τι σας αρέσει; γνωμες;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Meditation
    Guest

    τι σας αρέσει; γνωμες;

    Τι χαρακτηριστικά θα θέλατε να έχει η γυναίκα της ζωής σας; σαν χαρακτήρας ; και στο κρεβάτι; προτιμάτε καποια εμπειρία να έχει ή όχι ιδιαίτερη ; τι θεωρείτε ιδανικό;


    Αλλα και για τις γυναίκες, για να τις βάλουμε στο θέμα, τι χαρακτηριστικά προτιμάτε να έχει ο σύντροφός σας και πως να είναι σαν εραστής;
    Να είστε ελεύθεροι να απαντήσετε ό,τι νιώθετε.
    Last edited by Meditation; 24-11-2020 at 12:36.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Η εμπειρία δεν μετράει χημεία να έχουμε και να μην είναι σιχασιαρα επίσης μου αρέσει να εχει μια σχετικη ευφυία και κάποια ευαισθησία χωρίς να είναι όμως υπερευαίσθητη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Τι χαρακτηριστικά θα θέλατε να έχει η γυναίκα της ζωής σας; σαν χαρακτήρας ; και στο κρεβάτι; προτιμάτε καποια εμπειρία να έχει ή όχι ιδιαίτερη ; τι θεωρείτε ιδανικό;

    Εγώ γενικά εκτιμώ το να μην υπάρχει ιδιαίτερη εμπειρία στο κρεβάτι.

    Αλλα και για τις γυναίκες, για να τις βάλουμε στο θέμα, τι χαρακτηριστικά προτιμάτε να έχει ο σύντροφός σας και πως να είναι σαν εραστής;
    Να είστε ελεύθεροι να απαντήσετε ό,τι νιώθετε.
    να δουλευει και να φερνει λεφτα στο σπιτι.
    οχι ομως 200 και 300 ευρω και μετα να λεει εκανα το καθηκον μου. ας κανει και δευτερη και τριτη δουλεια.
    εγω βεβαια δεν θα καθομαι.
    θα μεγαλωνω τα παιδια μας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Γυναίκα, σχέση που τη!!![emoji18] Τέλος πάντων, εγώ την γυναίκα την θέλω να είναι χαμηλών τόνων, ευγενική να νοιάζεται για εμένα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ένα πράγμα αναζητώ σε μια γυναίκα
    Χιούμορ.

    Α, και ωραίο κώλο :)

    Την προτιμώ έμπειρη, γιατί ξέρει τι θέλει και επιλέγει να είναι μαζί μου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συμφωνω με το μελος που μιλησε για "χημεια". με αλλα λογια, ερωτικη και σεξουαλικη συμβατοτητα, που ειναι κατι που δεν περιγραφεται με λεξεις, το καταλαβαινεις οταν τον γνωρισεις και ειναι "ετσι".

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εμφανισημο κ καλλιεργημενο.το ξερω ειναι δυσκολο

  8. #8
    Έναν άντρα που να ξέρει τι θέλει και να έχει το θάρρος της γνώμης του.

    Αν υπάρχει ένας τέτοιος, θα τον ήθελα ευγενικό και με σεβασμό προς την γυναίκα που θα έχει δίπλα του.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ιδανική γυναίκα για εμένα είναι εκείνη που χωρίς να είναι χειριστική θα καταφέρει να απαλείψει τα αρνητικά πάθη που έχει ο άνδρας. Όλα τα άλλα έχουν μικρή σημασία. Η εμφάνιση είναι κάτι ρευστό. Κάποια μπορεί στα 25 της να είναι σωματάρα και στα 40 φεύγα της να είναι 120 κιλά, κάποια άλλη μπορεί μέχρι τα 38 της να είναι παχύσαρκη και στα 40 φεύγα της να έχει σωματάρα. Όλο το παιχνίδι παίζεται στο κατά πόσο ενδιαφέρεται για σένα. Κάποια μου είπε κάποτε δεν είμαστε φυλακισμένοι στις σχέσεις μας, φυλακισμένοι δεν είμαστε, αλλά λογοδοτούμε στην συνείδηση μας. Αυτή λοιπόν που σου δημιουργεί ενοχές χωρίς να πει την παραμικρή κουβέντα είναι και η ιδανική για αυτόν που νιώθει στην παραμικρή αμφιβολία ενοχές...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ιδανική γυναίκα για εμένα είναι εκείνη που χωρίς να είναι χειριστική θα καταφέρει να απαλείψει τα αρνητικά πάθη που έχει ο άνδρας. Όλα τα άλλα έχουν μικρή σημασία. Η εμφάνιση είναι κάτι ρευστό. Κάποια μπορεί στα 25 της να είναι σωματάρα και στα 40 φεύγα της να είναι 120 κιλά, κάποια άλλη μπορεί μέχρι τα 38 της να είναι παχύσαρκη και στα 40 φεύγα της να έχει σωματάρα. Όλο το παιχνίδι παίζεται στο κατά πόσο ενδιαφέρεται για σένα. Κάποια μου είπε κάποτε δεν είμαστε φυλακισμένοι στις σχέσεις μας, φυλακισμένοι δεν είμαστε, αλλά λογοδοτούμε στην συνείδηση μας. Αυτή λοιπόν που σου δημιουργεί ενοχές χωρίς να πει την παραμικρή κουβέντα είναι και η ιδανική για αυτόν που νιώθει στην παραμικρή αμφιβολία ενοχές...
    πως το εννοεις αυτο; παθη πχ σαν το αλκοολ, τον τζογο η κατι τετοιο;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Η ιδανική γυναίκα για μένα (για να σοβαρευτούμε) είναι εκείνη που με κάνει να θέλω να γίνω καλύτερος άνθρωπος, να νοιάζομαι για εκείνη και να μου αρέσει να είμαι μαζί της. Όταν γνωρίζω κάποια δε με ενδιαφέρει τι είναι, αλλά αφουγκράζομαι τις επιθυμίες που μου ξυπνά. Βεβαίως η συμβατότητα παίζει ρόλο γιατί δημιουργεί επικοινωνία, όσο και η διαφορετικότητα γιατί δημιουργεί μυστήριο και επιθυμία ανακάλυψης. Α, και να κάνει χώρο στη ζωή της για τον άλλο κι όχι να νοιάζεται μόνο για τον εαυτό της. Τελευταία συναντώ πολλούς ανθρώπους που πιστεύουν οτι το σύμπαν περιστρέφεται γύρω τους...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Με καποιον που η ευτυχια στην ζωη του γενικά βρισκεται στο μέσο,ουτε στην υπερβολή μα ουτε και στην ελλεψη
    Με καποιον επειδη σε γεμιζει και σου γεννα αυτα τα υπέροχα συναισθηματα και οχι με καποιον που απλα θελει να γεμισει την κενη θέση στο κρεβάτι του το βράδυ...
    Με αυτον που οχι μόνο θα τον αγαπαω αλλα θα τον θαυμαζω για ολα αυτα που εχει καταφερει μεχρι τωρα στην ζωη του και το κυριοτερο να ειμαι περήφανη για εκείνων....
    Αυτος που που θα εξαφανισει το παρελθον μου ,που θα κανει το μυαλο μου λευκο χαρτι και εκει μεσα θα υπάρχει μόνο εκείνος και εγώ ..
    Και φυσικα με αυτον που θα νιωθει το ιδιο περηφανος και για εμενα ,να δέχεται τις οποιες παραξενιές μου ,τα οποια κουσούρια μου που μπορει για αλλους να ειναι προβληματα ...

    Και γενικα ενα ανθρωπο που διπλα απο το ονομνα μου να υπαρχει η αντωνυμια ¨μου¨ οσα χρονια και να περασουν ,οσες φουρτουνες και να έρθουν...
    Εναν αντρα που να με θελει ερωτικα περισσοτερο το μυαλο μου και τους τροπους μου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πως το εννοεις αυτο; παθη πχ σαν το αλκοολ, τον τζογο η κατι τετοιο;
    Και αυτά, αλλά όχι μόνο αυτά, γενικά τα ελαττώματα του. Σήμερα είναι η μέρα εξάλειψης της βίας κατά των γυναικών. Και διαβάσω στα σόσιαλ ιστορίες που μου σηκώνεται η τρίχα. Δεν μπορώ να πιστέψω ό,τι υπάρχουν τέτοια τέρατα και όμως κυκλοφορούν ανάμεσα μας.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ιδανική γυναίκα για εμένα είναι εκείνη που χωρίς να είναι χειριστική θα καταφέρει να απαλείψει τα αρνητικά πάθη που έχει ο άνδρας. Όλα τα άλλα έχουν μικρή σημασία. Η εμφάνιση είναι κάτι ρευστό. Κάποια μπορεί στα 25 της να είναι σωματάρα και στα 40 φεύγα της να είναι 120 κιλά, κάποια άλλη μπορεί μέχρι τα 38 της να είναι παχύσαρκη και στα 40 φεύγα της να έχει σωματάρα. Όλο το παιχνίδι παίζεται στο κατά πόσο ενδιαφέρεται για σένα. Κάποια μου είπε κάποτε δεν είμαστε φυλακισμένοι στις σχέσεις μας, φυλακισμένοι δεν είμαστε, αλλά λογοδοτούμε στην συνείδηση μας. Αυτή λοιπόν που σου δημιουργεί ενοχές χωρίς να πει την παραμικρή κουβέντα είναι και η ιδανική για αυτόν που νιώθει στην παραμικρή αμφιβολία ενοχές...
    Δεν είναι δουλειά καμίας γυναίκας να εξαλείψει τα πάθη του άντρα. Αυτό το αναλαμβάνεις μόνο σου. Οποία μπαίνει σ αυτό το τρύπα κι απλά είναι θυμα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Δεν είναι δουλειά καμίας γυναίκας να εξαλείψει τα πάθη του άντρα. Αυτό το αναλαμβάνεις μόνο σου. Οποία μπαίνει σ αυτό το τρύπα κι απλά είναι θυμα
    Υποθέτω όσο θύμα είναι εκείνος που δουλεύει από τα ξημερώματα μέχρι το απόγευμα για να της τα προσφέρει όλα στα πόδια της και να την έχει κυρία!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σας αρεσει?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 27
    Last Post: 24-02-2019, 04:21
  2. Δεν μου αρεσει η ζωή μου..
    By Alikaki14 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 03-02-2016, 02:26
  3. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ
    By dreamvs in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-2012, 01:27
  4. Δεν μ' αρέσει.. ενώ μ' αρέσει..
    By μαρκελα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-02-2012, 20:31
  5. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •