Ένα Επαναλαμβανόμενο Μοτίβο - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 152
  1. #61
    Και σαφώς σκοπός αυτού του thread που σας έγραψα δεν είναι για να ρίξω όλες τις ευθύνες σε εκείνον, όχι σε καμια περίπτωση.
    Είναι για να καταλάβω και εγώ πως κάποιος τρίτος άνθρωπος θα το δει το όλο θέμα.
    Σε όλες σας τις απαντήσεις είτε "αρνητικές" είτε θετικές είναι , έχω βρει πολλά που μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ και ήδη με βοήθησαν να καταλάβω προ πάντων τα δικά μου λάθη-αντιδράσεις.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Η κολλητή σου σε βοηθάει σ αυτό που περνας; λέει κάτι; η τώρα έβγαλε την ουρά της απ έξω; έχω γνωρίσει κι εγώ σε φίλες μου άντρες αλλά τους λέω εγώ απλά δημιουργώ τις συνθήκες για να γίνει η πρώτη γνωριμία αν δεν τον ξέρω καλά τον άλλο τι άνθρωπος είναι λέω δεν τον ξέρω, δεν ξέρω πως είναι στις σχέσεις του, δεν πιέζω.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Θα συμφωνήσω απόλυτα.Θα σεβόμουν πολύ αν μου έλεγε ότι "Ξέρεις δεν σε θέλω άλλο δεν ταιριάζουμε".
    Εμένα μου έλεγε : "θέλω και δεν θέλω, ας είμαστε μαζί αλλά και να μην είμαστε"
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Μου το έκλεινε γιατί ασχολιόταν με το αμάξι του και τον ενοχλούσα
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Δεν περίμενα ,εννοειται με τις πρωτες αλλαγες προσπαθουσα να κατσουμε να συζητησουμε και δεν το δεχοταν και με καθε τροπο προσπαθουσε να αποφυγει καθε σοβαρη κουβεντα



    Η αληθεια ειναι πως καθε φορα που εβλεπα αλλαγη της αρχικης συμπεριφορας επρεπε να φευγω πρωτη ομως ενιωθα πως δεν ειχα τη δυναμη να το κανω και ελεγα στον εαυτο μου οτι ολα μπορουν να φτιαξουν..
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Δεν έμπαινε στη διαδικασία να το σηκώσει. Απέρριπτε την κλήση, αυτό προσπαθώ να σου πω.
    νομιζω οτι αυτο που συμβαινει , ειναι οτι οταν αποφασισεις ΕΣΥ, οτι μια γνωριμια σε ενδιαφερει να γινει σχεση, αλλαζεις συμπεριφορα απο αγχος να μην την χασεις, γινεται επιμονη και φορτικη και εν ολιγοις, απωθεις και τρομαζεις τον αλλον...
    δεν χρειαζεται να φευγεις πρωτη.
    αυτο που χρειαζεται ειναι να ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΕΣΑΙ κι αυτο που λεει η δειχνει ο αλλος. οχι να επιμενεις σκεφτομενη οτι ολα εξαρτιωνται απο την "προσπαθεια".
    ΟΧΙ, δεν θελουν καμια προσπαθεια οι ταιριαστες κι ευτυχισμενες σχεσεις. ταιριασμα , χρειαζονται. συμβατοτητα.
    να περνανε καλα κι οι δυο χρειαζεται. αμοιβαιοτητα. να κανουν και καλη παρεα και καλο σεξ.
    για να φτασει σε σημειο να μην σηκωνει τις κλησεις κι οταν τις σηκωνει να ενοχλειται, δεν ειναι τοι δεν εφυγες πρωτη, ειναι οτι εφυγε εκεινος κι αντι να ακολουθησεις τον κυνηγουσες απο πισω και τον ενοχλουσες.
    δεν θα σου πει κανενας ξεκαθαρα οτι δεν σε θελει για κατι σοβαρο, η οτι ηθελε μια ξεπετα, η ακομα και οτι αλλαξε γνωμη και δεν περναει καλα μαζι σου.
    πρεπει να "ακους" και τις συμπεριφορες. οχι μονο τις δηλωσεις.

    υπαρχει τεραστιο χασμα απο το "να φευγεις πρωτη", μεχρι το να μην αντιλαμβανεσαι οτι ο αλλος εχει απομακρυνθει και να τον κυνηγας απο πισω για ξεκαθαρισματα με το ζορι ενω ενοχλειται..

  4. #64
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι αυτο που συμβαινει , ειναι οτι οταν αποφασισεις ΕΣΥ, οτι μια γνωριμια σε ενδιαφερει να γινει σχεση, αλλαζεις συμπεριφορα απο αγχος να μην την χασεις, γινεται επιμονη και φορτικη και εν ολιγοις, απωθεις και τρομαζεις τον αλλον...
    δεν χρειαζεται να φευγεις πρωτη.
    αυτο που χρειαζεται ειναι να ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΕΣΑΙ κι αυτο που λεει η δειχνει ο αλλος. οχι να επιμενεις σκεφτομενη οτι ολα εξαρτιωνται απο την "προσπαθεια".
    ΟΧΙ, δεν θελουν καμια προσπαθεια οι ταιριαστες κι ευτυχισμενες σχεσεις. ταιριασμα , χρειαζονται. συμβατοτητα.
    να περνανε καλα κι οι δυο χρειαζεται. αμοιβαιοτητα. να κανουν και καλη παρεα και καλο σεξ.
    για να φτασει σε σημειο να μην σηκωνει τις κλησεις κι οταν τις σηκωνει να ενοχλειται, δεν ειναι τοι δεν εφυγες πρωτη, ειναι οτι εφυγε εκεινος κι αντι να ακολουθησεις τον κυνηγουσες απο πισω και τον ενοχλουσες.
    δεν θα σου πει κανενας ξεκαθαρα οτι δεν σε θελει για κατι σοβαρο, η οτι ηθελε μια ξεπετα, η ακομα και οτι αλλαξε γνωμη και δεν περναει καλα μαζι σου.
    πρεπει να "ακους" και τις συμπεριφορες. οχι μονο τις δηλωσεις.


    υπαρχει τεραστιο χασμα απο το "να φευγεις πρωτη", μεχρι το να μην αντιλαμβανεσαι οτι ο αλλος εχει απομακρυνθει και να τον κυνηγας απο πισω για ξεκαθαρισματα με το ζορι ενω ενοχλειται..

    Ηταν εκείνος που με ηθελε καθε μερα μα καθε μερα να κοιμομαστε μαζι και εγω δεν το δεχομουν..Μπηκα στη διαδικασία να τον "ενοχλήσω" όταν εξαφανίστηκε από την μια μέρα στην άλλη όχι όποτε εμένα μου κάπνισε και είπα "ας τον πιέσω".Όχι σε καμία σχέση.
    Δεν δέχομαι ότι πρέπει εγώ να φαντάζομαι ότι ο άλλος δεν θέλει και με προκαλεί να τον ψάξω,γιατί αυτό έκανε.
    Μέχρι που σταμάτησα να το κάνω και ξαφνικά εμφανίστηκε ξανά να με ρωτήσει και το "πως και δεν με ξαναπήρες".

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Πο Πο χαζός τελείως είναι αυτός. Τι του βρήκες; μετά απ όλα αυτά σε ρώτησε πως κ δεν ξαναπήρες; βασικά έπρεπε να τους πεις έχω δουλειά μ ενοχλείς αντε γειάααα... Όμως μετά μπορεί να τρωγε σκάλωμα αυτός.. Θα κάθονταν μερικές μέρες κ μετά θα ξαναχτυπαγε. Ο τύπος είναι από την πιο κλασική περίπτωση ηληθιου άντρα που υπαρχει

  6. #66
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Πο Πο χαζός τελείως είναι αυτός. Τι του βρήκες; μετά απ όλα αυτά σε ρώτησε πως κ δεν ξαναπήρες; βασικά έπρεπε να τους πεις έχω δουλειά μ ενοχλείς αντε γειάααα... Όμως μετά μπορεί να τρωγε σκάλωμα αυτός.. Θα κάθονταν μερικές μέρες κ μετά θα ξαναχτυπαγε. Ο τύπος είναι από την πιο κλασική περίπτωση ηληθιου άντρα που υπαρχει
    Θεωρώ πως πρέπει να ωριμάσει , δεν τον θεωρώ τέρμα ανώριμο αλλά σε κάποιες καταστάσεις θα έπρεπε (για εμένα) να αντιδράει αλλιώς. Τέλος πάντων, απλά δεν ήξερε ούτε ξέρει τι θέλει και το έλεγε και την τελευταία φορά που τον είδα.
    Συμφωνώ ότι θα έπρεπε να του πω αυτό που μου έγραψες , ότι μ ενοχλεί αλλά δεν .. Αν ξαναεμφανιστεί επιβάλλεται να το κάνω

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Ηταν εκείνος που με ηθελε καθε μερα μα καθε μερα να κοιμομαστε μαζι και εγω δεν το δεχομουν..Μπηκα στη διαδικασία να τον "ενοχλήσω" όταν εξαφανίστηκε από την μια μέρα στην άλλη όχι όποτε εμένα μου κάπνισε και είπα "ας τον πιέσω".Όχι σε καμία σχέση.
    Δεν δέχομαι ότι πρέπει εγώ να φαντάζομαι ότι ο άλλος δεν θέλει και με προκαλεί να τον ψάξω,γιατί αυτό έκανε.
    Μέχρι που σταμάτησα να το κάνω και ξαφνικά εμφανίστηκε ξανά να με ρωτήσει και το "πως και δεν με ξαναπήρες".
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    .......
    Αποφασίζουμε να προσπαθήσουμε να είμαστε μαζι. Να μπούμε ο ένας στην καθημερινότητα του άλλου. Με πρόσεχε σαν τα μάτια τουμε φρόντισε με έκανε να νιώσω σαν βασίλισσα κυριολεκτικά..
    Όταν ξεκίνησα να δέιχνω λίγα συναισθήματα παραπάνω λίγο ενδιαφέρον παραπάνω από εκείνον ξαφνικά άλλαξε..
    Σταμάτησε να ενδιάφερεται,να επικοινωνεί και κάποιες φορές να χάνεται.
    Όσες φορές προσπάθησα να μάθω τον λόγο που το κάνει ,μου κλεινε το τηλ.Δεν ηθελε να βρεθούμε γενικά έγινε πολύ απότομος.
    Κάποια στιγμη μου λέει (όλα από το τήλ καθώς απέφευγε να με δει)ότι θέλει να μέινει λίγο μόνος ,θέλει λίγο χρόνο χώρο και ότι να το πάμε χαλαρα και προ πάντων να χαλαρώσω εγώ.. Ε λοιπόν όταν μου πε όοολα αυτά μου ήρθε φλας μπακ ,μια κοπιά με αυτά ακριβώς που μου λέγαν όλοι .ενας μηνας υπέροχος και οι υπολοιποι δυο μαρτύριο..

    Να παίρνω τηλ , να στέλνω μηνύματα τιποτα..
    Στην κολλητή μου είπε οτι ΚΑΛΗ Η ΚΟΠΕΛΑ , ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ Η ΦΑΣΗ.

    .......
    .....,πως καθε φορα που γνωριζω καποιον γινεται το ιδιο. Με κανει δηλαδη να νιωσω τελεια,μου φερεται σωστα και οποτε δειξω εγω κατι σα να τρομαζουν ολοι . Σα να τους απωθει το ενδιαφερον μου. Νιωθω πως εγω κατι κανω λαθος,ριχνω συνεχεια το φταιξιμο πανω μου,οτι επειδη θελω τοσο πολυ να ειμαι σε μια σχεση εγω την ωθω στο να χαλασει.
    Και στην τελευταια περιπτωση ,που δεν τον ηθελα αλλα εδωσα την ευκαιρια γιατι μου τα εκανε ολα αυτα?χαθηκε εμφανιστηκε και ξανα μανα το ιδιο..

    Εν τελει εγραψα αρκετα ελπιζω να με συγχωρεσετε.
    μα εδω μας ειπες οτι εισασταν εναν μηνα καλα, και 2 μηνες τον κυνηγουσες και σου εκλεινε τα τηλεφωνα...
    δεν εχει τπτ το τοσο ξαφνικο το να ξενερωσει καποιος μετα απο εναν μονο μηνα γνωριμιας και να κοψει. νομιζω οτι σου εδωσε πολλες εξηγησεις. τι αλλο να πει οταν λεει οτι θελει να αραιωσετε, λεει στην φιλη σου οτι δεν σας βγηκε τελικα, και σταματαει να σηκωνει τηλεφωνα; τι αλλο να πει στις εξηγησεις του; δεν ειναι αρκετα ολα αυτα;
    κιε πιπλεον εχει επαναληφθει το σκηνικο και με αλλους.
    ναι ειναι πιθανον αυτο το ενδιαφερον σου που μας λες οτι ισως τους τρομαζει, να ειναι υπερβολικο..

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η κολλητή σου που στον γνώρισε και τον ξέρει καλύτερα, τι γνώμη εχει? τι πιστεύει οτι έγινε?

  9. #69
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα εδω μας ειπες οτι εισασταν εναν μηνα καλα, και 2 μηνες τον κυνηγουσες και σου εκλεινε τα τηλεφωνα...
    δεν εχει τπτ το τοσο ξαφνικο το να ξενερωσει καποιος μετα απο εναν μηνα και να κοψει. νομιζω οτι σουε δωσε πολλες εξηγησεις. τι αλλο να πει οταν λεει οτι θελει να αραιωσετε, λεει στην φιλη σου οτι δεν σας βγηκε τελικα, και σταματαει να σηκωνει τηλεφωνα; τι αλλο να πει στις εξηγησεις του; δεν ειναι αρκετα ολα αυτα;
    κιε πιπλεον εχει επαναληφθει το σκηνικο και με αλλους.
    ναι ειναι πιθανον αυτο το ενδιαφερον σου που μας λες οτι ισως τους τρομαζει, να ειναι υπερβολικο..
    Δεν έγραψα κ'απου για κυνηγιτό ,είπα ότι οι δυο επόμενοι ήταν μαρτύριο (για εμένα) από άποψη ψυχολογίας γιατί χανόταν και δεν ήξερα τι να κάνω.
    Τα τηλέφωνα μου τα έκλεινε προς το τέλος όταν απλά δεν δεχόταν να συζητήσει και να κάνει το βασικό.ΔΙΑΛΟΓΟ.
    Εξηγήσεις όχι δεν μου έδωσε.Εγώ τις υπέθεσα και τις έλεγα για εκείνον όταν δεν δεχόταν να βρει το θάρρος να μιλήσει σαν άντρας προς μια κοπέλα.Είπε στην φίλη μου ναι αυτό ακριβώς και μετά από 2 εβδομάδες με πήρε τηλ γιατί ήθελε να με δει .και μετα απο μια εβδομάδα με ξαναπήρε.για πες μου ττώρα?αρκετά είναι όλα αυτά ?εκείνος έδειχνε το ενδιαφέρον το πολύ όχι εγώ.εγώ συνέχιζα ό,τι αυτός έκανε προς εμένα

  10. #70
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η κολλητή σου που στον γνώρισε και τον ξέρει καλύτερα, τι γνώμη εχει? τι πιστεύει οτι έγινε?
    Μου λέει ότι "ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩς ΦΕΡΕΤΑΙ"

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Δεν έγραψα κ'απου για κυνηγιτό ,είπα ότι οι δυο επόμενοι ήταν μαρτύριο (για εμένα) από άποψη ψυχολογίας γιατί χανόταν και δεν ήξερα τι να κάνω.
    Τα τηλέφωνα μου τα έκλεινε προς το τέλος όταν απλά δεν δεχόταν να συζητήσει και να κάνει το βασικό.ΔΙΑΛΟΓΟ.
    Εξηγήσεις όχι δεν μου έδωσε.Εγώ τις υπέθεσα και τις έλεγα για εκείνον όταν δεν δεχόταν να βρει το θάρρος να μιλήσει σαν άντρας προς μια κοπέλα.Είπε στην φίλη μου ναι αυτό ακριβώς και μετά από 2 εβδομάδες με πήρε τηλ γιατί ήθελε να με δει .και μετα απο μια εβδομάδα με ξαναπήρε.για πες μου ττώρα?αρκετά είναι όλα αυτά ?εκείνος έδειχνε το ενδιαφέρον το πολύ όχι εγώ.εγώ συνέχιζα ό,τι αυτός έκανε προς εμένα
    ναι, ειναι αρκετα για να καταλαβεις οτι ο τυπος αυτος δεν ηθελε να εχετε σχεση, αλλα να βρισκοσαστε πιο χαλαρα.
    αρχικα εδειξε πιο μεγαλο ενδιαφερον απο εσενα γιατι δεν ειχατε κανει κατι ακομα. ηθελε να δοκιμασετε.. οταν θελησες κι εσυ να κανετε παρεα, αρχισε να χαλαρωνει γιατι δεν ηθελε καποια μονιμη δεσμευση. κι οσο περνουσαν οι μερες εσυ ηθελες ενω εκεινος απομακρυνοταν.
    πιθανον μαλιστα να εκανε και αλλη γνωριμια.
    αλλα εφοσον σου ειπεοτι θελει χρονο μονος του, και να χαλαρωσεις (κοινως , οχι δεσμευση), τι αλλο εμενε να εξηγησει; θα θελα να μου πεις.

  12. #72
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, ειναι αρκετα για να καταλαβεις οτι ο τυπος αυτος δεν ηθελε να εχετε σχεση, αλλα να βρισκοσαστε πιο χαλαρα.
    αρχικα εδειξε πιο μεγαλο ενδιαφερον απο εσενα γιατι δεν ειχατε κανει κατι ακομα. ηθελε να δοκιμασετε.. οταν θελησες κι εσυ να κανετε παρεα, αρχισε να χαλαρωνει γιατι δεν ηθελε καποια μονιμη δεσμευση. κι οσο περνουσαν οι μερες εσυ ηθελες ενω εκεινος απομακρυνοταν.
    πιθανον μαλιστα να εκανε και αλλη γνωριμια.
    αλλα εφοσον σου ειπεοτι θελει χρονο μονος του, και να χαλαρωσεις (κοινως , οχι δεσμευση), τι αλλο εμενε να εξηγησει; θα θελα να μου πεις.

    Τότε έπρεπε να σταματήσει να με ψάχνει όταν εγω χαλάρωσα και του είπα πως θέλω να συνεχίσω τη ζωή μου και όχι να τον περιμένω

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Τότε έπρεπε να σταματήσει να με ψάχνει όταν εγω χαλάρωσα και του είπα πως θέλω να συνεχίσω τη ζωή μου και όχι να τον περιμένω
    δικη σου ευθυνη ειναι να συνεχισεις την ζωη σου, αν αυτο ηθελες. εκεινος δεν ηθελε να χαθειτε, αλλα δεν ηθελε σχεση. δεν επανεμφανισθηκε για να συνεχισετε μαζι, αλλα για να εχετε αυτο που ηδη σου ειπε. κατι χαλαρο δηλαδη. οταν λαχει, αμα λαχει..
    το συμπερασμα ειναι, οτι απλα επρεπε να φυγεις εφοσον ξεκαθαρισε πλεον οτι δεν θελει κατι σταθερο ενω εσυ, ηθελες...

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Παντως δε θα τον χασεις αυτον απ τη ζωη σου να σαι σιγουρη...ποτε ποτε θα εμφανιζεται...αλοτε στα ξαφνικα αλοτε για χρονια πολλα αλοτε για ευτυχισμενο το καινουριο ετος...ετσι ειναι αυτη που δεν θελουν ταμπελα κ ετικετες στη σχεση.θελουν να σαι ξεφραγο αμπελι οποτε θελουν να μπαινουν κι οποτε θελουν να βγαινουν χωρις εξηγησεις γιατι εφοσον δεν υπαρχει η ταμπελα της σχεσης δεν οφειλουν εξηγησεις...απλα δεν του δινεις σημασια δε χανεις τον χρονο σου με τετοιους,απ το ενα αυτι να μπαινουν αυτα που λεει κι απ το αλλο να βγαινουν

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Μου λέει ότι "ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩς ΦΕΡΕΤΑΙ"
    Κοίταξε αυτη είναι μια συμπεριφορά που την εχω κάνει πολλες φορές, η συμπεριφορά του φίλου σου-αλλα να σε ρωτήσω κατι αλλο, στα σόσιαλ ειστε φίλοι? Και μένετε κοντά ή σε μακρυνές πόλεις?

Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το ίδιο μοτίβο παντού...
    By wanderer010 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 14-10-2019, 23:52
  2. ΚΑΚΟ ΜΟΤΙΒΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
    By jimmaster in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 11
    Last Post: 21-05-2013, 01:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •