Η ημέρα που θα με θυμούνται!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,353

    Η ημέρα που θα με θυμούνται!!

    Για σας λοιπόν, έφτασε η μέρα της ονομαστικής μου εορτής!! Είναι η μέρα που θα πάρω μηνύματα στο Facebook, κυρίως για χρόνια πολλά, ένα τηλεφώνημα το έχω σίγουρα θα τους ευχαριστήσω βέβαια για τις ευχές, αλλά δυστυχώς σε θυμούνται η μεγαλύτερη πλειοψηφία αυτών μόνο δύο φορές το χρόνο στην γιορτή σου και στα γενέθλια σου μετά τον άλλο χρόνο, θα μου πεις και εγώ το ίδιο κάνω, πλασματική φίλοι στο διαδίκτυο, στην ζωή κανέναν μόνο κάποιοι συγγενείς, τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημερα και χρονια σου πολλα και απο εμενα εδω μεσα

    Εγω θα σου ευχηθω να εχεις ψυχική και σωματικη υγειά και να μπορεσεις να μαθεις να ζεις με ολο αυτο που σε βασανίζει οσο πιο αρμονικά γινεται!

    Σημερα ναι, ειναι μερα ευχων !Τι καλυτερο να ξεκιναει η μερα σου ,η εβδομαδα σου απο τετοια μηνύματα ακομα και αν ειναι μονο δυο φόρες τον χρόνο .
    Αν θες μπορεις να το δεις σαν μια ευκαρια να κοινωνικοποιηθεις περισσοτερο ακομα και εικονικά ,άδραξε αυτή την μέρα .

    Μια απαντηση σε όσους θες ,ένα ευχαριστω και ενα μήνυμα με αφορμη την γιορτή σου για να μαθεις τα νεα καποιον που νομιζεις οτι μπορεις να συζητησες καποια πραγματα πραπανω ειναι οτι καλυτερο!
    Ακομα και μια ενδεχόμενη συνάντηση με κάποιον μπορείς να αποκομισεις απο αυτη την μερα !Αφου στο face εχουμε καθαρα δικούς μας κοντινούς ανθρώπους !

    Εμεις κανουμε την οποιαδηποτε μερα μας ομορφη ή ασχημη.Αναλογα τις σκεψεις μας ,τις πραξεις κατευθεινουμε την πορεια της .

    Οτι καλύτερο μέσα απο την καρδιά μου!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,353
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα και χρονια σου πολλα και απο εμενα εδω μεσα

    Εγω θα σου ευχηθω να εχεις ψυχική και σωματικη υγειά και να μπορεσεις να μαθεις να ζεις με ολο αυτο που σε βασανίζει οσο πιο αρμονικά γινεται!

    Σημερα ναι, ειναι μερα ευχων !Τι καλυτερο να ξεκιναει η μερα σου ,η εβδομαδα σου απο τετοια μηνύματα ακομα και αν ειναι μονο δυο φόρες τον χρόνο .
    Αν θες μπορεις να το δεις σαν μια ευκαρια να κοινωνικοποιηθεις περισσοτερο ακομα και εικονικά ,άδραξε αυτή την μέρα .

    Μια απαντηση σε όσους θες ,ένα ευχαριστω και ενα μήνυμα με αφορμη την γιορτή σου για να μαθεις τα νεα καποιον που νομιζεις οτι μπορεις να συζητησες καποια πραγματα πραπανω ειναι οτι καλυτερο!
    Ακομα και μια ενδεχόμενη συνάντηση με κάποιον μπορείς να αποκομισεις απο αυτη την μερα !Αφου στο face εχουμε καθαρα δικούς μας κοντινούς ανθρώπους !

    Εμεις κανουμε την οποιαδηποτε μερα μας ομορφη ή ασχημη.Αναλογα τις σκεψεις μας ,τις πραξεις κατευθεινουμε την πορεια της .

    Οτι καλύτερο μέσα απο την καρδιά μου!
    Σε ευχαριστώ για τις ευχές!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Για σας λοιπόν, έφτασε η μέρα της ονομαστικής μου εορτής!! Είναι η μέρα που θα πάρω μηνύματα στο Facebook, κυρίως για χρόνια πολλά, ένα τηλεφώνημα το έχω σίγουρα θα τους ευχαριστήσω βέβαια για τις ευχές, αλλά δυστυχώς σε θυμούνται η μεγαλύτερη πλειοψηφία αυτών μόνο δύο φορές το χρόνο στην γιορτή σου και στα γενέθλια σου μετά τον άλλο χρόνο, θα μου πεις και εγώ το ίδιο κάνω, πλασματική φίλοι στο διαδίκτυο, στην ζωή κανέναν μόνο κάποιοι συγγενείς, τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή!!
    καλημερα, χρονια σου πολλα, και καλη υγεια!
    αφου το λες και μονος σου, μετα γιατι το προσπερνας;
    οι σχεσεις μας ειναι οπως τις διαμορφωνουμε εμεις.
    αυτες οι γνωριμιες, επιδερμικες ειναι για σενα, το ιδιο ειναι και για τους αλλους. οταν κανεις μια φιλια πιο βαθια, που θα την σκεφτεσαι στις γιορτες, τοτε το ιδιο θα κανουν κι οι αλλοι.
    δεν μπορει να καθομαστε στον καναπε και να περιμενουμε να μας θυμουνται ανθρωποι που εμεις εχουμε ξεχασει...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,353
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα, χρονια σου πολλα, και καλη υγεια!
    αφου το λες και μονος σου, μετα γιατι το προσπερνας;
    οι σχεσεις μας ειναι οπως τις διαμορφωνουμε εμεις.
    αυτες οι γνωριμιες, επιδερμικες ειναι για σενα, το ιδιο ειναι και για τους αλλους. οταν κανεις μια φιλια πιο βαθια, που θα την σκεφτεσαι στις γιορτες, τοτε το ιδιο θα κανουν κι οι αλλοι.
    δεν μπορει να καθομαστε στον καναπε και να περιμενουμε να μας θυμουνται ανθρωποι που εμεις εχουμε ξεχασει...
    Ευχαριστώ για τις ευχές!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Γιατί το κάνεις αυτό; είσαι συνέχεια στο παράπονο... Πες μια προσπάθεια που έχεις κάνει για να ξεφύγεις απ αυτό τον φαύλο κύκλο; εργάζεσαι; αδέρφια έχεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Άμα ήταν να μας παίρνουν τηλ συχνά όλοι οι φίλοι στο fb και να πηγαίνουμε και για καφέ, ζήτω που καήκαμε. Εδώ κατά περιόδους ξεφεύγει η φάση από τα 2-3 άτομα που νταραβερίζεσαι συχνά και φτάνουν 6-7 και χάνουμε τη μπάλα, είναι κουραστικό.
    Δεν είναι κακό να στείλεις σε έναν γνωστό, έναν συνάδελφο κτλ ευχές για τη γιορτή του, ανθρώπινο είναι.
    Όπως καταλαβαίνεις το πρόβλημα δεν είναι ότι σου στέλνουν πολλοί γνωστοί ευχές, αλλά γιατί δεν έχεις 1-2 φίλους πιο κοντινούς.

Similar Threads

  1. Παγκοσμια ημέρα καλοσύνης:)))))
    By Miss Despoina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-01-2014, 22:19
  2. Παγκόσμια Ημέρα Διαβήτη
    By Diana1982 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 0
    Last Post: 14-11-2013, 17:37
  3. Αποφράδα ημέρα
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 30-05-2013, 00:00
  4. ημέρα μουσικής!
    By claire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 20-06-2011, 23:58
  5. Μια κακη ημερα
    By nopanic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2010, 01:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •