θα ειμαστε μαζι παλι ή οχι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125

    θα ειμαστε μαζι παλι ή οχι?

    και απο που να το πρωτοξεκινησω? ειχα μια σχεση μεχρι περυσι 2 χρονια γνωριμιας και τον τελευταιο ενα χρονο ημασταν μαζι.. ηταν Ιουνιος του 2019.. μια απροοπτη μετακινηση της δουλειας μου στον τοπο της καταγωγης μου γιατι πρωτα δουλευα στην πολη που σπουδαζα μας εφερε τα πανω κατω..ο ιδιος λογω της δουλειας του ηδη ταξιδευει πολυ..ενω ειχαμε πει οτι θα το προσπαθησουμε και ειχαμε κανονισει να βγουμε μια ασημαντη αφορμη εγινε η αιτια να τσακωθουμε.. μετα δεν μιλαγαμε για μερες εγω στο ενδιαμεσο γυριζω πισω στον τοπο καταγωγης μου και πιανω δουλεια εκει που μετακινηθηκα.. μιλαγαμε μεχρι που σταματησαμε να μιλαμε τελειως βασικα αυτος διεκοψε.. εγω απ το κακο στο χειροτερο μεχρι που εληξε η συμβαση μου και δεν ανανεωθηκα και ανεργη και ολομοναχη.. φανταστειτε ψυχολογια..στο μεταξυ με αφορμη την γιορτη του αρχες του 2020 του στελνω και συνεχιζουμε να κραταμε επικοινωνια.. και ερχομαστε στον Μαρτιο του 2020 απο το πουθενα και λογω της πανδημιας διοριζομαι σε ενα μεγαλο νοσοκομειο στην πολη που σπουδαζα και ειχα αρχισει να εργαζομαι.. μιλαγαμε ολα οκ.. δεν δεχοταν ομως να τα ξαναβρουμε.. στο μεταξυ περασα ταλαιπωρια γιατι μονη μου μετακομισα σε ενα σπιτι αθλιο.. τον Ιουνιο και αφου η κατασταση επανηλθε στα φυσιολογικα της μετακομιζω σε καινουριο σπιτι και την ημερα που μετακομιζω ανακαλυπτω οτι απο πανω μου ακριβως μενει ο φιλος του ο οποιος με ξερει μου κοπηκαν τα ποδια! απ το καλοκαιρι και περα αραιωσαμε να μιλαμε με τον ιδιο. Ομως τις τελευταιες μερες ερχεται στον φιλο του συνεχεια..οταν τον βλεπω μου κοβονται τα ποδια! ευχομαι να ερχοταν σε μενα..τις νυχτες υποφερω και κλαιω! δεν μπορω να το ξεπερασω . φοβαμαι οτι δυσκολα πλεον θα εχω συναισθηματα γι αλλον... θελω πολυ να ειμαστε μαζι αλλα δεν ξερω αν θα το καταφερω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    133
    Δεν είσαι μόνη Δεν είσαι η μόνη. Αυτό γράφει εξω απο ξενώνες κακοποιημένων γυναικών. Εσύ είσαι τραυματισμένη ψυχικά και σε καταλαβαινω γιατί κατά ανάλογο περνάω κι εγώ τώρα. Εχω συναισθηματα για κάποιον που με λάτρευε και τώρα έχει ξενερώσει και αδιαφορει. Ειναι πολυ δυσκολο να νιωσω κατι για καποιον αλλον τωρα στα κοντα και πρεπει να τον βλεπω σχεδον καθε μερα. Εκεινος με αποφευγει και μου ερχεται να ανοίξει η γη να με καταπιεί.

    Για να επανέλθω όμως στα δικά σου τώρα που είδες ότι δεν είσαι μόνη. Εάν αυτός ο άνθρωπος σε ήθελε πολύ τον καιρό που ήσασταν μαζί δεν θα ξενερώνε τόσο ευκολα από μια χαζη παρεξήγηση. Καμία φορά μια αφορμή δίνεται και οι άνθρωποι μας δείχνουν ποιοι πραγματικά είναι απέναντι μας. Γιατί μπορεί με ένα άλλο πρόσωπο να ήταν τελείως διαφορετικός με σένα ομως ήταν έτσι και ξενερωσε τελικά.

    Πολύ δύσκολο που βρίσκεται στην ίδια πολυκατοικία ο φίλος του. Εάν σου είναι εύκολο να αλλάξεις πόλη ή σπιτι κάντο για το καλό σου, αν και το ξερω ότι μέσα σου θες έστω κ λίγο να τον βλέπεις.

    Μην δώσεις σημασία, να είσαι αδιάφορη και τυπική εάν τον συναντάς αλλιώς θα νομίζει ότι λιώνεις γι αυτον και θα σε λυπάται. Σου εύχομαι ολόψυχα να τον ξεπεράσεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Τα λόγια σου είναι ανακούφιση να ξερεις.. Μερικές φορές με τρώει αυτό το αν.. Αν δεν ήταν η αφορμή να μετακινηθω στην δουλειά μου τι θα γινόταν?? Θα ήμασταν ακόμα τόσο καλά μαζί?? Η μοίρα κάποιες φορές παίζει περίεργα παιχνίδια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Μην κάνεις σενάρια τώρα με το τι θα γινόταν αν.Επιλεξες την δουλειά ούτως η άλλως έχετε χωρησει ενάμισι χρόνο εσύ επί ενάμισι χρόνο δεν έκανες κάτι άλλο με κανέναν;Τόσο καιρό δεν μιλαγατε και μετά από έξι μήνες του έστειλες;για ποιο λόγο;Σου ξεκαθαρησε ότι δεν θέλει,θες να είσαι με έναν άνθρωπο που είναι δεδομένο ότι θα εισπράξεις ψυχουλα;μετακόμισε το γρηγορότερο απο τη στιγμή που ξεκαθαρισε ότι δεν θέλει και κάνε νέα αρχη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    λες συνοπτικα οτι διαφωνησατε για κατι πολυ ασημαντο και απο εκει, απομακρυνθηκατε εντελως, τοσο καιρο τωρα... τι λογος ηταν αυτος ο τοσο ασημαντος και ριξατε μαυρη πετρα;
    γιατι δεν δοκιμασες τοσο καιρο τωρα να το ξανασυζητησετε, μηπως συμφιλιωθειτε και θυμηθηκες ετσι ξαφνικα οτι ειστε χωρισμενοι;;
    δεν καταλαβαινω...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Ασήμαντη αφορμή, ασήμαντη σχέση. Σου αξίζει κάτι καλύτερο.
    Προχώρα παρακάτω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    125
    Έτυχε μια γνωριμία στο ενδιάμεσο αλλά δεν εκατσε.. Δεν ήμουν και τόσο καλά να διαχείριστω και την ανεργία και την μοναξιά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Έτυχε μια γνωριμία στο ενδιάμεσο αλλά δεν εκατσε.. Δεν ήμουν και τόσο καλά να διαχείριστω και την ανεργία και την μοναξιά
    ξαναδιαβαζοντας το θεμα σου, βλεπω οτι ειχατε σε αρκετες φασεις επικοινωνια ΜΕΤΑ τον χωρισμο, αλλα δεν επανασυνδεθηκατε. και δεν οφειλοταν μονο σε κεινον, αλλα και σε σενα. εσυ, προσφατως θυμηθηκες οτι θελεις κατι παραπανω ξανα, επειδη δεν σου εκατσαν οι γνωριμιες σου κι επειδη νοιωθεις μοναξια. αλλα ΟΧΙ επειδη ηθελες αυτον και κανεναν αλλον. ενδειξη του οτι ηταν χλιαρο αυτο που ειχατε μεταξυ σας κι εφοσον και οι δυο δεν το ξαναεπιδιωξατε, δεν ταιριαζετε και τοσο. προχωρα παρακατω. αν ηταν να ειχε γινει κατι, θα ειχε γινει...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Ένας καθαρός εγωισμός είναι επειδή σε άφησε αν πραγματικά τον ήθελες δεν θα άφηνες έξι μήνες να περάσουν επίσης αν πραγματικά θες να δουλέψει κάτι βρίσκεις λύσεις δεν χωρίζεις

Similar Threads

  1. ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι?????
    By violeta92 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 136
    Last Post: 07-04-2020, 17:05
  2. Θα άξιζε αν ήμουν πάλι μαζί του???
    By SoloBrokenHeart in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 18-02-2019, 23:17
  3. Πάλι εδώ, πάλι κρίσεις, πάλι δεν αντέχω
    By Katerina13 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 20
    Last Post: 04-02-2019, 18:38
  4. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 03-02-2013, 00:21
  5. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •