............. θα κανει οτι γουσταρει θα βαζει λογια σε οπιον γουσταρει και θα λεει και απο πανω οτι οι αλλοι ειναι απειλιτικοι πριν του το πουν ΑΡΑ ΣΤΟ ΛΕΞΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΤΟΙΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΑΚΡΟΝ ΑΟΤΟΝ ΤΟΥ ΘΡΑΣΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Japan
    Posts
    17
    Καλησπέρα Αλέξανδρε, τα έχεις συζητήσει όλα αυτά με το θεραπευτή σου; Παίρνεις κάποια αγωγή αυτό το διάστημα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    εχω εναν ξαδερφο που εχει θεμα και θεωρει οτι ολοι συνωμοτουν εναντιων του. δεν περνει τα φαρμακα του και κανει πολυ κακως.
    ο γιατρος εχει πει οτι εαν τα επερνε θα ηταν μια χαρα και οτι εχει πολλους ασθενεις με παρομοιο θεμα,επιχειρηματιες, γιατρους κτλ κτλ κτλ που περνουν τα φαρμακα τους και ειναι μια χαρα

  4. #4
    Quote Originally Posted by ninja View Post
    Καλησπέρα Αλέξανδρε, τα έχεις συζητήσει όλα αυτά με το θεραπευτή σου; Παίρνεις κάποια αγωγή αυτό το διάστημα;

    Θα σου απαντήσω εγώ γιατί κι άλλα μέλη του κάναν αυτήν την ερώτηση και κείνος δεν απάντησε.

    Καταρχάς πιστεύει ότι δεν έχει τίποτα και είναι ψυχικά υγιής.

    Είχα κάνει μια διάγνωση (από όλα αυτά που μας λέει τόσο καιρο) και έφαγα ποινή για αυτό ( οκ σωστό , απαγορεύονται οι διαγνώσεις) αλλά το θέμα είναι ότι ακόμα και ένας πρωτοετής φοιτητής ψυχιατρικής (και πάμπολλα μέλη εδώ μέσα ) αντιλαμβάνονται τι πιθανόν του συμβαίνει και κανένας τόσα χρόνια δεν του χει πει ότι δεν είναι καλά και ότι πρέπει οπωσδήποτε να τον δει ψυχίατρος.
    Μάλιστα πιστεύω ( από την εξέλιξη της πορείας του σε αυτό το φόρουμ ) ότι επειδή εδώ μέσα είναι ένα σχετικά ασφαλές περιβάλλον με υποτίθεται όχι κόντρες (θεωρητικά πάντα και σε σχέση με άλλα φόρουμ ) ε όλο αυτό πιστεύω αντί να τον βοηθήσει , τον πήγε στο αντίθετο άκρο..Η απουσία κριτικής στα λεγόμενα του σχεδόν από το σύνολο των μελών του φόρουμ, τον βοήθησε να βυθιστεί περισσότερο στις ψευδαισθήσεις του.
    Δηλαδή η παραμονή του στο φόρουμ, κατά την γνώμη μου, χειροτέρεψε την ψυχική του υγεία.

    Μια ακραία λυση που προτείνω ( χωρίς όμως να την συμμερίζομαι απόλυτα ) είναι η διεύθυνση του σάιτ να μην επιτρέπει να μπαίνει και να γράφει μέχρι να πάει σε ένα ψυχίατρο και να του πει αυτά που γράφει εδώ μέσα.

    Είναι σίγουρο ότι δεν πάει στον ψυχίατρο ,γιατί ο ιδιος έχει πει (πολλάκις) ότι πήγε μια φορά σε μια ψυχολόγο και επειδή δεν του άρεσαν αυτά που του είπε, έκανε ανταλλαγή τις υπόλοιπες συνεδρίες με την μάνα του. Η ψυχολόγος είπε στην μάνα του κάποια πράγματα που είδε και όταν η μάνα του, του είπε όσα της είπε η ψυχολόγος , αυτός την μίσησε καθώς και όλους τους ψυχολογους.

    Ας ελπίσουμε να βγουν κι άλλα μέλη να τον πείσουν ότι πρέπει να επισκεφτεί επειγόντως ψυχίατρο μήπως και αντιστρέψει την διαγραφόμενη πορεία.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εχω εναν ξαδερφο που εχει θεμα και θεωρει οτι ολοι συνωμοτουν εναντιων του. δεν περνει τα φαρμακα του και κανει πολυ κακως.
    ο γιατρος εχει πει οτι εαν τα επερνε θα ηταν μια χαρα και οτι εχει πολλους ασθενεις με παρομοιο θεμα,επιχειρηματιες, γιατρους κτλ κτλ κτλ που περνουν τα φαρμακα τους και ειναι μια χαρα
    σοβαρα τοτε τα μυνηματα που εβλεπα στις σελιδες που εμπαινα που μου ελεγαν οτι η συνδεση μου δεν ειναι ιδιοτικη τι ηταν? και επισης τα μυνηματα αυτα τα αφησαν επιτηδες να φανουν γιατι νομιζαν οτι ετσι θα με ψαρωσουν και για οπιον αμφιβαλει εχω ακομα τις φωτογραφιες που μου εβαλαν οιτι υπαρχουν εισβολεις στη συνδεση μου που με τη δικαιολογια και την αποδοχη των κουκις ξεπερασαν καθε οριο θρασους

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Θα σου απαντήσω εγώ γιατί κι άλλα μέλη του κάναν αυτήν την ερώτηση και κείνος δεν απάντησε.

    Καταρχάς πιστεύει ότι δεν έχει τίποτα και είναι ψυχικά υγιής.

    Είχα κάνει μια διάγνωση (από όλα αυτά που μας λέει τόσο καιρο) και έφαγα ποινή για αυτό ( οκ σωστό , απαγορεύονται οι διαγνώσεις) αλλά το θέμα είναι ότι ακόμα και ένας πρωτοετής φοιτητής ψυχιατρικής (και πάμπολλα μέλη εδώ μέσα ) αντιλαμβάνονται τι πιθανόν του συμβαίνει και κανένας τόσα χρόνια δεν του χει πει ότι δεν είναι καλά και ότι πρέπει οπωσδήποτε να τον δει ψυχίατρος.
    Μάλιστα πιστεύω ( από την εξέλιξη της πορείας του σε αυτό το φόρουμ ) ότι επειδή εδώ μέσα είναι ένα σχετικά ασφαλές περιβάλλον με υποτίθεται όχι κόντρες (θεωρητικά πάντα και σε σχέση με άλλα φόρουμ ) ε όλο αυτό πιστεύω αντί να τον βοηθήσει , τον πήγε στο αντίθετο άκρο..Η απουσία κριτικής στα λεγόμενα του σχεδόν από το σύνολο των μελών του φόρουμ, τον βοήθησε να βυθιστεί περισσότερο στις ψευδαισθήσεις του.
    Δηλαδή η παραμονή του στο φόρουμ, κατά την γνώμη μου, χειροτέρεψε την ψυχική του υγεία.

    Μια ακραία λυση που προτείνω ( χωρίς όμως να την συμμερίζομαι απόλυτα ) είναι η διεύθυνση του σάιτ να μην επιτρέπει να μπαίνει και να γράφει μέχρι να πάει σε ένα ψυχίατρο και να του πει αυτά που γράφει εδώ μέσα.

    Είναι σίγουρο ότι δεν πάει στον ψυχίατρο ,γιατί ο ιδιος έχει πει (πολλάκις) ότι πήγε μια φορά σε μια ψυχολόγο και επειδή δεν του άρεσαν αυτά που του είπε, έκανε ανταλλαγή τις υπόλοιπες συνεδρίες με την μάνα του. Η ψυχολόγος είπε στην μάνα του κάποια πράγματα που είδε και όταν η μάνα του, του είπε όσα της είπε η ψυχολόγος , αυτός την μίσησε καθώς και όλους τους ψυχολογους.

    Ας ελπίσουμε να βγουν κι άλλα μέλη να τον πείσουν ότι πρέπει να επισκεφτεί επειγόντως ψυχίατρο μήπως και αντιστρέψει την διαγραφόμενη πορεία.
    περιμενε να βρω τροπο να ανεβασω τις φωτογραφιες αυτες που μου ελεγαν οτι βρεθηκαν εισβολεις στη συνδεση μου ενω μου λενε οτι παρακολουθουν τις διευθυνσεις που γραφω για να δουμε το ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεματα και αν δε πιστεψουν ουτε και αυτο τοτε να πανε σε γιατρους να τους θεραπευσουν για κατι που συμβαινει πραγματι αυτο ειναι τοσο εξυπνοι ομως αν νομιζουν οτι ετσι ξεμπερδεψαμε θα ανεβασω τις φωτογραφιες παντου που μου ελεγαν οτι βρεθηκαν εισβολεις στη συνδεση μου και θα τους κανω βουκινο παντου για να καταλαβουν με ποιον εχουν να κανουν επισης αν το εχει προσεξει καποιος ως τωρα καθε φορα που πατα αυτη τη καρτεςλα που λεει για την αποδοχη των κουκις μετα τα γραματα περπατανε μονα τους και ας σκεφτει καποιος γιατι συμβαινει αυτο αν με προκαλεσουν παραπανω θα τις τυπωσω και θα τις δειχνω παντου για να δουμε μετα ποιος θα τρελανει ποιον στη τρελα κανεις δε μπορει να με φτασει γιατι στο εγγυωμαι οτι μετα θα επισκευτουν οι ιδιοι νευρολογο αν συνεχισουν το ιδιο βιολι

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Japan
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Θα σου απαντήσω εγώ γιατί κι άλλα μέλη του κάναν αυτήν την ερώτηση και κείνος δεν απάντησε.
    Αα μάλιστα, κρίμα. Ευχαριστώ για την απάντηση Σαλβαδόρ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    σοβαρα τοτε τα μυνηματα που εβλεπα στις σελιδες που εμπαινα που μου ελεγαν οτι η συνδεση μου δεν ειναι ιδιοτικη τι ηταν? και επισης τα μυνηματα αυτα τα αφησαν επιτηδες να φανουν γιατι νομιζαν οτι ετσι θα με ψαρωσουν και για οπιον αμφιβαλει εχω ακομα τις φωτογραφιες που μου εβαλαν οιτι υπαρχουν εισβολεις στη συνδεση μου που με τη δικαιολογια και την αποδοχη των κουκις ξεπερασαν καθε οριο θρασους
    αυτο για την ιδιωτικη συνδεση συμβαινει και σε εμεναν μερικες φορες, το αφηνω ετσι χωρις να το πολυψαχνω.
    τωρα για τα κουκις αμα θες τα σβηνεις ευκολα απο τις ρυθμισεις ιστορικο και τα σβηνεις ολα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο για την ιδιωτικη συνδεση συμβαινει και σε εμεναν μερικες φορες, το αφηνω ετσι χωρις να το πολυψαχνω.
    τωρα για τα κουκις αμα θες τα σβηνεις ευκολα απο τις ρυθμισεις ιστορικο και τα σβηνεις ολα
    δεν εχω σκοπο να σβησω τιποτα ουτε να κοροιδευτω αφου στη πραγματικοτητα τα δεδομενα στον υπολογιστη δεν διαγραφοντα αλλα απλως τροποποιουνται για να μη πιανουν χορο και υπαρχει παντα τροπος ανακτησης τους και αυτοι απλως μας δουλευουν ενω ειναι ολα δημοσια και οποιος εχει ελαχιστες γνωσεις απο υπολογιστες βλεπει αυθερετα οτι γουσταρει απο το ιστορικο αναζητησεις χωρις να τον εμποδιζει τιποτα αφου με προφαση το διαφημιστικο υλικο και οτι ψαχνουν ιδεες για διαφημισεις με την αποδοχη κουκις τις κανεις αποδεκτες σχεδον και δεν ειναι τοσο οτι με ενοχλησε αυτο αλλα οι φωστηρες που μου ελεγαν οτι αυτο ειναι της φαντασιας μου ενω συμβαινει πραγματικα και αν νομιζουν οτι ειναι της φαντασιας μου οχι μονο θα το ψαξω αλλα θα βρω τροπο να το αποδειξω και ολας για να τους μαθω ποιον αμφισβητουν δεν εχω σκοπο να παιξω κρυφτουλι αλλα να αποδιξω τι λεω για να δω μετα πως θα πουλησουν της νεες συσκευες ενω τα ξερουν ολα αυτα που λεω και οσο και να σφυριζουν εμενα το ιδιο μου κανει δε προκειται να ψαρωσω αν αυτο νομιζουν ισα ισα θα πω ακομα περισσοτερα απο πριν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Θα σου απαντήσω εγώ γιατί κι άλλα μέλη του κάναν αυτήν την ερώτηση και κείνος δεν απάντησε.

    Καταρχάς πιστεύει ότι δεν έχει τίποτα και είναι ψυχικά υγιής.

    Είχα κάνει μια διάγνωση (από όλα αυτά που μας λέει τόσο καιρο) και έφαγα ποινή για αυτό ( οκ σωστό , απαγορεύονται οι διαγνώσεις) αλλά το θέμα είναι ότι ακόμα και ένας πρωτοετής φοιτητής ψυχιατρικής (και πάμπολλα μέλη εδώ μέσα ) αντιλαμβάνονται τι πιθανόν του συμβαίνει και κανένας τόσα χρόνια δεν του χει πει ότι δεν είναι καλά και ότι πρέπει οπωσδήποτε να τον δει ψυχίατρος.
    Μάλιστα πιστεύω ( από την εξέλιξη της πορείας του σε αυτό το φόρουμ ) ότι επειδή εδώ μέσα είναι ένα σχετικά ασφαλές περιβάλλον με υποτίθεται όχι κόντρες (θεωρητικά πάντα και σε σχέση με άλλα φόρουμ ) ε όλο αυτό πιστεύω αντί να τον βοηθήσει , τον πήγε στο αντίθετο άκρο..Η απουσία κριτικής στα λεγόμενα του σχεδόν από το σύνολο των μελών του φόρουμ, τον βοήθησε να βυθιστεί περισσότερο στις ψευδαισθήσεις του.
    Δηλαδή η παραμονή του στο φόρουμ, κατά την γνώμη μου, χειροτέρεψε την ψυχική του υγεία.

    Μια ακραία λυση που προτείνω ( χωρίς όμως να την συμμερίζομαι απόλυτα ) είναι η διεύθυνση του σάιτ να μην επιτρέπει να μπαίνει και να γράφει μέχρι να πάει σε ένα ψυχίατρο και να του πει αυτά που γράφει εδώ μέσα.

    Είναι σίγουρο ότι δεν πάει στον ψυχίατρο ,γιατί ο ιδιος έχει πει (πολλάκις) ότι πήγε μια φορά σε μια ψυχολόγο και επειδή δεν του άρεσαν αυτά που του είπε, έκανε ανταλλαγή τις υπόλοιπες συνεδρίες με την μάνα του. Η ψυχολόγος είπε στην μάνα του κάποια πράγματα που είδε και όταν η μάνα του, του είπε όσα της είπε η ψυχολόγος , αυτός την μίσησε καθώς και όλους τους ψυχολογους.

    Ας ελπίσουμε να βγουν κι άλλα μέλη να τον πείσουν ότι πρέπει να επισκεφτεί επειγόντως ψυχίατρο μήπως και αντιστρέψει την διαγραφόμενη πορεία.
    οποιοσδηποτε μπει εδω μεσα κι εχει προβλημα, ουτε θα καλυτερευσει, ουτε θα χειροτερευσει μονο επειδη γραφει...
    γι αυτο και διαφωνω μαζι σου στο οτι η συμμετοχη εδω του κανει κακο, επειδη δεν του την "λεμε".
    μπορει να μην του την λεμε, αλλα κανεις δεν τον παραμυθιαζει.
    συνηθως δεν απανταμε.
    αυτο δεν μπορει να του κανει κακο. ουτε, αν καποιος εχει την διαθεση να του πει μια καλη κουβεντα, θα του κανει κακο.
    κακο θα του κανει να τον κυνηγαμε απο πισω και να τον βριζουμε επειδη λεει απαραδεκτα πραγματα, η να του λεμε οτι εχει δικιο .
    αν δεν βρει τις ακρες του, δεν φταιει το φορουμ γι αυτο.
    οταν καποιος εχει προβλημα, το βρισκει συνεχως μπροστα του στις καθημερινες του σχεσεις και ασχολιες, που σιγουρα ειναι προβληματικα, οσο καποιος δεν λυνει τα θεματα του.
    το φοορυμ δεν ειναι κανενος η ζωη, ουτε και του πιο εσωστρεφη.
    η ζωη μας βρισκεται εξω, με τους ανθρωπους που μας περιβαλλουν και τις ασχολιες μας.
    επομενως μην μας λες οτι παθαινει καποιο κακο επειδη εκφραζεται. ουτε κακο παθαινει, ουτε καλο, αν και, το να εκφραζεται καποιος ελευθερα, χωρις να θιγει αλλους, νομιζω οτι παντα κανει καλο, ασχετως αν δεν λυνει αλλα προβληματα που θελουν γιατρο..

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οποιοσδηποτε μπει εδω μεσα κι εχει προβλημα, ουτε θα καλυτερευσει, ουτε θα χειροτερευσει μονο επειδη γραφει...
    γι αυτο και διαφωνω μαζι σου στο οτι η συμμετοχη εδω του κανει κακο, επειδη δεν του την "λεμε".
    μπορει να μην του την λεμε, αλλα κανεις δεν τον παραμυθιαζει.
    συνηθως δεν απανταμε.
    αυτο δεν μπορει να του κανει κακο. ουτε, αν καποιος εχει την διαθεση να του πει μια καλη κουβεντα, θα του κανει κακο.
    κακο θα του κανει να τον κυνηγαμε απο πισω και να τον βριζουμε επειδη λεει απαραδεκτα πραγματα, η να του λεμε οτι εχει δικιο .
    αν δεν βρει τις ακρες του, δεν φταιει το φορουμ γι αυτο.
    οταν καποιος εχει προβλημα, το βρισκει συνεχως μπροστα του στις καθημερινες του σχεσεις και ασχολιες, που σιγουρα ειναι προβληματικα, οσο καποιος δεν λυνει τα θεματα του.
    το φοορυμ δεν ειναι κανενος η ζωη, ουτε και του πιο εσωστρεφη.
    η ζωη μας βρισκεται εξω, με τους ανθρωπους που μας περιβαλλουν και τις ασχολιες μας.
    επομενως μην μας λες οτι παθαινει καποιο κακο επειδη εκφραζεται. ουτε κακο παθαινει, ουτε καλο, αν και, το να εκφραζεται καποιος ελευθερα, χωρις να θιγει αλλους, νομιζω οτι παντα κανει καλο, ασχετως αν δεν λυνει αλλα προβληματα που θελουν γιατρο..

    Πρώτον για πολλά χρόνια ( πριν αρχίσει τελευταία τους μονολόγους του ) έμπαινε σε θέματα αλλων και έλεγε την γνώμη του και τις συμβουλές του. Οι απαντήσεις που έδινε ( κατά την γνώμη μου πάντα ) ήταν στην καλύτερη περίπτωση -- δεν βλέπει πέρα από την μύτη του - έως επικίνδυνες .
    Επειδη τα γράφει μπερδεμένα, υπήρχαν πολλά μέλη που παρασύρθηκαν και νόμισαν ότι γράφει και σοφίες
    ( μιλάς με γρίφους γέροντα ) Δηλαδη παρά πολλοί δεν αντιλαμβανόντουσαν την νοητική του κατάσταση και έπαιρναν τα λόγια του της μετρητοίς όσα τους έλεγε. Έμπαινε για παράδειγμα ένα νέο μέλος , του απαντούσε ο Αλέξανδρος , έβλεπε το νέο μέλος ότι είχε ο Αλέξανδρος χιλιάδες ποστ και δίχως άλλο μελος να σχολιάζει τα λεγομενα του Αλέξανδρου, έτσι το νέο μέλος μπερδεύονταν στο πόσο βάση θα δώσει στα λεγόμενα του.
    Καποια ποστ που έγραφε ήταν για να σου ανέβει το αίμα στο κεφάλι κι όμως είχε σχεδόν μηδενική αντίδραση από τα άλλα μελη.Ειχε ξεκάθαρα ευνοϊκή μεταχείριση.Οχι ότι με πειράζει αυτό αλλά αν οποιοδήποτε άλλο μέλος ( ψυχικά υγιείς ή όχι )
    έγραφε ακριβώς τα ιδια , αυτά που θ άκουγε θα τον κάναν να μην ξαναμπεί.

    Έτσι ( με τα χρόνια) βλέποντας να έχει αποδοχή και μη κριτική, άρχισε σιγά σιγά να λεει ότι είδε κάποια οράματα, ότι είναι ο απεσταλμένος του Θεού, ότι είναι το φως στο σκοτάδι, να νομίζει ότι είναι διάνοια και άλλα πολλά. Παλι καμία αντίδραση από τα μελη.

    Οποτε στην διαπίστωση σου ότι δεν του έκανε κακό που γράφει , νομίζω σε διαψεύδει η εξέλιξη της πορείας του. Αυτό πολύ εύκολα μπορείς να το δεις στο πώς έγραφε στα πρώτα του ποστ και τι γράφει σήμερα.
    Επισης δεν χρειάζεται κάποιος να τον παραμυθιάσει γιατί παραμυθιάζεται μόνος του και βλέποντας να μην αντιδράει κανείς , το παίρνει ως δεδομένο

    Επίσης και η καλή κουβέντα του κάνει κακό, γιατί ενισχύει τις πεποιθήσεις του .
    Μάλιστα υπήρχε μια εποχή που δεχόταν σερί θετικά σχόλια και του έβγαινε και αλαζονεία.

    Οπότε εμμένω στην αρχική μου πρόταση ότι του κάνει πλέον ζημιά η παραμονή του στο φορουμ και πρέπει επειγόντως να επισκεφτεί ψυχίατρο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενω εγω εχω αρχισει τους μονολογους μου εσυ που τους σχολιαζεις πιστευεις οτι εισαι καλυτερος και στη προκειμενη περιπτωση εγω σε βαζω στη λιστα αγνωησης και συνεχισε το κουτσομπολιο για το τι κανω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Πρώτον για πολλά χρόνια ( πριν αρχίσει τελευταία τους μονολόγους του ) έμπαινε σε θέματα αλλων και έλεγε την γνώμη του και τις συμβουλές του. Οι απαντήσεις που έδινε ( κατά την γνώμη μου πάντα ) ήταν στην καλύτερη περίπτωση -- δεν βλέπει πέρα από την μύτη του - έως επικίνδυνες .
    Επειδη τα γράφει μπερδεμένα, υπήρχαν πολλά μέλη που παρασύρθηκαν και νόμισαν ότι γράφει και σοφίες
    ( μιλάς με γρίφους γέροντα ) Δηλαδη παρά πολλοί δεν αντιλαμβανόντουσαν την νοητική του κατάσταση και έπαιρναν τα λόγια του της μετρητοίς όσα τους έλεγε. Έμπαινε για παράδειγμα ένα νέο μέλος , του απαντούσε ο Αλέξανδρος , έβλεπε το νέο μέλος ότι είχε ο Αλέξανδρος χιλιάδες ποστ και δίχως άλλο μελος να σχολιάζει τα λεγομενα του Αλέξανδρου, έτσι το νέο μέλος μπερδεύονταν στο πόσο βάση θα δώσει στα λεγόμενα του.
    Καποια ποστ που έγραφε ήταν για να σου ανέβει το αίμα στο κεφάλι κι όμως είχε σχεδόν μηδενική αντίδραση από τα άλλα μελη.Ειχε ξεκάθαρα ευνοϊκή μεταχείριση.Οχι ότι με πειράζει αυτό αλλά αν οποιοδήποτε άλλο μέλος ( ψυχικά υγιείς ή όχι )
    έγραφε ακριβώς τα ιδια , αυτά που θ άκουγε θα τον κάναν να μην ξαναμπεί.

    Έτσι ( με τα χρόνια) βλέποντας να έχει αποδοχή και μη κριτική, άρχισε σιγά σιγά να λεει ότι είδε κάποια οράματα, ότι είναι ο απεσταλμένος του Θεού, ότι είναι το φως στο σκοτάδι, να νομίζει ότι είναι διάνοια και άλλα πολλά. Παλι καμία αντίδραση από τα μελη.

    Οποτε στην διαπίστωση σου ότι δεν του έκανε κακό που γράφει , νομίζω σε διαψεύδει η εξέλιξη της πορείας του. Αυτό πολύ εύκολα μπορείς να το δεις στο πώς έγραφε στα πρώτα του ποστ και τι γράφει σήμερα.
    Επισης δεν χρειάζεται κάποιος να τον παραμυθιάσει γιατί παραμυθιάζεται μόνος του και βλέποντας να μην αντιδράει κανείς , το παίρνει ως δεδομένο

    Επίσης και η καλή κουβέντα του κάνει κακό, γιατί ενισχύει τις πεποιθήσεις του .
    Μάλιστα υπήρχε μια εποχή που δεχόταν σερί θετικά σχόλια και του έβγαινε και αλαζονεία.

    Οπότε εμμένω στην αρχική μου πρόταση ότι του κάνει πλέον ζημιά η παραμονή του στο φορουμ και πρέπει επειγόντως να επισκεφτεί ψυχίατρο.
    ολοι μπαινουμε οπου ναναι και λεμε την κοτσανα μας.
    επικινδυνες ειναι μονο οι συμβουλες που αφορουν προτροπες για φαρμακα ή διακοπη φαρμακων, και αυτοκτονια η επιθεση σε αλλους...
    ολες οι αλλες συμβουλες, οσο κοτσανες και να ειναι, μπορει να βγουν σε κακο αν τις ακολουθησεις ακριτα, ακομα κι αν προερχονται απο πανεξυπνο και πανυγιη.... αλλα επικινδυνες, δεν ειναι.
    και λαθος κανεις οτι δεν του την λεγαμε. παρα πολλοι του την λεγαμε οταν διαφωνουσαμε.
    δεν τον κυνηγουσαμε ομως.
    κι αν λεγοντας οτι ειχε ευνοικη μεταχειριση απο τα μελη, εννοεις οτι δεν τον κυνηγουσαμε , ισχυει και ο λογος δεν ειναι οτι ειχε το ακαταλογιστο, αλλα οτι δεν ηταν επιθετικος.
    μπορει να βριζαμε πολυ περισσοτερο η να μαλωναμε μεταξυ μας, επειδη καποιος εκανε επιθεση με χαρακτηρισμους η μη. αλλα ο αλεξ ΣΧΕΔΟΝ ποτε δεν εκανε επιθεσεις σε μελη. την γνωμη του ελεγε. δικαιωμα του, οσο την ελεγε χωρις παραβιασεις.
    κι οταν ελεγε αρλουμπες, κακο του κεφαλιου του οποιανου τις ακολουθουσε.
    εξ αλλου το λεει σε ολες τις πορτες του φορουμ οτι εδω δεν υπαρχουν ειδικοι..

    κανεις ομως ενα πολυ μεγαλο λαθος και στο πρωτο μηνυμα και σε αυτο που το εξηγεις αναλυτικοτερα.
    ο αλεξ δεν αρχισε να βλεπει οραματα και να εχει περιεργες ιδεες για τον εαυτο του και τον κοσμο, επειδη δεν τον κυνηγουσε κανεις, αλλα επειδη δεν πηρε βοηθεια ειδικων....
    ΑΛΛΟ το ενα, ΑΛΛΟ το αλλο.
    για το αν δεν πηρε βοηθεια ειδικου, δεν φταιει το φορουμ.
    δεν ξερω καν αν φταινε οι δικοι του, γιατι αυτην την βοηθεια αν δεν συμφωνει καποιος, δεν μπορει να την παρει. εκτος αν γινει επικινδυνος και τον μπουζουριασουν, τον χαπακωσουν, κι εκει εχει την ευκαιρια μετα το χαπακωμα να μπει σε κανονικη θεραπεια.
    ο αλεξ ομως δεν δειχνει να γινεται επιθετικος και επικινδυνος, κιε τσι μονο οικειοθελως μπορει να παρει βοηθεια ειδικου...

  14. #14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ολοι μπαινουμε οπου ναναι και λεμε την κοτσανα μας.
    επικινδυνες ειναι μονο οι συμβουλες που αφορουν προτροπες για φαρμακα ή διακοπη φαρμακων, και αυτοκτονια η επιθεση σε αλλους...
    ολες οι αλλες συμβουλες, οσο κοτσανες και να ειναι, μπορει να βγουν σε κακο αν τις ακολουθησεις ακριτα, ακομα κι αν προερχονται απο πανεξυπνο και πανυγιη.... αλλα επικινδυνες, δεν ειναι.
    και λαθος κανεις οτι δεν του την λεγαμε. παρα πολλοι του την λεγαμε οταν διαφωνουσαμε.
    δεν τον κυνηγουσαμε ομως.
    κι αν λεγοντας οτι ειχε ευνοικη μεταχειριση απο τα μελη, εννοεις οτι δεν τον κυνηγουσαμε , ισχυει και ο λογος δεν ειναι οτι ειχε το ακαταλογιστο, αλλα οτι δεν ηταν επιθετικος.
    μπορει να βριζαμε πολυ περισσοτερο η να μαλωναμε μεταξυ μας, επειδη καποιος εκανε επιθεση με χαρακτηρισμους η μη. αλλα ο αλεξ ΣΧΕΔΟΝ ποτε δεν εκανε επιθεσεις σε μελη. την γνωμη του ελεγε. δικαιωμα του, οσο την ελεγε χωρις παραβιασεις.
    κι οταν ελεγε αρλουμπες, κακο του κεφαλιου του οποιανου τις ακολουθουσε.
    εξ αλλου το λεει σε ολες τις πορτες του φορουμ οτι εδω δεν υπαρχουν ειδικοι..

    κανεις ομως ενα πολυ μεγαλο λαθος και στο πρωτο μηνυμα και σε αυτο που το εξηγεις αναλυτικοτερα.
    ο αλεξ δεν αρχισε να βλεπει οραματα και να εχει περιεργες ιδεες για τον εαυτο του και τον κοσμο, επειδη δεν τον κυνηγουσε κανεις, αλλα επειδη δεν πηρε βοηθεια ειδικων....
    ΑΛΛΟ το ενα, ΑΛΛΟ το αλλο.
    για το αν δεν πηρε βοηθεια ειδικου, δεν φταιει το φορουμ.
    δεν ξερω καν αν φταινε οι δικοι του, γιατι αυτην την βοηθεια αν δεν συμφωνει καποιος, δεν μπορει να την παρει. εκτος αν γινει επικινδυνος και τον μπουζουριασουν, τον χαπακωσουν, κι εκει εχει την ευκαιρια μετα το χαπακωμα να μπει σε κανονικη θεραπεια.
    ο αλεξ ομως δεν δειχνει να γινεται επιθετικος και επικινδυνος, κιε τσι μονο οικειοθελως μπορει να παρει βοηθεια ειδικου...
    Θυμάμαι ότι στο παρελθόν είχες υποστηρίξει τον Αλέξανδρο ( πάνω στα λόγια της Ελισάβετ ) Οι επιθέσεις που του έκανες ήταν πολύ λαιτ μπροστά στα όσα έχει πει.

    Τι να πρωτοπεί κανείς και τι να πρώτο αφήσει.Απο τις επιθέσεις του ,στην μπου ,
    γιατί του έθιξε τους εξωγήινους ,από το να λει όλα αυτά που λένε οι ψεκασμενοι ,ας το αφήσω καλύτερα γιατί θα γεμίσω σελίδα.

    Ενώ έλεγε όλα αυτά , η αντιμετώπιση σου προς τον Αλέξανδρο ήταν ιδιαίτερα επιεικής..
    Ενω σε άλλα σου μηνύματα προς άλλα μελη, σκαναρεις (τα ποστ των άλλων) μέχρι τελειας και αν κρίνεις ότι πρέπει να χτυπήσεις , χτυπάς
    ,στην περίπτωση του Αλεξάντρου , η κριτική που του έκανες , ήταν του στυλ -- Μα δεν είναι σωστά αυτά ρε Αλεξαντρε, μήπως πρέπει να το ξανάσκεφτεις ;---

    Ενώ όταν θέλεις, δεν χαρίζεις καστανο, εδώ Νουνού και λαιτ

    Εννοείται φυσικά ότι δεν θα σου πω εγώ τι να γράφεις και πώς , αλλά όταν σε άλλους γράφεις ολόκληρα κατεβατά για κάτι που σε πείραξε η δεν συμφωνείς, ε όσο να ναι , φαίνεται μια μεροληψία η έστω κάνω ότι δεν το βλέπω.

    Επικαλείσαι ότι για την στάση σου αυτή, είναι συνάρτηση στο ότι ο Αλέξανδρος δεν είναι επιθετικός και επικίνδυνος.
    Δηλαδή μόνο κάποιος που βρίζει η απειλεί, χρειάζεται να μπει στην θέση του.(σε εισαγωγικά ) Αν είναι καλό παιδί μπορεί να λέει ότι θέλει χωρίς συνέπειες ;
    Στα λόγια ενός καλού παιδιού, συγχωρούνται οι ακρότητες που λέει;

    Τώρα για το πόσο επικίνδυνο είναι όλο αυτό που κάνει ( που εσύ θεωρείς ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο )
    Από την πλευρά της ψυχολογίας , αυτό ονομάζεται Το Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ
    https://www.o-klooun.com/anadimosief...-kruger-effect

    Και για να πάρεις μια πλήρη γεύση στο ποσό επικίνδυνο είναι όλο αυτό, υπάρχει το γνωστό δοκίμιο.
    https://www.google.com/amp/s/iporta....-vlakeias/amp/

    Έγραψες στο μήνυμα σου ότι έκανα ένα πολύ μεγάλο λάθος ( πάλι καλά που δεν το έγραψες και με κεφαλαία ) εσύ με την χλιαρή στάση σου , πόσο μεγάλο λάθος έκανες;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Θυμάμαι ότι στο παρελθόν είχες υποστηρίξει τον Αλέξανδρο ( πάνω στα λόγια της Ελισάβετ ) Οι επιθέσεις που του έκανες ήταν πολύ λαιτ μπροστά στα όσα έχει πει.

    Τι να πρωτοπεί κανείς και τι να πρώτο αφήσει.Απο τις επιθέσεις του ,στην μπου ,
    γιατί του έθιξε τους εξωγήινους ,από το να λει όλα αυτά που λένε οι ψεκασμενοι ,ας το αφήσω καλύτερα γιατί θα γεμίσω σελίδα.

    Ενώ έλεγε όλα αυτά , η αντιμετώπιση σου προς τον Αλέξανδρο ήταν ιδιαίτερα επιεικής..
    Ενω σε άλλα σου μηνύματα προς άλλα μελη, σκαναρεις (τα ποστ των άλλων) μέχρι τελειας και αν κρίνεις ότι πρέπει να χτυπήσεις , χτυπάς
    ,στην περίπτωση του Αλεξάντρου , η κριτική που του έκανες , ήταν του στυλ -- Μα δεν είναι σωστά αυτά ρε Αλεξαντρε, μήπως πρέπει να το ξανάσκεφτεις ;---

    Ενώ όταν θέλεις, δεν χαρίζεις καστανο, εδώ Νουνού και λαιτ

    Εννοείται φυσικά ότι δεν θα σου πω εγώ τι να γράφεις και πώς , αλλά όταν σε άλλους γράφεις ολόκληρα κατεβατά για κάτι που σε πείραξε η δεν συμφωνείς, ε όσο να ναι , φαίνεται μια μεροληψία η έστω κάνω ότι δεν το βλέπω.

    Επικαλείσαι ότι για την στάση σου αυτή, είναι συνάρτηση στο ότι ο Αλέξανδρος δεν είναι επιθετικός και επικίνδυνος.
    Δηλαδή μόνο κάποιος που βρίζει η απειλεί, χρειάζεται να μπει στην θέση του.(σε εισαγωγικά ) Αν είναι καλό παιδί μπορεί να λέει ότι θέλει χωρίς συνέπειες ;
    Στα λόγια ενός καλού παιδιού, συγχωρούνται οι ακρότητες που λέει;

    Τώρα για το πόσο επικίνδυνο είναι όλο αυτό που κάνει ( που εσύ θεωρείς ότι δεν είναι τόσο επικίνδυνο )
    Από την πλευρά της ψυχολογίας , αυτό ονομάζεται Το Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ
    https://www.o-klooun.com/anadimosief...-kruger-effect

    Και για να πάρεις μια πλήρη γεύση στο ποσό επικίνδυνο είναι όλο αυτό, υπάρχει το γνωστό δοκίμιο.
    https://www.google.com/amp/s/iporta....-vlakeias/amp/

    Έγραψες στο μήνυμα σου ότι έκανα ένα πολύ μεγάλο λάθος ( πάλι καλά που δεν το έγραψες και με κεφαλαία ) εσύ με την χλιαρή στάση σου , πόσο μεγάλο λάθος έκανες;
    το θεμα με την μπου δεν το θυμαμαι, γιατι δεν διαβαζα τα θεματα της μπου.
    μου φαινεται, εσυ δεν διαβασες τα λινκ που εστειλες...
    ΑΝ υποθεσουμε οτι το προβλημα ειναι αυτο που περιγραφεις και οχι καποια ασθενεια,
    ο κινδυνος τελικα ειναι, μηπως ο αλεξανδρος προκαλεσει μαζι με ομοιδεατες του την επομενη οικονομικη κριση, ή μηπως δεν κανει την γυμναστικη του και δεν παιρνει τα φαρμακα του κι ετσι προκαλεσει βλαβες;;;
    γιατι δεν βλεπω αλλους κινδυνους να περιγραφονται...
    κι αν ειναι αυτος ο κινδυνος, θα αποτραπει αν τον βριζουν 5 ασχετοι σε ενα φορουμ;;;;;;;
    οχι, πες μου σε ποιο σημειο σε αυτα που διαβασες και εστειλες εδω, λεει οτι η αντιμετωπιση ειναι να κυνηγας καποιον και να τον βριζεις...
    αν θες στειλε κι αλλο λινκ που να λεει ΒΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ...
    εγω, ειμαι λαιτ με τον αλεξανδρο, γιατι θεωρω οτι δεν θα κανω καλο ουτε σε μενα ουτε στον αλεξανδρο αν του την λεω συνεχως. επιπλεον, ειναι βαρετο.
    εσυ, που εχεις διαφορετικη γνωμη, τι θεωρεις οτι θα πετυχεις αν τον κυνηγας;;;;
    θα του βαλεις μυαλο;
    αυτο που επιδιωκεις ειναι να τον διωξουμε απο εδω;; κι αν οχι, τι ακριβως επιδιωκεις;
    Last edited by Remedy; 29-11-2020 at 12:34.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αισθάνεσαι κι εσύ έτσι;
    By taxidiaris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-12-2017, 17:54
  2. Μια έτσι..Μια αλλιώς.. τι να κάνω για να μην μου φέρεται έτσι..???
    By rafailia90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 18-03-2013, 22:00
  3. Άρχισαν τα όργανα...(του γάμου)
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 15-09-2011, 20:01
  4. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..........ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ !
    By antonis-wolf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-03-2010, 23:50
  5. πως άρχισαν τα σημάδια της μανίας
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2007, 19:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •