Ένα Επαναλαμβανόμενο Μοτίβο - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 152
  1. #91
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Μπορεί να σε περιέφερε σαν τρόπαιο στους φίλους, ακόμα και στους συγγενείς. Το έχω δει και αυτό να συμβαίνει: "κοιτάξτε τι κοπελάρα συνοδεύω", ή "άλλη μία στη συλλογή μου. Πατέρα, καμάρωσε το γιό σου!"


    Ακόμα χειρότερο αυτό νομίζω...
    Τρόπαιο ε..

  2. #92
    Quote Originally Posted by The sound of silence View Post
    Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε μια διαπροσωπική σχέση , δεν είμαστε μόνο εμείς και οι επιθυμίες μας. Φυσικά και πρέπει να αντιλαμβανόμαστε κάποια σημάδια. Αλλά αν τρέχουμε με 1000 από κει που ήμασταν σταματημένοι, δε βοηθάμε ούτε τον εαυτό μας ούτε τον άλλο. Αυτό είναι λάθος και της κοπέλας βέβαια που παρασύρθηκε και εν τέλει την πάτησε ενώ αρχικά ήταν αδιάφορη. Από κει και πέρα ο άλλος οφείλει να σεβαστεί το γεγονός ότι εκείνη ξεκάθαρα δεν είναι του "χαλαρού".


    Σέβομαι να φοβάται κάποιος τη δέσμευση, και να αγχώνεται όταν σοβαρεύουν (η οχι ) τα πράγματα. Αλλά δεν υπήρχε λόγος άγχους,κανείς δεν τον πίεσε να κάνει τίποτα, ποτέ δεν ζήτησα κάτι ,εγώ πήγαινα με τη ροή και με τις όποιες επιθυμίες είχε τότε.
    Απλά ξαφνικά άλλαξε.
    Άλλη γυναίκα ήταν?Φόβος ήταν?Βαρεμάρα ήταν?Δεν θα μαθω ποτέ γιατί ποτέ δεν μίλησε ειλικρινά
    Εκτός αν εμφανιστεί ξανά και είναι πάλι ένας άλλος άνθρωπος

  3. #93
    Και για να σας δώσω λίγο να καταλάβετε πως ήταν-είναι σαν άνθρωπος (όσο πρόλαβα και εγώ να μάθω)
    Δουλεύει σε οικογενειακή επιχείρηση (πάει -έρχεται όποτε θέλει).
    Ζει με την μητέρα του μόνο ,την οποία υπεραγαπάει αλλά από εκείνη με έκρυβε σα να φοβόταν να της πει "ΜΑΜΑ ΕΧΩ ΚΟΠΕΛΑ".
    Θεωρεί τον ευατό του "ΛΑΧΕΙΟ" , αυτό ήταν το πρώτο που μου είχε πει όταν μου πρωτομίλησε ,γι αυτό στην αρχή δεν τον ήθελα.
    Όταν δεν έχει με τι να ασχοληθεί αγοράζει πάντα κάτι (πανάκριβο) και το θεωρεί το καινούριο του παιχνίδι.

    Όταν μου έλεγε να το πάμε χαλαρά ,ήταν γιατί σκεφτόταν ότι θα ήμουν βάρος οταν εκεινος θα αποφάσιζε να πάει να τρέξει με το αμάξι του.
    Έμαθα χθες βράδυ από την κολλητη μου ,οτι αγόρασε ΤΩΡΑ που δεν έχει τι να κανει,κι άλλο αμάξι.
    Καλά κάνει στη ζωή του και δεν δυσκολεύεται,αλλά θεωρώ πλέον ότι είναι ένα παιδί που θέλει απλά να παίζει ,είτε με απτά πράγματα είτε με ανθρώπους για να γεμίζει τα κενά του.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Ήθελα να τονίσω το ενδιαφέρον που έδειχνε ,όχι ότι με ντάντευε, δεν έχω τέτοια ανάγκη.
    Απλά και εμένα μου έβγαζε ένα άτομο που χρήζει στοργής και προσοχής και μου το έβγαλε στη συνέχεια.

    Με γνώρισε σε όλον του τον περίγυρο, στα γενέθλια του που έιχε σαν καλεσμένους τους κουμπάρους,εναν φίλο και τον πατέρα του με κάλεσε κ εμένα και καθόταν και με γνώριζε στον πατέρα του ρε παιδιά. Για ποια χαλαρά πράγματα μιλάμε? :P
    εγω, δεν πιστευω οτι σε εξαπατησε. πιστευω οτι ξενερωσε.
    γι αυτο και δεν κρατουσε αποστασεις εξ αρχης, σε γνωριζε σε γνωστους του κλπ.
    στην πορεια ξενερωσε, ειτε γιατι γνωρισε αλλη (η ειχε επιστροφη απο πρωην), ειτε γιατι δεν τραβουσε.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Και για να σας δώσω λίγο να καταλάβετε πως ήταν-είναι σαν άνθρωπος (όσο πρόλαβα και εγώ να μάθω)
    Δουλεύει σε οικογενειακή επιχείρηση (πάει -έρχεται όποτε θέλει).
    Ζει με την μητέρα του μόνο ,την οποία υπεραγαπάει αλλά από εκείνη με έκρυβε σα να φοβόταν να της πει "ΜΑΜΑ ΕΧΩ ΚΟΠΕΛΑ".
    Θεωρεί τον ευατό του "ΛΑΧΕΙΟ" , αυτό ήταν το πρώτο που μου είχε πει όταν μου πρωτομίλησε ,γι αυτό στην αρχή δεν τον ήθελα.
    Όταν δεν έχει με τι να ασχοληθεί αγοράζει πάντα κάτι (πανάκριβο) και το θεωρεί το καινούριο του παιχνίδι.

    Όταν μου έλεγε να το πάμε χαλαρά ,ήταν γιατί σκεφτόταν ότι θα ήμουν βάρος οταν εκεινος θα αποφάσιζε να πάει να τρέξει με το αμάξι του.
    Έμαθα χθες βράδυ από την κολλητη μου ,οτι αγόρασε ΤΩΡΑ που δεν έχει τι να κανει,κι άλλο αμάξι.
    Καλά κάνει στη ζωή του και δεν δυσκολεύεται,αλλά θεωρώ πλέον ότι είναι ένα παιδί που θέλει απλά να παίζει ,είτε με απτά πράγματα είτε με ανθρώπους για να γεμίζει τα κενά του.
    ετσι, λες εσυ...
    εκεινος ομως ειπε στην κουμπαρα οτι το προβλημα ειναι οτι δεν τραβαει το πραγμα, οχι οτι ηθελε να τρεξει με το αμαξι του..
    κι εν πασει περιπτωσει, οταν σε νοιωθει "βαρος" για οποιονδηποτε λογο και για οποιαδηποτε δραστηριοτητα, πραγματι, δεν τραβαει...

    γιατι να μην αγοραζει παιχνιδακια; αυτα ακολουθουν τις δυνατοτητες του καθενα. για αλλον μπορει το παιχνιδακι να ειναι ενα φορεματακι και για καποιον με μεγαλυτερη δυνατοτητα, να ειναι ενα ακριβο αμαξι..

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Είναι ένας κακομαθημένος ανώριμος μαμακιας. Σε όλους μπορεί να σε παρουσιάζει αλλά όχι στη μαμά. Η μαμά έχει ιδιαίτερη θέση... Όταν αποφασίσει ότι κάποια τη βλέπει σοβαρά μόνο τότε θα την παρουσιάσει στη μαμά κ φυσικά αν η μαμά δεν εγκρίνει η σχέση δύσκολα θα έχει μέλλον.ειναι ένα παιδί που προφανώς δεν απέκτησε τίποτα μόνος του όλα έτοιμα από την οικογένεια... Αν ώριμος κ επιφανειακός... Έναν τέτοιο άντρα τον θες;;;; τι να πω αν τον θες τότε έχεις κι εσύ θέματα.. Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι αλλά φαντάζομαι όταν πάει 40 θ αρχίσει να σκέφτεται κ ν αναρωτιέται ποιος είμαι τι θέλω που πάω...

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εεεε, τον έχετε πάρει τον άνθρωπο και τον έχετε περάσει από ψιλό κοσκινάκι αντί να δει η θεματοθέτρια που τα μπέρδεψε αυτή τα πράγματα και έχει κάνει την τρίχα τριχιά για μία γνωριμία ελάχιστων εβδομάδων.

    Δηλαδή τι θέλετε να πείτε, ότι γνώρισε μία, έκαναν σεξ, και θα έπρεπε να πάει τρέχοντας να δώσει αναφορά στη μάνα του και να πάει να της την παρουσιάσει στον ένα μήνα γνωριμίας;;;;;

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Paka View Post
    Σέβομαι να φοβάται κάποιος τη δέσμευση, και να αγχώνεται όταν σοβαρεύουν (η οχι ) τα πράγματα. Αλλά δεν υπήρχε λόγος άγχους,κανείς δεν τον πίεσε να κάνει τίποτα, ποτέ δεν ζήτησα κάτι ,εγώ πήγαινα με τη ροή και με τις όποιες επιθυμίες είχε τότε.
    Απλά ξαφνικά άλλαξε.
    Άλλη γυναίκα ήταν?Φόβος ήταν?Βαρεμάρα ήταν?Δεν θα μαθω ποτέ γιατί ποτέ δεν μίλησε ειλικρινά
    Εκτός αν εμφανιστεί ξανά και είναι πάλι ένας άλλος άνθρωπος
    να μην πηγαινεις ΠΟΤΕ με τις επιθυμιες που εχει ο αλλος.
    να πηγαινεις με τις επιθυμιες τις δικες σου (αφου τις βρεις, πρωτα)..

    αν προσπαθεις να γινεις αρεστη κανοντας χατηρια, και κρατωντας χαμηλο προφιλ, δεν δειχνεις το αληθινο σου προσωπο, ΚΡΥΒΕΣΑΙ, κι αυτο βγαινει προς τα εξω ως κατι αχρωμο κι αοσμο. κοινως, ξενερωτικο..

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Είναι ένας κακομαθημένος ανώριμος μαμακιας. Σε όλους μπορεί να σε παρουσιάζει αλλά όχι στη μαμά. Η μαμά έχει ιδιαίτερη θέση... Όταν αποφασίσει ότι κάποια τη βλέπει σοβαρά μόνο τότε θα την παρουσιάσει στη μαμά κ φυσικά αν η μαμά δεν εγκρίνει η σχέση δύσκολα θα έχει μέλλον.ειναι ένα παιδί που προφανώς δεν απέκτησε τίποτα μόνος του όλα έτοιμα από την οικογένεια... Αν ώριμος κ επιφανειακός... Έναν τέτοιο άντρα τον θες;;;; τι να πω αν τον θες τότε έχεις κι εσύ θέματα.. Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι αλλά φαντάζομαι όταν πάει 40 θ αρχίσει να σκέφτεται κ ν αναρωτιέται ποιος είμαι τι θέλω που πάω...
    ενω αν δεν ηταν ενας κακομαθημενος μαμακιας, οφειλε τον πρωτο μηνα που γνωριζει καποια, να την παει στην μαμα του και να της πει οτι θα παντρευτουν...
    ΜΠΟΥΥΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ

  10. #100
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ενω αν δεν ηταν ενας κακομαθημενος μαμακιας, οφειλε τον πρωτο μηνα που γνωριζει καποια, να την παει στην μαμα του και να της πει οτι θα παντρευτουν...
    ΜΠΟΥΥΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑ
    Όχι βέβαια δεν είπα κατι τετοιο. Αυτό που λέω είναι ότι είναι ένα άτομο με τατοια χαρακτηριστικά προσωπικότητας που δεν αξίζει να του δώσει ούτε δεύτερη ούτε Τρίτη ευκαιρία. Να σαι σιγουρη/ος ότι θα την αναζητήσει πάλι αυτος

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Όχι βέβαια δεν είπα κατι τετοιο. Αυτό που λέω είναι ότι είναι ένα άτομο με τατοια χαρακτηριστικά προσωπικότητας που δεν αξίζει να του δώσει ούτε δεύτερη ούτε Τρίτη ευκαιρία. Να σαι σιγουρη/ος ότι θα την αναζητήσει πάλι αυτος
    το θεμα δεν ειναι να την αναζητησει. το θεμα ειναι να μην την αναζητησει ως καβαντζα του....
    διοτι αυτο κανει και τωρα, κι ακομα δεν τον εχει ξαποστειλει...

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιους 4 μηνες, λιλο;
    εναν μηνα ηταν μαζι. πιο πριν δεν τον ηθελε. τον δευτερο μηνα, αυτος ξενερωσε/απομακρυνθηκε.
    αν πεφτουμε στα πατωματα αντι να απομακρυνθουμε κι εμεις οταν μας διωχνουν για εναν μηνα γνωριμιας, κατι αλλο φταιει...
    Ψαχναμε τι φταίει; Δεν το είχα καταλαβει.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Παρερμηνεύεις. Οι καθαρές εξηγήσεις δεν είναι εμπόριο. Είναι απλά... καθαρές εξηγήσεις. Η φράση " Τι θές από μένα" από μόνη της δε λέει τίποτα. Την πρότεινα σαν κεντρικό νόημα μια κουβέντας που καλό θα ήταν να κάνει μαζί του (εφ' όσον αυτός την πήρε τηλέφωνο αφού εκείνη τον είχε ξεγράψει) αντί να κάθεται να αναρωτιέται τι συμβαίνει. Ή, ακόμα καλύτερα, να του πει αυτό που προτείνεις εσύ.

    Η φράση του Χρόνη Μίσσιου ήταν "χαμογέλα ρε, τι σου ζητάνε;". Είπα να την παραφράσω, οχι να της αλλάξω τα φώτα :)
    Υπαρχει φραση που λεει "χαμογελα ρε , τι σου ζητανε;" και σου αρεσει; Και εχεις το θρασσος να την πετας εδω;
    Πισσα και πουπουλα στον Πρωτεα. χαχαχα

    Το " τι θες απο μενα;" είναι ίσως απο τις δυσκολότερες ερωτησεις που μπορεις να κανεις σε καποιον. Για μενα. Εαν όχι η δυσκολότερη.

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Ψαχναμε τι φταίει; Δεν το είχα καταλαβει.
    εμ, οσο να 'ναι...

  15. #105
    Δεν κάναμε μόνο σεξ μη πιάνεις μια κουβέντα και την αναλύεις. Ούτε αναφέρθηκα σε αυτό με τη μητέρα για να εννοησω κάτι συγκεκριμένο αλλά για να πω ότι φεροταν περίεργα.
    Εδώ μίλησα για έναν άνθρωπο που κάθε μέρα με ήθελε εκεί απ οίκω, κ όταν του λεγα όχι θυμωνε κ όλες.

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το ίδιο μοτίβο παντού...
    By wanderer010 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 14-10-2019, 23:52
  2. ΚΑΚΟ ΜΟΤΙΒΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ
    By jimmaster in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 11
    Last Post: 21-05-2013, 01:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •