τι σας αρέσει; γνωμες; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Υποθέτω όσο θύμα είναι εκείνος που δουλεύει από τα ξημερώματα μέχρι το απόγευμα για να της τα προσφέρει όλα στα πόδια της και να την έχει κυρία!
    Κ τα δύο που περιγράφεις είναι προβληματικες καταστασεις

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Κ τα δύο που περιγράφεις είναι προβληματικες καταστασεις
    Κόιταξε να δεις το ιδανικό, είναι ιδανικό σήμερα, ιδανικό είναι για την γυναίκα να είναι οικονομικά ανεξάρτητη και πετυχημένη αλλά η ελεύθερη αγορά είναι αδυσώπητη και αυτό που μπορεί να έχει σήμερα ίσως αύριο να μην το έχει. Οπότε αυτό που σήμερα το βαφτίζουμε ιδανικό αύριο ίσως και να μην είναι και να μην φταίει κανείς από τους δύο της σχέσης. Εαν για παράδειγμα ένας άνδρας έχει πάθος με κάτι το οποίο ο άνδρας να το θεωρεί νορμάλ και η γυναίκα να το θεωρεί ελάττωμα η γυναίκα έχει την επιλογή να τον απορρίψει σαν σχέση για να μην θεωρηθεί θύμα μετά. Αν όμως από την άλλη το αντιμετωπίζει ως ελάττωμα το οποίο θα μπορούσε να εξαλειφθεί γιατί θα πρέπει να θεωρηθεί θύμα; Με αυτή τη λογική του είμαι θύμα και ο άνδρας μπορεί να πει οκ όταν σε γνώρισα δουλευες έπαιρνες πχ 800 ευρώ τώρα δεν τα παίρνεις δεν είσαι πλέον η ιδανική για εμένα, θεωρώ θύμα τον εαυτό μου και χωρίζουμε. Δεν είναι έτσι η ζωή και οι σχέσεις όμως!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εκτος απο μια εμφανιση, οχι ανω των 65 κιλων , να χει και μια ευφυια , και αυτοπεποιθηση.....οχι ζηλεις , σκηνες , ουτε γω εχω κανει ποτε σε γυναικα ........

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σήμερα είναι η μέρα εξάλειψης της βίας κατά των γυναικών. Και διαβάσω στα σόσιαλ ιστορίες που μου σηκώνεται η τρίχα. Δεν μπορώ να πιστέψω ό,τι υπάρχουν τέτοια τέρατα και όμως κυκλοφορούν ανάμεσα μας.
    οι αντρες υποκεινται
    τουλαχιστον σε 4 φορες περισσοτερη βια απο οτι οι γυναικες.οι θανατοι τους και οι σωματικες βλαβες αυτο δειχνουν.
    οχι, μην περιμενεις για τα επομενα χρονια μερα εξαλειψης της βιας κατα των αντρων

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οι αντρες υποκεινται
    τουλαχιστον σε 4 φορες περισσοτερη βια απο οτι οι γυναικες.οι θανατοι τους και οι σωματικες βλαβες αυτο δειχνουν.
    οχι, μην περιμενεις για τα επομενα χρονια μερα εξαλειψης της βιας κατα των αντρων
    Ας την παρατήσει και να φύγει γιατί κάθεται και την υπομένει; Τραβάτε με και ας κλαίω;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ας την παρατήσει και να φύγει γιατί κάθεται και την υπομένει; Τραβάτε με και ας κλαίω;
    καλα, εγω εγραψα γενικα για την βια εναντιων των αντρων στον κοσμο οχι ειδικα για μεμονομενες περιπτωσεις.
    ΥΓ
    στις σημερινες κοινωνιες παρατηρητε πολυ εντονα το φαινομενο να υπερτονιζεται η βια κατα των γυναικων και να και να υποτιματε η βια κατα των αντρων.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Είναι λίγο αστείο αυτό για την βία κατά των αντρών είναι σα να λέμε φοβάται ο σκύλος την γατα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Είναι λίγο αστείο αυτό για την βία κατά των αντρών είναι σα να λέμε φοβάται ο σκύλος την γατα
    οχι δεν ειναι καθολου αστειο.
    ειναι κατι που τα μμε δεν σχολιαζουν ποτε ετσι ο κοσμος απλα δεν ξερει.............


    ομως οι αντρες ειναι θυματα βιας συνεχως και σε πολυ μεγαλυτερους αριθμους απο οτι οι γυναικες.
    ενας αντρας κινδυνευει πολυ περισσοτερο να δολοφονηθει σε εναν δρομο απο οτι μια γυναικα κτλ κτλ
    σχετικο λιγκ
    https://en.wikipedia.org/wiki/Violence_against_men


    το συμπερασμα ειναι οτι οι αντρες υποκεινται σε βια πολυ περισσοτερο απο οτι οι γυναικες.
    δυστυχως ομως διαφορα κοινωνικα στερεοτυπα και πολιτικοι λογοι δεν επιτρεπουν ως τωρα την αναγνωριση της βιας κατα των αντρων.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σας αρεσει?
    By giannis000 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 27
    Last Post: 24-02-2019, 04:21
  2. Δεν μου αρεσει η ζωή μου..
    By Alikaki14 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 03-02-2016, 02:26
  3. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ
    By dreamvs in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-2012, 01:27
  4. Δεν μ' αρέσει.. ενώ μ' αρέσει..
    By μαρκελα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-02-2012, 20:31
  5. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •