Περι ομοφυλοφιλίας..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    13

    Περι ομοφυλοφιλίας..

    Ρε παιδιά, πείτε μου λίγο, πως γίνεται πέρα απο τις γνωστές εφαρμογές να γνωρίσεις άτομα lgbt? Πολυ καιρό ασχολούμαι στο να ψάχνομαι σε εφαρμογές για να γνωρίσω κοπέλες αλλα εν τέλει οσες γνωριμίες έκανα δεν κατέληξαν και πολυ καλα ή τέλος πάντων δεν ήταν αυτό που ήθελα. Με έχει κουράσει να μπαίνω σε αυτό το τρυπάκι και να ψάχνω άτομα σε εφαρμογές αλλα πραγματικά, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση, ειδικα στην δύσκολη εποχή που βιώνουμε τώρα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stella2000 View Post
    Ρε παιδιά, πείτε μου λίγο, πως γίνεται πέρα απο τις γνωστές εφαρμογές να γνωρίσεις άτομα lgbt? Πολυ καιρό ασχολούμαι στο να ψάχνομαι σε εφαρμογές για να γνωρίσω κοπέλες αλλα εν τέλει οσες γνωριμίες έκανα δεν κατέληξαν και πολυ καλα ή τέλος πάντων δεν ήταν αυτό που ήθελα. Με έχει κουράσει να μπαίνω σε αυτό το τρυπάκι και να ψάχνω άτομα σε εφαρμογές αλλα πραγματικά, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση, ειδικα στην δύσκολη εποχή που βιώνουμε τώρα.
    γιατι δεν ψαχνεις στην ζωη σου; και οι ομοφυλοφιλοι οπως και οι υπολοιποι, στους ιδιους χωρους κινουνται, εργαζονται, σπουδαζουν, κλπ.
    σπουδαζεις, εργαζεσαι; τι κανεις;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    13
    Σπουδάζω αλλα βασικά περιμένω να κάνω την πρακτική μου τώρα.. Ξέρω τι εννοείς αλλα δεν είναι τοσο απλό τις περισσότερες φορές, να γίνει η γνωριμία δηλαδή απο κοντα, εγώ δηλαδή προς το παρόν δεν έχω γνωρίσει καποια κοπέλα απο κοντα που να υπάρχει ενδιαφέρον και να γίνει κάτι, οι περισσότερες γνωριμίες μου έγιναν απο εφαρμογές γιατί πολυ απλά είναι πιο εύκολο. Απλά το θέμα είναι ότι καταντάει κουραστικό και αυτό, μετά απο ενα σημείο και μετά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Stella2000 View Post
    Σπουδάζω αλλα βασικά περιμένω να κάνω την πρακτική μου τώρα.. Ξέρω τι εννοείς αλλα δεν είναι τοσο απλό τις περισσότερες φορές, να γίνει η γνωριμία δηλαδή απο κοντα, εγώ δηλαδή προς το παρόν δεν έχω γνωρίσει καποια κοπέλα απο κοντα που να υπάρχει ενδιαφέρον και να γίνει κάτι, οι περισσότερες γνωριμίες μου έγιναν απο εφαρμογές γιατί πολυ απλά είναι πιο εύκολο. Απλά το θέμα είναι ότι καταντάει κουραστικό και αυτό, μετά απο ενα σημείο και μετά
    Αν με τον όρο εφαρμογές εννοείς ιστοσελίδες γνωριμιών, ναι , είναι πιό εύκολο. Σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα, όπως η δική σου, είναι ίσως η καλύτερη λύση, ιδίως σε μιά κοινωνία που δεν έχει εξοικειωθεί αρκετά με την ομοφυλοφιλία.

    Όλο και περισσότεροι καταφεύγουν στο ίντερνετ για να ξεκινήσουν μια σχέση. Τι σε έχει κουράσει σε αυτό τον τρόπο γνωριμίας;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stella2000 View Post
    Σπουδάζω αλλα βασικά περιμένω να κάνω την πρακτική μου τώρα.. Ξέρω τι εννοείς αλλα δεν είναι τοσο απλό τις περισσότερες φορές, να γίνει η γνωριμία δηλαδή απο κοντα, εγώ δηλαδή προς το παρόν δεν έχω γνωρίσει καποια κοπέλα απο κοντα που να υπάρχει ενδιαφέρον και να γίνει κάτι, οι περισσότερες γνωριμίες μου έγιναν απο εφαρμογές γιατί πολυ απλά είναι πιο εύκολο. Απλά το θέμα είναι ότι καταντάει κουραστικό και αυτό, μετά απο ενα σημείο και μετά
    ο οποιοσδηποτε τροπος γνωριμιας, ειτε απο κοντα, ειτε απο το ιντερνετ, το μονο που μπορουν να σου προσφερουν, ειναι επικοινωνια με αλλους ανθρωπους.
    ΔΕΝ μπορουν να σου προσφερουν εναν ανθρωπο στο πιατο οπως τον ονειρευεσαι, ή εστω καποιον που να ενδιαφερεται για τα ιδια πραγματα με εσενα. πχ, εσυ μπορει να ενδιαφερεσαι για παρεα και προοπτικη μιας σχεσης, και να γνωριζεις συνεχεια ανθρωπους που ενδιαφερονται για γρηγορο σεξ, και τουμπαλιν...
    το "κουραστικο", τι σημαινει; οτι δεν προεκυψε αυτο που θελεις; μα, αυτο ειναι και το πιο πιθανο. πρεπει να ψαξεις πολυ για να βρεις κατι που να ταιριαζετε και να υπαρχει και αμοιβαιο ενδιαφερον, οπως και παντου. δεν θα σου ερθει πουθενα μια γνωριμια κομμενη και ραμμενη στα μετρα σου, μονο και μονο επειδη η προσβαση στο ιντερνετ ειναι απλη για ολους...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Υπαρχουν πολλες εφαρμογες κοινωνικων γνωριμιων στο διαδικτυο ,πως δεν εχεις βρει ακομα? δεν ξερω αν επιτρεπουν να γραψουμε εδω μεσα.
    Στη σχολη σου γιατι δεν προσπαθεις να γνωρσεις καποια κοπελα? δεν υπαρχουν τα ταμπου πλεον του παρελθον, μπορεις να εκδηλωσεις τις ερωτικες σου προτιμησεις ,μην ντρεπεσαι που εισαι λεσβια.
    Αν ερχεσαι απο επαρχια ειναι λογικο να νιωθεις μια αμηχανια στις αρχες, αλλα νομιζω οτι πρεπει να μην ντρεπεσαι για τις αποφασεις σου και για την φυση σου.
    Απο την αλλη μπορει να εχειςθεμα με γονεις ,η με την θρησκεια ,διοτις ακομα θεωρειτε ασθενια η ομοφυλοφιλια ,μαλιστα δεν επιτρεπετε να μπεις στην εκκλησια και να κινωνησεις, πρεπει να κανεις νηστεια πολυ καιρο, εχει αγρυπνιες ,προσευχες ,χιλιαδες μετανοιες στα γονατα.Επαναλαμβανω! δεν ειναι δικα μου αυτα , αυτα ειναι λογια των ιερεεων οπου νομιζουν οτι η ομοφυλοφιλια ειναι ασθενια. Ομως αν εχω ακουσει σωστα η επισιμη εκκλησια εχει ,η παει να αλλαξει γνωμη προς το καλυτερο δλδ

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    13
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και έχω να πω τα εξής. Φιλε Γιώργο πίστεψε με δεν εχω κανένα θέμα με την σεξουαλικοτητα μου, ισα ισα, με έχω αποδεχτεί πλήρως, ο κύκλος μου επίσης είναι παρόμοιος, οι γονείς μου ξέρουν για εμένα, οπότε δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα ούτε με τις εκκλησίες ούτε με τα ταμπού ούτε τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι ντρέπομαι λιγο, για να γνωρίσω και να πάω να μιλήσω σε κάποια απο κοντα, γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας μου, πιο κλειστός, οπότε σίγουρα στην προκειμένη περίπτωση οι εφαρμογές γνωριμιών εξυπηρετούν καλύτερα. Σίγουρα είναι δύσκολο να βρεις κάτι πιο κοντά σε εσένα, απλα επειδή εδώ και πολυ καιρό ασχολούμαι με τέτοιους είδους εφαρμογές για να γνωρίσω άτομα, έχω πλέον την εμπειρία και την άποψη να πω ότι οι περισσότεροι εκει ειναι για κάτι πιο περιστασιακο και προσκαιρο, πράγματα τα οποια δεν με ενδιαφέρουν τόσο, προτιμώ μια πιο ουσιαστική επικοινωνία και μια γνωριμία με βαθος. Εύκολο σεξ δηλαδή βρίσκεις παντού, το οποίο δεν ψάχνω αυτή τη στιγμή.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Stella2000 View Post
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και έχω να πω τα εξής. Φιλε Γιώργο πίστεψε με δεν εχω κανένα θέμα με την σεξουαλικοτητα μου, ισα ισα, με έχω αποδεχτεί πλήρως, ο κύκλος μου επίσης είναι παρόμοιος, οι γονείς μου ξέρουν για εμένα, οπότε δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα ούτε με τις εκκλησίες ούτε με τα ταμπού ούτε τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι ντρέπομαι λιγο, για να γνωρίσω και να πάω να μιλήσω σε κάποια απο κοντα, γιατί είναι έτσι ο χαρακτήρας μου, πιο κλειστός, οπότε σίγουρα στην προκειμένη περίπτωση οι εφαρμογές γνωριμιών εξυπηρετούν καλύτερα. Σίγουρα είναι δύσκολο να βρεις κάτι πιο κοντά σε εσένα, απλα επειδή εδώ και πολυ καιρό ασχολούμαι με τέτοιους είδους εφαρμογές για να γνωρίσω άτομα, έχω πλέον την εμπειρία και την άποψη να πω ότι οι περισσότεροι εκει ειναι για κάτι πιο περιστασιακο και προσκαιρο, πράγματα τα οποια δεν με ενδιαφέρουν τόσο, προτιμώ μια πιο ουσιαστική επικοινωνία και μια γνωριμία με βαθος. Εύκολο σεξ δηλαδή βρίσκεις παντού, το οποίο δεν ψάχνω αυτή τη στιγμή.
    Αν μη τι άλλο εσύ έχεις ξεπεράσει το 90% των προβλημάτων των οποίων αντιμετωπίζουν στην αρχή. Πρώτον ξέρεις τι θέλεις καθώς όπως λες έχεις αποδεχτεί την σεξουαλικότητά σου, δεύτερον το έχουν μάθει και το έχουν αποδεχτεί οι γονείς σου και το περιβάλλον σου γενικότερα και τρίτων έχεις ξεπεράσει και τα όποια ταμπού φρόντισαν να περάσουν στην κοινωνία μέσα από την εκκλησία. Ένα τελευταίο 10% θα έλεγα προσωπικά έχει να κάνει με την επιλογή του συντρόφου που θα επιλέξουμε. Και νομίζω ότι στην δική σου περίπτωση αντιμετωπίζεις ακριβώς το ίδιο πράγμα που θα αντιμετώπιζε ένας ή μία στρέιτ. Η εύρεση τέτοιου ατόμου που να πληροί προϋποθέσεις που χαρακτηριστικά που επιθυμούμε να έχει κάποιος μέσω ιστοσελίδων, μπορεί να φαντάζει καλή ευκαιρία όσον αφορά τον αριθμό των περιπτώσεων, ωστόσο όμως θεωρώ ότι οι πιθανότητες να μην είναι αυτό το οποίο περιμένουμε είναι πολύ περισσότερες από το να μας κάτσει κάποιο λαχείο. Νομίζω ότι μία καλή περίπτωση είναι τα μπαρ ή γενικώς τα μέρη που συχνάζουν άτομα με τις δικές σου προτιμήσεις. Εκεί υπάρχει η δυνατότητα πρώτων να κόψεις κάποια από εμφάνιση και δεύτερον εφόσον δεις ανταπόκριση να προχωρήσετε και σε μία γνωριμία χαρακτήρων. Το θεωρώ λοιπόν πιο ασφαλή.

Similar Threads

  1. Ανησυχια περι ομοφυλοφιλιας
    By MartinH97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 15-05-2019, 12:29
  2. Αντιλήψεις περι ομοφυλοφιλίας
    By Firfirikos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 01-03-2016, 01:03
  3. Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας
    By alexandros2014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-09-2014, 04:16
  4. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 15:12
  5. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 15:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •